30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - j0hn

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16
31
Rychlost / Re:Překročení rychlosti 73 km/h v obci
« kdy: 04 Ledna 2021, 07:31:52 »
Nemohl měřit někdo hned za cedulí a auto to jen sbíralo? Takhle teď měří při výjezdu z Prahy na Strakonické za Hornbachem. PaCh se tam schovává za opěrnou zdí.

32
Kdy se úřad o přestupku dozvěděl zjistíte ze spisu. Můžete zkusit zažádat o informaci o stavu řízení podle par. 36(2) SprŘ.

Obecně se doporučuje udat řidiče 55. den od spáchání přestupku, protože do 60 dnů musí mít SO informaci na stole.

Je otázka, jestli zrovna zde hrát o každý den, když bude promlčecí doba restartována zahájením správního řízení s řidičem.

33
Potřebuji poradit - parkování, zastavení, stání / Re:Příkaz
« kdy: 10 Prosince 2020, 11:35:35 »
Byl by postup SO v pořádku i v případě, kdyby v podkladech od MP obdržel informaci o tom, že se provozovatel přiznal?

34
Včas podejte odpor a čekejte na další psaní z úřadu. Mezitím zkuste najít, zda je v nějaké dostupné verzi návodu popsáno, jak je to s omezením na max 250 km/h.

Pár bodů máte a proti příkazu hrajete jen o tisícovku za náklady řízení.

35
Ad sčítání rychlostí vozidel - Ramer měří v režimu radaru relativní rychlost vozidel a od ní, v případě protijedoucích vozidel, odečítá rychlost měřícího vozidla. Pokud jel sup 83 a Vy 167, pak Ramer změřil relativní rychlost vozidel 250, ale tato hodnota nikde není. Rychlost obou vozidel by měla být na snímku.

Pokud je relativní rychlost mimo rozsah 20 - 250 km/h, měl by Ramer vyhodnotit měření jako neplatné.

Změna rychlosti při měření. Ramer provádí ověřovací měření. Podle velikosti rozdílu proti prvnímu měření vyhodnotí, zda je měření platné nebo neplatné. Neplatnost z důvodu velkého rozdílu těchto dvou měření může způsobit i změna rychlosti PaChového vozidla nebo prudká změna směru měřeného vozidla. Nenapadá mě, jak případnou změnu rychlosti dokázat ani zda by to k něčemu bylo.

Ujistěte
A neztratili Vás na chvilku z dohledu, že by jste jste mezi tím nahradil řidiče, který jel autem v době měření? A taky, opravdu je to z měření v protisměru? Neměřili třeba pak, až Vás dojížděli?
+1 na ztrátu vizuálního kontaktu i zda Vás nezměřili znovu při dojíždění.

Spis máte, nahrajte fotku.

Mám za to, že jsem výše uvedené kdysi v návodu četl, ale teď se mi to nedaří dohledat.

36
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Příkaz za nepředložení ORV
« kdy: 30 Listopadu 2020, 08:58:01 »
Nevím. Byl to jen bod k zamyšlení. Třeba na místě usoudíte, že by se to mohlo hodit ke znejistění PaCha.

Berte to s nadhledem a výslech si užijte.

37
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Příkaz za nepředložení ORV
« kdy: 30 Listopadu 2020, 08:21:15 »
Na otázky, které klade SO Vám, neodpovídejte na místě*, ale vyžádejte si lhůtu na vyjádření k pokladům po skončení ÚJ.
PaChům klade otázky nejdříve SO. Bude to něco ve stylu. Poznáváte zde přítomného Piráta Pirátoviče? Mohlo dojít k záměně? A máme ho, piráta.
Pak jim můžete otázky klást Vy. V místnosti je vždy jen jeden svědek, další čeká venku.

Ptejte se, jak probíhala kontrola. Nechte je mluvit. Čím víc toho řeknou, tím spíš najdete ve výpovědích rozpor.
Podle výpovědi se jich případně zeptat i na výzvu podle špatného paragrafu. Má to být §6.

Mluvte o sobě ve třetí osobě. Nepřiznávejte, že jste řídil Vy. Ať Vám to dokážou.

*Neodpovídejte na žádné otázky, ani na to se Vám může zdát jako jasné a nerozporovatelné. Například o tom, zda jste řídil.

38
Parkování, zastavení, stání / Re:Parkování s kotoučem a lhůty
« kdy: 24 Listopadu 2020, 13:11:08 »
Podává se na MD prostřednictvím SO, který rozhodnutí vydal.

39
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 23 Listopadu 2020, 12:26:14 »
Vládní nařízení jsou děs běs, ale ještě horší mi přijde ten jejich PES.

Spíchli si to sami potají a i když PES jako takový není pro nikoho závazný, tak jim bude stačit se na něj odkazovat. Samotný PES napadnout nejde, protože závazná budou nařízení vydávaná podle něj. A co si dělá vláda z rozhodnutí soudů už tu je napsáno.

40
@now:
Konstruktivní diskuzi o smyslu hadrů na hubách v MHD a obchodech bych se zrovna nebránil.

Ono když člověk sedí v busu a nemluví, tak těch kapének ze sebe asi moc nevyprská. Navíc při dýchání nosem lidi, i ti s nosem nahoru, vydechují směrem dolů.

Mluví o tom i experti na Seznamu:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expert-o-aerosolu-pokud-ma-nekdo-v-tramvaji-covid-nadychaji-se-ho-vsichni-125245

@lerion:
+1

41
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Příkaz za nepředložení ORV
« kdy: 19 Října 2020, 16:18:43 »
Odpor není třeba odůvodňovat. V naprosté většině případů ani není žádoucí do odporu psát cokoli navíc. To, zda jste souhlasil nebo nesouhlasil na místě si nechte grilování svědků na ÚJ.

Při ústním jednání je třeba vhodně kladenými otázkami dostat z monocajtů protichůdné výpovědi. Čím více času uplyne mezi kontrolou a ÚJ, tím větší šance na najasné výpovědi.

Máte z kontroly záznam?

42
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 15 Října 2020, 08:24:19 »
Nelegální činnost provozovatele spočívala v nerespektování policejní hodiny. Tuším že to bylo v úterý, kdy hospody ještě mohly být otevřené do osmi. V osm začli hrát na schovávanou, ale bystří policejní orgáni je našli.

43
@eRooo

Na informace STK a mekániků nedejte. Pokud Vám nebudou auto přihlašovat oni.

Přileťte s papírama na registr vozidel a uvidíte, co Vám řeknou. Já se tam šel zeptat před koupí*, jestli potřebujou papíry z TÜV úředně přeložený. Odpověď byla "Jo." nebo dokonce "Samozřejmě."
Po koupi jsem tam přesto přišel bez překladu. Týpek na mě kouká a řiká "Kde máte evidenčku a COC?". Nevim, jestli COC umí každá STK nebo jen ty dovozový.

Tady tvrdí, že pokud není COC, pak je nutná dovozová STK.
Pokud jste k dovezenému vozidlu neobdrželi COC list je třeba provést kompletní dovozové protokoly ,skládající se z technického protokolu, přílohy k technickému protokolu, protokolu o technické prohlídce před registrací a evidenční kontroly.

*U nás jsou dovozy jinde než standardní přepisy a většinou je to tam opravdu na počkání. Kdyby mě čekala hodinová fronta, volil bych jiný postup.

to j0hn: kde ti vystavili COC za 1100? nepleteš si to s něčím jiným?

Formálně asi ano, fakticky ne. Dodatečně vystavený COC z STK patrně není COC, ale nějaký výpis, který COC nahrazuje.

44
Potřebuji poradit - doručování / Re:Odpor proti příkazu emailem
« kdy: 01 Října 2020, 07:18:10 »
Tomu rozumím. Narážel jsem na názor pana hh:

V současném stavu IMHO ani nejde automaticky navázat na předchozí praxi, kdy mohl SO nepodepsaný a následně nepotvrzený e-mail ignorovat - to vycházelo z toho, že předchozí verze SprŘ odkazovala explicitně na zákon o elektronickém podpisu (tj. připouštěla podání takto podepsaná) a k jinak učiněným už se mělo přihlédnout jen za předpokladu potvrzení. Tedy vlastně elektronické podání nepodepsané podle zákona o el. podpisu a nepotvrzené nebylo vůbec podáním. To teď už neplatí, protože co je elektronické podání už není nijak zúženo a navíc drtivá většina podání je i nějak podepsaná (za prostý el. podpis se považuje kde co, třeba i e-mailová adresa odesílatele, uvedení jména podatele v hlavičce či pod textem ...). V současném pojetí to už tedy je podání, dokonce podepsané, akorát ten podpis nemá správnou podobu (vyhovuje § 7 adaptačního zákona, ale ne § 6). Což by měla být klasická vada podání, kterou by se měl SO pokusit odstranit postupem podle § 37(3) SprŘ. Orgány sice ze setrvačnosti jistě pojedou stávající způsob a až zjistí, že by mohl být nějaký problém, určitě to zkusí nějakou metodikou/stanoviskem okecat, aby náhodou nemuseli pracovat víc, než jsou zvyklí (možná už se tak i stalo), ale úplně bych si nevsadil, že to bez dodatečného patche zákona ustojí ...

PS: Tento odstavec neberu jako doporučení. Nejen pan hh běžně radí potvrzení do pěti dní podávat.

45
Potřebuji poradit - doručování / Re:Odpor proti příkazu emailem
« kdy: 30 Září 2020, 20:59:07 »
hh: Teď jsem našel NSS 9 As 293/2018.

Stěžovatel žaloval nečinnost SO1. SO1 považoval doplnění za opožděné a nepřihlédl k němu.

NSS se odkazuje na § 72 odst. 4 Správního řádu soudního, že jako OK:
[32] Městský soud i žalovaný postupovali v souladu se zákonem, pokud za den podání potvrzení odporu považovali až den 17. 8. 2016, tj. den kdy bylo potvrzení odporu doručeno žalovanému. Z důvodu, že poslední den lhůty k potvrzení podaného odporu připadl na den 16. 8. 2016 a zmeškání lhůty nelze prominout (§ 72 odst. 4 s. ř. s.), postupoval žalovaný správně, pokud označil odpor za opožděný. Řízení bylo řádně skončeno. Příkaz nabyl právní moci dne 13. 8. 2016. Žalovaný tudíž nemůže být v daném řízení nečinný.

V odstavci [22] píše "musí být do 5 dnů potvrzeno".

Ustáli to? Nebo by byla situace jiná, pokud by stěžovatel žádné potvrzení nepodal a čekal na výzvu k odstranění vady podání?

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 16