30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení o 57kmh v obci  (Přečteno 11572 krát)

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #30 kdy: 02 Prosince 2020, 21:41:00 »

Díky za upřesnění. Tak jsem to myslel, ale špatně formuloval.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #31 kdy: 05 Ledna 2021, 12:15:56 »

Mezi svatky dorazilo dalsi pozvani na UJ, tentokrát nařízeno na 4.2. Opět jen obecné informace a není tam uvedeno, že dodje k výslechu svědků (Pachů). Je to běžný postup SO, že explicitně do pozvánky neuvádí, že dojde k výslechu svědků? Dalo by se toho v dalším řízení nějak využít?

Co se týče strategie "Franta a Pepa", kluci jsou celekm vystrašení z konfontace s PAchy (i přes několik ujištění, že jim vůbec nic nehrozí). Nicméně jsou ochotni svědčit před SO, že v době měření byli se mnou u "benzínky" a předmětné vozdilo řídil někdo třetí.

Příští týden to bude půl roku od doručení zahájení řízení, tak přemýšlím, jestli by se to nedalo použít na pozdržení SO a dotáhnout to prekluze. Ještě porád mám v záloze omluvenky z ústního jednání, vzhledem k tomu, že jsem byl u SO celkově 3x, takže lze podotknout, že jsem v řízení součinný. Momentální COVID situace mi v tom hraje celkem do karet.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #32 kdy: 05 Ledna 2021, 13:34:47 »

Ne, toto neni koser. Bud spravni organ dela ustni jednani jen proto, aby zabil Vas cas, a doufa v nejaky zazrak (ze v teto fazi sklopite usi a zaplatite) na miste. Nebo tam bude vyslech svedku, pak je hrubou chybou toto neoznamit. Pokud na takoveto jednani neprijdete, budou tam svedci, tak to je tutovka do odvolani. Prectete si pozvani pro jistotu jeste jednou, casto je to oznameni ustniho jednani a az pod tim zminka o svedcich.

Franta a Pepa nebudou s PACHy konfrontovani, mozna se potkaji na chodbe. Kazdy svedek bude vyslechnut zvlast, jen Vy a organ mu budou pokladat otazky. Pozvani Franty a Pepy ke svedecke vypovedi neni vubec jiste, protoze organ tim riskuje, ze jim bude platit za ucast.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #33 kdy: 05 Ledna 2021, 17:22:35 »

Pozvání jsem ještě jednou prošel a o výslechu se tam nic nepíše. Projistotu přikládám první stranu pozvánky, dále už následuje jenom poučení.

S Frantou a Pepou jsem to trochu špatně formuloval. Řešili jsme tady dvě možné strategie 1.Franta a Pepa řidiči s tím, že už si nepamatuju kdo z nich dvou řídil 2. S Frantou a Pepou jsme si dávali kafe na benzínce a řídil někdo další. Čili, krom té knofrontace s PaChem mají strach v případu figurovat jako potencionální řidiči, ale nebrání se variantě 2.. Nicméně, spíš jsem uvažoval je využít jen k prodloužení činnosti SO do prekluze, ať už je SO předvede či nikoliv. Navíc by to mohl být další bod do případného odvolání, že se SO neobtěžoval vyslechnout mnou navrhované svědky.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #34 kdy: 20 Ledna 2021, 11:14:50 »

Ještě bych měl dotaz. Rozhodnul jsem se, že je v tuto chvíli zbytečné chodit na ůstní jednání. Má smysl v tuto chvíli posílat omluvneku (např. nařízená karanténa kvůli výskitu COVID v práci) nebo se neomlouvat a nechat ÚJ proběhout. Osobně se přikláním k variantě bez omluvy, ale chtěl bych slyšet i názor zkušenějších.

Díky.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #35 kdy: 20 Ledna 2021, 11:58:34 »

Podle https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250#p80-4, pokud se nedostavíte a řádně neomluvíte, tak ÚJ bude moci proběhnout bez Vás. Záleží, co je cílem.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #36 kdy: 20 Ledna 2021, 12:08:19 »

Obecně vzato je výhodný aktivní přístup k délce řízení.

Pokud se tedy neplánujete na ÚJ dostavit, doporučil bych se alespoň omluvit z nějakých uvěřitelných důvodů a žádat o nařízení ÚJ v jiném (pozdějším) termínu. Nebo můžete podat námitku podjatosti a argumentovat, že až do vyřešení nesmí provádět úkony, které snesou odkladu (např. ústní jednání). Také můžete u nadřízeného orgána žádat o uplatnění opatření proti nečinnosti. Je dost možné, že ukradne spis (a bez něj se špatně úřaduje). Možností je více.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #37 kdy: 20 Ledna 2021, 20:16:49 »

číkusi > musím se přiznat, že po přečtení vašich příspěvků nalezám víc otázek než odpovědí  :D :D , jenom vtipkuji.

V podstatě momentálně přemýšlím nad dvěmi variantami.

1) Přijít na nařízené ÚJ a v případě, že bude SO chtít vyslechnout svědky, bych toto rozporoval, že jsem nebyl předem informován, že proběhne výslech světků, že na to nejsem připraven a že požaduju nařízení nového ÚJ. Nevím jak to funguje v praxi, je mi jasné, že se mně bude SO snažit přemluvit, že když už tam jsem... Z dalšího ÚJ bych se případně omluvil (případně využil dalších možností) a pokusil se natáhnout řízení do prekluze.

2) Nedostavit se na ÚJ bez omluvenky, nechat případně SO vysnechout svědky a využít toho v dalším řízení.

Otázka je, která z těch variant má větší pravděpodobsot na WIN. Pokud správně počítám, tak momentálně prekluze nastane 15.7.2021 což je ještě docela dost času. Na druhou stranu jsem tento týden začal plánovat dlouhodoběkší služební cesty do zahraničí na 1 a 2 kvartál, takže příležitostí na omluvenky bude víc než dost.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #38 kdy: 22 Ledna 2021, 11:06:00 »

1) Přijít na nařízené ÚJ a v případě, že bude SO chtít vyslechnout svědky, bych toto rozporoval, že jsem nebyl předem informován, že proběhne výslech světků

To můžete namítat i později (když zjistíte že výslech svědků proběhl).

Varianta poslat omluvenku má výhodu že když je to první omluvenka a uvěřitelný důvod tak SO obvykle jednání odloží na pozdější termín a získáte čas
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #39 kdy: 25 Ledna 2021, 14:48:42 »

Pro info. Dnes mi volal SO, že se ÚJ ruší z důvodu nouzového stavu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #40 kdy: 25 Ledna 2021, 15:00:15 »

Jak to, že znají Vaše číslo?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #41 kdy: 25 Ledna 2021, 16:22:29 »

Kuzma1> Takže někdo, kdo o sobě tvrdil, že je úředník, volal na nějaké číslo a prý řekl někomu, kdo o sobě tvrdil, že je Vy, že se ÚJ ruší?

Pokud nemáte nic lepšího na práci, můžete se na ÚJ dostavit a pokud se nebude konat i přesto, že bylo nařízeno, požadovat náklady na zbytečnou cestu a zbytečně vynaložený čas (ušlý zisk/mzda). A podat stížnost na úředního parazita, že Vás tam tahal zbytečně.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #42 kdy: 25 Ledna 2021, 17:14:27 »

číkus > tak nějak se to stalo. A vzhledem k tomu, že jsem uvědomělý občan a aktivní ve správním řízení, tak se na nařízené ÚJ dostavím.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #43 kdy: 04 Února 2021, 10:22:28 »

Zdravím. Tak jsem si dnes zašel na údajně zrušené ÚJ. Bylo to celkem výživné. Janička tam nebyla, je prý na překážce (radši si ani nepředstavuju co všechno to může znamenat :D) takže jsem jednal s její kolegyní v kanclu. Chvíli jsme se dohadovali, jestli bylo ÚJ zrušeno nebo ne. Já jsem trval na tom, že jsem s nikým po telefonu nemluvil a poštou nic nepřišlo, parazit tvrdila, že se mnou mluvila přímo ona, což se pokoušela dokázat tím, že volala na moje teleofní číslo, které měla tužkou napsané na pozvánce ve spisu. Blbce mě napadlo až potom, že jsem si mohl hodit její číslo do ignoru nebo si vypnout SIM. Nicméně, po několika urgencích jsem ji dotlačil k tomu, ať sepíše úřední záznam o tom, že jsem tam byl (v příloze).

Ještě bylo celkem vtipné, když se během sepisování úředního záznamu ve dveřích oběvil prap. zmrd Verner, který se taky dostavil na údajně zrušené ÚJ jako svědek (mám audio záznam).

Jako další krok zvažuju stížnost na prazita a chci tam uvést, že ÚJ očividně zrušené nebylo, vzhledem k tomu, že tam kromě mně dorazil i fízl. Během víknedu bych tady nahrál pracovní verzi stížnosti a poprosil bych zkušenější, jestli by si to nepřečetli. Případně budu rád za náměty.

Díky.
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #44 kdy: 04 Února 2021, 12:59:48 »

Měl jste tvrdit, že jste si vzal neplacené volno. Nejsem si jistý, že budete moci uplatnit ušlý zisk, když jste si vzal dovolenou, která je zaměstnavatelem placena.
IP zaznamenána