30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Číkusmut Litomyšl  (Přečteno 5349 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #30 kdy: 08 Března 2021, 14:29:43 »



edit: Proč mi nejde vložit obrázek?! A jo, mixed content.
« Poslední změna: 08 Října 2021, 09:27:18 od Číkus »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #31 kdy: 09 Března 2021, 09:15:46 »

OT: A je ta MP3ka na tom nosiči nahrána?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #32 kdy: 09 Března 2021, 09:17:25 »

Je tam. Trochu jsem ji musel downsamplovat, aby se vešla.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #33 kdy: 07 Dubna 2021, 18:39:41 »

Přišlo sdělení o vyřízení stížnosti.

Ten Hebelka bude asi taky myslitel na úrovni.

Připravím mu nějakou žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti. A protože zjevně nechápe rozdíl mezi "podezřelou osobou" (které posílají výzvu k podání vysvětlení) a "osobou, která byla v určitý okamžik řidičem", asi na něj podám stížnost a doporučím mu přeřazení na utírání prachu a zalévání květin, když tak krásně vyhrožuje.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #34 kdy: 07 Dubna 2021, 21:26:18 »

To vyhrožování na konci je silná káva. Má to vůbec nějakou legitimní oporu v zákoně? Na toto by mě opravdu zajímal názor někoho v právu kovaného.. Bylo by teoreticky možné za toto nebohého Číkuse stíhat? Jasně, ta stížnost je pichlavá a silně sarkastická. Rozhodně však není hrubě urážlivá (což ani nezkoušejí). A pomluva
Citace
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
mi přijde přiléhavá jako asi jako Blatného respirátor.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #35 kdy: 08 Dubna 2021, 16:08:39 »

johncreek: Vyhrožování je samozřejmě jalové. TČ pomluvy je sám o sobě problematický a de lege ferenda se uvažuje o jeho úplném zrušení nebo velkém zúžení. Že by Číkus mohl tou stížností spáchat TČ dle § 184 TZ je naprosto mimo, to nesedí ani formálně (musela by tam být nepravdivá faktická tvrzení, ne jen hodnotící soudy, a i ten potenciální následek, který je součástí skutkové podstaty, je zjevně nenaplněný), ani z hlediska intenzity činu a subsidiarity trestního práva. Podle stejného standardu, pokud by stížnost byla pomluvou ve smyslu TZ, tak se pan Kamil dopouští TČ pomluvy, nebezpečného vyhrožování a přisvojení si pravomoci úřadu. On totiž nepíše, že by to mohl být (v závislosti na okolnostech a posouzení OČTŘ) trestný čin, ale natvrdo kategoricky uvádí, že je věc v rovině trestněprávní soudně napadnutelná (což čtu tak, že SZ má v té věci podat obžalobu/návrh na potrestání, jinak se to k trestnímu soudu nemá jak dostat).

Zásah do osobnostních práv úředních osob chráněných OZ v souvislosti s nějakým podáním obecně možný je (nevylučuje se to s tím, že tentýž skutek je posouzen jako urážlivé podání, znevážení postavení úřední osoby při výkonu pravomoci, či nějaký další veřejnoprávní delikt, ale ani s tím, že takto naopak posouzen není). Ale v dané věci je to i na civilní delikt slabé, je to asi trochu útok na vážnost a důstojnost, ale platí doktrína, že určité skupiny osob musí z povahy svého postavení či z toho, jak se na veřejnosti prezentují, snést víc než běžný jedinec, a úředníci montující se lidem do života jsou jednou z těchto skupin. Od Kamila je to ale tak jako tak exces, od něho se chtělo, aby posoudil stížnost, a pokud si chtěl přihodit nějaké obíčko, mělo by se i to týkat působnosti úřadu. Potenciální spor mezi paní Jarešovou a Číkusem o ochranu osobnosti je jejich soukromá záležitost, a není-li ta paní nesvéprávná a Kamil jejím opatrovníkem, tak nemá co se do toho montovat, je to stejné, jako kdyby Číkusovi radil třeba jak barevné ponožky si má koupit či s kým může jít na rande, a pod to dal razítko úřadu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #36 kdy: 20 Dubna 2021, 20:49:42 »

19.04.2021 doručeno zajímavé vyrozumění včetně komunikace s chráněnou dílnou.

Po prvním rychlém přečtení:
- To může úřední parazit jen tak předávat mé údaje opicejnímu parazitovi?
- Opicejní parazit lže, ohledně žádného přestupku ze dne 14.07.2020 jsem nikdy nebyl ani podezřelý. S tupým fízlem Stoškem jsme se sice potkali, ale bylo to ohledně údajného přestupku z 14.07.2018.
- Parazitka Turková nevěří mé argumentaci podložené audiozáznamem, ale věří žvástu od fízla Tomáše, který není podložen vůbec ničím?
- Myslíte, že to předali na právní oddělení chráněné dílny s cílem, aby tupý fízl Stošek příště nepůjčoval kamarádům na hraní uniformu a odznak?

edit: SO chce provést důkazy dokumenty založenými ve spise (jejichž kopii jsem obdržel před nařízením ÚJ) a také žvásty z komunikace mezi SO a chráněnou dílnou. Ale co to samotné ÚJ? Ačkoli to nebylo vyloženě zmíněno, mezi řádky čtu, že má omluva nebyla uznána. Ovšem v takovém případě mělo proběhnout ÚJ v mé nepřítomnosti. Jak víme, SO nařizuje ÚJ, pokud je to nezbytné ke zjištění skutkového stavu. Z toho mi vyplývají dvě možnosti:
1. SO provedl ÚJ v mé nepřítomnosti, ale protokolem z ÚJ neplánuje provádět důkazy. To je trochu divné, když bylo ÚJ nutné.
2. SO ÚJ vůbec neprovedl a viz výše.
« Poslední změna: 21 Dubna 2021, 00:01:56 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #37 kdy: 07 Května 2021, 21:48:05 »

Parazit Pulgret se sice omlouvá, ale požadované informace nehodlá poskytnout.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #38 kdy: 18 Května 2021, 22:03:52 »

17.05.2021 doručeny od SO1 2 dopisy:

1. usnesení o nepodjatosti
- Nepříliš zajímavé, podám odvolání, pro začátek blanketní.

2. usnesení o zastavení řízení
- Mému tvrzení o znemožnění opustit okres, které je podloženo audionahrávkou, SO1 nevěří, tvrzení fízlů, které není podloženo ničím SO1 věří. Že se mohl policejním odznakem prokázat jiný fízl nebo že se mohlo jednat o falešného fízla (nebo že fízlové lžou) SO1 ani nenapadlo.
- SO1 má tu drzost blekotat něco o zneužití práva z mé strany a ještě se odkazovat na řízení spis. zn. SZ MěÚ Litomyšl/50803/2017, kde naopak protiprávně postupoval SO1, pokusil se mne okrást a nakonec mu musel dát přes prsty SO2.
- Odmítají se zabývat mým odvoláním proti maskovanému usnesení. Asi budu muset k SO3 podat žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti SO2.
- Odvolání proti tomuto usnesení má odkladný účinek (zajímavé). Odvolání (nejprve blanketní) samozřejmě podám.
« Poslední změna: 18 Května 2021, 22:05:39 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #39 kdy: 27 Června 2021, 23:22:39 »

Doručena výzva k doplnění odvolání.

Zajímavosti:

1. První pokus o doručení proběhl 11.06.2021, takže teoreticky by fikce doručení měla nastat 21.06.2021. Na výzvě od pošty ale byla lhůta k vyzvednutí 24.06.2021 a vhozeno do schránky bylo 25.06.2021. Mám za to, že paraziti považují výzvu za doručenou fikcí 21.06.2021, ale podle zkušeností k fikci doručení došlo až 24.06.2021. Na tom by se IMHO dalo něco postavit.

2. Paraziti tvrdí že můžou lhůtu určit i jinak než usnesením a odvolávají se na nějaký komentář. Já mám za to, že závazné je znění zákona a nikoli něco, co nějaký samozvaný vykladač práva napíše do své knížečky. Podám odvolání proti usnesení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #40 kdy: 29 Června 2021, 20:12:20 »

K odeslání zítra, 30.06.2021:

Podávám odvolání proti usnesení č.j. MěÚ Litomyšl 033856/2021. Přípis  č.j. MěÚ Litomyšl 033856/2021 je usnesením, neboť je v něm stanovena lhůta pro doplnění odvolání. Pokud není lhůta stanovena přímo zákonem, je jedinou možností stanovení lhůty ze strany správního orgánu vydání usnesení podle § 39 odst. 1 správního řádu. Toto usnesení však bylo zamaskováno jako výzva a zcela v něm absentuje poučení o možnosti podání opravného prostředku, což považuji za obstrukční, šikanózní a protiprávní jednání ze strany úřednice Turkové.

Podávám odvolání proti usnesení č.j. MěÚ Litomyšl 034530/2021. Přípis  č.j. MěÚ Litomyšl 034530/2021 je usnesením, neboť je v něm stanovena lhůta pro doplnění odvolání. Pokud není lhůta stanovena přímo zákonem, je jedinou možností stanovení lhůty ze strany správního orgánu vydání usnesení podle § 39 odst. 1 správního řádu. Toto usnesení však bylo zamaskováno jako výzva a zcela v něm absentuje poučení o možnosti podání opravného prostředku, což považuji za obstrukční, šikanózní a protiprávní jednání ze strany úředníka Pulgreta.

Je sice pravdou, že pomocný učitel J. Vedral ve své knize (je to spíše brožura než kniha, prostě sešit), tedy ve svém letáku nazvaném „Správní řád: komentář“ na straně 442 a 443 tvrdí, že stanovení lhůty nemusí mít vždy formu usnesení, nicméně závazné je znění zákona a ne co do své  humorné knížečky napíše nějaký samozvaný vykladač práva.

Připomínám, že v sankčním řízení se neuplatňuje zásada koncentrace řízení a tedy mohu přinášet nová tvrzení, uplatňovat nové skutečnosti a návrhy důkazů po celou dobu správního řízení (viz rozsudek 1 As 136/2012 nejvyššího správního soudu).

Uvádím, že jsem osobou, která dne 03.10.2020 v 15:46:34 jako řidič motorového vozidla RZ 88ACAB jela v měřeném úseku: Litomyšl, ulice Moravská směr Svitavy – na silnici č. I/35 v obci Litomyšl, Moravská ulice, mezi budovou Nového kostela sboru Církve bratrské a domem čp. 367, ve směru jízdy z centra na Svitavy.

Žádám také o nařízení nového termínu ústního jednání, neboť na ústní jednání konané dne 03.03.2021 jsem se nemohl dostavit z mnou nezaviněných důvodů a z tohoto termínu jsem se řádně a dostatečně omluvil. K omluvě jsem přiložil i důkaz. Ačkoli se tím důkazní břemeno přesunulo na stranu správního orgánu, správní orgán bez přezkoumatelného důvodu řádnou omluvu z ústního jednání neuznal, což považuji za zneužití práva ze strany správního orgánu. Správní orgán pak vycházel z ničím nepodložené lži ze strany policie, kdy policista bez jakýchkoli důkazů tvrdí, že se jeden konkrétní policista se mnou dne 03.03.2021 do styku nepřišel, ačkoli je zřejmé, že toto samozřejmě nemůže vědět. Nehledě na to, že si mohli policisté služební odznak půjčovat mezi sebou, jak je ostatně běžnou praxí a nebo dokonce i nepolicistům, což je (doufám) časté o něco méně. Že autorovi policejního „podání zprávy“ nelze věřit, lze prokázat už tím, že jsem se rozhodně nedopustil dne 14.07.2020 žádného přestupku a dokonce jsem z takového přestupku nebyl nikdy obviněný ani podezřelý. Už z policistou zmíněné spisové značky KRPB-159520/PŘ-2018-060313-STO je zřejmé, že se jedná o spis z roku 2018, tedy mohl těžko vzniknout dva roky před oním údajným přestupkem. Policista jako obvykle lže, aby chránil svého kolegu.

Navrhuji, aby správní orgán v rámci autoremedury podle § 87 správního řádu usnesení č.j. MěÚ Litomyšl 033856/2021 zrušil a nařídil nové ústní jednání na termín 05.10.2021. Neučiní-li tak, žádám v souladu s § 36 odst. 2 správního řádu o zaslání kopie stanoviska správního orgánu prvního stupně předaného nadřízenému správnímu orgánu společně s odvoláním podle § 88 správního řádu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #41 kdy: 24 Srpna 2021, 10:43:46 »

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti ve věci odvolání proti usnesení č.j. MěÚ Litomyšl 012841/2021
Dne 17.05.2021 mi bylo doručeno usnesení č.j. MěÚ Litomyšl 012841/2021, které vydal Městský úřad Litomyšl. Proti tomuto usnesení jsem dne 01.06.2021 podal odvolání. O  odvolání nebylo do dnešního dne rozhodnuto. Proto žádám o uplatnění opatření proti nečinnosti. Jak je vám z vaší úřední činnosti známo, neváhám podat nečinnostní žalobu. Dvořáku, platím si Tě z daní, tak koukej kmitat!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #42 kdy: 08 Září 2021, 02:49:38 »

03.09.2021 doručeno rozhodnutí SO2.

Asi zkusím námět na přezkum.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #43 kdy: 24 Září 2021, 12:45:04 »

Provozovateli se doposud nepokusili doručit oznámení o zahájení řízení a výročí se blíží. Vypadá to dobře. :-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #44 kdy: 04 Října 2021, 22:14:03 »

Pokud je mi známo, provozovateli doposud nebylo doručeno oznámení o zahájení správního řízení, prohlašuji za WIN.

Parazitko Lindo Turková, vyliž si prdel!
IP zaznamenána