30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení o 57kmh v obci  (Přečteno 11631 krát)

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #15 kdy: 01 Září 2020, 13:27:03 »

Tak pokud jste měl na hlavě helmu, tak nejdříve potočíte policajta na otázkách, aby ztratil obezřetnost, ideálně trochu jej nasrat - to je cíl aby se Vám chtěl pomstít. Pak nějaké ty otázečky na nastavení radaru. Kdo nastavil výtečku, kdo udělal testovací snímky, kdo je vyhodnotil, jak zajistili že vozidlo je v souladu s návodem zaparkováno u cest. Pak se zeptat jak vlastně identifikovali řidiče? On řekne no tak snad podle dokladů ne?  Pak bych si vzal na hlavu helmu a ideálně předložil půjčené doklady - a zeptal bych se jak identifikujete řidiče?  On by určitě řekl že jste měl sundanou helmu.

Tímto směrem se taky ubírám. Postupně si sepisuju otázky pro případ, že by došlo na výslech policajtů (momentálně jich mám nějakých 18). Jeden z dotazů je dotaz na tu helmu, zda-li ji měl řidič celou dobu na hlavě a pro případ kladné odpovědi mám nachystanou dodatečnou otázku v jaké chvíli. Tam si myslím, že by se dal s trochou štěstí taky najít rozpor ve výpovědi obou opicajtů.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #16 kdy: 01 Září 2020, 13:59:54 »

Takhle bych to neriskoval. I průměrná opice pochopí o co Vám jde a řekne Vám že jí řidič sundal. Rozpor ve výpovědi v tom kdy jste si jí údajně měl sundat shodí SO jednoduše ze stolu jako nedůležitý detail, který si policisté po takové době nemohou pamatovat. S tím nepochodíte. Jestliže by oba řekli že jste si ji sundal, je fuk jestli jeden vypoví že hned a druhá že po 10 minutách. Prostě jste jí sundal a tím pádem je identifikace jasná.

Musíte to zahrát spíše tak, že se je opakověně několikrát ale jinými otázkama budete ptát na to jaký další detail nebo věc se udála nebo neudála, která by mohla ovlivnit řízení.

Na 2 stranu se bojím, že SO bude zkušený a bude pokládat otázky tak, aby vedl fízla vypovídat určitým směrem, aby si ulehčil argumentaci v rozhodnutí o vině. Tady to je nerovný boj. Fízl tam je aby Vás usvědčil a tak rád na hru SO přistoupí když pochopí vo  co go. Naopak když mu to dojde u Vás, začne se kroutit jako had.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #17 kdy: 02 Září 2020, 10:25:59 »

tak dnes proběhlo ústní jednání, v podstatě nepřineslo nic nového. Prošli jsme spis, já jsem odmítnul vypovídat, takže teď čekám na doručení rozhodnutí a v mezičase začnu připravovat odvolání:
......

Neřekl jste si při ÚJ o lhůtu k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí a agrumenty použijete až do odvolání?
Žádal jste o výslech svědků nebo s tím také čekáte do odvolání?

Obojí bych použil už u SO1. Necpu Vám to, jen bych se obával, že SO2 prohlásí něco ve smyslu "Výslech jste nepožadoval -> SO1 postupoval správně".
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #18 kdy: 06 Září 2020, 00:51:30 »

Napadá mne - když jste měl celou dobu helmu na hlavě - jděte na případný výslech vopičáků se zmocněncem, který je Vám podobný...resp. je co nejvíce podobný Vaší fotce na dokladech. Vopičáky požádejte o jakousi rekognici - který z vás tam jakoby vlastně byl - možná pod tím tlakem přiznají, že jste řidič měl na hlavě helmu a doplňte to o tu historku s půjčováním mašin a že už vlastně nevíte kdo tu Vaši mašinu vlastně měl a těmi Vašemi doklady s prokázal.
IP zaznamenána

Dr.

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #19 kdy: 06 Září 2020, 20:08:29 »

Pozor, ze uz nevim, kdo mel moji masinu pujcenou, bych rozhodne pred spravnim organem nerikal.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #20 kdy: 06 Září 2020, 20:20:48 »

Nebo poslat zmocněnce. Otázkou je, zda by se podařilo donutit správního orgána aby předvolanému fízlovi neprozradil, že tam sedí nikoli obviněný, ale zmocněnec. Zmocněnec by se pak mohl fízla dotázat ve stylu: "Vzhledem k tomu, že zastavený řidič po celou dobu nesundal přilbu, jak si můžete být jistý, že jsem byl zastaven právě já?" A doufat v odpověď "Helmu jste si sundal a já vás poznávám. A kolega mi to také dosvědčí."
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #21 kdy: 06 Září 2020, 21:57:29 »

Pozor, ze uz nevim, kdo mel moji masinu pujcenou, bych rozhodne pred spravnim organem nerikal.

Já mám ještě jeden nápad : Ale ano byli jsme 3 kamarádi. Já Pepa a Franta (snad seženete dva kamarády co se před SO nepodělaj). Kdo z těch dvou v té době zrovna na moji máše seděl nevím. Navrhuji je předvolat jako svědky a policisté by měli poznat kdo z nich to byl protože prej si na to nedokážou vzpomenout. Jo holt večer jsme si to vypili z hlavy.
A tím by jste vlastně donutil přiznat policajty že řidič měl celou dobu na hlavě helmu.

Kamarádům se nemůže nic stát, protože dokud se nepřiznaj, tak jim to nikdo nedokáže.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #22 kdy: 07 Září 2020, 14:16:02 »

Děkuji všem za rady.

Situace je teď taková, že jsem si u SO1 nevyjednal lhůtu na vyjádření se k podkladům (patrně velká chyba), takže teď čekám až dorazí rozhodnutí a zkusím to vrátit zpět k SO1 skrz odvolání.

Varianta se zmocněncem asi neprojde, nemám v okolí nikoho natolik zkušeného, že by se to dalo využít. Víc se mi zamloucá poslední post od pk202, teoreticky bych 2 kámoše překecal a zkusil bych to touto cestou (přinejhorším se můžu nakonec přiznat, kdyby to chtěl SO hodit na jednoho z nich). To ale dost předbíhám, uvidím jak budu úspěný s odvoláním.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #23 kdy: 07 Září 2020, 19:47:55 »

Situace je teď taková, že jsem si u SO1 nevyjednal lhůtu na vyjádření se k podkladům (patrně velká chyba), takže teď čekám až dorazí rozhodnutí a zkusím to vrátit zpět k SO1 skrz odvolání.

Klidne se muzete vyjadrit i ted, lhuta nelhuta, mate na to pravo az do vydani rozhodnuti. Samozrejme pokud je SO1 alespon trochu zkuseny, tak vyda rozhodnuti zpetne jak napotvoru tesne pred tim, nez takove vyjadreni dorazi. Tomu se naopak da (pokud rozhodnuti opravdu jeste neexistuje) predejit osobni navstevou, nahlednutim, zkontrolovanim stavu spisu a treba i vyjadrenim se na miste.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #24 kdy: 14 Září 2020, 11:14:32 »

Tak jsem dnes opět poctil orgána svou návštěvou (už si pomalu tykáme  ;D). Rozhodnutí ještě nebylo vyrobeno, takže jsem navrhl důkazy. Teď budu čekat, jak se k tomu SO1 postaví.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #25 kdy: 14 Září 2020, 12:28:06 »

Přesunul jsem do kuchyně protože by nebylo dobré, kdyby byla strategie vyzrazena.
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #26 kdy: 09 Října 2020, 08:50:53 »

Zdravím. Opožděně děkuji za přesunutí do kuchyně.

Janička se asi do mně zamilovala. Dneska přišla pozvánka na další ústní jednání nařízené na 12.11. Co mně teda překvapuje je, že to předvolání je copy/paste toho prvního předvolání (krom teda data jednání) a píše se v něm, že SO zahajuje proti mě řízení, které už ale je zahájené  :D V pozvánce není explicitně uvedeno, že dojde na výslech opicajtů tak zvažuju, jestli má cenu tam vůbec chodit.

Co se týče Pepy a Franty, tak moc odvážných kamaradů teda nemám. Nicméně Papa je ochotný jít zvědčit, tak mám ještě měsíc na překecání Franty.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #27 kdy: 01 Prosince 2020, 09:00:31 »

Jak dopadlo ústní jednání?
IP zaznamenána

Kuzma1

  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #28 kdy: 02 Prosince 2020, 21:06:50 »

Číkusi, díky za připomenutí. Zapoměl jsem to tady doplnit. 9.11 doručeno fikcí zrušení ustího jednání kvůli covidu. O novém termínu budu informován písemně, tak čekám až něco příjde. Vzhledem k atkuální covid situaci a omezením fungování úřadů si myslím, že letos už nic nepříjde. Teoreticky se tak otevírá další možnost uhrát to na termíny (teda pokud jsem správně pochopil, že do roku od zahájení řízení musí orgán vydat rozhodnutí). Každopádně, dám vedět až něco příjde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 57kmh v obci
« Odpověď #29 kdy: 02 Prosince 2020, 21:28:09 »

Do roka od doručení příkazu (nebo oznámení o zahájení řízení).
IP zaznamenána