30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - IZS

Stran: [1] 2 3 ... 29
1
Zajímavé články z internetu / Re:Boj proti mamataxi začíná
« kdy: 18 Září 2018, 10:17:31 »
Že? Proč ty auta rovnou nezakážou...

2
Je otázka, jestli má vaše reakce vůbec být založená ve spisu, když není součástí řízení. Nemá absolutně žádnou váhu, neboť na výzvu máte dvě možnosti - udat řidiče nebo zaplatit, v tento moment ještě neběží správní řízení. Cokoliv jiného je ztráta času.

Za nedostavení se k ústnímu jednání vám pokuta nehrozí, na to je i judikát a odpověděl jste na něco úplně jiného, pointa byla v tom, že pokud vám orgán umožní seznámení s podklady k vydání rozhodnutí po skončení ÚJ a vy mu umožníte provést ÚJ ve vaší nepřítomnosti a na seznámení s podklady se nedostavíte, pak lze mít za to, že o seznámení a vyjádření nemáte zájem.

Já osobně nikdy nejdu na ÚJ, pokud není výslech svědků, neomlouvám se a vždy žádám o zaslání podkladů a lhůtu pro písemné vyjádření. To je funkční model, stejně jako Helmut.
Když to děláte jinak, tak se s tím poperte, já to na WIN moc nevidím. Nebo jsem se při troše štěstí v něčem spletl, pak ať mne prosím někdo z hardcore týmu opraví.

3
Tedy jak sám píšete, je to vaše právo a nikdo vás nebude nutit ho realizovat.

K tomu prokazování přestupku - zpravidla pokud chcete rozporovat přestupek, musíte se napráskat sám jako řidič a riskovat třeba body apod., předně však nechápu, proč odpovídáte na výzvy a děláte v odpovědích ze sebe něco, co nejste (úplně zbytečně, nemá to žádný efekt) a promrháte tak nejlepší příležitost se SprDele zbavit rovnou a bez problémů.

4
Rychlost / Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« kdy: 18 Září 2018, 00:06:49 »
Přesně tak, pokud zaplatil, tak lost - úplně zbytečně.

5
IMHO mají splněno, protože orgán vás informoval, kdy máte možnost seznámit se s podklady a pokud jste umožnil ÚJ bez vaší přítomnosti a přesto se chtěl k podkladům vyjádřit, měl jste si zažádat o jejich zaslání a lhůtu pro seznámení a písemné vyjádření.

Za velký fail považuji, když orgán vůbec nevyzve, v tomto případě jste možnost měl a promarnil.

6
Rychlost / Re:[WIN] 97km/h v obci prekroceni o 47km/h
« kdy: 17 Září 2018, 07:44:41 »
Takže jste platil nebo ne?

7
@seznámení s podklady:
To záleží, co vám přišlo v předvolání na ústní jednání, pokud tam na konci bylo napsáno, že seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření k nim můžete učinit na ústním jednání a vy jste to nechal být, tak má SO splněno...

8
Náhodou kdyby to bylo černobílé, bylo by zajímavé nechat správní orgán dokazovat, že v okamžiku mého průjezdu byla na semaforu na pozici červené červená... že si někdo hrál se semafory už tu kdysi bylo.

9
Pokud máte před sebou možnost projít řízením před soudem bez stání, tak ji využijte. Má smysl jen v případě, že chcete provádět nějaké hodnotné důkazy, zejména výslech svědka (jehož předvolání musíte soudu navrhnout vy), jinak je to čistě formalita a ztráta času.
Přijdete tam, přečtete žalobu, obhajoba obhajobu, a protože ani jeden nepřinesete nic jiného než co je v žalobě a vyjádření k ní, tak soud bude poté, co mu odsouhlasíte, že trváte na svém, rozhodovat.
Strávíte tam minimálně 40 minut + doprava + náklady na dopravu + ušlý zisk úplně zbytečně, to už se raději podívejte na Soudkyni Barbaru nebo Soudce Alexandra... Případně pokud se chcete vzdělávat v soudní praxi, tak můžete zajít na jakékoli jiné veřejné jednání, máte to zadarmo a když se vám podaří chytit na chodbě někoho ze zástupců, tak se dozvíte i o co půjde a na jednání už sledujete detaily.

10
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 14 Září 2018, 12:38:17 »
Dobře, děkuji za reakci. Ještě se chci zeptat, v bance mi vypověděli kontokorent na 10.000,-. Po zastavení exekuce na mě bude nahlíženo jako bych exekuci nikdy neměl, nebo mám nenávratně historii dlužníka?

11
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 14 Září 2018, 10:13:43 »
Zdravím, v DS přistál exekuční příkaz, ve kterém je konstatováno to samé, co bylo v poslední výzvě, tj. ani slovo o způsobu nabytí právní moci rozhodnutí, pouze č. j. rozhodnutí SO I a že nabylo právní moci (kdy). Předpokládám tedy, že stačí nechat to 3 měsíce a pak se ozvat - mám čekat až na uplynutí >1 roku od posledního doručeného rozhodnutí, nebo mohu o něco dříve (o kolik?).

12
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 10 Září 2018, 17:22:08 »
Jelikož to SO vyměřil jako daňový nedoplatek, tak se ta exekuce bude asi řídit daňovým řádem, který stanoví, že exekuční příkaz se nejprve doručí bance, ale 5 dní už mi přijde dost.

13
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 10 Září 2018, 05:23:54 »
Je normální, že mi k té exekuci vůbec nic nepřišlo od úřadu?

14
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 05 Září 2018, 12:47:57 »
Přišlo mi vyrozumění z banky.

15
Potřebuji poradit - doručování / Re:Nedoplatek?
« kdy: 05 Září 2018, 12:42:44 »
Zajímavou informací by ještě mohlo být, že obstavená částka je téměř výlučně výživné ( které činilo tento měsíc vzhledem k začátku semestru na PrF 5.500,- Kč, z toho mi zbyly na účtě 2.000,-, takže učebnice si koupit už nemůžu).

Stran: [1] 2 3 ... 29