30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - IZS

Stran: [1] 2 3 ... 27
1
Potřebuji poradit - doručování / Nedoplatek?
« kdy: 19 červenec 2018, 11:44:56 »
Zdravím,

SOI vydal rozhodnutí, doručeno DS - podáno odvolání
SOII vydal rozhodnutí, doručeno poštou, nevyzvednuto, nastala falsefikce
(plynul čas)
SOI upozornil na nedoplatek, odpověděl jsem, že nemají exekuční titul, SOI odpověděl, že je to nezajímá a ohledně pravomocnosti rozhodnutí se mám obrátit na KÚ.

IMHO by je to teda zajímat mělo, protože na jejich straně je prokázat, že ten exekuční titul mají a takhle mi to předhazují jen aby se zbavili povinnosti navíc. Mám pravdu, nebo je skutečně na mé straně psát KÚ?

Jenom doplním, že na exekuci to bohužel nechat padnout nemůžu, protože mám na sebe více účtů a z toho na jeden posílá výživné (bez soudního rozhodnutí) otec na moji nezletilou sestru.

+ důležitou informací může být, že ve výzvě od SOI ani jednou nezaznělo č. j. rozhodnutí SOII, pouze argumentují tím, že jejich rozhodnutí nabylo právní moci dne X, není napsané čím a ani po mé reakci neuvedli žádnou specifikaci toho, jak nabylo jejich rozhodnutí právní moci (jen je napsáno, že nabylo a basta).

2
Aha. V pasportu je btw. (při směru jízdy z centra) první IP 11b (na kterou jste koukal vy) a následně značka je IP 11d (na kterou jsem koukal já; obě s šipkami). Jinak děkuji za informace.

3
Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání / Lze sprdel?
« kdy: 18 červen 2018, 20:25:08 »
Zdravím,

I.
před nějakou dobou jsem řešil tento přestupek. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné konkrétně tento přestupek sprdelizovat, IMHO není, ale úřad ho sprdelizoval. Papíry jsem neviděl, jen mi psal provozovatel.

II.
mám zábor v Brně, ale MP ho prošetřuje jako sprdel (patrně jako stání na silniční zelení). Jde to rozporovat? Jak poznat stání na silniční zeleni od záboru? Pokud stojím 3 koly na pruhu zeleně mezi chodníkem a silnicí, co je to? Přišlo předvolání na MP na 2. 7. - lze v Brně očekávat turbo?

Děkuji za odpovědi,
IZS

4
Wow, ÚS mám od fakulty 10 minut, to je výzva...

5
Určitě, podejte odpor a zajistěte spis.
K funkčnosti Helmuta je nutné poznamenat, že se musí o dopise nějakým způsobem dozvědět (klasicky zajdete nahlédnout do spisu a pak pokáráte Helmuta, že nepřebírá poštu) a přiznat se ke svému hrdelnímu hříchu.

Jinak by to mělo prekludovat ať podle nové, tak podle staré právní úpravy.

6
Co zjistit, jakými auty soudci a jejich rodinní příslušníci jezdí, vyrobit falešné značky a zapirátit na úsekovkách a kolem buzerbudek?
Ježiš to je dobrý, kolikrát jim závidím ty jejich audiny před ÚS, ale obávám se, že budou na whitelistu :/

7
Vyplácí se také stanovit si v blanketním odvolání nějakou rozumnou dostatečně dlouhou dobu, např. 20 dní, do které řeknete, že odvolání doplníte. Pokud se od doby co jsem to použil nic nezměnilo, tak lhůty diktuje SO, ne vy, takže by případné prokoučování vlastní lhůty nemělo nic znamenat (ale počkejte si, jak se k tomuhle vyjádří někdo hardcore).

8
No hlavně na dobrá státní místa je tlačenka... Tak se občas stane, že i když máte z psychotestů všechno správně, tak přes ně neprojdete.

9
Taky se přidávám, občas to drhne, dneska ráno mi vůbec nejel tapatalk.

10
Tady nejde o to, že chození na policii nebo komunikace s ní je nějaký přežitek.
Pokud na to máte čas, klidně si s nimi vypisujte, ale sám vidíte, jaká je s nimi komunikace; a konečně procesně je to stejné, jako když vás na místě ztotožňí. A tady opět narážíme na to, že jste fóru zjevně nevěnoval ani 10 minut svého času.

Tedy policie vede komunikaci s podezřelým pouze směrem "můžete platit, pokud chcete," respektive "zaplaťte". Nemůžete se zde domáhat téměř ničeho, když budou moc hodní, ukážou vám fotku, ale vaše vyjádření zde nemá absolutně žádnou váhu (obecně, vyjma pár výjimek, kdy vám to může zlepšit procesní postavení) a leda si vystřílíte munici.

K vašemu strachu z převedení - co se asi tak stane? Přivezou vás, řeknete "podle čl. 37 LZPS odmítám vypovídat" a jdete domů. Proto se to neděje, protože buďto na toho člověka dojde později (věc se předá výš), nebo je to ztráta času a v obou případech se policie raději věnuje výběru pokut a aktivní plošné šikaně.

Takže se držte zásady, že s fízlem se nebavíme, dopis spalte a s největší pravděpodobností, jelikož to není přestupek, na který lze aplikovat § 125f ZPPK, už vám nic nepřijde. Kdyby něco přišlo od úřadu, tak to sem nahrajte a uvidí se, co se dá dělat.

V ušetřeném čase se můžete třeba dovzdělat, neboť osobu blízkou již v případě přestupku provozovatele vozidla za účelem dosažení výhry užít nelze (to neznamená, že neexistuje způsob, jak to efektivně řešit), ať víte, jak postupovat, až vám přijde fotka ze stacionáru.

11
Pravda, na to jsem zapomněl, že si to můžou navýšit na polovinu sazby nejpřísněji trestaného přestupku.
Tak se omlouvám.

12
Hlavně teda jsem nanašel pro který z těch 4 přestupků by šla uložit pokuta přes 5.000,- Kč, ledaže to parkování bylo stání na invalidech, kde je spodní hranice 5.000,- ... v takovém případě dohoda na 2.500,- taky neklapne.

Ještě by mě zajímalo: ty 4 dopisy, na které jste napráskala Helmuta, byly zřejmě výzvy (a nikoliv příkazy), rozumím tomu sprvně?
Napadá mě ještě řešení udělat z Helmuta Deathmuta... neznám zákon, který by ukládal mrtvole mít zřízenou schránku.

13
Potřebuji poradit - alkohol / Re:Alkohol na kole
« kdy: 13 Květen 2018, 20:33:51 »
@ikovlabs: S tím nesouhlasím; že obecně fízlové lžou a úředníci jsou tupí ještě neznamená, že se ve 100 % případů budou krýt, měl jsem spoustu řízení, kde k výpovědím fízlů přistupovali úředníci překvapivě objektivně.

14
 Bude výchovnější, když to dcera napíše sama s následnou kontrolou.

15
By mě zajímalo, co to je za hanobení - když si cikáni přetvářeli k obrazu svému českou vlajku, tak nic a za zakrytí symbolu EU, který mi někdo násilím nacpe na auto proti mé vůli pokuta? To je výsměch...

Stran: [1] 2 3 ... 27