30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - j0hn

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Rychlost / Re:[LOST] Rychlost PolCam VelMez D1 80/109
« kdy: 15 Července 2023, 23:03:00 »
Přikládám anonymizovaný rozsudek.

2
Rychlost / Re:Polcam - příprava na ÚJ
« kdy: 25 Června 2023, 22:11:08 »
Z KS přišel zamítavý rozsudek.

Ve zkratce:
policajt proškolen -> měření OK
správní orgány se materiální stránkou výslovně zabývat nemusí, zejména pokud je naplnění materiální stránky nepochybné
policajti na mě nenajížděli

V případě zájmu pošlu rozsudek do SZ.

Prosím o přesun do ukončených případů a změnu názvu vlákna. "Lost - Rychlost PolCam VelMez D1 80/109" by mohlo být víc vypovídající.

3
Je také vhodné si telefonicky ověřit zdali technikům na daném pracovišti nevadí technická v němčině a nebo chtějí překlad (s razítkem).
Jak píšu výše. Když jsem se ptal dopředu, tak mi řekli, že TUV chtějí přeložit.
Přesto jsem to zkusil bez překladu a prošlo to.

4
Policejní vysírání / Re:Oblejzání auta
« kdy: 07 Listopadu 2022, 21:47:26 »
Podle D-fensova FSM https://road-fens.com/fsm-11-2-orientacni-zkouska-na-drogy/
je lízání v jinym režimu než foukání.
K lízání by měli mít cajti důvod. To pak nejde odmítnout. Ale samo o sobě nestačí. Musí ho potvrdit krev. Proto se cajti snažej to pak uhrát na odmítačku.

5
Stejná zkušenost jako Féna. V zahraničí líp navigujou gůglí mapy a i u nás jsou asi o chlup lepší než Waze. Zrovna teď Waze nějak blbě řešilo cestu okolo mostu, co se buduje na Strakonický u Mirotic.

Gůglí mapy jsou neodbytný a po minimalizaci zůstanou na displeji v menším okně. A to dokonce ve dvou velikostech. Člověk tak může mít na displeji Waze a nad ním Gůgla. Občas to tak dělám, když v dopravních špičkách hledám nejrychlejší cestu.

V Praze se mi zdá, že úsekovky Waze zná. Mimo taky hlásí i informativní radary. Ale ty se daj poznat. U nich mi stejně křičí manželka. ;-)

Upozornění na radary by mělo bejt zakázaný ve Švýcarsku a prej to tam i policajti pokutujou.

6
https://advokatnidenik.cz/2022/05/17/zakon-o-metrologii-a-deliktni-jednani-v-souvislosti-s-dopravnim-provozem/

Podle § 9 odst. 2 vyhlášky MPO č. 262/2000 Sb., kterou se zajišťuje jednotnost a správnost měřidel a měření, může Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví vydat rozhodnutí o autorizaci metrologického střediska, pokud žadatel splňuje tyto podmínky:
.....
d) nemá finanční nebo jiné zájmy, které by mohly ovlivnit výsledky metrologické činnosti, která je předmětem autorizace, při přímém prodeji veřejnosti nesmí být autorizovaný subjekt uživatelem, výrobcem, opravcem, dovozcem ani distributorem těchto měřidel,


Bez hlubšího rozboru shora uvedené problematiky lze však již nyní konstatovat, že společnost Dräger Safety, s. r. o., není oprávněna ověřovat stanovená měřidla – analyzátory alkoholu v dechu, že je přinejmenším sporné, zda obchodní společnost RAMET, a. s., splňuje podmínky pro udělení statutu autorizovaného metrologického střediska s oprávněním ověřovat stanovená měřidla – silniční rychloměry, a že u přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 tr. zákoníku nestačí k jeho prokázání orientační vyšetření analyzátorem alkoholu v dechu.

7
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 19 Května 2022, 16:20:55 »
Chtěli jsme se jet podívat do fabriky k dodavateli ve spolkové zemi Dolní Sasko a teď bez šance. Dealer se tam dostal, ale ve fabrice a v hotelu jen v s hadrou na obličeji.
Jako jo. Povinné očkování je větší masakr. Ale zase. Opičí neštovice s destiprocentní smrtností....
Jen si vzpomeňte, jak na sílu tlačili novelu pandy. urVálek je dost zabejčenej.
A kde jsou ty řeči o tom, že nouzový stav značí, že Vláda situaci nezvládá?

8
Bejvávalo. Třeba KM Prona taky prodávala obyč naftu bez biosračky, protože potřebnej podíl MEŘO udali kamioňákům.
Pak se ale změnila legislativa a biosračka musí bejt v každym litru. ČEPRO má výjimku, odůvodněnou tím, že točí státní hmotný rezervy.

9
Kradená RZ není drobnost. To souhlas. Naše auto ale kradené značky nemělo. Musela by to tedy být chyba při zadávání jiné skutečně ukradené značky. To sice není nemožné, ale nijak jsme to neřešili a přesto se to už neopakovalo.
A že by to udělali zastavující chrániči? Inu, možné to je;-)

10
Manželce tvrdili, že jí zastavili, protože RZ je v databázi kradenejch aut. Ale víme, jak to je s pohybujícími se rty příslušníkovými a pravdou.

12
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 08 Prosince 2021, 11:07:35 »
Nějaké věci řešil, minimálně v Praze, i magistrát. Tam to vyhnití nemusí být až taková jistota.
Ale nevím, co všechno může řešit město.

13
Nedopravní tématika / Re:Povinné očkování
« kdy: 07 Prosince 2021, 15:24:20 »
Komentář: Hodnocení vyšetření: negativní pozitivní
anti-SARS-CoV-2(U/ml): <0,8 >=0,8

Protilátky jsem si nechal dělat abych se kvalifikovaně rozhodl kdy si nechám vpálit třetí dávku. Nejprve jsem byl samozřejmě ohromen - mám tolik protilátek, že šla ručička přístroje "za roh" , nicméně pak jsem začal hledat a zjišťovat co to znamená. No a zjistil jsem, že po úspěšné dvoudávkové vakcinaci stoupá hodnota na úroveň jednotek tisíc U/ml a že slušná hodnota je někde okolo 2000 U/ml. Takže to, že mám více než 250, což může být také pouhých 252 je pro mně informace hodnoty vyhozené pětistovky do koše.

Těch jednotek, ve kterých se výsledky uvádí je víc. Problém více různých jednotek pro různé testy by se měl vyřešit tím, že se uvádí přepočet na mezinárodní BAU jednotky. V protokolu by mělo být uvedeno hraniční množství pro použitý test a ve Vašem případě to je 0,8. Alespoň tak to čtu. To číslo se může zdát podezřele malé, ale patrně to tak je.

Například tady v odstavci "Jak mám rozumět číslům, která ve zprávě dostanu?", je také uvedena hranice 0,8 - 1,1.

V těch asi dvou protokolech co jsem viděl, byla hranice uvedena pro obojí. Jak pro jednotky, ve kterých vyhodnocuje použitý test, tak pro BAU jednotky.

14
Rychlost / Re:Vyzva 700kc za 57kmh--vyplati se Helmut?
« kdy: 07 Prosince 2021, 14:05:54 »
Diky, provozovatel teda posle bezprostredne osobu blizkou, 16. den zaplati, 55.den nahlasi Helmuta, ktery se prizna a pak zemre.

Doporucujete Helmuta EU nebo ne-EU? A pokud se preklopi na Deadmuta, staci na to vyrobene parte?

Diky.

Helmuta není potřeba nechat umírat. Pokud ho SO uzná vinným, pak nedobytnost pokuty není Váš problém. Pokud Helmut zemře předtím, než ho SO uzná vinným, tak ho stále může SO odložit a překlopit na provozovatele.

Správní orgány se naučily Helmuty řešit tak, že je okládají a není proti tomu moc jak se bránit. Proto se místo Helmutů začal používat spolupracující řidič. Jeho úkolem je se kočkovat se správním orgánem do výročí přestupku, aby SO nemohl překlopit na provozovatele. A po roce si vzpomene, že vlastně neřídil. Spolupracující řidič může být i sám provozovatel.

Cílem metody Helmut je, aby Helmut dostal pokutu, ale správní orgány na to už moc neskáčou. Helmut naopak od spolupracujícího řidiče nemá takový prostor pro kočkování. Obě cesty vedou v případě neúspěchu na odpovědnost provozovatele.

15
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 03 Prosince 2021, 22:09:25 »
To bude tenhle report.
Tabulka 2 na straně 13 je k nákazám.
O další dvě stránky dál je tabulka úmrtí a tam je ve všech kategoriích 30+ okolo čtyřnásobku neočkovaných po přepočtu na 100.000 lidí proti očkovaným. Z toho těch 73 % a 82,1 % nevytříská ani Homer Simpson, ne?
Podle toho vypadá benefit vakcín dobře, už jen vyčíslit risk pro jednotlivý kategorie....

Stran: [1] 2 3 ... 18