30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5  (Přečteno 10993 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #15 kdy: 22 Června 2020, 09:42:38 »

nilfgaard> To je dobrý připomínka. Můžete dříve navrhovanou písemnost rozšířit o něco takového:

Na ústní jednání konané dne DD.MM.2020 ohledně přestupku ze dne DD.MM.2019 se nedostavím, nemám co bych k tomu řekl. Ohledně přestupku ze dne DD.MM.2019 souhlasím s konáním ústního jednání bez mé přítomnosti. 

Nezapomeňte mne ale včas a s dostatečným zákonným předstihem předvolat, až budete chtít provádět ústní jednání ve věci přestupku ze dne DD.MM.2018. V tomto případě trvám na konání ústního jednání, kde chci být přítomen.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #16 kdy: 22 Června 2020, 22:33:28 »

Číkus> díky, za inspiraci. Udělal jsem myslím zdařilý kompilát, tak uvidíme jak se s tím soudruzi popasují  :) budu informovat
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #17 kdy: 11 Srpna 2020, 15:13:01 »

Tak šaráda pokračuje..

V rámci mé odpovědi reagující na pozvánku na ÚJ a proběhlé nahlédnutí do spisu jsem tehdy odpověděl něco ve stylu:

.........Dne 17.6.2020 jsem se seznámil s obsahem spisu. O nahlédnutí byl pořízen Záznam, jehož kopii přikládám. Z provedeného nahlédnutí do spisu mj. vyplývá:
1)   Nebyla mi řádně doručena Výzva provozovateli motorového vozidla k uhrazení určené částky (písemnost s interním označením XXX a č.j.: XXX) a tím mi nebylo umožněno na Výzvu reagovat a sdělit řidiče.

2)   Vzhledem k 1) bylo Usnesení o odložení přestupku (písemnost s interním označením XXX a č.j.: XXX) provedeno neoprávněně, protože správní orgán neučinil žádný krok ke zjištění totožnosti řidiče.

3)   Spis neobsahuje soupis všech svých součástí včetně příloh s určením data, kdy byly do spisu vloženy, jak je vyžadováno dle par. 17, odst. 1 Správního řádu 500/2004 Sb. Tímto je celé řízení nepřezkoumatelné a navrhuji aby jej správní orgán zrušil.

Přestože mi nebyla Výzva citovaná v bodě 1) doručena, přikládám v rámci dobré vůle i kopii opisu této nedoručené Výzvy, kterou jsem získal dne 17.6.2020 při nahlížení do spisu, kde uvádím řidiče, který je podezřelý ze spáchání přestupku uváděném v této Výzvě.
Závěrem uvádím, že na ústní jednání konané dne XXX ohledně uváděného přestupku ze dne XXX  se nedostavím, nemám co bych k tomu řekl. Ohledně přestupku ze dne XXX tedy souhlasím s konáním ústního jednání bez mé přítomnosti.
Nezapomeňte mne ale řádně a s dostatečným zákonným předstihem předvolat, až budete chtít provádět ústní jednání ve věci přestupku ze dne YYY. V tomto případě trvám na konání ústního jednání, kde chci být přítomen.


Milý SO se neobtěžoval na můj elaborát reagovat a vydal Rozhodnutí, ve kterém jsem samozřejmě uznán vinným. V rámci tohoto Rozhodnutí se vypořádává s body 1-3 z mého dopisu, nicméně nechává např. zcela bez povšimnutí, že pozvánka na ÚJ se týkala přestupku z jiného roku...

Rozhodnutí viz zde:



Zajímavé je, že argumentují, že Výzva provozovateli byla řádně doručena - ve spisu ale nebyla doručenka!
Dále, což mi přijde nejvíc úsměvné píšou, že Sběrný arch spisu je veden elektronicky...a že "SO splnil svou zákonnou povinnost, kterou však při nahlédnutí do spisu nedoložil předložením Sběreného archu v listinné podobě obviněnému...". To je přece absurdí ne?

Dále jsem se chtěl zeptat, zda je v pořádku, že první Výzva k odpustku byla na 500 Kč, a následně už je pokuta 1500 Kč (+ 1k za správní řízení). Měl jsem za to, že výše odpustku může být navýšena už jenom o náklady za Sprříz.

Jak to vidíte vy? Samozřejmě půjdu do odvolání, jde jen o to jakou zvolit taktiku, předpokládám, že tady už nepůjde o blanketní odvolání nebo se mýlím?

Nilf

PS: kdyby chtěl někdo ještě vidět materiály ze spisu, tak je klidně opětovně vyvěsím..na úložišti už vyexpirovalo totiž..


IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #18 kdy: 11 Srpna 2020, 15:27:15 »

Výše odpustku nemá s výši pokuty nic společného. Je to odpustek, ne pokuta. Pokutu nemohou změnit například v posloupnosti příkaz - rozhodnutí. Odvolání můžete samozřejmě podat nejprve blanketní.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #19 kdy: 11 Srpna 2020, 15:32:12 »

Já se v těch datech nějak ztrácím, nešlo by sem hodit nějakou časovou osu?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #20 kdy: 11 Srpna 2020, 15:46:02 »

Absurdní to je, zejména z toho důvodu, že orgán tím vnesl do řízení nejistotu, jaké další listiny vám při nahlédnutí nepředložil (např. doručenku)? Tady bych osobně viděl poměrně důležitý bod do odvolání, jelikož judikatura NSS, že účastník má mít přístup ke spisu jako celku, zejména pokud jím disponuje SO, je již konstantní. Tedy ZDE vidím celkem velkou šanci na opakování u SOI.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #21 kdy: 14 Srpna 2020, 15:33:49 »

Výše odpustku nemá s výši pokuty nic společného. Je to odpustek, ne pokuta. Pokutu nemohou změnit například v posloupnosti příkaz - rozhodnutí. Odvolání můžete samozřejmě podat nejprve blanketní.

Díky za objasnění  :)

Já se v těch datech nějak ztrácím, nešlo by sem hodit nějakou časovou osu?

Zkusím stručně (předpokládám,  že měsíce stačí):
1.) 09/2018 - domnělý přestupek - stání na fialové
2.) 10/2018 - Oznámení o podezření ze spáchání přestupku od MPHMP --> SO1 P5
3.) 11/2018 - Výzva provozovateli (ve spisu nebyla doručenka, SO1 tvrdí že bylo doručeno řádně); provozovatel nereagoval
4.) 08/2019 - Usnesení - odložení - SO nezjistil řidiče
5.) 08/2019 - Příkaz provozovateli (doručeno z dodejky: 26.8.2019)
6.) 09/2019 - Blanketní odpor (včasný)
7.) 05/2020 - Předvolání k ústnímu jednání
8.) 06/2020 - nahlédnutí do spisu, následně dopis na SO (citace viz výše), proběhlé ÚJ bez přítomnosti
9.) 08/2020 - Rozhodnutí (taktéž k nahlédnutí viz výše; doručeno fikcí 10.8.2020)


Absurdní to je, zejména z toho důvodu, že orgán tím vnesl do řízení nejistotu, jaké další listiny vám při nahlédnutí nepředložil (např. doručenku)? Tady bych osobně viděl poměrně důležitý bod do odvolání, jelikož judikatura NSS, že účastník má mít přístup ke spisu jako celku, zejména pokud jím disponuje SO, je již konstantní. Tedy ZDE vidím celkem velkou šanci na opakování u SOI.

Pokusím se někde najít ty judikáty, určitě to tady někde na foru bude..Tím pádem varianta s blanketním odvoláním asi není na místě že?

« Poslední změna: 14 Srpna 2020, 15:54:06 od nilfgaard »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #22 kdy: 14 Srpna 2020, 15:45:14 »

Je to těsně buď promlčené, nebo nepromlčené. Můžete na časové ose upřesnit, kdy přesně byl příkaz (08/2019) doručen, a kdy přesně bylo rozhodnutí (08/2020) vydáno, tj. šlo-li poštou, kdy bylo odesláno (lze zjistit z obálky nebo přes sledování zásilky na cpost.cz)?
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #23 kdy: 14 Srpna 2020, 15:56:23 »

Je to těsně buď promlčené, nebo nepromlčené. Můžete na časové ose upřesnit, kdy přesně byl příkaz (08/2019) doručen, a kdy přesně bylo rozhodnutí (08/2020) vydáno, tj. šlo-li poštou, kdy bylo odesláno (lze zjistit z obálky nebo přes sledování zásilky na cpost.cz)?

Obávám se, že těsně nepromlčené - doplnil jsem do časové osy. Kdy bylo rozhodnutí odesláno nevím (obálku už nemám :-( ), ale vzhledem k tomu, že bylo doručeno po uplynutí 10 denní lhůty 10.8, tak asi někdy na konci července. Na rozhodnutí jako takovém je psáno datum 22.7, ale to není směrodatné..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #24 kdy: 14 Srpna 2020, 16:02:10 »

Tak jako tak bude potřeba podat blanketní odvolání a začít pracovat na argumentech (nedoručení sprdelní výzvy, nepředvolání na ÚJ o tomto přestupku, ... určitě se ještě něco najde).

A určitě se hodí aktivní přístup k délce řízení.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #25 kdy: 17 Srpna 2020, 16:23:28 »

Tak jako tak bude potřeba podat blanketní odvolání a začít pracovat na argumentech (nedoručení sprdelní výzvy, nepředvolání na ÚJ o tomto přestupku, ... určitě se ještě něco najde).

A určitě se hodí aktivní přístup k délce řízení.

Takže čistě blanketni odvolání a argumenty vytáhnout kdy?
Aktivním přístupem k délce myslíte využívání všech zákonných lhůt?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #26 kdy: 17 Srpna 2020, 16:28:49 »

Argumenty uvést v doplnění blanketního odvolání na výzvu orgána.

Myslím zejména využívání lhůt, ale také třeba námitky podjatosti, různé žádosti, stížnosti a podobně.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #27 kdy: 21 Září 2020, 20:16:03 »

Argumenty uvést v doplnění blanketního odvolání na výzvu orgána.

Myslím zejména využívání lhůt, ale také třeba námitky podjatosti, různé žádosti, stížnosti a podobně.

Tak orgán dnes dodal Výzvu k doplnění odvolání, takže mám 5 dnů na reakci. Počítám dobře že tedy do pátku musím poslat?
Budu rád pokud by mi někdo pomohl s revizí, protože toto bude moje první zkušenost s odvoláním k SO2. Jakékoliv nápady na čem to postavit vítám.
Otázka do pléna: mám nyní vytáhnout vše nebo je dobré si ještě něco nechat na později?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #28 kdy: 21 Září 2020, 20:20:56 »

Co znamená "dnes dodal"?
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #29 kdy: 21 Září 2020, 20:42:01 »

Pokud to bylo doručeno dneska, tak lhůta končí v sobotu => stačí to odeslat v pondělí.

Odesláno z mého ONEPLUS A5010 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána