30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkování s kotoučem  (Přečteno 32493 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #31 kdy: 17 Března 2015, 00:20:07 »

Dnes jsem si vyzvedl (poslední den) výzvu k zaplacení částky. Překvapil mě předposlední odstavec. Prý když nezaplatím nebo nenapráskám, překlopí to ihned na sprdel. To berou nějak zhurta, ne?

Pokud by se to skutečně stalo tak je naučíme že takhle ne  ;)
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #32 kdy: 17 Března 2015, 18:50:29 »

Pokud by se to skutečně stalo tak je naučíme že takhle ne  ;)

uvidíme s čím se vytasí, ale že se některé úřednictvo staví do pozice ubermensch se mi nějak ekluje. Výzvu budu tedy ignorovat a posečkám na vyřízení žádosti o spis
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #33 kdy: 05 Dubna 2015, 11:00:42 »

V úřadě mi vyhověli se žádostí o spis a poslali mi ho. K mému překvapení však poslali pouze dokumentaci městapa a nikoliv už úřadu. Pravda, zatím jediné co udělali je výzva k zaplacení odpustku, ale i tak by to měli poslat komplet, ne?






Zde městapo zamlčelo významnou skutečnost, a to značku B29 která stojí po pár desítkách metrů za značkou IP13b. mimochodem, všimněte si přepsaného Y v názvu Vídeňská třída







ty fotky jsou v originále zřetelnější. Dost jim dalo na zadek tisk na úřadě a můj nepříliš kvalitní scan.
« Poslední změna: 05 Dubna 2015, 11:02:19 od treb »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #34 kdy: 07 Dubna 2015, 11:45:02 »

1) Zajímalo by mne, kdo s Vámi má nevyřízené účty. Strážník sl. č. 052 (zmr. Buchta) je okrskář znojemského okrsku č. 3 (Pražská), tj. má se pohybovat v severní části města. Vy jste naopak zaparkoval v části jižní, bratru 30-35 minut chůze od Pražské. Co ho vedlo k tomu, že se tam hnal přes celé město? Byl to vůbec on, kdo vyplnil oznámení přestupku? I takovéto otázky lze regulérně použít.

2) Nákres v oznámení přestupku je (úmyslně?) zavádějící. Značka IP 13b je vzhledem k ulici Na Kolbišti umístěna jinak, než je zakresleno.

Na sestřelení toho přestupku tyhle dva body sice nejsou, na nutnost předvolání svědka ano. Předvolání svědka nepožadujte, ale zpochybněte oznámení jakožto zásadní důkaz. Oni ho ke svědecké výpovědi s nejvyšší pravděpodobností nepozvou a Vy budete mít krásný bod do odvolání, který poměrně solidně fungující JMK nejspíše uzná, a to zejména v kontextu absence zavinění.

3) Pokud jste totiž po Vídeňské jel ze severu na jih, vjel do ulice Na Kolbišti, otočil se tam, vrátil se na Vídeňskou, jel zpátky směrem na sever a následně zaparkoval, nemohl jste značku IP 13b vidět. Absence zavinění = žádný přestupek. Pro účely odvolání doporučuji, bydlíte-li ve Znojmě či okolí, zajet na místo a pořídit si fotodokumentaci uspořádání křižovatky Vídeňská-Na Kolbišti a zejména umístění značky IP 13b.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #35 kdy: 07 Dubna 2015, 12:05:10 »

Pokud vím, tak tohle není jednoznačné a ty máš vědět, jaká jsou na té dané komunikaci pravidla. Viz například když přijedeš vlakem do města a nasedneš do vozu, tak taky máš vědět, že jsi ve městě. Ale rád se nechám opravit :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #36 kdy: 07 Dubna 2015, 12:18:19 »

Citace
Pokud vím, tak tohle není jednoznačné a ty máš vědět, jaká jsou na té dané komunikaci pravidla. Viz například když přijedeš vlakem do města a nasedneš do vozu, tak taky máš vědět, že jsi ve městě. Ale rád se nechám opravit :)

Podstata je v definici zavinění. Pomineme-li úmyslné zavinění a vědomou nedbalost, které by sprostý obviněný musel dobrovolně doznat, zbývá nám pouze nedbalost nevědomá, na ničem jiném ho uvařit nemohou. A vtip je v tom, že správní orgán se musí popasovat s "vzhledem k okolnostem a svým osobním poměrům vědět měl a mohl".
Tj. když přijedu vlakem do cizího města, abych použil Váš příklad, lze předpokládat, že jsem vzhledem k okolnostem a svým osobním poměrům vědět měl a mohl, že se ve městě jezdí 50 km/h. Je to v podstatě notorieta, teoreticky KAŽDÝ by tohle vědět měl a mohl.
Pokud ale někdo někde např. umístí - řekněme - nestandardním způsobem dopravní značení tak, jako je tomu v tomto případě, nelze předpokládat, že by kdokoliv mohl a měl vědět, že někde stojí dopravní značka, kterou neměl vůbec možnost zahlédnout. Tím je vyloučena i nedbalost nevědomá => není zavinění => není přestupek.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #37 kdy: 07 Dubna 2015, 12:25:17 »

Podle mapy.cz je ve výjezdu z ulice Na Kolbišti na ulici Vídeňská značka Přikazaný směr jízdy vpravo.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #38 kdy: 07 Dubna 2015, 12:43:53 »

Citace
Podle mapy.cz je ve výjezdu z ulice Na Kolbišti na ulici Vídeňská značka Přikazaný směr jízdy vpravo.

... což je vlastně poměrně vtipné vyvrácení tvrzení:

Citace
tohle není jednoznačné a ty máš vědět, jaká jsou na té dané komunikaci pravidla

... jelikož v ulici Na Kolbišti jsem před nějakými dvaceti lety pracoval, a ten přikázaný směr jízdy tam nebyl.

Bude tedy potřeba tvrdit, že manévr s otočkou proběhl u staré nemocnice bezprostředně po vysazení nějakého na smrt nemocného spoluobčana. Pokud tam mezitím ovšem také nedali přikázaný směr jízdy.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #39 kdy: 07 Dubna 2015, 12:49:12 »

Asi u staré nemocnice (nejsem tamní) je podle mapy.cz je tam Zákaz vjezdu z nějakou "nečitelnou" dodatkovou tabulkou.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #40 kdy: 07 Dubna 2015, 23:36:05 »

A zakaz otaceni je na te komunikaci taky?
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #41 kdy: 09 Července 2015, 20:54:35 »

Takže nastal progres... Ouřada to poslal do Sprdele metodou turbo. Nascanuji a vylepím to sem
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #42 kdy: 15 Prosince 2015, 19:37:30 »

Zdravím...
vracím se opět k tématu a rád bych si ujasnil co dál. Ve věci jsem v červenci podal odpor a čekal, že si mě ouřadové pozvou k dalšímu jednání, ale nedělo se nic. Čekal jsem do listopadu, kdy uplynul rok po spáchání údajného přestupku a stále nic. Neděje se nic až doposud. Mám z toho takový pocit, že ten odpor někde zajebali ...jestli úmyslně nebo v tom hraje roli šlendriján asi nehraje roli.... ale říkám si, co s tím dál. Čekat na exekutora se mi nechce a tak si říkám co teď. Má úřad nějakou lhůtu, kdy ten odpor musí začít řešit? Pokud ano, neměl by někdo mustr na stížnost za nečinnost? (nepodařilo se mi to zde dohledat). Dále pak, jestli má někdo zkušenost s tím, že ouřada se na to takhle vybod? Děkuji za každou radu.. treb
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #43 kdy: 15 Prosince 2015, 21:42:47 »

Na sprdel mají teď spoustu času - čekejte klidně dál.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Parkování s kotoučem
« Odpověď #44 kdy: 22 Ledna 2018, 23:28:55 »

Zdravím, předem se omlouvám, jestliže jsem měl založit nové téma nebo už se to tu řešilo, ale pátral jsem a nic nenašel.

K věci. V Nuslích (Praha) se počátkem podzimu rozhodli rekonstruovat hlavní Jaromírovu ulici, přičemž zrušili i přilehlá parkovací místa a už se neobtěžovali s nějakou náhradou. Namísto toho sem začali posílat městapo, které všechny ty zoufalce, kteří se snažili nějak zaparkovat pokutovalo. Jedním z nich jsem i já a během týdne mi dorazil už třetí dopis, který mě ale zatím nejvíc vytočil. Využil jsem totiž místa, které bylo označeno zákazem zastavení s dodatkovou tabulí "mimo zásobování, max. 15 minut". Toho využil měšťák, který to tak i napsal do lístečku "stání na zák. zastavení", kupodivu už se neobtěžoval s vypleněním SPZ. Neřešil jsem. Teď přišla výzva dej 500, stál jsi v úseku platnosti dopravní značky č. IP 13b (parkoviště s parkovacím kotoučem). Jenže já jsem přesvědčen, stejně jako ten měšťák, že značka IP 13b tam ještě nebyla. Je tam od začátku prosince. Bydlím kousek od magistrátního střediska u kongresáku, má smysl tam chodit, ať mi ukážou fotku? Nebo mám jet klasický udání řidiče atd... Udal bych asi sebe nebo příbuzenstvo. Helmut mě posledně vyšel na 4000,-.
« Poslední změna: 22 Ledna 2018, 23:42:53 od Doggazz »
IP zaznamenána