30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] (timeout) Hlinsko +10kmh automat  (Přečteno 9802 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #45 kdy: 06 Března 2020, 20:38:35 »

Takže abych zrekapituloval stav .. držíme se původního scénáře, tedy 12. náhled, následně uvidíme.
Mám se mezitím odvolávat proti tomu zamítnutí poskytnutí spisu dle InfZ? Našel jsem tady pěkně rozsáhlý template (ať se robíci zapotí) https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=611.0;attach=297 .. ale nevim, jak moc je to ještě platné a jestli proti tomu není nějaká párřádková plácačka na mouchy. Termín tady běží do 10. tedy v pondělí bych na to musel sednout, přes víkend to můžeme ještě doladit.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (restart)
« Odpověď #46 kdy: 04 Června 2020, 12:10:57 »

Situace se zkomplikovala díky probíhající apokalypse, náhled neproběhl, odvolání nedoplněno, nicméně přišel pozdrav z kraje, že se usnesení ruší a vrací k novému projednání.

Aniž bych skenoval, podle všeho tam někde změnili klasifikaci činu (resp. spíš typo, ještě jsem nehledal), čehož jsem si ani nevšiml, kraj přikázal znovu osobně projednat a znovu začít dokazování. Odvolání není možné.

Za čtyři měsíce to bude rok, mám takové tušení, že tady už není moc co ztratit, či?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #47 kdy: 04 Června 2020, 12:25:15 »

Za 4 měsíce to bude rok od čeho?

Proti rozhodnutí SO2 bych podal návrh na přezkum.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #48 kdy: 04 Června 2020, 12:41:55 »

Rok od pyrátění. Přezkum jen skrz aby poslali to samé za měsíc znovu?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #49 kdy: 04 Června 2020, 13:02:22 »

Ovšem ta roční lhůta, která začala běžet pyrátěním, byla restartována
- zahájením řízení
- vydáním rozhodnutí o vině
takže mají času asi vcelku dost.

Přezkum kvůli aktivnímu přístupu k délce řízení.

edit: Jak funguje promlčení u přestupků
« Poslední změna: 04 Června 2020, 13:11:58 od Číkus »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #50 kdy: 04 Června 2020, 15:22:51 »

Díky za info k resetům, nové info  :-[

Přezkum kvůli aktivnímu přístupu k délce řízení můžeš trochu rozvést? Nebo tam poslat jen takhle, ať si zavážou tkaničky a pozdrží?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #51 kdy: 04 Června 2020, 18:00:25 »

Aktivním přístupem k délce řízení myslím zdržovat co to jen jde. Vyzvedávat obsílky poslední den lhůty, využívat lhůty na podání, podávat opravné prostředky úplně proti všemu, přidávat úředním parazitům práci. V tomto případě vymyslet nějaké důvody, proč podatel považuje rozhodnutí SO2 za protizákonné (můžou to být i blbosti), aby se tím muselo zabývat ministerstvo.

Ale přiznám se, že se v tomhle případě už docela ztrácím. Nešlo by (třeba klidně do úvodního příspěvku) sepsat nějaké shrnutí kdy se co stalo? Pokud se stále ještě řeší přestupek řidiče, tak pro provozovatele lhůty restartovány nebyly.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #52 kdy: 04 Června 2020, 20:27:47 »

První post updatnut s datumy.

Nedaří se mi dohledat, proč vyzvedávat poslední den? Resp. jaká je výhoda proti tomu nechat si dopis vhodit? (Teda když vynechám hodinovou frontu na naší poště.)

Abych se přiznal, v tomto případě mi kraj zahrál do karet a našel něco, co jsem sám neviděl, i když jsem myslel, že už to bude instant lost, protože probíhající apokalypsa zamíchala prioritami a přerušila vše nasmlouvané.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #53 kdy: 04 Června 2020, 20:46:27 »

Ten přehled by asi šlo napsat i přehledněji. Jaký je např. rozdíl mezi "ukončení řešení přestupku řidiče" a "usnesení o zastavení řízení"?

Vyzvednutí poslední den a nechání vhodit je v rámci aktivního přístupu k délce řízení ekvivalentní. Při vyzvednutí máte více času na promyšlení postupu a snižujete riziko, že pošta odpis někde ztratí. Nechat vhodit je pohodlnější.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #54 kdy: 04 Června 2020, 20:52:57 »

Ad přehled, souhlas, udělám v tom výhledově pořádek i co se týče dokumentů, tohle jsem spíš jen vykopíroval ze svýho seznamu pošty, tak spíš než ty popisy jsou důležitá data.

Co se týče ztráty, tak zrovna tady se toho nebojím, jelikož mi i z SO2 přišlo rozhodnutí dvakrát (trvalá a korespondenční).
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #55 kdy: 17 Září 2020, 13:22:25 »

Jen tak orientačně .. čekám dopis o zahájení sprdele, jelikož ale ňoumové posílají kopii i na trvalé a pošťák je proaktivní ňouma, co to dá klidně otci jen proti číslu občanky, zvažuju, že bych ho instruoval, aby mu tam dal nějaké random číslo a převzal. Pomůže mi to nějak, pokud bude úřad proaktivní a než pošlu odvolání proti zahájení sprdele (které teď čekám), rozjede to dál? Nebo tím prostě jen vyvolám shitstorm a bude to stát pár dopisů navíc, než se to vysvětlí?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #56 kdy: 17 Září 2020, 14:00:50 »

V tuhle chvili mi ta kontaktni adresa prijde vylozene skodliva. Pokud do mesice tri tydnu nestihnou zahajit SR s provozovatelem, je promlceno, ne? A na trvalem bydlisti mate toho spolehliveho postaka, ktery da cokoli komukoli ... asi by nebylo od veci rychle tu kontaktni adresu zrusit.

Na druhou stranu, kontaktni adresu jste udal jako ridic, nikoli jako provozovatel. Ale netusim, jestli se s tim da nejak pracovat.
« Poslední změna: 17 Září 2020, 14:02:48 od medved »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #57 kdy: 05 Října 2020, 12:03:21 »

Tak jestli jsem dobře pochopil, tím návratem došlo k restartu a prakticky to co jsme tu asi 7 měsíců budovali teď stihli proletět cca za tři měsíce.

Jinak bohužel teda pošťák selhal a tentokrát by se to celkem hodilo. Dorazil příkaz o uložení správního trestu provozovateli vozidla, aka takový to, když se úřadu, jakožto provozovatel vozidla, přiznáte, že jste svoje vozidlo řídili, načež vás úřad vlastně přesvědčí o opaku, protože k tomu nemá důkazy, aby vás následně obvinil z toho, že jste jako provozovatel vozidla sami sobě nezabránili v páchání přestupků.

Adresu jsem sice udal jako řidič, ale oni o každém kroku jednání informují i provozovatele? Myslím, že tohle prostě jen duplicitně posílají na trvalé bydliště skrz paranoiu či nevim. Nicméně aktuální situace je, že buď odpor (a hrozba +10K) nebo jim nechat 1500.

Bohužel mi nějak dochází munice, momentálně máme do timeoutu skoro třičtvrtě roku (reviduji přesněji večer). Moje strategie byla zkusit si pohrát s 'non bis in idem', ale dost mi do toho hodili klacek už teď, když se odkázali na rozhodnutí NSS 6 As 115/2019 - 28, které obsahuje tuto pasáž:
"Pokud se provozovatel vozidla, fyzická osoba, sám označí za řidiče, tedy pachatele jinak objektivně zjištěného přestupku, vyvolává to samo o sobě podezření o účelovosti takového jednání, neboť uvedený postup jinak nedává valný smysl – v přestupkovém řízení totiž může být uložena pokuta vyšší, nadto podle typu přestupku může mít odsuzující rozhodnutí důsledek v podobě záznamu bodů do registru řidičů. V situacích, kdy provozovatel vozidla sám sebe označí za řidiče a v zahájeném řízení o přestupku řidiče zůstane zcela pasivní, tedy správní orgány budou muset pečlivě vážit, zda nejde o procesní obstrukci, zda má smysl pokračovat v řízení o přestupku řidiče, nebo je namístě je zastavit a zahájit řízení o přestupku provozovatele vozidla předtím, než uplyne promlčecí doba. Případná úvaha správního orgánu o neúčelnosti vedení řízení o přestupku řidiče se pak bude muset odrazit v odůvodnění rozhodnutí o přestupku provozovatele vozidla, aby bylo možné přezkoumat, zda byly učiněny všechny rozumné kroky ke zjištění řidiče vozidla."

Any tips?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #58 kdy: 05 Října 2020, 18:33:46 »

Promlčení restartuje pouze rozhodnutí, kterým je obviněný uznán vinným (§ 32 odst. 2 písm. a) PřesZ), tedy rozhodnutí o odvolání nikoli, příkaz ano, ale ve vztahu k řízení s provozovatelem, které doposud neběželo, se aplikují pravidla o zahájení (rozhodný je v tomto případě okamžik doručení, nikoli vydání). Nejvhodnější by tedy bylo nalézt vadu na doručení - jak máme chápat, že pošťák selhal? Odmítl dopis vydat otci? Jak bylo tedy doručeno a kam? Jaká byla přesně formulace, když jste úřadu sděloval kontaktní adresu?

(K tomu edit: co mě totiž napadá je, že orgán IMHO nemůže rozlišovat, k jaké roli je ta adresa přiřazená, ale k jaké osobě je přiřazená, tedy sdělil-li jste úřadu v nějaké korespondenci svoji kontaktní adresu, měl podle mě doručovat tam - v tom případě by se jednalo o vadu doručování, stačilo by počkat na promlčení, u kterého by běžela původní lhůta, a následně podat odpor.)
« Poslední změna: 05 Října 2020, 18:39:07 od IZS »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #59 kdy: 05 Října 2020, 19:09:08 »

Zkuste prosím doplnit přehledně (nejlépe na časové ose, jako v úvodním příspěvku), jaký byl další osud řízení. Z rychlého prolétnutí vlákna jsem pochopil, že se vedlo řízení s řidičem, které se SO pokoušel zastavit, ale minimálně jednou mu to SO2 zrušil a vrátil.

Jak píše IZS, jde-li stále o tutéž věc, tedy skutek spáchaný 8. 10. 2019, SO patrně na poslední chvíli zahájil sprdelní řízení s provozovatelem, aby nedošlo k promlčení. Měl jste tam nějaké zmatky s doručováním (různé adresy, chybující pošta), tedy tím bych začal - kdy, kam, jak bylo doručováno a doručeno, kdyby to šlo zpochybnit, je z toho výhra.

Dále bych ověřil, v jaké procesní situaci vlastně řízení s provozovatelem zahajují. Řízení s řidičem je pravomocně zastaveno?
IP zaznamenána