30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203  (Přečteno 9662 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil

14.07.2018 jsem se nepohodl s jedním státním opičákem, zda je taková zajímavá dopravní značka vůbec platná (příslušné téma).

Dnes jsem absolvoval ústní jednání (parkoval jsem na ne/vyhrazeném parkovišti) a získal spis (nezajímavé věci jsem zatím neanonymizoval, na požádání doplním):

00 Sběrný arch spisu (na počátku ÚJ nebyl součástí spisu, vytištěn až na můj požadavek)
01 Přestupkový spis od PČR (obsahoval ještě výpis z karty řidiče, neskenoval jsem)
02 Oprávněná úřední osoba
03 Protokol o ověření v SZR - ROB
04 Žádost o výpis z EKŘ
05 Výpis z EKŘ
06 Rozhodnutí KrÚ JMK - uzavírka JMK 95128/2018
07 Opatření obecné povahy - přechodná úprava provozu na silnici I/43 čj JMK 89103/2018
08 Fotodokumentace s umístěním DZ
09 Příkaz
10 Odpor proti příkazu (vč. infožádosti o kopii spisu)
11 Výzva k úhradě nákladů za poskytnutí informace dle zákona č. 106/1999 Sb.
12 Předvolání k ústnímu jednání (vinou pošty doručeno 2 dny před nařízeným termínem ÚJ; ignorováno)
13 Záznam do spisu
14 Předvolání k ústnímu jednání
15 Protokol o ústním jednání

Nejzajímavější (krom samotné "značky") mi asi přijde, že přestupkový spis od PČR neobsahuje žádný důkaz o spáchání údajného přestupku, jen tvrzení opicajtů. Na fotografiích jsou zachyceny pouze dvě dopravní značky. (Fotografie vypitého lahváče mne usvědčuje z řízení pod vlivem alkoholu?)

Pamatuji si správně, že samotné oznámení o přestupků od opicie nestačí k prokázání přestupku, že buď musí obsahovat důkaz (třeba foto z radaru u překročení rychlosti), nebo je potřeba minimálně opicajty předvolat jako svědky a vyslechnout?
« Poslední změna: 10 Dubna 2019, 19:48:07 od Číkus »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #1 kdy: 20 Února 2019, 22:08:09 »

Obávám se že když nenamjí důkaz, tak ani výslech opic jim nepomůže, protože to shodíte na účelovosti: „No když už jsme tam na ten výslech šli, tak přece ze sebe neuděláme blbce a nebudem pak bez prémií…“. Ale u výslechu trvejte na tom, že jsou v pozici svědků. Když jim pak prokážete křivou výpověď, půjdou do civilu… (ps: já vím , že ne)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2019, 19:42:54 »

Na 10.04.2019 nařízen výslech spolujezdce, spolujezdkyně a obou fízlů. Jsem zvědav.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2019, 19:44:02 »

Dnes proběhlo ústní jednání s účastí svědků. Fízl Stošek se e-mailem omluvil.

1. výpověď spolujezdce

2. výpověď spolujezdkyně

3. ze spolujezdkyně se stala podpůrkyně

4. výpověď fízla Buriana - ta byla obzvláště výživná, zvláště v porovnání s přestupkovým spisem

Nyní čekáme, až se Stošek uráčí vyblít nějaký termín, kdy bude ochoten se dostavit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2019, 15:01:06 »

Na 20.5.2019 předvolán fízl Stošek. Na výslech se moc těším. :-)

Je normální provádět výslech svědka v rámci dokazování? Nemělo by být nařízeno ústní jednání?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2019, 19:12:51 »

Je normální provádět výslech svědka v rámci dokazování? Nemělo by být nařízeno ústní jednání?

Tohle dělají běžně a můžou, ústní jednání nemusí být nařízeno.
Ústní jednání již proběhlo, nyní budou už jenom dokazovat.
Pak výzva k seznámení s podklady, což udělají rovnou po výslechu pacha a rozhodnou o vině.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #6 kdy: 14 Května 2019, 20:45:42 »

tak rovnou po výslechu pacha je nutné si vzít čas na seznámení s podklady.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #7 kdy: 14 Května 2019, 20:53:40 »

Vzhledem k tomu, co už je ve spisu, se spíš divím, že to Ryšánková rovnou nevzdala. Po výslechu fízla Stoška se jí bude určitě rozhodovat o vině ještě mnohem lépe.

A kdyby nechtěla poskytnout čas na seznámení se s podklady a vyjádření se, ještě jsem tady nepoužil podjatost.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #8 kdy: 20 Května 2019, 21:34:44 »

Ačkoli nebylo nařízeno, ústní jednání nakonec proběhlo.

Výpověď fízla Stoška byla asi o něco méně vtipná než výpověď fízla Buriana. Občas něco zapomněl, občas si neuvědomil...
(povšimněte si číslování stran - to skoro vypadá, jako by tam druhou stranu úředník propašoval až po podpisu)

Úplně na konci jednání jsem se dozvěděl, že ve spisu jsou i dva dokumenty, na které nemám právo nahlížet (rozhodnutí o svědečném pro oba svědky, jeden si vysvědčil cca 400, druhý cca 1700). Tak jsem ještě rovnou podal žádost o pořízení kopie spisu, přičemž mi Ryšánková slíbila, že část pošle poštou co nejdříve a přidá rozhodnutí, kterým pořízení kopie části spisu zamítne, neboť tyto části se netýkají mé osoby. Předpokládám, že argument, že mi nebyl poskytnut celý spis a že se tak cítím krácen na právech na obhajobu, nebude úplně bezzubý.

K platnosti značky nebo k tomu, zda vůbec vozidlo jelo kolem značky nebo kdo v době údajného přestupku řídil jsme se zatím nedostali. Resp. k platnosti značky jen okrajově, Ryšánková to prý konzultovala s nadřízenými i s krajem, výstup z konzultace ale není součástí spisu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #9 kdy: 21 Května 2019, 16:09:13 »

Takže úřad podniká věci, které vede mimo spis?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #10 kdy: 21 Května 2019, 16:31:40 »

rozhodnutí, kterým pořízení kopie části spisu zamítne, neboť tyto části se netýkají mé osoby.

To snad ani není možné... Přemýšlel jste, proč to nechce ukázat? Proč jeden dostal 400,-- a druhý přes 1.000,--? Podle toho, jak svědčili?

Jinak váhu bych tomu přikládal podle toho, jestli se oficiální cestou dozvíte, čeho se zatajené informace týkají, nebo ne (pokud v rozhodnutí bude, že jsou to dokumenty, které se netýkají vaší osoby, protože jsou to rozhodnutí o svědečném, obávám se, že namítat to můžete, ale asi to velkou váhu mít nebude, neboť na řízení to fakticky nemělo vliv).
Zajímavější by mohlo být porýpat se v tom skrze podjatost...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #11 kdy: 21 Května 2019, 16:36:33 »

asmodeus> Něco mimo spis a naopak ve spisu něco, co mi není přístupné :-)

IZS> Nárokovali pouze cestovné, je to dle spotřeby a vzdálenosti a vychází to tak.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #12 kdy: 21 Května 2019, 16:46:38 »

No ale to dokud se oficální cestou nedozvíte obsah, tak to nemůžete vědět, ne? Nebo jak jste se dověděl, co je v těch rozhodnutích?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #13 kdy: 21 Května 2019, 16:49:11 »

IZS> S oběma svědky úzce spolupracuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu osobních aut: značka B 12 + piktogram 203
« Odpověď #14 kdy: 24 Května 2019, 01:06:20 »

Ještě jsem si vzpomněl: Fízl Stošek (předvolán jako svědek) přišel vypovídat v uniformě a i do protokolu potvrdil, že je ve službě. Neměl by náhodou svědčit ve svém volnu?
IP zaznamenána