30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování s kotoučem  (Přečteno 32626 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #45 kdy: 23 Ledna 2018, 00:59:49 »

Pokud se nestal přestupek (nebo alespoň ne takový, který bude předmětem řízení), tak je úplně jedno, zda takovou argumentaci uplatníte ve sprdelním či přestupkovém řízení. Tedy udat můžetete kohokoliv.

Úspěch naznačené argumentace závisí na tom, co mají zdokumentované (o čemž asi nemá smysl spekulovat, když se můžete dojít nahoru na kopec podívat) a na tom, zda se podaří prokázat tvrzené změny v DZ, nebude-li to patrné z dosavadních důkazů (což by neměl být problém, jde-li o něco čerstvého). Bacha na to, že úřad to může (při dodržení procesních pravidel) překvalifikovat, tj. ve finále zkusit stíhat porušení té DZ, která tam opravdu byla, nicméně už podle obsahu spisu by mělo být patrné, zda k překročení 15 minut má nějaké podklady.

Jiná otázka je, zda má smysl tuto jednotlivost řešit, když tvrdíte, že potenciálních sprdelizovatelných přestupků tam máte víc. Když bude zjištěn řidič jen u některých (nebo půjde o různé řidiče), tak ztrácíte benefit společného řízení. A pokud ty ostatní nejsou hájitelné, nemáte moc co získat.

Možností jak se k tomu postavit je hafo (ke každému jednotlivému odpustku můžete platit, udat někoho, kdo řízení připustí, udat někoho jiného ...), ale jestli toho už máte hodně, tak mi jako nejefektivnější přijde ignorace a vyčkání do prvního sprdelního příkazu, načež následně si ohlídáte, aby vše šlo do společného řízení, a to následně můžete brzdit klidně třeba tím, že budete rozporovat ten jeden chybně zdokumentovaný skutek. Třeba to MHMP vzdá nebo to někde na MD sežerou potkani, ale i kdyby ne, tak to od jistého množství budete mít levnější než sumu odpustků i v případě prohry.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #46 kdy: 23 Ledna 2018, 01:57:19 »

...ale jestli toho už máte hodně, tak mi jako nejefektivnější přijde ignorace a vyčkání do prvního sprdelního příkazu, načež následně si ohlídáte, aby vše šlo do společného řízení, a to následně můžete brzdit klidně třeba tím, že budete rozporovat ten jeden chybně zdokumentovaný skutek. Třeba to MHMP vzdá nebo to někde na MD sežerou potkani, ale i kdyby ne, tak to od jistého množství budete mít levnější než sumu odpustků i v případě prohry.

Díky za zprávu. V tuhle chvíli mám na stole dva dopisy (IP 13b za 500 Kč, B28 za 400 Kč, stání v křižovatce zatím čeká na poště. Rozpomněl jsem si na kamaráda žijícího kdesi v Německu, na kterého bych všechny tři případně mohl napsat. Je i tak lepší varianta ignorace?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #47 kdy: 23 Ledna 2018, 02:30:03 »

K tomu se musí vyjádřit někdo, kdo má lepší statistiku. Vlastní zkušeností nemohu sloužit (dostávám tak max 1 odpustek do roka, zatím nikdy po ignoraci nic nepřišlo, ale nevylučuji, že jsem na nějakém whitelistu). Z cizích případů jsem viděl pár smrští, kdy někdo nasbíral desítky případů typicky pod tím samým automatickým radarem na své pravidelné cestě, což kvůli množství případů a bordelu se spojováním řízení vyhnilo na neschopnosti MHMP (tak dlouho se posílaly spisy týkající se různé podmnožiny skutků v různých fázích řízení mezi MHMP a MD, až se to někde ztratilo).

Jinak u pražských banalit mi přijde, že dokud se globálně neshodí příslušnost na městské části nebo se něco zásadního nezmění na MD, tak stačí podat odpor proti sprdelnímu příkazu a pak odvolání do rozhodnutí, ve většině případů se to už nikdy z MD nevrátí (a po roce od vydání rozhodnutí nastane promlčení).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #48 kdy: 23 Ledna 2018, 11:08:14 »

Já když se mě někdo ptá na odpustek z Prahy tak radím ignorovat a zatím nikdy to dál nepokračovalo..

..i když říct to s jistotou trvá dlouho.. starý SprDel měl 2 roky na zahájení a nový je ještě moc krátce na promlčení..
ale už bych našel i něco definitivně promlčeného kde 2 roky nebylo zahájeno.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #49 kdy: 23 Ledna 2018, 12:45:38 »

Já když se mě někdo ptá na odpustek z Prahy tak radím ignorovat a zatím nikdy to dál nepokračovalo..

..i když říct to s jistotou trvá dlouho.. starý SprDel měl 2 roky na zahájení a nový je ještě moc krátce na promlčení..
ale už bych našel i něco definitivně promlčeného kde 2 roky nebylo zahájeno.

Faktem je, že jednou jsem za rychlost udal vymyšleného němce (ještě řádně neznalý zdejších rad) a blesku rychle mi přišlo, že ho nenašli, tak jak očekávali a pokuta 3000,- a 1000,- správní. A ignorace parkování vyšla, páč si na mě vzpomněli měsíc před promlčením. Tak se asi zkusím vydat variantou ignorace. Zatím tedy děkuji za cenné rady a zkušenosti.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #50 kdy: 23 Ledna 2018, 14:00:19 »

Ještě mě napadlo..
ignorování asi funguje, ale ještě lepší by byla taktika s nějakou činností i ze strany MHMP aby se soudruzi nenudili..
IP zaznamenána

Alaco

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #51 kdy: 02 Března 2018, 12:54:27 »

Zdravím.Prosím o radu. Projíždím městem a potřebuji nakoupit.Zastavím u nákupního střediska, kde je sice značka parkování s kotoučem na 1 hodinu zdarma za účelem nákupu, ale kotouč nevlastním, nakupuji asi 15 minut a lezu do auta a měšťáci mě dají pokutu, že nemám kotouč. Povídám jim, že na sloupu je kamera,ale samozřejmě je to nezajímá. Co teď? Jo, a dali mě 100 Kč, že domluva už neexistuje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #52 kdy: 02 Března 2018, 13:01:16 »

Alaco> Teď už nic. Příště nesouhlasit s přestupkem, nevypovídat, neplatit, nepodepisovat.

Domluva již skutečně neexistuje, jmenuje se to napomenutí.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #53 kdy: 02 Března 2018, 13:31:06 »

Kotouč nepotřebujete, stačí na papír za oknem napsat (čitelně) čas příjezdu.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #54 kdy: 02 Března 2018, 13:36:30 »

Přesně tak to dělám. A to by si jen zkusili, že jsem nepoužil "kotouč".
IP zaznamenána

Alaco

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #55 kdy: 02 Března 2018, 15:56:11 »

No a mělo by smysl se ještě otočit na tom, že za oknem byl papírek s časem příjezdu, protože na 100% vím, že mě auto nefotily a bylo by to tvrzení proti tvrzení? Anebo se nepouštět do žádných větších akcí?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #56 kdy: 02 Března 2018, 18:59:33 »

No a mělo by smysl se ještě otočit na tom, že za oknem byl papírek s časem příjezdu, protože na 100% vím, že mě auto nefotily a bylo by to tvrzení proti tvrzení? Anebo se nepouštět do žádných větších akcí?

A Vy jste tu 100ku zaplatil nebo ne? Pokud jo, tak není na čem se točit, připravil jste se o všechny opravné prostředky.
IP zaznamenána

Alaco

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #57 kdy: 02 Března 2018, 19:24:05 »

Nezaplatil, dali mě složenku, ale podepsal jsem blok na pokutu na místě nezaplacenou.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #58 kdy: 02 Března 2018, 19:28:13 »

Což znamená, že jste přestupek uznal, z hlediska zákona je to totéž, jako zaplatit na místě. Nemáte se na čem točit, všechny opravné prostředky jste hodil do kanálu, složenku zaplaťte.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #59 kdy: 03 Března 2018, 00:44:34 »

Alaco:
Jestli od této chvíle budete až do smrti pamatovat, že S POLICIÍ SE NEBAVÍME, tak jste za 100 Kč tuto zkušenost získal na dnešní poměry velmi levně.

Složenku zaplaťte, jinou možnost nemáte.
IP zaznamenána