30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení o 57kmh v obci  (Přečteno 11659 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #45 kdy: 04 Února 2021, 13:51:03 »

Blbce mě napadlo až potom, že jsem si mohl hodit její číslo do ignoru nebo si vypnout SIM.

Protože si každé jednání nahrávám telefonem, tak před začátkem přepínám telefon do leteckého modu (příchozí telefonát by nahrávání jednání dost rušil), takže tohle se stát nemůže.
Je to už rutina, takže na to nemusím extra myslet a i kdyby chtěl úředník volat na můj telefon, tak se mu to nepovede.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #46 kdy: 06 Února 2021, 16:14:06 »

Měl jste tvrdit, že jste si vzal neplacené volno. Nejsem si jistý, že budete moci uplatnit ušlý zisk, když jste si vzal dovolenou, která je zaměstnavatelem placena.

Máte pravdu, trochu jsem se do toho zamotal, nicméně toto není momentálně úplně cíl.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #47 kdy: 06 Února 2021, 16:14:56 »

Lafayette > díky za tip. Příště na to budu myslet
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #48 kdy: 06 Února 2021, 16:17:17 »

Zdravím, v příloze je první verze Stížnosti na Janičku a Zdeničku. našel by se nekdo hodný, kdo by na to koukl a případně poradil co dodat/odebrat?

Díky.

Edit > ještě uvažuju, že bych se SO 106kou na neco zeptal, napadá mě kolik dní strávila Janička doma za 100% platu nebo tak něco. Každopádně kdyby měl někdo nějaký dobrý nápad, dejte prosím vedět
« Poslední změna: 06 Února 2021, 16:20:50 od Kuzma1 »
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #49 kdy: 15 Února 2021, 19:58:05 »

Ještě dotaz. Tento týden budu posílat stížnost, vzhledem k nulovým zkušenostem v komunikaci s jakýmkoli úřadem se zeptám asi teochu blbě, ale stíšost se posílá na adresu SO1 a oni si to vrámci úřadu předají?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #50 kdy: 15 Února 2021, 20:21:01 »

Stížnost na úředníky SO1 posílat na SO1. Na SO2 patří až žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti. Ale když to popletete, nic hrozného se nestane, pořád tu máme § 12 SprŘ.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #51 kdy: 17 Března 2021, 16:38:10 »

Zdravím ve spolek. Tak dnes dorazilo zamítnutí stížnosti (v příloze). SO tvrdí, že mé tvrzení není pravdivé, protože parazit řekl, že to bylo jinak, aniž by se zabýval jakýmkoli dokazováním  >:( :x Popravdě, dost mě to naštavlo, ale víceméně jsem s podobným postupem počítal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #52 kdy: 17 Března 2021, 17:28:24 »

Tak snad že volali na správné číslo neimplikuje, že se dovolali správné osobě.

Následovat by měla žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti, další stížnost, námitka podjatosti, infožádost...

edit: Nenašel by se svědek, který potvrdí, že tehdy vzal Váš telefon a vydával se za Vás (a pak Vám vzkaz nevyřídil)?
« Poslední změna: 17 Března 2021, 17:41:54 od Číkus »
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #53 kdy: 17 Března 2021, 19:47:27 »

Číkus > mockrát děkuji za tip. Svědky mám dokonce 3 (včetně mého otce), jen ještě musím určit kdo volal a kdo u toho byl. Jdu pracovat na žádosti o přešetření.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #54 kdy: 22 Března 2021, 18:06:08 »

Sepsal jsem zadost o presetreni stiznosti. Ještě bych tam chtěl doplnit spolupracujícího kamaráda, který ten předmětný telefon zvednul místo mně, ale nenapadá mě formulace jak to napsat. Našel by se někdo ochotný, kdo by mi s tím bodem pomohl?

Děkuju.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #55 kdy: 03 Června 2021, 10:33:24 »

Zdravím, po delší odmlce malý update v případu. Nic zásadního se nestalo (krom krátkého kočkování), poslední aktivita ze strany SO proběhla před cca 2 měsíci, od té doby je klid. Pokud počítám správně tak mám 1 a půl měsíce do prekluze, takže beru tento případ za vyhraný. Případnou aktivitu se strany SO už bych si měl být shocpný pořešit sám.

Tímto bych chtěl všem poděkovat za pomoc, moc si toho vážím. Byla to pro mně velmi cenná zkušenost s dobrým koncem  :)

PS: Na opatření proti nečinnosti už pracuju a plánuju ho odeslat začátkem července.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #56 kdy: 20 Června 2021, 19:44:21 »

Přeci jenom se ještě obracím o radu. Přeci jenom to SO ještě zkouší. Dorazilo předvolání na ÚJ na 8.7.2021 a bude doplněno výpověďmi svědků. Řízení bylo zahájeno 24.7 (dopis vyzvendut na poště). Vzheldem k tomu, že jsem velmi blízko WINu, bych nerad udělal chybu, kterou bych to celé projel. Zvažuju dvě možnosti:

1. Omluvenka z ÚJ - jeden z mých dobrých kamarádů je praktický lékař, takže tady by neměl být problém, akorát bych potřeboval vědět co po něm chtít, nějaké potvrzení o návštěvě? Plán by byl, omluvit se v den jednání e-mailem a týž den poslat písemně poštou.

2. Zajít na ÚJ, prosedět a požádat o 14-ti denní lhůtu na vyjádření se k podkladům


IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #57 kdy: 20 Června 2021, 20:22:18 »

Hodilo by se to predvolani k UJ, idealne sem nahrat v anonymizovane verzi. Jak je tam zminovana moznost vyjadreni se k podkladum rozhodnuti? Klasicky urednim stylem, ze po ustnim jednani budou shromazdeny vsechny podklady? Nebo ne az tak explicitne?

edit, jeste ad 2) Bezne dostava sprosty podezrely tyden. Ale pak navic cas, nez posta jeho vyjadreni doruci a nez organ doruci (nebo vyda/vypravi???) rozhodnuti.
« Poslední změna: 20 Června 2021, 20:30:39 od ladin »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #58 kdy: 20 Června 2021, 20:33:43 »

Ad 1) ideálně neschopenku;
Ad 2) SO1 není povinen vyhovět.

Další možností je dovolená naplánovaná předem (právě v daném termínu by to bylo velmi nepřekvapivé), případně nalezení zmocněnce, který se v daném termínu nebude moci dostavit (nemoc/dovolená/jiné správní či soudní řízení). Nalézt a zmocnit někoho, kdo bude mít na 8.7. prokazatelně naplánovanou a zaplacenou zahraniční dovolenou, mi připadá asi nejjednodušší.
« Poslední změna: 17 Července 2021, 20:29:57 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #59 kdy: 21 Června 2021, 08:57:13 »

Lhůta se přerušuje vydáním rozhodnutí, takže pokud je úřední parazit sveřepý, prostě vydá rozhodnutí před promlčením a nelze mu v tom zabránit. Klidně v rozporu se zákonem (to už se stalo i mně).

Krom klasických obstrukcí (neschopenka, námitka podjatosti, stížnost, žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti) bych ještě zauvažoval nad variantou někoho pro ÚJ zmocnit, zaslat těsně před tím úřadu plnou moc, ale zapomenout ji podepsat.
IP zaznamenána