30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30632 krát)

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #45 kdy: 15 Září 2021, 23:05:51 »

OK, dík. Udělám to tak.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #46 kdy: 17 Září 2021, 22:50:58 »

Těžko předvídat rychlost reakce úřadu, ale poslal bych omluvu nejprve e-mailem a následně klasicky do 5 dní potvrdil datovou schránkou.

Pro úplný kontext, správní orgán je nyní v situaci, kdy bez ústního jednání není schopen v řízení pokračovat. V ruce má pouze podání vysvětlení, které však nelze ve správním řízení použít jako důkaz, potřebuje tedy přiznání zajistit jinak, tedy na ústním jednání. Pokud se mu nedostane náležité omluvy, tak věc odloží (řízení s řidičem) a zahájí řízení s provozovatelem, což nechcete. Na druhou stranu bych se ale nejspíš nebránil situaci, kdy správní orgán předčasně věc odloží (protože pak se otevírá cesta rozporování dostatečné snahy o zajištění podkladů pro zahájení řízení proti konkrétnímu řidiči). Omluva by proto měla být obecně uznatelná (např. nevolnost v daný den), ale nijak bych to s přesvědčováním nepřeháněl. První omluvu by měl správní orgán uznat téměř vždy.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #47 kdy: 18 Září 2021, 07:42:07 »

OK, omluvu mám oficiální, nemusím nějak vysvětlovat a moc se omlouvat. Následně ji budu moct doložit i potvrzením. Takže pošlu den předem mailem a až se dostanu do datovky, tak datovkou. Stačí to fakt ten 5. den? Tj. Pokud pošlu např. 1. mail, tak se těch 5 dní počítá od 2., takže poslat 6.?
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #48 kdy: 21 Září 2021, 20:04:10 »

Ještě jeden dotaz, pokud bych 5. den nebyla na mailu, což asi o víkendu nebudu, a posílala to poštou, pak, pokud jeden den pošlu mailem (dnes odesláno), a 5 dní se počítá ode dne následujícího po poslání mailem, 5. den vychází na neděli.
Pokud je můj předchozí názor na počítání pětidenní lhůty správný, stačí dopis s podpisem odeslat poštou až v pondělí?
Podotýkám, že mám datovku (do které mi orgán zasílá), ale bez přístupu na internet je mi na prd. Připojuju se jen občas z práce, kde mám i nastavené přihlašovací udaje, které si už dávno nepamatuju  :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #49 kdy: 21 Září 2021, 20:45:36 »

Obecně ano: pokud připadá poslední den lhůty na víkend/státní svátek, pak se poslední den lhůty posouvá na první možný pracovní den.

Myslím, že vaše počítání potvrzovací lhůty je správné (i v tomto případě, tedy případě podání, by se měla lhůta k potvrzení počítat ode dne následujícím po dni úkonu). Přesto bych však požádal někoho zkušenějšího o validaci.

Dejte si pozor na to, že obsah potvrzovacího podání by měl být zcela totožný s tím, co jste poslala emailem. A v tomto případě to nezapomeňte podepsat :D

EDIT: Mimochodem, pokud neznáte, tak by se vám do budoucna mohla hodit kalkulačka úředních lhůt.
« Poslední změna: 21 Září 2021, 20:48:20 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #50 kdy: 21 Září 2021, 21:27:05 »

Díky, kalkulačka je bezva. Na podpis si budu muset dát pozor  :-) . Posílám teď pořád datovkou, tak jsem odvykla. Dík. Ještě počkám, jestli do 26/9 odpoví někdo další, ale v kalkulačce to vyšlo taky na pondělí. Nemám náhodou povinnost, když mám datovku, posílat to datovkou?! V tom případě bych to musela poslat už v neděli.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #51 kdy: 21 Září 2021, 21:29:17 »

johncreek> Proč by měl být obsah zcela totožný?

KAY> Můžete to poslat jakým způsobem chcete. Ale mám za to, že i datovkou by to mělo stačit v pondělí, nicméně řidičák do ohně bych za to nedal.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #52 kdy: 21 Září 2021, 21:33:27 »

Někde, myslím, že v nějakém soudním rozhodnutí týk.se  fikce doručení, jsem narazila na to, že pokud datovka doručuje o víkendech a svátcích a doručení v těchto dnech platí, pak se to vztahuje i na odesílání. Tj., že prodloužení lhůty  o víkend nebo o svátek v případě datovky neplatí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #53 kdy: 21 Září 2021, 22:33:28 »

Číkus > Já nevím, když bude obsah jiný, nebo jinak formulovaný, bude se jednat o potvrzení onoho podání? Radím jistotu, ale rád se nechám dovzdělat. Vy asi předpokládám narážíte na situaci, kdy by bylo emailem podáno krátké blanketní odvolání a poštou pak zasláno multipodání, které by obsahovalo ono blanketní odvolání + další podání.

Jinak taky bych řekl, že vzhledem k tomu, že datovka Vás nezavazuje k tomu ji používat k podávání, tak můžete klidně zvolit dopis, pro který by platilo, že ho stačí poslat v pondělí. Ale konkrétní pramen práva/judikatury k tomu nemám.
« Poslední změna: 21 Září 2021, 22:37:16 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 006
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #54 kdy: 21 Září 2021, 22:43:06 »

KAY> Mám za to, že se to vztahuje pouze pro doručení, nikoli pro poslání.

johncreek> Já se také rád nechám dovzdělat, řekl bych, že není nutné poslat to ve stejném znění, ale argument nemám.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #55 kdy: 21 Září 2021, 23:27:58 »

Díky všem, pokud nemám povinnost posílat to datovkou, pošlu to v pondělí poštou. Se stejným zněním problém nemám. Prostě to někde v obchoďáku vytisknu v "Robocopovi". A jak psal johncreek, hlavně si musím dát bacha, abych to taky podepsala :-). Je nutné to posílat s doručenkou? Nebo stačí "obyčejný" doporučený (ekonomický) dopis?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #56 kdy: 22 Září 2021, 00:48:11 »

Ekonomický určitě stačí.

Možnost zapomenout něco podepsat si v tomto řízení nechejte na později, bude se to hodit. Správní orgán vás musí vyzvat k nápravě (§ 37 odst. 3 SprŘ), což je další hromada dní k dobru (chvíli mu to trvá, výzvy se doručuje 10 dní, pak se čeká na poštu....). Nicméně pokud byste opakovaně zapomínala podepsat (nebo uvést jiné povinné náležitosti), pak to může správní orgán vyhodnotit jako obstrukci (resp. jednání in fraudem legis) a v souladu s judikaturou k takovému podání nepřihlédnout (a nebo naopak jsem zde na foru viděl i případy, kdy se SO choval k nepodepsanému podání jako k podepsanému).

Ad tisk: Pokud byste byla v nouzi (nevím, jak je vaše omluva dlouhá), tak to můžete napsat (resp. opsat) i ručně.
« Poslední změna: 22 Září 2021, 00:51:07 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #57 kdy: 22 Září 2021, 06:24:05 »

Bezva, napíšu to samé ručně :-). Díky za nápad. Kay
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #58 kdy: 22 Září 2021, 06:27:54 »

Stručná - necelá jedna stránka vč. hlavičky a rozloučení 18 řádek
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #59 kdy: 08 Října 2021, 19:32:39 »

Zdravím. Tak znovu posun. Omluvu jsem odeslala v termínu, v termínu 5 dní ji doplnila poštou o stejnou - podepsanou. Na začátku října mi do DS přišla výzva k doplnění podání o podpis a doložení omluvy. Dnes posílám kopie dokladů pro omluvu a vysvětlení k nim mailem. Od 7/10 už ale v DS čeká , že pokračují v řízení a stanovili nějaké další datum ústního jednání. To ale zjistím, až se dostanu do DS.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10