30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - j0hn

Stran: 1 [2] 3 4 ... 16
16
Rychlost / [WIN] Praha - SPrDel rychlost
« kdy: 20 Srpna 2021, 11:50:06 »
Přistálo mi v DS rozhodnutí MD. V podstatě proignorováno. Mimo odporu a blanketního odvolání jen žádost o spis a bojim se Covidu. To ale nemělo vliv na výsledek.

5/2020 - dosud nezjištěný řidič spáchal 101 na 80
o týden později oznámení MP na MHPM
za dalších ca 10 dní odpustek 1000 Kč
7/2020 výzva k podání vysvětlení
7/2020 provozovatel udal sám sebe
8/2020 výzva řidiči k podání vysvětlení - ignorace
9/2020 SO věc řidiče odložil a vydal příkaz provozovateli na 2500 Kč
10/2020 odpor
10/2020 předvolání provozovateli k ÚJ
11/2020 v den ÚJ obdržel SO sdělení, kde provozovatel uvedl, že vzhledem k vládním covidím opatřením žádá o stanovení nového termínu ÚJ a zaslání kompletní kopie spisu. Pokud by SO nevyhověl, žádá o určení termínu vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí po obdržení kompletní kopie spisu do DS.
11/2020 ten samý den vydal SO předvolání k novému ÚJ
12/2020 provozovatel zopakoval to samé co k prvnímu ÚJ
12/2020 proběhlo ÚJ, provozovatel se bez omluvy nedostavil a vydáno rozhodnutí.
1/2021 blanketní odvolání, na výzvu nedoplněno
8/2021 Rozhodnutí MD, kterým se rozhodnutí SO1 ruší, neboť SO neučinil nezbytné kroky ke zjištění piráta

Správní orgán I. stupně nepostupoval v souladu s právními předpisy, neboť neučinil nezbytné kroky ke zjištění totožnosti řidiče výše uvedeného vozidla v rozhodnou dobu. Odvolací správní orgán uvádí, že odvolatelem uvedená osoba řidiče byla sice totožná s osobou odvolatele a odvolací správní orgán souhlasí, že zcela postrádá jasný význam, z jakého důvodu chtěl odvolatel zahájit řízení týkající se odpovědnosti provozovatele vozidla, když výzva k uhrazení určené částky byla ve výši 1 000 Kč, kdy by tedy tato cesta byla pro odvolatele přinejmenším menší finanční zátěží, nicméně správní orgán I. stupně měl jasné indicie k osobě řidiče vozidla. Tedy nabízelo se zahájit řízení o přestupku s řidičem vozidla a předvolat ho k ústnímu jednání. V případě, že by se nepodařilo prokázat, že pan XXX byl řidičem vozidla v rozhodnou dobu, poté by správní orgán I. stupně řízení o přestupku řidiče zastavil a poté zahájil řízení s provozovatelem vozidla. Správní orgán I. stupně však pochybil, když i přes informaci o řidiči vozidla na tuto zcela rezignoval a žádnými dalšími podklady případně nevysvětlil svůj postup, proč k osobě řidiče nepřihlédl a rovnou zahájil řízení o přestupku provozovatele vozidla. V této věci lze odkázat na ustálenou judikaturu Nejvyššího správního soudu, a to např. na rozsudek č.j.: 2 As 258/2020 – 22 ze dne 9. 6. 2021.

V rozhodnutí MD je jiná tovární značka a RZ. Datum a čas sedí. Spisová značka a číslo jednací zrušeného rozhodnutí také.

17
Privátní solár to dá bez problémů květen až září. Prosinec až únor jen z fotovoltaiky se moc nedá ani provoz domácnosti která nepoužívá elektriku k topení. Teda pokud neomezíme standard.

Pro celoroční pokrytí spotřeby z fotovoltaiky se říká, že je potřeba mít jmenovitý výkon panelů a baterek 4 x denní spotřeba -> 10 kWh denně = 40 kVp a 40 kWh v baterkách. Kdo dá na střechu 200 m2 panelů směrovaných +/- na jih?

18
Nedopravní tématika / Re:Kontroly restaurací
« kdy: 15 Července 2021, 10:28:48 »
Sokol v tomto rozhovoru pronesl něco ve smyslu, že prohlášení "Vašnosto, opravdu jsem se snažil v nařízeních vyznat, ale vážně jsem to nedal.", by mohla být funkční obrana v případném správku.


19
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 12 Července 2021, 11:27:38 »
Ona jde vláda celkově štěstíčku naproti. Proč by jinak chtěli školáky testovat třikrát v prvním týdnu po nástupu do školy? Dostanou třikrát víc false pozitive testů a vo tom to je.

20
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 28 Června 2021, 11:01:07 »
Nevymysleli. Možná si myslej, že neovlivněj. Ale tím že smeknutí vyžadujou po ostatních to podporujou a tedy ovliňujou.

Na druhou stranu po tý smršti katastrofickejch zpráv a neustálýho tvrzení odporníků, že respirátory jsou to nejmenší co můžeme udělat pro záchranu světa, se není čemu divit.

21
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 14 Června 2021, 09:55:01 »
.....Pokud teda škodu zvládnete jasně určit a vyčíslit, směle do toho.

Zdravotní nebo duševní škody nejsou zrovna přímočaře vyčíslitelné, ale doložit náklady na nákup "ochraných" prostředků by leckdo mohl. Třeba ty nákrčníky s nanovložkou se blíží tisícovce. Nebo pokud někdo kupoval větší balík najednou.

22
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 13 Června 2021, 21:07:07 »
.....případně si okatě honit ego na prodavačkách, co v tom musí celý den dusit..

Zrovna tohle je otázkou úhlu pohledu. Nedávno jsem v nějaký diskuzi, tuším na seznamzprávy, čet že týpek chodí do krámu bez respirátoru kvůli prodavačkám. Čím víc lidí bude chodit bez roušek, tím dřív přestanou bejt prodavačku nucený se v tom celej den dusit.

24
Do DS je doručeno přihlášením do DS nebo po deseti dnech poté, co zpráva přistála v DS. Podle toho, co nastane dříve. Doručenka je u každé zprávy.  V detailu doručenky jsou vidět všechny datumy.

V DS zůstávají zprávy jen tři měsíce, poté se mažou. Je potřeba se postarat o archivování. Zde na fóru řešeno.

25
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Totalitní checkpointy na cestách
« kdy: 06 Března 2021, 22:03:02 »
A vy myslíte, že se v tom někdo vyzná dostatečně na to, aby si o tom troufnul napsat článek, kterým se budou následně řídit někteří lidé?
Proč tak černé myšlenky? Zkuste vykouknout ze své sociální bubliny. V nařízení se vyzná víc než polovina obyvatel ČR:
https://www.ceskatelevize.cz/teletext/ct/?page=158B&ver=TXT
92 % Čechů tvrdí, že dodržují opatření
                                       
 Pro více než polovinu obyvatel ČR jsou  protiepidemická opatření naprosto srozumitelná, pro 1/3 jen částečně, 9 % se v nich vůbec neorientuje. Nejsrozumitelnější jsou pro seniory. Naopak v nejmladší kategorii 18 až 29 let se v nich zcela orientuje pouze pětina.


Já se mezi ně sice nepočítám, ale nijak mě to netrápí. S velkou pravděpodobností to znamená, že jsem mladej.
;-)

26
Tohle:
Ale pokud člověk fakt neví, co si smí a nesmí dovolit a neví, kde je ta hrana, tak se prostě pak nemůže divit, že skončí na zemi. To neznamená, že je to správně, nebo že se mi to líbí, celý ten systém se mi nelíbí, ale máme co máme..
ale zní poněkud jinak než:
Upřímně, tato hysterie mnohých obyvatel ohledně "mlácení za absenci roušek" mě sere.
Pěkný večer

27
Hysterkám a puberťákům huby rozbít můžou? Na základě čeho? To pomačům nic jinýho, při nepředložení ovčanky, zákony neumožňujou?

28
Nedopravní tématika / Re:Rousky na hubu vsude
« kdy: 02 Března 2021, 18:46:58 »
Vidím tam výjimku pro sportovce ne mimo zastavěné území obce, ale ve venkovních prostorech.

3. Zákaz podle bodu 1 nebo 2 se nevztahuje na:
.
x) sportovce nebo cvičící osoby:
    v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod. ve venkovních prostorech,Je průchozí tahle osnova?
v nařízení není napsáno, že musí být ochrana nasazena:
1. Všem osobám se s účinností ode 1. března 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest

Jdu po ulici s ochranou v kapse, zastaví mě policajt a začne na mě lhát (viz okřídlené, jak poznáte že policajt lže).
Sáhnu do kapsy a nasadím si ochranu.

Na obranu budu tvrdit, že z nařízení neplyne povinnost mít nasazeno. Dle nařízení jsem se pohyboval s ochranou a byl jsem tak připraven chránit případného kontaktního spoluobčana. Neprodleně jsem tak i učinil hned, jak ke kontaktu s protiobčanem došlo.

Třeba v obchodě by to nejspíš neprošlo ani u soudu, s tím že každýmu musí bejt jasný, že má bejt nasazeno. Venku už mi to ale tak jasný nepřijde. Co si o tom myslíte?

29
Soud přikázal pražskému Gymnáziu Na Zatlance obnovit denní formu vzdělávání. Distanční formu výuky mu zakázal, sdělil asistent předsedkyně Městského soudu v Praze Adam Wenig, podle kterého příslušné krizové opatření povstalo z protiústavně vyhlášeného nouzového stavu. Soud tak vyhověl správní žalobě podané studentem prvního ročníku.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/soud-vzdelavani-denni-gymnazium-praha-nouzovy-stav.A210223_133045_domaci_hm1

30
Potřebuji poradit - ostatní / Re:Dálniční známka EKO
« kdy: 27 Ledna 2021, 14:10:17 »
Karel:

V rádiu jsem zaslechl, že není dobré kupovat známku na poslední chvíli, protože nejde opravit špatně zadaná RZ pokud už nastala platnost DZ.
Zkuste pohledat, jak změnit špatně zadanou RZ. Třeba tím půjde opravit i toto.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 16