30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [?] Parkování s kotoučem  (Přečteno 32604 krát)

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
[?] Parkování s kotoučem
« kdy: 06 Prosince 2014, 11:49:02 »

Zdravím všechny.
Městapo mě udalo, že jsem stál na místě, kde se smí parkovat jen s parkovacím kotoučem. Lístek za oknem jsem vyhodil, ale už mám na poště doporučený dopis. Jelikož naše okresní město je vcelku akční a varianta "ignorování" jako v Praze či Brně nepřichází v úvahu, musím si připravit obranu.
Situace je tato....
značka IP 13b má časový úsek max 60 min. a dodatkové tabulky Po-Pá 8.00-16.00 a platnost pro 180m.
https://www.google.cz/maps/@48.8509556,16.0539096,3a,16.3y,9.14h,95.17t/data=!3m4!1e1!3m2!1sUjxekuqjIvw4czNZDmaxcg!2e0?hl=cs

mé auto stálo až za následující křižovatkou téměř na konci uvedeného úseku platnosti. Na výše uvedeném odkazu z google maps je situace z dřívější doby, kdy následující křižovatka značku zneplatňuje (Vyhláška 30 §6 odst. 3), ovšem nyní je IP13b již posunutá dále, ale... nyní je umístěna přímo v této křižovatce (asi 1 metr před vzdálenejší hranicí křižovatky) a tak by mě zajímalo, jestli tento odstavec pořád platí a lze-li použít argument, že nejbližší křižovatka je ta, ve které značka stojí.
Dále bych si rád nechal poradit, jak je to s tím časovým omezením, když mé auto tam zaparkovalo ještě před 8 hodinou a platnost značky je 8 - 16. Dopustil se tím řidič přestupku, popř. lze použít něco, čím by se z toho vyvinil?
Díky, treb
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2014, 12:14:26 »

Požádejte co nejdříve o kopii spisu, pokud je na doručence číslo jednací nebo sp.zn. http://30kmh.cz/index.php?board=24.0 Pokud ne, tak požádejte ihned po vyzvednutí dopisu.

Dopis vyzvedněte naopak co nejpozději.

Pro mě je to značení z google maps + popsané změny nepřehledné, klíčové bude to, co bude popsáno a zdokumentováno ve spise.

Co se týče času, budou argumentovat tím, že řidič měl zajistit, aby tam auto v 8 už nestálo, nebo pokud předpokládal, že tam stát bude, tak měl dopředu zaplatit. Dalo by se zde argumentovat krajní nouzí, případně absencí zavinění (řidič nevěděl a nemohl vědět, že do 8 hod. auto neodveze, zabránily mu v tom okolnosti nezávislé na jeho vůli - zdravotní indispozice, porucha jiného auta na jiném místě, kvůli které se tam nemohl dostat apod.  :) ).
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2014, 12:23:37 »

Značka IP13b je nyní umístěna v místech, kde je na googlemaps umístěna značka Pozor přechod pro chodce. A to místo je v křižovatce ul. Vídeňské a ul. Na Kolbišti (z pohledu vlevo) https://www.google.cz/maps/place/V%C3%ADde%C5%88sk%C3%A1+t%C5%99.+594%2F12,+669+02+Znojmo/@48.8510412,16.0538224,3a,90y,306.24h,63.94t/data=!3m4!1e1!3m2!1sLgelQfjhKVb0yWFUGMfkhw!2e0!4m2!3m1!1s0x476d55aa125749f7:0x64b6e1d0bf82b12?hl=cs

jinak... s tím vyzvednutím čekám, mám ještě týden a pak požádám o ten spis. Chci se co nejlépe připravit, protože co "zametli s osobou blízkou" mě ještě neprudili.... tak nechci šlápnout vedle
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2014, 11:14:27 »

ještě mám takový dotaz. Není mi zcela jasné, jak mám chápat ustanovení § 125j zákona 361. Tam je uvedeno, že:
Pokud je podezřelým z přestupku osoba s bydlištěm v jiném členském státě Evropské unie, zašle obecní úřad obce s rozšířenou působností této osobě spolu s oznámením o zahájení řízení informační formulář v úředním jazyce členského státu Evropské unie, ve kterém má podezřelý bydliště. Tento postup se použije v případě, že se jedná o přestupek
a) podle § 125c odst. 1 písm. b), c), d) nebo písm. f) bodů 1 až 5, nebo
  (tzn. chlast, rychlost, telefonování)
b) podle § 125c odst. 1 písm. k) v případě, že byla porušena povinnost stanovená v § 6 odst. 1, byl užit vyhrazený jízdní pruh v rozporu s § 14 nebo § 27 odst. 1 písm. i) nebo byl porušen zákaz užít jízdní pruh stanovený v § 71 odst. 2. (v tomto případě pásy, vyhrazený pruh, stání v jízdním pruhu)

... a teď. Jestliže by s autem parkoval např. na vyhrazeném parkovišti cizinec z EU, co se bude dít v souladu s tímto ustanovením? Podle tohoto § by úřad cizince neměl vůbec otravovat, nebo se pletu? A pokud by cizinci nic neposílal, může to překlopit na sprdel? podle mě ne, když jméno řidiče je známé. Nejsem právník a nejsem z toho schopný zcela odvodit, byla-li by tohle účinná obrana proti neoprávněnému parkování.
dík za případné vysvětlení, treb
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2015, 12:11:31 »

zdravím... až doposud se nic nedělo a nyní mám na poště dopis z MÚ - odbor dopravy. Je zcela nepochybné, že se jedná o tento skutek a 4 měsíce po přestupku se tak chystám na konfrontaci. Sepsal jsem tedy žádost o zaslání spisu, ale potřeboval bych si ujasnit strategii. Příští týden si zásilku vyzvednu, vylepím ji zde a tímto bych rád požádal o radu jak nejlépe postupovat.
Dřív jsem zde uváděl jako argument umístění značky IP13b (parkoviště s kotoučem) přímo v křižovatce, ale to asi nebude to pravé ořechové. Ve vyhlášce Ministerstva dopravy, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích č. 30/2001 jsem se dočetl, že platnost IP13b ruší značka B29 citace: "Zákaz stání" (č. B 29), na níž může být v dolní části červeného kruhu vyznačena doba, po kterou zákaz platí; značka č. B 29 ukončuje platnost značky č. B 28 a značek č. IP 11a až č. IP 11c, č. IP 11f až č. IP 12, č. IP 13b a č. IP 13c, kterážto značka je umístěna mezi inkriminovanou IP13b a místem, kde jsem parkoval. Má to ale zádrhel, že pod IP13b je mimojiné dodatková tabulka E4 180m a pod B28 taky E4 s 10m. je mi jasné, že se budou točit na tom, že IP13b má dodatkovou tabulkou danou platnost i po umístěné značce B28, která ji tímto pouze přerušuje. Dle mě je to z logiky věci blbost, ale v našem právním státě jde logika stranou.
Nevím jestli jsem to popsal srozumitelně. Celá ulice je zde: https://www.google.cz/maps/@48.850902,16.053964,3a,90y,320.9h,74.12t/data=!3m4!1e1!3m2!1sNYKDRuSvZ05K4cWHndIA1A!2e0?hl=cs
značka IP13b (vpravo vedle modrého kamionu) je dnes umístěna o několik metrů dále, B28 po cestě nahoru u hnědých vrat a moje auto stálo v ulici skoro nahoře v místě, kde stojí modrá ochcáfka (před ní je modrá corsa).

Díky, treb
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2015, 00:04:08 »

A proč to řešit zbytečně tak složitě? Normálně jim naservírovat nějakou mrtvolu a bude klid, ne?
« Poslední změna: 09 Března 2015, 00:11:05 od plikous »
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2015, 08:58:07 »

A proč to řešit zbytečně tak složitě? Normálně jim naservírovat nějakou mrtvolu a bude klid, ne?
S osobou mrtvou mám morální problém. I přes veškeré logicky správné argumenty uvedené tu i u d-fense. A protože chci co nejvíc munice. Zvažuji variantu Helmut a nehodu po zaparkování kvůli vyhnutí se sprdeli.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2015, 10:50:53 »

A proč to řešit zbytečně tak složitě? Normálně jim naservírovat nějakou mrtvolu a bude klid, ne?
Zvažuji variantu Helmut a nehodu po zaparkování kvůli vyhnutí se sprdeli.
Nehodu v případě parkování použít nelze. V zákoně je pro projednání SprDel podmínka, že porušení pravidel nemělo za následek nehodu - zaparkováním jste ale nehodu nezpůsobil, ta musela mít jinou příčinu. Úvaha "kdybych tam (nedovoleně) neparkoval, tak by nemohlo dojít k nehodě", neplatí, jde vždy o konkrétní jednání, které nehodu způsobilo.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #8 kdy: 09 Března 2015, 11:10:42 »

Citace
Nehodu v případě parkování použít nelze. V zákoně je pro projednání SprDel podmínka, že porušení pravidel nemělo za následek nehodu - zaparkováním jste ale nehodu nezpůsobil, ta musela mít jinou příčinu. Úvaha "kdybych tam (nedovoleně) neparkoval, tak by nemohlo dojít k nehodě", neplatí, jde vždy o konkrétní jednání, které nehodu způsobilo.

Tohle je dobře vědět. díky

apropos... ani nelze použít nehodu při parkování? např. náraz do předmětu či cizího auta?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #9 kdy: 09 Března 2015, 11:58:46 »

„V důsledku zastavení auta na daném místě došlo k dopravní nehodě, jenž spočívala v lehkém promáčknutí kapoty (což už servis velmi dobře opravil) okolo projíždějícím autem. Nehoda byla vyřešena vzájemnou dohodou mezi účastníky a způsobená škoda nedosáhla hranice 100000 Kč a proto nebylo potřeba na místo volat policii…“

Jakýpak že nehodu v případě parkování použít nelze?  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2015, 12:36:04 »

ViktorN:
Přesně o tom píše jkraus222. Taková nehoda nevznikla následkem toho zastavení nebo stání. Asi ani kdyby někoho odřel při zajíždění na místo, kdyby se auto samovolně rozjelo, kdyby během stání něco z auta upadlo.. tak to pořád nejsou nehody následkem zastavení nebo státní.

Neumím si představit jaká nehoda by mohla vzniknout následkem zastavení nebo stání.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #11 kdy: 09 Března 2015, 12:57:49 »

Snad jedině, kdyby se to auto propadlo do kanálu  :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #12 kdy: 09 Března 2015, 13:32:48 »

ViktorN: Přesně o tom píše jkraus222. Taková nehoda nevznikla následkem toho zastavení nebo stání. Asi ani kdyby někoho odřel při zajíždění na místo, kdyby se auto samovolně rozjelo, kdyby během stání něco z auta upadlo.. tak to pořád nejsou nehody následkem zastavení nebo státní.
Neumím si představit jaká nehoda by mohla vzniknout následkem zastavení nebo stání.

No, je to pěkná logisticko-filozofická otázka s nádechem metafyziky — co bylo následkem a co důsledkem? Kdybych tam nezaparkoval, nikdo by do mne nevrazil a tím by nedošlo k nehodě… mně už to jednou takhle s tímto vyšlo. Ale pravda, nebyla to jediná věc, o kterou jsem to opřel (byl tam i řidič — můj kamarád z Japonska)…
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #13 kdy: 09 Března 2015, 19:51:24 »

No, je to pěkná logisticko-filozofická otázka s nádechem metafyziky — co bylo následkem a co důsledkem?

Není, příčinou je vždy konání toho řidiče, který stojící auto naboural. Mezi zaparkováním a nehodou chybí přímá příčinná souvislost. Možná taková chytristika sem tam může platit na přiblblíka na úřadě, ale u soudu by to jasně narazilo :)

Ono by se to totiž pak dalo dotáhnout do absurdních důsledků, např. "kdyby to auto v továrně nevyrobili, tak by k nehodě nikdy nedošlo = viníkem nehody je výrobce", "kdyby se řidič nenarodil, tak by k nehodě nikdy nedošlo = nehodu způsobilo šukání jeho rodičů před X lety".

Co to je vůbec nehoda nám říká § 47 odst. 1 zákona o silničním provozu: "Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke šskodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu."
« Poslední změna: 09 Března 2015, 19:54:14 od jkraus222 »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #14 kdy: 09 Března 2015, 22:25:29 »

Rozumím. A když se nehoda stala přímo během toho procesu parkování — to znamená „během parkování jsem narazil do auta, jenž stálo přede mnou a tím jsem způsobil nehodu“? „…Pak jsem z auta vystoupil, dohodl se s druhým účastníkem, ale auto už nechal takto na místě…“

Je to tedy o tom, jak vypilovat tvrzení a nebo prostě v principu NELZE?
Ptám se nyní čistě teoreticky. Netýká se to žádného konkrétního případu.
Děkuji a přeji pěkný večer.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5