30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Číkusmut Litomyšl  (Přečteno 5256 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
[WIN] Číkusmut Litomyšl
« kdy: 12 Ledna 2021, 17:00:15 »

03.10.2020 - překročení rychlosti o 13 km/h zjištěno úsekovkou v Litomyšli
09.10.2020 - provozovateli doručena sprdelní výzva
01.12.2020 - provozovatel mne udal jako řidiče
11.01.2021 - byla mi doručena výzva k podání vysvětlení
21.02.2021 - podání vysvětlení
08.02.2021 - bylo mi doručeno oznámení o zahájení řízení a předvolání k ÚJ.
« Poslední změna: 14 Února 2021, 01:09:44 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2021, 17:10:30 »

Ve výzvě k podání vysvětlení je doslova uvedeno:

K osobě řidiče, který je podezřelý ze spáchání uvedeného přestupku, sdělte písemně skutečnosti potřebné k určení jeho totožnosti, zejména jméno, příjmení, datum narození a bydliště, nejpozději do 10 dnů od doručení této výzvy na výše uvedenou adresu Městského úřadu Litomyšl k výše uvedené spisové značce.

Je přiložen i odpovědní tiskopis se zaklínadlem "... sděluji, že vozidlo RZ 88 ACAB řídil:", ale asi není mou povinností tohoto tiskopisu užít. A ani to po mně ve výzvě nechtějí.

Původně jsem chtěl podat vysvětlení osobně na úřadě, ale asi se tedy zachovám přesně podle jejich pokynů a pošlu jim následující podání:

Ke spisové značce: SZ MěÚ Litomyšl 072349/2020

K osobě řidiče, který je podezřelý ze spáchání uvedeného přestupku, sděluji písemně skutečnosti potřebné k určení jeho totožnosti, zejména jméno, příjmení, datum narození a bydliště, nejpozději do 10 dnů od doručení této výzvy na výše uvedenou adresu Městského úřadu Litomyšl k výše uvedené spisové značce: Číkus, nar. DD.MM.YYYY, bydliště: Ulice,Číslo, PSČ, Město.


Tím naprosto exaktně splním jejich požadavek (však jsem podezřelý z onoho přestupku, ne?), jen mi není jasné, k čemu jim to bude, všechny údaje už stejně vědí, ve výzvě byly uvedeny.

edit: Původně jsem se chtěl přiznat, ale vymluvit na vodku a krajní nouzi jako tehdy Helmut, ale tohle mi přijde lepší.
« Poslední změna: 12 Ledna 2021, 17:30:36 od Číkus »
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2021, 08:25:41 »

Chapu ten text spravne, ze vas vyzivaji k udani totoznosti ve lhute 10 dnu od momentu, kdy bude tahle vyzva dorucena mestskemu uradu? Jako prvni krok by mozna bylo dobre se uradu zeptat, kdy mu byla (nebo bude) ta vyzva dorucena, abyste vedel, do kdy mate cas :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2021, 10:34:56 »

ryuu> To není špatný nápad, tak bych mohl písemné skutečnosti sdělit až v dalším kroku.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2021, 11:36:13 »

No, a po vyjasneni do kdy urad vyzaduje odpoved, nestalo by za to, zkusit pouzit vzorec "medved-ulrich-cikus" ze zde probirane sarady "Provozovatel nebo ridic"?. Pokud dobre chapu, byl Cikus udan provozovatelem za to, ze mel predmetne auto v uzivani, nikoli ze ho primo on ridil ... pokud to tak neni, je to jeste napinavejsi.

edit: ted mne jeste napadlo: neni kontraproduktivni se uradu ptat, kdy mu byla/bude ona vyzva dorucena? Neslo by proste cekat a po dalsim kroku uradu (kterym asi bude preklopeni na sprdel) teprve zacit resit jak to urad vlastne myslel?
« Poslední změna: 13 Ledna 2021, 11:39:57 od medved »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2021, 12:00:39 »

medved> Mám za to, že tento vzorec by mohl fungovat v případě, kdyby mi (stejně jako Ulrichovi) byla doručena sprdelní výzva a ne výzva k podání vysvětlení.

Samozřejmě by šlo výzvu k podání vysvětlení ignorovat. Ostatně desetidenní lhůta ještě ani nezačala běžet, výzva k podání vysvětlení byla doručena mně, nikoli na výše uvedenou adresu Městského úřadu Litomyšl k výše uvedené spisové značce. Připadá mi ale značně riskantní sázet jen na tuhle jednu kartu.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2021, 12:10:02 »

cikus> Vychazel jsem z toho, ze se urad nedomaha vysvetleni od ridice, ale od osoby, ktera mela "predmetne vozidlo v uzivani". Nicmene je to samozrejme odlisna situace - Geruthova je blba ze 100%, zatimco Jarosova se zda byti blba cca z 97%.
A ta ignorace je pochopitelne risk - je to takovy brainfart vychazejici z meho chapani logiky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #7 kdy: 19 Ledna 2021, 23:11:29 »

Tu divně určenou lhůtu nebudu (zatím) riskovat, aby náhodou neodložili a nezahájili sprdel s provozovatelem. První verze podání vysvětlení:

Podání vysvětlení
V reakci na výzvu k podání vysvětlení č.j. MěÚ Litomyšl XXX/2020 k osobě řidiče, který je podezřelý ze spáchání uvedeného přestupku, sděluji písemně skutečnosti potřebné k určení jeho totožnosti, zejména jméno, příjmení, datum narození a bydliště: Číkus, nar. DD.MM.YYYY, bytem adresa.

Stížnost
Jelikož je více než zřejmé, že tyto požadované údaje již má správní orgán k dispozici (všechny tyto údaje jsou uvedeny ve výše uvedené výzvě), je zřejmé, že se Jana Jarešová (bez titulu) chová zcela v rozporu s § 6 správního řádu, neboť mi tímto vznikají zbytečné náklady. Stejně tak jedná v rozporu s § 137 odst. 1 správního řádu, neboť vysvětlení je možné požadovat jen tehdy, nelze-li skutečnost zjistit jiným úředním postupem. Z výše uvedeného je zřejmé, že tato skutečnost zjistit lze, neboť znalostí této skutečnosti správní orgán již disponuje. Proto podávám stížnost na postup Jany Jarešové (bez titulu) ve věci č.j. MěÚ Litomyšl XXX/2020. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání Jany Jarešové (bez titulu) si přeji být informován. Do doby, než se Jana Jarešová (bez titulu) naučí alespoň elementární základy správního řádu, navrhuji, aby byla přeřazena na nějakou méně kvalifikovanou pozici, na které nebude dělat Městskému úřadu Litomyšl takovou ostudu. Jako dobrá volba se jeví například utírání prachu a zalévání květin.

Žádost o informace
V souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím žádám o zaslání kompletní kopie spisového materiálu vedeného pod spisovou značkou SZ MěÚ Litomyšl XXX/2020.
V souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím žádám o sdělení informace, zda má Jana Jarešová (bez titulu) alespoň maturitu.
V souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím žádám o sdělení informace o výši platů Jany Jarešové (bez titulu) za posledních 24 měsíců.

Zdraví a na další spolupráci se těší

Číkus
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2021, 17:37:34 »

08.02.2021 - bylo mi doručeno oznámení o zahájení řízení a předvolání k ÚJ.

Asi se tam neplánuji ukázat osobně, chvíli před termínem ÚJ podám námitku podjatosti a připomenu, že až do vyřízení této námitky nesmějí činit nic, co snese odkladu.

Dále na ně asi budu nevrlý, že měli tu drzost mne předvolat dle § 59 SprŘ, jelikož má účast na ÚJ není nutná, ale mým právem. Stejně tak že vyhrožují pořádkovou pokutou.

A pak asi nějaké vyjádření, že se jednalo o krajní nouzi, neboť jsem před jízdou vypil láhev vodky a musel jsem jet rychle, než to začne působit.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2021, 23:15:02 »

Dále na ně asi budu nevrlý, že měli tu drzost mne předvolat dle § 59 SprŘ, jelikož má účast na ÚJ není nutná, ale mým právem. Stejně tak že vyhrožují pořádkovou pokutou.

Možná budu plácat, ale: Kdybyste jim napsal, že se ve věci odmítáte vyjadřovat v celém rozsahu a to na základě svých práv (§ 82 odst. 2 zákona č. 250/2016 Sb. + ZLPS) a to včetně podání vysvětlení, na které jste předvolán. Následně, pokud předvolání nezruší, tak se tam dostavit a když vám pak nepoloží otázky (nebo položí takové, na které již znali vaši odmítavou odpověď), tak požadovat náhradu za zbytečnou cestu, neboť je zcela zjevné, že vaše účast nebyla nutná?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #10 kdy: 03 Března 2021, 14:36:09 »

Disclaimer: Zda je příběh o cestě do Litomyšli pravdivý a nebo smyšlený nechám na posouzení bystrého čtenáře.

Na základě předvolání k podání vysvětlení jsem se dnes vydal do Litomyšli. Na hranici Brno-venkov mne ale zastavili policisté, odmítli mne pustit dál, byť jsem se prokázal předvoláním k ÚJ a odmítli mi dát jakékoli potvrzení. Pod pohrůžkou užití donucovacích prostředků mne donutili vůz otočit a jet zpátky. Zkoušel jsem ještě další dvě cesty, ale nebyl jsem úspěšný ani jinudy. Pokaždé stejný výsledek.

Několikrát jsem se neúspěšně pokoušel dovolat úřednici Turkové, ale nedařilo se. Nakonec jsem se dovolal její kolegyni Rozscheniové.
(telefonát, MP3, 2:53, 1.1 MB)

Když mi tedy přislíbila, že se stačí ozvat e-mailem a bude nařízen nový termín ÚJ, vydal jsem se zpět domů. Chvíli na to mi volalo jiné číslo, ale jelikož nemám handsfree a nerad bych páchal přestupek, nemohl jsem telefon zvednout.

Po návratu domů jsem zavolal zpět na zmeškaný hovor a byla to úřednice Turková:
(telefonát, MP3, 8:33, 3.6 MB)

Tak schválně, najdu v telefonu audiozáznam silniční kontroly?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #11 kdy: 03 Března 2021, 15:00:23 »

Tak schválně, najdu v telefonu audiozáznam silniční kontroly?

To jsme zvědaví...  ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #12 kdy: 03 Března 2021, 15:13:47 »

V nějaké mizerné kvalitě, odpovídající tomu, že nahrávací audio bylo v kapse či v autě, nepochybně. A to dokonce 3x různé, poslední nebude úplný, protože došla paměť.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #13 kdy: 03 Března 2021, 23:03:14 »

Posláno e-mailem:

Dobrý den,

na základě dnešního telefonického hovoru s Mgr. Veronikou Rothscheinovou tímto potvrzují písemně omluvu z dnešního ústního jednání, na které jsem byl předvolán přípisem č.j. MěÚ Litomyšl 005193/2021, z důvodu nemožnosti se na ústní jednání dostavit, jelikož jsem nebyl Policií ČR vpuštěn mimo hranice okresu Brno-Venkov a bylo mi jménem zákona přikázáno vůz otočit a jet zpátky. Na základě výše zmíněného telefonického rozhovoru tuto omluvu požaduji za dostatečnou. Žádám o nařízení nového termínu ústního jednání. Předem děkuji za kladné vyřízení.

S pozdravem

Číkus
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut Litomyšl
« Odpověď #14 kdy: 03 Března 2021, 23:15:00 »

Tedy chápu správně, že druhý hovor se nestal?
IP zaznamenána