30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: [WIN] Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty  (Přečteno 30595 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #15 kdy: 23 Února 2021, 20:15:06 »

Škoda. Na první dobrou to není špatné, nicméně chtělo to z úředníka dostat buďto odmítnutí (to jsem psal výše - orgán je povinen v této fázi spis mít, to, že ho fakticky nemá nebo je nekompletní je zcela irelevantní), nebo do protokolu napsat to, že v době žádosti o nahlédnutí do spisu ještě spis ani neexistoval; uředník ho sice dotvořil během vaší návštěvy, čímž nedostatky ze strany orgánu částečně zhojil, i tak bych mu tam ale přihodil pár vět o tom, že manipuluje s obsahem spisového materiálu a podal stížnost na jeho postup. Příště budete vědět.

Máte alespoň audionahrávku? Pokud je chcete trochu poprudit, tak bych tam šel třeba na konci týdne znova a pokud spis bude pořád v salátovém vydání, tak to znova namítal, podal stížnost, zkrátka jim to omlátil hlavu - a zejména bych se zaměřil na to, jestli na soupisce (to bude nejspíš ta obálka? taková tabulka, obsah, kam se zapisují všechny listiny ve spisu) je uvedeno správné datum založení písemností do spisu.

Co tam je za záznam o měření? Já myslel, že předmětem tohoto řízení je parkování.

Co píše johncreek bych bral trochu s rezervou, některé ty příspěvky podle mě vnášejí víc zmatku než odpovědí. Co přesně vám tam ten parazit napsal do toho záznamu k podání vysvětlení? Třeba by se z toho dala aspoň ušít námitka podjatosti.
« Poslední změna: 23 Února 2021, 21:11:30 od IZS »
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #16 kdy: 23 Února 2021, 20:44:33 »

No to, že spis není, jsme se původně handrkovali, když psal ten první canc, než jsem zjistila, že je to podání vysvětlení, já mu to tam diktovala, a on nakonec vybojoval text, že spis je zatím veden pouze v elektronické podobě, a když jsem tam chtěla doplnit, že obsahuje pouze fotografie, tak se najednou objevilo těch dalších pár dokumentů.
Během noci to zase začmárám v PDF štětcem a přepošlu, ať je to tu komplet. Škoda, že tam nemám i tu druhou stranu, ale asi tam fakt nebude nic průšvihového. Všechny kecy o tom, že jsem předvolaná jsem vyškrtala, ke zbytku poučení připsala totéž, co vepředu
a u podpisu znovu dopsala, že nejsem předvolaná, ale že jsem pouze přišla nahlížet do spisu.
Nahrávku nemám, s mobilem to moc neumím, a taky mi přišlo blbé, když jsem chtěla být milá, tam hned na stůl prdnout mobil a nahrávat. I tak jsem se toho snažila dost ohlídat a nafotit. Na to, že mu fotím počítač, koukal dost divně, ale když ten spis nebyl .... :-)

Jinak, pokud je to oznámení městapa, tak datum, kdy to sepsali je 21/1/21, ale nikde není, kdy jim to (MČP3) došlo, ale vyfotila jsem mu taky obrazovku, kde jsou nějaké další časové údaje - např. Datum založení (něčeho?) 5/2/21
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #17 kdy: 23 Února 2021, 21:11:05 »

Základ je vždy nahrávat. Nové telefony to umí vcelku pohodlně i s vypnutou obrazovkou a aplikací na pozadí, moje zkušenost je taková, že pokud úředník nesedí 5 metrů daleko, tak stačí mít telefon mikrofonem nahoru například v kapse od košile/vnější kapse saka. Ale vůbec se nemusíte stydět ho položit na stůl, mě se třeba s telefonem v kapse špatně sedí. Pak můžete podat stížnost nebo námitku podjatosti i na základě té nahrávky.

Nejlepší je se s tím úředníkem nehandrkovat a trvat si na svém. Rýpat se v jejich elektronické spisové službě, kterou beztak stejně nemají, by bylo jako hrabat se v hromadě hnoje. Co bych ale udělal by bylo, že bych se dožadoval svého práva činit si ze spisu opisy, což nevím, jak by úředník udělal jinak než že by vás pustil k sobě za stůl (mohl by to vytisknout, čímž bych ho ale odpálkoval, že mám právo pořizovat si opisy ze spisu, ne z nějakých neověřených kopií, když řekl, že vedou spis elektronicky, tak ať ho navalí v elektronické podobě).

Ale to je teď pasé, pro příště si zkuste projít pár příspěvků o nahlížení do spisu, vpravo nahoře v liště fóra máte lupu - ať jdete co nejlépe vyzbrojená.

K tomu nahrávání spisu - posledně vám tu kolega johncreek opravoval anonymizaci, tak na to dávejte pozor. Ideální je vzít stránku, upravit ji jako obrázek v malování a pak z těch obrázků dát dohromady .pdf (nebo nahrát jako jednotlivé fotky).
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #18 kdy: 23 Února 2021, 21:22:52 »

Co píše johncreek bych bral trochu s rezervou, některé ty příspěvky podle mě vnášejí víc zmatku než odpovědí.
Za to se omlouvám, stáhnu se :D Mám takovou blbou tendenci v cizích vláknech rozvádět svoje vlastní myšlenky.
Jestli chcete, můžete mi ty dokumenty poslat a já Vám z nich udělám vycenzurované PDF, jako u výzvy.
« Poslední změna: 23 Února 2021, 21:31:44 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #19 kdy: 23 Února 2021, 23:54:52 »

Nový telefon taky nemám, jsem ráda, že fotí  :(
Jinak jsem si ještě vzpomněla, že se mně ptal na to jestli jsem provozovatel nebo řidič,a že jsem mu na to odpověděla, že nevím, jestli jsem provozovatel, že jsem vlastník. Pak už jsme řešili jen existenci/neexistenci spisu a podání vysvětlení.
Podařilo se mi vše z telefonu dostat do PC, a tentokrát i do PDF, tak to snad bude bezpečné. Jen je to velké, tak to pošlu po částech. Fotky jsou to, co jsem mu vyfotila na displeji. Neposílám všechny, byla tam i cizí auta -  posílám jen 3 nejlepší mého. Byly skoro stejně blbé a tmavé, jako ta na výzvě, ale časy jsou tam vidět. Zbytek mám v papírové formě - vytiskl mi to. Pokud by byla potřeba i ta druhá strana Podání vysvětlení, tak se pro ni ještě můžu stavit  :)

Ještě tam byla jedna fotka ze dne s cedulí parkovací zóny, kde auto stálo, ale rozmazaná. Opsala jsem to podle skutečnosti na ulici:
PO 00h - PÁ 18h
S PLATNÝM
PARKOVACÍM
OPRÁVNĚNÍM
06 -08h
BEZ OMEZENÍ
OBLAST 3
P3 - 0430

Jen dotaz mimo. Znamená to, že v So a v Ne tam může bez placení parkovat každý?
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #20 kdy: 23 Února 2021, 23:57:16 »

posílám druhou várku spisu
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #21 kdy: 23 Února 2021, 23:58:27 »

podání vysv. a úřední záznam
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #22 kdy: 24 Února 2021, 00:00:08 »

Poslední - 3 fotky auta
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #23 kdy: 24 Února 2021, 00:33:56 »

Na té fotce z jeho displeje byly právě dole uvedené  4 dokumenty - tj. ty první 4 na soupisce. Zbytek dotvořil on a obálku vytvořil také on. Zbytek byly fotky aut na rohu Přemyslovské a Baranovy vč. mého.
IP zaznamenána

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #24 kdy: 24 Února 2021, 03:08:41 »

Ještě pro jistotu přepošlu dokumenty spojené s prodloužením mé parkovací karty.  Dala jsem si práci a našla všechno, co mi přišlo.Vzhledem k tomu, že jsem v Praze nebyla, karta končila 19/1/21 a já to platila 20/1/21, vypadalo to OK.
Žádost byla obratem schválena, termín byl OK viz " Vámi podaná žádost ze dne 20.01.2021, kterou evidujeme pod č. P3/2021/107841
Byla schválena.V příloze Vám zasíláme zálohový list. Parkovací oprávnění vycházející ze žádosti bude(budou) platné nejdříve dnem připsání (zpracování) platby."
V Zálohovém listě s údaji pro platbu byl termín taky OK a podle doporučení v něm jsem platbu zkontrolovala taky v OSU.ZSPRAHA a vše bylo OK (to mi, ale nejde ani stáhnout ani uložit, takže je to taky nafocené přímo z monitoru). Někde jsem tam už našla i to, že bylo uhrazeno - tj. přišlo to jim, skutečně 20/1/21.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #25 kdy: 24 Února 2021, 16:16:06 »

Bohužel, anonymizace opět nefunguje. V tomto případě parkování zas o tolik nejde, ale pro příští případ by to chtělo nějak vypilovat. Těch cest je více.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #26 kdy: 24 Února 2021, 22:46:26 »

Bohužel, anonymizace opět nefunguje. V tomto případě parkování zas o tolik nejde, ale pro příští případ by to chtělo nějak vypilovat. Těch cest je více.
Tak, teda prosím o návod. Z MT to do TBL to vlezlo jako JPG, začmárat to šlo jen v záložce poznámky. Pak jsem to uložila a přes tisk, kde mimo tisk mám i nabídku "uložit do PDF", jsem to uložila do PDF. Jinou možnost, jak něco uložit do PDF (kromě klasického textu ve Wordu) nemám.
Co se týče spisu, mám tam dojít ještě pro tu zadní stranu podání vysvětlení? A do kdy se tedy musím rozhodnout, jak to budu řešit?
Díky
Kay.

IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #27 kdy: 24 Února 2021, 23:29:56 »

Nejsnazší a funkční varianta je to JPG otevřít v Malování (to má každý Windows) a tam to začmárat. Ve vašem případě jsou některé dokumenty anonymizovány dobře, ale jiné jsou pouze "překryty" vrstvou navrchu. Když pak má člověk program, který umí PDFka upravovat, tak snadno tyto vrstvy odstraní. Nehledě na to, že text pod vrstvou jde označit myší a vykopírovat.

Pak můžete obrázky buď rovnou nahrát sem, nebo je vytisknout do PDF. Jedna z výhod PDF pro tyto účely (krom toho, že se všude otevře a vypadá stejně) je i ta, že můžete nakombinovat víc obrázků/stránek za sebou a uživatelé co Vám budou chtít poradit nemusí stahovat vše postupně. Na to můžete použít např. službu https://imagetopdf.com/, kam přetáhnete (do pole "Drop Your Files Here") již anonymizované obrázky. Služba vám z nich vyrobí PDF soubor, který si kliknutím na tlačítko "Combine" stáhnete a po sléze sem nahrajete.

Jinak datum, od kterého se počítá 60 dní bude buď 1.2, kdy úřad obdržel Oznámení o podezření ze spáchání přestupku (podle mě to je ono) a nebo 5.2, kdy byl přijat podnět (což netuším, co v úřadštině znamená). To zde musí potvrdit někdo zkušenější, nicméně hledat se to dá v soupisce.
« Poslední změna: 24 Února 2021, 23:36:58 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

KAY

  • Příspěvků: 81
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #28 kdy: 25 Února 2021, 00:08:54 »

Díky, zkusím to na PC v práci. V TBLmám androida a jen nějakou apku jakoby Word a jakoby Excel. Je to takový větší mobil s malou pamětí :-( . Apku jsem si našla, ale nevejde se.
Co se týče data, budu radši počítat s tím 1.2. Zatím si budu dál studovat  :) .Kdybych měla ještě něco udělat dejte mi vědět. Přivítám i návrhy další taktiky.
Kay.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v modré zóně pár hodin bez parkovací karty
« Odpověď #29 kdy: 25 Února 2021, 00:14:07 »

Na ten můj odhad nespoléhejte, počkejte, co řekne někdo, kdo tomu realně rozumí. Do té doby můžete promýšlet, jestli vyrobíte Helmuta, nebo udáte sebe a povedete řízení. Vzhledem k tomu, že IZS spatřuje dobrou šanci na výhru legitimní cestou (materiální aspekt), tak by byla vhodnější asi varianta 2. Ale počkejte na jeho vyjádření :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10