30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5  (Přečteno 11044 krát)

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« kdy: 04 Června 2020, 15:12:37 »

Ahoj, máte někdo zkušenosti s ústním jednáním na P5? Došlo mi předvolání, viz. příloha. Týká se parkovačky na modré z 09/2019.
Pravdou je, že si vůbec nevybavuji, že by mi z P5 už něco posílali (žádost o výpalné), ale nejspíš asi ano a úspěšně jsem to odignoroval, bez podání odporu.
Teď asi přepli na turbo a předvolávají si mne jako provozovatele/obviněného.

Jaký je nejlepší postup? Ignorovat nyní nelze, mám požádat o dálkový pořízení kopie spisu abych měl možnost před ústním jednáním?
Díky za radu  :)

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2020, 18:19:53 »

Ignorovat samozřejmě lze, účast na ústním jednání je Vaším právem a nikoli povinností.

Zajímavé je, že Vás předvolávají jako obviněného a nezmiňují zahájení řízení. Nemohl jste těch dopisů ignorovat více?

Já bych se na Vašem místě vydal na ústní jednání, vyžádal kompletní kopii spisu a vyjednal lhůtu pro vyjádření.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2020, 21:46:49 »

Přesně tak, je to už dlouho od přestupku a možná tam mají nějakou chybu v doručování . Pokud třeba nedoručili odpustek, tak pokud to rozjedou znovu, stačí se po troše zdržování udat a do 09/2020 už to bez problémů uhrajete.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2020, 12:31:46 »

Ignorovat samozřejmě lze, účast na ústním jednání je Vaším právem a nikoli povinností.

Zajímavé je, že Vás předvolávají jako obviněného a nezmiňují zahájení řízení. Nemohl jste těch dopisů ignorovat více?

Já bych se na Vašem místě vydal na ústní jednání, vyžádal kompletní kopii spisu a vyjednal lhůtu pro vyjádření.

Děkuji, asi se opravdu na ústní jednání vydám..Myslíte že nemám zkusit vyžádat kopii spisu dálkově? Akorát aby nebylo jednání dříve než poskytnou informace ze spisu..Jde mi o to, že by bylo dobré jít na ústní jednání a vědět co je ve spisu. Ještě jim můžu udělat přepadovku a nahlédnout a nechat si udělat kopii..
Bojím se totiž trošku toho, zda lhůtu pro vyjádření vyjednám, zda mi je úředník povinnen poskytnout.

@pk202 - mám pocit že by tam nějaká chyba v doručování mohla být, i jak naznačuje Číkus. Předpokládám že jsem odignoroval pouze odpustek a nic dalšího už nepřišlo..
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2020, 14:23:35 »

Tak jsem zjistil, že termín na který jsem zván na ÚJ se mi vůbec nehodí (tuzemská služební cesta). Myslíte, že mám zkusit jen zavolat a zkusit to přehodit?
Stále ve mne ještě hlodá myšlenka se tam vydat před termínem ÚJ na přepadové nahlédnutí do spisu, ale nevím zda je to dobrá strategie..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2020, 23:28:40 »

No já myslím, že to je naopak nutné. Bez znalosti spisu těžko odhadnete, jestli je Vaše přítomnost na UJ potřebná, či ne a podle toho se můžete zachovat. Vůbec nelze předjímat další taktiku bez znalosti spisu. Přepadovka je ideální, nemůžete tím nic ztratit. Hlavně od vstupu do budovy vše nahrávejte, udělějte si kopii a nic s nimi neřešte. Maximálně, pokud nebude ve spise soupiska dokumentů (kdo, kdy a co vložil) tak to připište (až při podpisu) do protokolu o nahlédnutí do spisu. Jiné i zřejmé chyby na místě neřešte.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2020, 10:46:55 »

No já myslím, že to je naopak nutné. Bez znalosti spisu těžko odhadnete, jestli je Vaše přítomnost na UJ potřebná, či ne a podle toho se můžete zachovat. Vůbec nelze předjímat další taktiku bez znalosti spisu. Přepadovka je ideální, nemůžete tím nic ztratit. Hlavně od vstupu do budovy vše nahrávejte, udělějte si kopii a nic s nimi neřešte. Maximálně, pokud nebude ve spise soupiska dokumentů (kdo, kdy a co vložil) tak to připište (až při podpisu) do protokolu o nahlédnutí do spisu. Jiné i zřejmé chyby na místě neřešte.

Máte pravdu, nasadím roušku a vyrazím na přepadovku..budu informovat jak jsem pochodil  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #7 kdy: 11 Června 2020, 10:49:17 »

Případně můžete někoho zmocnit, aby za Vás ústní jednání absolvoval.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #8 kdy: 18 Června 2020, 23:54:22 »

Tak jeden nejmenovaný kamarád byl nahlédnout do spisu..:-)
Průběh:  SO ho nečekal, takže byl překvapen, protože očekával návštěvu až příští týden. Kamarád si spis prohlédl, ofotil (úřednice měla dotazy typu zda tam kamaráda něco konkrétního ve spisu zaujalo  ;D ;D, asi si byla vědoma, že jí tam jaksi nějaké věci chybí, nicméně kamarád řekl že zatím ne..) a požádal i o kopii, což nesla nelibě, protože "však jste si to už vyfotil ne?", nicméně vyhověla. Byl pořízen Záznam o nahlédnutí do spisu, kde kamarád trval aby bylo uvedeno, že ve spisu není soupis obsahu. Do Záznamu byla vložena věta "Chybí spisový arch". Úřednice se ještě snažila Záznam o nahlédnutí bagatelizovat, že to vlastně je nedůležitý papír, důležité bude ústní jednání.
Níže je výcuc  klíčových dokumentů k prohlédnutí, pokusil jsem se to seřadit podle časové osy od nejstaršího po nejnovější..

1 - Spisová obálka (nic zajímavého z mého pohledu)
2 - Oznámení o podezření ze spáchání přestupku adresované od MPPraha na SO ÚMČ P5 - důležité - 125c odst 1 k)  - stání na fialové zóně bez platného parkovacího oprávnění; podezření je z 09/2018
3 - Výzva provozovateli - klasika zaplať nebo udej; chybí doručenka; 11/2018
4 - Usnesení - odložení - SO nezjistil řidiče; 08/2019
5 - Příkaz provozovateli - tentokrát i s doručenkou z 08/2019
6 - Provozovatelův blanketní odpor - včasný, i s obálkou z 08-09/2019
7 - už jste viděli ve vlákně dříve - Předvolání k ústnímu jednání

Vidím tam laicky několik věcí o které se dá opřít..teď ale jde o to, zda jít na ÚJ nebo ne..termín je velmi nešťastný, provozovateli se vůbec nehodí. Takže buď tam nechodit vůbec nebo poslat nějakou omluvenku na poslední chvíli..budu rád za vaše názory/rady, klidně i do SZ



« Poslední změna: 14 Srpna 2020, 15:59:38 od nilfgaard »
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2020, 02:15:56 »

Chlapi, budu rad za vaše rady/komentáře jak vést dal procesní taktiku. Jsem v tomto ohledu nováčkem, tak se nechám rad poučit. V úterý má být UJ, ale časové se nemohu zúčastnit, co byste s ohledem na obsah spisu doporucovali?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #10 kdy: 21 Června 2020, 11:41:33 »

Prekluze se blíží, asi by nebylo od věci jim vypálit podjatost. https://www.30kmh.cz/index.php...topic=8181.msg103289#msg103289
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #11 kdy: 21 Června 2020, 17:02:18 »

3 - Výzva provozovateli - klasika zaplať nebo udej; chybí doručenka; 11/2018

Pouhou omluvenku bych neriskoval, podle mého názoru máte vyhráno, protože Vám nedoručili výzvu a Vy jste neměl možnost udat řidiče, což nyní rád uděláte :)

Takže bych napsal asi něco v tomto smyslu:

Dne dd.mm.rrrr jsem se seznámil s obsahem spisu, ze kterého vyplývá :

1) Nebyla mi doručena Výzva  provozovateli mot. vozidla k uhrazení určené částky (písemnost čj. xxxx ze dne yyyyyyy) a tím mi nebylo umožněno sdělit řidiče a odložení přestupku č.j. ze dne ... bylo provedeno neoprávněně, protože SO neučinil žádný krok k zjištění řidiče.

2) Spis neobsahuje soupis všech svých součástí  včetně příloh s určením data, kdy byly do spisu vloženy. Tím je celé řízení nepřezkoumatelné a nahrhuji aby jej správní orgán zrušil.

3) Dne XX.YY. se proto UJ nezůčastním.

Možná by nějaký starý pard poradil lepší formulaci.



« Poslední změna: 21 Června 2020, 17:19:21 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #12 kdy: 21 Června 2020, 17:21:03 »

Možná bych ještě připsal řidiče, protože Vám byla "Výzva" nahlédnutím do spisu doručena. Klidně bych oskenoval ten papír a udal tam jakéhokoliv řidiče, protože přestupek je již promlčený.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #13 kdy: 22 Června 2020, 08:50:47 »

Prekluze se blíží, asi by nebylo od věci jim vypálit podjatost. https://www.30kmh.cz/index.php...topic=8181.msg103289#msg103289

nějak mi ten odkaz nefunguje :-(
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání - Praha 5
« Odpověď #14 kdy: 22 Června 2020, 08:56:38 »

3 - Výzva provozovateli - klasika zaplať nebo udej; chybí doručenka; 11/2018

Pouhou omluvenku bych neriskoval, podle mého názoru máte vyhráno, protože Vám nedoručili výzvu a Vy jste neměl možnost udat řidiče, což nyní rád uděláte :)

Takže bych napsal asi něco v tomto smyslu:

Dne dd.mm.rrrr jsem se seznámil s obsahem spisu, ze kterého vyplývá :

1) Nebyla mi doručena Výzva  provozovateli mot. vozidla k uhrazení určené částky (písemnost čj. xxxx ze dne yyyyyyy) a tím mi nebylo umožněno sdělit řidiče a odložení přestupku č.j. ze dne ... bylo provedeno neoprávněně, protože SO neučinil žádný krok k zjištění řidiče.

2) Spis neobsahuje soupis všech svých součástí  včetně příloh s určením data, kdy byly do spisu vloženy. Tím je celé řízení nepřezkoumatelné a nahrhuji aby jej správní orgán zrušil.

3) Dne XX.YY. se proto UJ nezůčastním.

Možná by nějaký starý pard poradil lepší formulaci.


Díky za radu, sepíšu to navrhovaným směrem..

+ ještě mě napadla jedna věc, které jsem si všimnul (ale asi není nutné to vzhledem k bodu 1) vytahovat), a to že v předvolání k ÚJ je uveden špatný rok (stejný den, čas, jen rok 2019) ,kdežto celý spis je veden k přestupku z 2018..Mohl bych to hrát, že ÚJ je k přestupku, ke kterému není veden spis  ;D 8)
IP zaznamenána