30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - IZS

Stran: [1] 2 3 ... 40
1
Zajímavé články z internetu / Re:Reflexní sprej na RZ
« kdy: 21 Březen 2019, 15:32:54 »
Wow, to je dobré :D pamatuji se, že tu někdo spekuloval i nad magnetickým listem...

2
Zdravím,
vzhledem k tomu, že před fakultou je parkoviště neustále plné, parkuji na vyježděných (kdysi) travnatých plochách, které jsou v pasportu skutečně vedeny jako "okrasný park, trávník". A několikrát denně opice, které nemají nic lepšího na práci, parkoviště objíždí a každému, kdo stojí "blbě" dají flastr.

Bohužel jsem jich několik rovněž obdržel a protože Helmutovi by za chvíli schránka praskala ve švech, chtěl bych vymyslet efektivnější způsob, jak ty debily z magistrátu odbýt. Ví někdo o nějakém způsobu, jak donutit městskou policii nebo magistrát ke klasifikaci přestupku "zábor veřejného prostranství" namísto přestupku provozovatele vozidla? To se týká strany, na které je v pasportu skutečně vedena zeleň, nicméně narazil jsem i plochu, kde občas rovněž stojím, ale není tam ani zeleň, ani nic jiného - toho se dá nějak využít?

Pohrával jsem si s myšlenkou, že pokud ZPPK explicitně nestanoví, že řidič nesmí stát mimo k tomu určená parkovací stání a pouze zastaví tam, kde nesmí podle jiného zákona, není naplněn § 125f odst. 1 ZPPK a tedy provozovatel není za přestupek odpovědný. Nicméně jak to uplatnit v řízení - počkat na zahájení řízení a následně argumentovat nenaplněním skutkové podstaty přestupku?

3
Zajímavé články z internetu / Re:Reflexní sprej na RZ
« kdy: 21 Březen 2019, 14:14:43 »
Matně si vybavuji, že už se tyhle spreje zde na fóru jednou řešily a výsledek byl ten, že nefungují; dokonce se tam řešil i případný postih, přičemž postup v případném správním řízení není nijak odlišný od dalších nepovolených úprav SPZ.

4
Zajímavé články z internetu / Re:Na skútru bez helmy
« kdy: 21 Březen 2019, 13:21:00 »
Že to tvrdí je hezké, ale to mu vydrží, dokud správní orgán neprokáže, například pomocí vyjádření výrobce, že se jednalo o AM/A1.

5
To je hodně zajímavý postřeh, zejména co se týče čekání na jeho vyjádření...
Nicméně při masovém využívání to asi nevydrží dlouho :D ale z hecu bych se, až tím bude zahlcený, pokusil dostat to do novin, o to určitě bude zájem.

6
Zajímavé články z internetu / Re:Na skútru bez helmy
« kdy: 21 Březen 2019, 13:09:07 »
Záleží, vyjádření výrobce tomu moc nepomáhá... Bylo by potřeba ho kontaktovat, zajistit spis,...

7
Zajímavé články z internetu / Re:d-fens down?
« kdy: 21 Březen 2019, 11:17:44 »
Ale ne v takové míře a vyrazit z toho systému nějaký výstup - na to potřebuje mít člověk známosti, jinak kamera nebyla, nebo byla zrovna natočená jinam, nebo je bez záznamu. Ale když kamarád boural na křižovatce, měl přes svoje známé poloopice záznam z kamer ještě ten den v ruce. Nicméně schopnost rozeznávat obličeje atd. - to je v ČR ještě pár let do budoucna... (samozřejmě výjimky existují)

8
Tak snad jen ve správní žalobě s odkazem na § 80 ZOP, nejlépe pokud máte nějaké reálné důkazy a svědectví, které jste chtěl provést a v nejlepším případě pokud se objevily až po vydání prvostupňového rozhodnutí. Do odvolacího řízení nevím, snad jedině uplatnit § 76 odst. 5 SprŘ, nicméně bez v ustanovení uvedeného odkladného účinku. Speciální úpravu pro odvolání proti usnesení jsem v ZOP nenašel.

9
Já se spíš divím tomu, že ty lidi dohledali a dohnali až před soud, já takových názorů potkávám denně desítky a přijde mi nesmyslné za to ty lidi postihovat. I když ten komentář o plném kýblu mi přijde za hranou...
Osobně jsem takové případy dříve nezaznamenal, tak uvidíme, do jaké míry to pružné vyjádření v zákoně budou ohýbat...

10
Recidiva u rychlosti se sleduje jen u vyššího překročení rychlosti (o 20 v a o 30 mimo obec); u vybodování normálně zkásnou na místě a pak obešle úřad.

11
No já jsem to přítelkyni vysvětloval, na její obranu tady ten typ DAFa měl ten mrtvý úhel dost vykrytý zrcátky nad pravými dveřmi, tedy v době, kdy se řadil, kdyby tam koukal, tak by ji určitě viděl. Zároveň nedal blinkr, takže tomu šlo asi jen těžko zabránit, nevím.

Nicméně se u kamionů cizí SPZ bojím předjíždět i zleva, už se mi párkrát stalo, že jsem troubil, párkrát jsem stihl přidat a jednou se mi tam na prase vecpal těsně přede mnou, to jsem ve 200 km/h brzdil i očima.

12
Nedopravní tématika / Re:Datová schránka
« kdy: 14 Březen 2019, 18:03:00 »
Souhlasím, akorát na komunikaci s PO nepotřebujete žádného webového klienta, jde to i z klasického portálu DS.

Jinak osobně za skvělou výhodu považuji snadný přístup k výpisům.

13
Na to jsem koukal ráno u snídaně a absolutně nezachápal; přítelkyni 14 dní zpět naboural kamion, když se řadil do pravého pruhu - už skoro podléhám manii "hrůza, co se dneska děje, to dřív nebylo".

14
Já tomu věřím, můj kamarád měl papíry, dokud jsem mu řešil přestupky; jakmile se k tomu začal po nátlaku kamarádů stavět "jako chlap" a platit na místě, tak mi po půl roce volal, že průšvih, že má odevzdat papíry...

15
Jasně. Že mě to ještě překvapuje, děkuji za reakce.
@Číkus: to si vlastně pamatuji, máte pravdu... proti tomu je nějaké kladení k tíži starých přestupků nic.

Stran: [1] 2 3 ... 40