30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Překročení o 57kmh v obci  (Přečteno 11648 krát)

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
[WIN] Překročení o 57kmh v obci
« kdy: 07 Srpna 2020, 11:55:57 »

Zdravím,

čtu toto fórum už dlouho, ale až teď reším svůj první přestupek.

Byl jsem změřen na motocyklu a ztotožněn137kmh (po odečtení) na 80kmh v obci, měřili z místa a zastaven jsem byl cca 1,7km od místa měření. Vzhledem k tomu, že se údajný přestupek stal během nouzového stavu, tak na místě si opičáci akorát vyfotili moje doklady a dál nic neřešeno.

18.04.2020 - údajné pirátčení
15.07.2020 - dorazilo zahájení řízení o přestupku - oznámení a předvolání. Ustní jednání nařízeno na 1.09.2020
07.08.2020 - vyzvednut spis, který přikládám

Moje nápady po prostudování spisu a návodu k obsluze. Budu rád za každý váš názor.

1) Fotografie z radaru - v okamžiku měření se v radarovém svazku vyskytují 2 vozidla. Možná by šlo zahrnout i to předjíždející vozidlo, které jede v mém pruhu a zkusit to uhrát na relfexi.

2) Nikde ve spise není uvedeno kdy a kde bylo vozidlo zastaveno (krom názvu ulice, která mam ale dělku zhruba 5 km). Bylo by tedy možné postavit obhajobu na tom, že není možné prokázat totožnost řidiče v době měření?

3) Nastavení dosahu 30m - v době měření bylo jasné a teplé počasí, měřeno na 2 proudé silnici. Podle návodu by stačilo nastavení 20m. Toto ale jen spíš na okraj.

Předem všem děkuji za případné připomínky, názory a rady.

« Poslední změna: 07 Srpna 2020, 12:49:27 od Kuzma1 »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2020, 12:43:16 »

V soupisce máte jméno. A určitě bych se u výslechů opičáků optal, proč se rozjeli za motorkou a ne za agresivním řidičem, který nebohého motocyklistu při předjíždění málem vytlačil z cesty :)
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2020, 12:52:03 »

Děkuji za upozornění, opraveno. Během ztotožnění jsem se opičáka ptal jestli to vytlačení budou řešit. Na to mi jeden z nich odpověděl, že kdybych tam nejel tak rychle, tak by k tomu nedošlo  ::)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #3 kdy: 07 Srpna 2020, 17:36:09 »

Víc vozidel je v rozporu s návodem, takže bych to zkusil. Určitě měli moto celou dobu na dohled? Napadla mě taková blbost. V ověřovacím listu radaru je napsaná rz v době, kdy byl ověřován 17.2.20. Je pravděpodobné, že by byl radar přemontován do jiného auta? Nemyslím tento konkrétní případ.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #4 kdy: 07 Srpna 2020, 19:49:58 »

Postni sem fotku. Rychlost se už dělá docea špatně, fízlové už ví jak mají vypovídat. Chce to je potočit je na nastavení radaru.

Otázky typu

Jak jste zajistili aby vozidlo stálo rovnoběžně s vozovkou?
Kdo umístil výtyčku ( to ažř v případě že se pachové brání tomu detailně popsat nastavení dle návodu, což je častý jev)
Do jaké vzdálenosti
Byl jsem první za kým jste vyjížděli?

Musíte je prostě nachytat na neznalosti a porušen návodu. Což lze ale je to už dost složité.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2020, 13:28:49 »

DK > fotka je součástí spisu viz. první příspěvek.

Ještě mě napadla jedna věc. Během ztotožnění opicajtama měl řidič po celou dobu na hlavě přilbu a spuštěnou sluneční clonu takže nešlo vidět do tváře. Uvažuju, jestli by se toto nedalo využít při výslechu opicajtů a spochybnit tím jejich výpoveď. Příklad, řekněme že provozovatel nosí již několik let knír. Před výslechem by se oholil a opicajtů by se nějak šikovně zeptal, jak vypadal řidič během kontroly, ti by řekli že tak jaká je aktuální podoba provozovatele. Provozovatel by pak mohl prokázat svou podobu v době přestupku novou OP kterou si nechal vystavit cca 2 týdny po přestupku.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2020, 13:31:02 »

Smarjá Josef > RZ nedokážu posoudit, protože jsem si blbec neudělal zásnam během kontroly. Ale řekl bych, že když byl radar ověřován 2 měsíce před mým domělým přestupkem tak že to bude sedět.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #7 kdy: 12 Srpna 2020, 18:59:00 »

Pomalu se připravuju na ústní jednání, pročítám si podobné případy a zvažuju následující postup.

Na pozvánce na ústní jednání není řečeno, jestli se ho zúčastní i opicajti, ale pro jistotu budu připraven i na tuto variantu. Pokud ne, tak budu vyžadovat jejich výslech, zdůvodněno tím, že není zřejmé, zda nedošlo k záměně řidiče, atd.

Plánuju, že fílzly zkusím potočit na nastavení radaru jak navrhuje DK (inspirace je na tomto webu víc než dost) a na průběh pronásledování. Dále bych chtěl nějak využít nedostatečného ztotožnění spolu se současnou Covid hysterií (zakrytý obličej během výslechu). Položit nějaké stupidní otázky jako barva vlasů a očí a pak se přeptat na nějaké další výrazné znamení, třeba se to ujme a půjde vyvrátit identita řidiče. Tady vidím šanci minimální, ale říkám si proč to nezkusit.

Dále budu na ústním jednání požadovat doplnění spisu o návod k Rameru. V odvolání bych se pak pokusil zpochybnit samotné měření z důvodu výskytu druhého vozidla v radarovém svazku.

Nějaké další návrhy?

Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #8 kdy: 12 Srpna 2020, 20:25:56 »

Počkat, jestli na pozvánce není, že se bude konat výslech policistů, odkud pramení váš předpoklad, že by se ho mohli účastnit?
Pokud výslech svědků není explicitně nařízen, přijde mi taktičtější na ÚJ nejít - pokud by výslech svědků byl, máte dost silný bod do odvolání, pokud nebude, tak ušetříte čas + peníze za cestu + nervy + riziko, že se nějak hloupě prořeknete / akceptujete něco, čemu na místě pořádně nebudete rozumět.
Pozor jen na to, jestli v předvolání není uvedeno, že po provedení ÚJ budete mít možnost se seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření k nim.
« Poslední změna: 12 Srpna 2020, 22:27:04 od IZS »
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2020, 16:54:33 »

Někde tady na fóru jsem četl, že probíhal výslech policistů i přes to, že to v pozvánce nebylo explicitně napsáno. Tak se připravuji i na tuto variantu.

V pozvánce je napsáno, že seznámení s podklady a vyjádření se k nim proběhne ve shora uvedeném termínu ústního jednání. Proto tam chci jít. Případně můžu anonymizovanou pozvánku nahrát tady. Kdyby bylo třeba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2020, 17:53:07 »

Nemohli změřit toho baworáka, který předjížděl couváním?
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #11 kdy: 01 Září 2020, 11:28:40 »

Zdravím ve spolek,

tak dnes proběhlo ústní jednání, v podstatě nepřineslo nic nového. Prošli jsme spis, já jsem odmítnul vypovídat, takže teď čekám na doručení rozhodnutí a v mezičase začnu připravovat odvolání:
- ze spisu není zřejmé, kde došlo k zastavení
- v návaznost na bod výše, nelze porkázat, zda nedošlo k záměně řidiče
- spochybnit výstup z měření, kdy se na fotce vyskytuje více vozidel/kovových předmětů, což je v rozporu s návodem
- je možné, zda-li nemohlo dojít ke změření vozidla BMW, který mě v tu chvíli mohl předjížděl couváním
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #12 kdy: 01 Září 2020, 12:07:51 »

Předpokládám, že záznam z kontroly nemáte že? Tohle je typický příklad jasného WINu, kdybyste měl video se záznamem.

IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #13 kdy: 01 Září 2020, 12:21:45 »

dk> bohužel nemám. Tohle beru jako velké ponaučení do budoucna. Ono, na motorce telefon nemam po ruce, většinou ho mám někde v batohu nebo v kufru. Ponaučení pro příště, prvně v klidu vytáhnout telefon a pak začít (ne)komunikaci s policistou. V rámci tréningu, můžete nastínit, jak by se toho dalo v tomto konrétním případě využít, máte na mysli to, že mi během kontroly nešlo vidět do tváře?

Díky
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #14 kdy: 01 Září 2020, 12:56:54 »

Tak pokud jste měl na hlavě helmu, tak nejdříve potočíte policajta na otázkách, aby ztratil obezřetnost, ideálně trochu jej nasrat - to je cíl aby se Vám chtěl pomstít. Pak nějaké ty otázečky na nastavení radaru. Kdo nastavil výtečku, kdo udělal testovací snímky, kdo je vyhodnotil, jak zajistili že vozidlo je v souladu s návodem zaparkováno u cest. Pak se zeptat jak vlastně identifikovali řidiče? On řekne no tak snad podle dokladů ne?  Pak bych si vzal na hlavu helmu a ideálně předložil půjčené doklady - a zeptal bych se jak identifikujete řidiče?  On by určitě řekl že jste měl sundanou helmu.

Což mě napadá - šikovnýma otázkama by šlo možná navodit to, že sami řeknou, že jste tu helmu měl stále na hlavě. Ideálně začít tím jak dobře si událost pamatují - často řeknou že dobře či výborně. Pak se jej zeptat, jestli vyzvali řidiče k něčemu nestandartnímu, nebo jak tedy probíhala komunikace.

Nevím jestli by do toho šli zapracovat i další svědci formou toho, že byste SO uvedl, že ten den jste měli vyjíždku s partou a kluci si půjčovali mašiny mezi sebou - k tomu byste navrhl výslechy svědků, uvést 3,4 lidi kteří by vypověděli, že v době kontroly jste byl s nimi, pokud je poblíž nějaká hospoda navrhnout výslech obsluhy........

K tomu si nastudovat nějakou judikaturu, kde NSS zrušil kvůli identifikaci řidiče rozsudek, kterou pak budete argumentovat.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5