30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování s kotoučem  (Přečteno 32555 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #15 kdy: 10 Března 2015, 11:06:52 »

Jak můžete během stání do někoho narazit?
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #16 kdy: 10 Března 2015, 11:10:56 »

Jak můžete během stání do někoho narazit?

A kdyz udajny prestupce zapsrkuje a do nej nekdo nacouva? Nehoda se stals pri parkovani... Mam ted knreseni udajny prestupek za psrkovani na firemnim voze tak by se to mohlo vyzkouset....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #17 kdy: 10 Března 2015, 11:23:04 »

Čtěte co píše jkraus222

Dopravní nehoda je podle zákona událost ke které došlo "v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu".
Stání není provoz vozidla v pohybu a tak není možné aby bylo příčinou dopravní nehody.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #18 kdy: 10 Března 2015, 11:51:42 »

Narazil do mne, protože jsem tam právě zaparkoval. Tím byla způsobena nehoda.

§47: Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu.

To znamená — došlo k události v provozu. I zaparkování auta je událost. To slovo „například“ v definici zákona naznačuje, že možností může být víc a tedy neurčuje a nezužuje pouze na vyjmenované stavy. Jak už jsem se níže zmínil — tohle jsem vloni použil a úřad to nechal vyšumět prekluzí…
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #19 kdy: 10 Března 2015, 12:08:43 »

Jen mě tady napadá, že pokud tam to auto bylo vyfoceno mezi 8:00 a 8:59 bude pro úřad těžké prokázat materiální aspekt.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #20 kdy: 10 Března 2015, 13:05:02 »

ViktorN:
Argumentovat tím můžete. Ale to je asi všechno.

Úřad to pak bez nějakého přemýšlení odstřelí jednou větou ("k nehodě dojít nemohlo", "tvrzení je účelové", a podobně).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #21 kdy: 10 Března 2015, 13:15:52 »

2M: abyste mi rozumněl, já se nechcu hádat. Jde mi jen o to, jak patřičně zkalibrovat střelivo :-)
„k nehodě dojít nemohlo“ — samozřejmě je zapotřebí být připraven a mít k disposici kamaráda, co nehodu potvrdí…
„tvrzení je účelové“ — všechna tvrzení jsou účelová. Účelem všech tvrzení je jedna jediná věc — ubránit se před nezákonným postupem úřadu, jenž nedodržuje ani správní řád a samozřejmě uvést vše na správnou míru. Názor úřadu „o účelovosti“ nikterak nevyvrací a ani nezpochybňuje předložené argumenty a tento názor je proto irelevantní.
:-)


A dodatek: safraporte, teď mne napadla jedna jedna věc: napsat úřadu ohledně materiálního aspektu (jeho klasické zdůvodnění, že byl porušen zákonem chráněný zájem společnosti) — tohle tvrzení je účelové! :-)
« Poslední změna: 10 Března 2015, 13:19:09 od ViktorN »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #22 kdy: 10 Března 2015, 13:46:01 »

Narazil do mne, protože jsem tam právě zaparkoval. Tím byla způsobena nehoda.

§47: Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu.

To znamená — došlo k události v provozu. I zaparkování auta je událost. To slovo „například“ v definici zákona naznačuje, že možností může být víc a tedy neurčuje a nezužuje pouze na vyjmenované stavy. Jak už jsem se níže zmínil — tohle jsem vloni použil a úřad to nechal vyšumět prekluzí…
Přečtětě si znovu, co píše jkraus. Není možné brát do úvahy jenom to, co jste vytučnil. Událostí v provozu na pozemních komunikací je i pohyb chodce na chodníku a je to dopravní nehoda? Není. Ta souvislost s provozem vozidla v pohybu je tam zásadní a nezbytná. A pochopitelně VÁMI řízeného vozidla. Skutečnost, že to nějakej úřední jouda nechal prekludovat, je z našeho pohledu možná příjemná, ale jak zde již bylo uvedeno, u soudu by toto neobstálo. I když chápu, že pro některého obviněného to může být dostačující.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #23 kdy: 10 Března 2015, 21:51:48 »

A když se nehoda stala přímo během toho procesu parkování
"Proces parkování" je jízda. Stání nebo zastavení je moment, kdy vozidlo není v pohybu. V takovém okamžiku ale nemůže zapříčinit dopravní nehodu.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #24 kdy: 10 Března 2015, 22:42:10 »

jkraus222: to je škoda :-(
Ani tím, že do mne někdo vrazil, protože jsem tam neměl co dělat? Teda parkovat?
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #25 kdy: 11 Března 2015, 09:25:23 »

Ani tím. Tím by totiž někdo způsobil dopravní nehodu a Vám škodu, ale nebyl byste to Vy, kdo by DN způsobil. To je jako byste přijížděl zleva ke křižovatce typu T bez dopravního značení (tudíž byste měl dát přednost), ale zároveň jste věděl, že v noze písmena je jednosměrka směrem dolů, tudíž nikdo, komu byste měl dát přednost, Vám tam nemůže vjet. Jenže se někdo takový najde, pojede v protisměru do křižovatky, dojde ke srážce a způsobíte dopravní nehodu Vy, nikoliv ten, kdo jel v protisměru (čili analogicky jak píšete neměl tam co dělat, ale není viník DN).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #26 kdy: 11 Března 2015, 09:33:54 »

Chjo… Takže nepoužívat. Jednou to prošlo, po druhé radši nezkoušet…  :-\
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #27 kdy: 11 Března 2015, 11:01:47 »

Ale dá se to použít jinak.

Když nebudete dělat konstrukce o nehodě tak tam v prvním kole úřad napíše:
"Porušení pravidel bylo zjištěno prostřednictvím automatizovaného technického prostředku používaného bez obsluhy při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
Porušení pravidel vykazuje znaky přestupku a nemělo za následek dopravní nehodu."

Jsou to vykopírované věty ze zákona a skoro všude je tam dají a dál se tím nezabývají.
A už se dá do odvolání krásně psát:

Jakým způsobem a na základě čeho dospěl k tvrzení že šlo o automatizovaný technický prostředek?
..do spisu dávají výstup z radaru a ověřovací list. Na ničem z toho není napsané že to je automatizovaný technický prostředek.
Oni to vyvodí asi podle modelu radaru, ale to právě má v rozhodnutí být napsané a ještě jsem neviděl aby to tam bylo.

Jakým způsobem a na základě čeho dospěl k tvrzení že byl v danou chvíli používaný bez obsluhy?
Jakým způsobem a na základě čeho dospěl k tvrzení zda byl v danou chvíli používaný při dohledu na bezpečnost provozu nebo k jinému účelu?
..tohle by jim řekli policajti, ale neviděl jsem aby se jich na to ptali.

Jakým způsobem a na základě čeho dospěl k tvrzení že nemělo za následek dopravní nehodu?
..odůvodnit se to dá (viz předchozí debata), ale udělali to? Neudělali  :)

A hlavně:
Jakým způsobem a na základě čeho dospěl k tvrzení že porušení vykazuje znaky přestupku?
..protože tím přestupem se nikdy nezabývají.

Vytěžit se něco dá jen z toho posledního (přestupek prokázat musejí a když se jím nezabývali tak je to problém) a rozhodně nestavět odvolání jen na tomhle, ale jako vycpávka se to hodí.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #28 kdy: 13 Března 2015, 20:50:19 »

ok... v první řadě ale bude klíčové, jestli to mám nechat spadnout do sprdele nebo ne. Co je prodloužená prekluze, tak asi mají dost času se tím zabývat. mimochodem, úplně zapadl můj dotaz ohledně dopravního značení. Zda-li má dodatková tabulka vliv na zneplatnění IP13b značkou B29 (viz Předpis č. 30/2001 Sb.§9 odst. 1 ii) ?
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #29 kdy: 16 Března 2015, 18:31:28 »

Dnes jsem si vyzvedl (poslední den) výzvu k zaplacení částky. Překvapil mě předposlední odstavec. Prý když nezaplatím nebo nenapráskám, překlopí to ihned na sprdel. To berou nějak zhurta, ne?



IP zaznamenána