30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] Překročení o 57kmh v obci  (Přečteno 11500 krát)

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #60 kdy: 22 Června 2021, 09:15:14 »

Anonymizovanou verzi předvolání nahraju dneska odpoledne.

Zvažoval jsem variantu zmocněnce jak navrhoval pan Kdo, včera jsem obvolával známé a zkoušel jsem najít vhodného kandidáta, bohužel jsem nenašel nikoho ochotného, který bzl měl v daný termín plánovanou dovolenou nebo jinou neodkladnou záležitost. Takže tato varianta padá (ledaže by se našel někdo ochotný zde na fóru).

Jinak tedy, včera jsem mluvil s doktorem, můžu se za ním v pátek stavit a něco vymyslíme. Uvažoval jsem nad neschopenkou nebo nějaký plánovaný zdravotní úkon, který byl plánovaný ještě před doručením pozvánky na ÚJ. Případně to ještě skombinovat s nepodepsanou plnou mocí jak navrhuje pan Číkus.

Dále bych ještě potřeboval pomoc s time managementem. ÚJ je nařízeno na čtcrtek 8.7. ale nesmím zapomenout, že v pondělí a úterý (5. a 6.7) je státní svátek.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #61 kdy: 22 Června 2021, 21:21:06 »

Ještě přikládám pozvánku na ÚJ
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #62 kdy: 17 Července 2021, 18:00:28 »

Update v případu:

2.7. mi by bylo diagnistokávno závažné infekční onemocnění obecného typu, vyžadující 10-14 dní úplné izolace
3.7. odeslána lékařská zpráva + žádost o náhradní termín e-mailem
7.7. (den před ÚJ) podána lékařská zpráva +  žádost písemně na podatelně

Zdá se, že omluvenka zabrala, SO zarytě mlčí, zatím nic dalšího nepřislo. Řekl bych, že je tímto možné považovat tento případ za WIN, SO už nestíhá doručit před promlčením. Tímto bych chtěl ještě jednou všem poděkovat za ochotu a pomoc.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #63 kdy: 18 Července 2021, 23:48:40 »

No, pokud vám v pondělí nepřistane výzva/notifikace s antedatovaným rozhodnutím, tak jste v suchu. Jinak dobrá práce. Nezapomeňte z nich vymlátit usnesení o zastavení řízení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #64 kdy: 18 Července 2021, 23:54:41 »

A nebo ještě později ještě více antedatované rozhodnutí. Úplně nejbezpečnější by asi bylo těsně po promlčení nahlédnout do spisu a nechat pořídit kopii. Ale to jsem (doufám) až moc paranoidní.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #65 kdy: 19 Července 2021, 00:49:23 »

No musím přiznat, že jsem nad tím taky přemýšlel, takže je nás stejně paranoidních více. Tak jestli máte možnost, nejvíc bezpečné je zajít nahlédnout do spisu a celý si ho nafotit. K restartu promlčecí lhůty totiž dochází buďto doručením vyrozumění o zahájení řízení, nebo okamžikem vydání rozhodnutí.

Edit:
Bylo-li rozhodnutí odesláno z úřadu přes DS 2. 11. 2020 (a jedná se o rozhodnutí o přestupku vydané orgánem prvního stupně v již dříve zahájeném řízení, kterým byla vyslovena vina), pak k přerušení (tj. restartu) promlčecí doby došlo dne 2. 11. 2020. Rozhodující je vydání, čímž se myslí vypravení - srov. § 71(2) SprŘ. Datum uvedené v záhlaví rozhodnutí nemá skoro žádné právní účinky.

Takže ta paranoia zase tolik na místě není, proto jsem původně napsal to pondělí. Jestli orgán nestihl vypravit před promlčením, tak jste v suchu.
« Poslední změna: 19 Července 2021, 00:54:47 od IZS »
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #66 kdy: 19 Července 2021, 10:14:32 »

Dobrá tedy, šampaňské nechám ještě pár dní v ledničce  :)

Tochu mě uklidňuje, že místní SO v podstatě půl roku nefungoval kvůli COVIDu, takže spoléhám na to, že se budou věnovat jiným případům (ale kdo ví co parazity napadne).

Původně jsem si chtěl po promlčení nechat vyjet výpis z karty řidiče, ale nahlédutí bude vetší jistota. Na úřad to mám relativně blízko tak se tam zastavím na pokec. Dám pak vědět jak to dopadlo, ať to tady můžeme uzavřít a přemístit do ukončených.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #67 kdy: 27 Července 2021, 21:24:52 »

Zdravím, na poště leží pozdrav od orgána (doručovali dnes). Je v této fázi nezbytné, vyzvedávat až poslední den uložení? Přeci jen jsem celkem zvědavý co píšou.  :) Díky
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #68 kdy: 07 Srpna 2021, 09:37:43 »

Dorazilo usnesení o zastavení řízení. Možno tedy toto téma přesunout do ukončených.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]