30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: [WIN] (timeout) Hlinsko +10kmh automat  (Přečteno 9795 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #60 kdy: 05 Října 2020, 19:28:54 »

(K tomu edit: co mě totiž napadá je, že orgán IMHO nemůže rozlišovat, k jaké roli je ta adresa přiřazená, ale k jaké osobě je přiřazená, tedy sdělil-li jste úřadu v nějaké korespondenci svoji kontaktní adresu, měl podle mě doručovat tam - v tom případě by se jednalo o vadu doručování, stačilo by počkat na promlčení, u kterého by běžela původní lhůta, a následně podat odpor.)
SO to IMHO rozlišovat může, dokonce musí, protože adresu pro doručování dle § 19(4) SprŘ lze určit pro konkrétní řízení, pro (některá či všechna) v budoucnu zahájená řízení a zřejmě nic nebrání naopak ani omezení na konkrétní úkony či časové období (např. dává smysl požádat o doručování jinam/jinak po dobu plánovaného pobytu mimo bydliště).

V konkrétním případě jsme žádost o doručování na jinou adresu už analyzovali. Šlo by to sice asi napsat více polopaticky, ale přijde mi to dostatečné, pokud někomu napíšu dopis a do něj uvedu kontaktní adresu, těžko to chápat jinak, než že očekávám korespondenci právě tam. Protože to bylo uvedeno v rámci bonzu, tedy formálně před zahájením jakéhokoliv řízení, jde o žádost o doručování pro řízení zahájená v budoucnu, a protože v dopise není nijak omezeno na která řízení, mělo by se to vztahovat jak na řízení s řidičem, tak s provozovatelem (jen bych to tedy pro jistotu po konci případu zrušil, jinak by vznikla nejistota, zda pro účely MěÚ Hlinsko jde o doručovací adresu tazatele na věky věků, nebo jen v souvislosti s konkrétním pyrátěním).

Byl-li ale příkaz doručen prokazatelně do vlastních rukou (tj. materiálně), je úplně jedno, na jaké se tak stalo adrese, a jestli ho přinesl pošťák či třeba poštovní holub.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #61 kdy: 05 Října 2020, 20:15:50 »

Tak bohužel tu nemám kompletní korespondenci, ale aspoň telegraficky ..

V tom květnu nedošlo k vrácení SO2 zrušení řízení s řidičem, ale reklamace kategorizace činu, což vyústilo v kompletní restart.
Od toho května proběhlo klasické kolečko s pozváním na kobereček a následně usnesením o zastavení řízení vůči řidiči, které jsem nechal cíleně vyhnít s tím, že zkusím strategii výše.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #62 kdy: 06 Října 2020, 07:30:45 »

@hh: ano, takhle jsem to myslel, proto jsem se ptal, jak to bylo formulováno, pokud takto v obecné rovině "řídil jsem já, Franta Vomáčka a moje korespondenční adresa je X", tak je to jasné.

@P.: už jsem si to dohledal, kraj to vrátil, ale jak jsem psal, rozhodnutí o vině neproběhlo, tedy ani přerušení lhůty. Teď řešíme, jestli došlo k přerušení běhu promlčecí lhůty doručením příkazu provozovateli, až budete mít čas, tak prosím doplňte nějaké info, jak to doručení (ne)proběhlo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #63 kdy: 06 Října 2020, 09:34:46 »

V tom květnu nedošlo k vrácení SO2 zrušení řízení s řidičem, ale reklamace kategorizace činu, což vyústilo v kompletní restart.
Moc nerozumím, překládám si reklamaci jako odvolání a kompletní restart jako zrušení rozhodnutí resp. usnesení odvolacím orgánem a vrácení prvostupňovému k dalšímu řízení.

Od toho května proběhlo klasické kolečko s pozváním na kobereček a následně usnesením o zastavení řízení vůči řidiči, které jsem nechal cíleně vyhnít s tím, že zkusím strategii výše.
Také nerozumím. Podruhé jste se tedy neodvolal, i když do prekluze chyběly dny? Tapetujete tady už 5 stran, ale že vám přišlo opětovné zastavení řízení s řidičem jste nezmínil a o tom, zda ne/podat odvolání se neporadil. Kdo chce kam, pomožme mu tam. Jakou "strategii výše" jste chtěl zkusit, zmatky s doručováním?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #64 kdy: 06 Října 2020, 09:43:38 »

P.> Možná by pomohlo užívat termíny uvedené v zákoně (v doručených obsílkách) a ne "zrušení řízení, reklamace, restart".
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #65 kdy: 06 Října 2020, 10:24:35 »

Také nerozumím. Podruhé jste se tedy neodvolal, i když do prekluze chyběly dny? Tapetujete tady už 5 stran, ale že vám přišlo opětovné zastavení řízení s řidičem jste nezmínil a o tom, zda ne/podat odvolání se neporadil. Kdo chce kam, pomožme mu tam. Jakou "strategii výše" jste chtěl zkusit, zmatky s doručováním?
Strategie byla zmatky s doručováním a nechat je pobít se s tím, že jakožto řidič jsem se přiznal, načež vůči řidiči zastavili řízení protože skutek jemu nebyl prokázán, což se může jevit, že jsou sami v důkazové nouzi a raději řízení ukončili. Co se týče termínu, vycházím z tohoto:
Ovšem ta roční lhůta, která začala běžet pyrátěním, byla restartována
- zahájením řízení
- vydáním rozhodnutí o vině
takže mají času asi vcelku dost.

P.> Možná by pomohlo užívat termíny uvedené v zákoně (v doručených obsílkách) a ne "zrušení řízení, reklamace, restart".
K tomuhle sorry, je to moje teprvé druhá podobná akce a jelikož ta první byla s Brnem, které na to celkem sralo, učím se. (Trochu jsem to počesal)

@hh: ano, takhle jsem to myslel, proto jsem se ptal, jak to bylo formulováno, pokud takto v obecné rovině "řídil jsem já, Franta Vomáčka a moje korespondenční adresa je X", tak je to jasné.
Více méně to vypadalo přesně takto .. čj. jméno, řídil jsem vlastní auto, trvalé bydliště, kontaktní adresa. Toto měl být i jeden bod v mé obhajobě, protože já jsem já a ne, že jsem já řidič a já provozovatel.

@P.: už jsem si to dohledal, kraj to vrátil, ale jak jsem psal, rozhodnutí o vině neproběhlo, tedy ani přerušení lhůty. Teď řešíme, jestli došlo k přerušení běhu promlčecí lhůty doručením příkazu provozovateli, až budete mít čas, tak prosím doplňte nějaké info, jak to doručení (ne)proběhlo.
Bohužel na obě adresy proběhlo vhodem, akce s pošťákem nevyšla, pravděpodobně měl dovolenou a zástup už jouda nebyl ;( Do budoucna to má ale potenciál.
« Poslední změna: 06 Října 2020, 10:37:40 od P. »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #66 kdy: 06 Října 2020, 11:38:45 »

Aha, no tak pokud proběhlo náhradní doručení příkazu provozovateli na udanou korespondenční adresu, tak to řešíme zbytečně, protože bylo doručeno v pořádku. Výzva do schránky vhozena spolu s poučením?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #67 kdy: 06 Října 2020, 11:44:09 »

Aha, no tak pokud proběhlo náhradní doručení příkazu provozovateli na udanou korespondenční adresu, tak to řešíme zbytečně, protože bylo doručeno v pořádku. Výzva do schránky vhozena spolu s poučením?

Ano ano .. v ostatních případech byla pošta vždy vzorná, jen posledních pár pozdravů z chráněné dílny se na trvalém snažili vnutit do nevlastních rukou. Šetřil jsem si tuhle možnost právě pro tento konkrétní případ (tedy zahájení řízení s provozovatelem), bohužel to zrovna nevyšlo. Co mě bude čekat jako další pozdrav po odporu a má smysl takový dopis nechat zkusit převzít?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #68 kdy: 06 Října 2020, 18:53:35 »

Strategie byla zmatky s doručováním a nechat je pobít se s tím, že jakožto řidič jsem se přiznal, načež vůči řidiči zastavili řízení protože skutek jemu nebyl prokázán, což se může jevit, že jsou sami v důkazové nouzi a raději řízení ukončili. [...]

- Doručení příkazu se mi bohužel jeví jako bezvadné, tedy "zmatky s doručováním" jsou víceméně ze hry.
- Sice používáte správné pojmy, ale je potřeba rozlišit tu terminologii (a její význam), jak je v ZPPK použita. To, že nebyl skutek prokázán konkrétní osobě sice znamená důkazní nouzi, nicméně pouze v tom směru, že orgán není schopen prokázat vinu konkrétní osobě. Jenže právě to je ošetřeno objektivní odpovědností provozovatele vozidla, díky které pokud orgán nemá řidiče, nebo se jednání řidiči nepodaří prokázat, jej může popotahovat. K odpovědnosti provozovatele přitom stačí, aby jednání neslo znaky přestupku podle ZPPK (tj. se nehodnotí ani materiální znak).

K tomuhle sorry, je to moje teprvé druhá podobná akce
Tím spíše si pro začátek vystačíte s tím, že budete věci pojmenovávat stejně, jako jsou "nadepsané" (či jak to formuloval orgán). To je jen doporučení, v konečném důsledku je to samozřejmě váš boj.

Bohužel na obě adresy proběhlo vhodem.
To předpokládám znamená, že vám aktuálně běží lhůta pro podání odporu. Abyste ji nepromeškal, je důležité si ujasnit, kdy začala běžet a tedy kdy končí - počítat se bude od prvního pokusu o doručení na korespondenční adresu, tento den je 1. den úložní lhůty, 10. den pak bylo doručeno - nezávisle na tom, kdy byl dopis vhozen! Pokud tedy chcete zabojovat, je potřeba podat včas odpor.

Co mě bude čekat jako další pozdrav po odporu a má smysl takový dopis nechat zkusit převzít?
Úřad může nařídit ústní jednání, ale nemusí a spíše nenařídí, co by vám mělo určitě přijít je výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a následně rozhodnutí. Intenzita smyslu přebrání někým cizím (nedoručení) bude v čase růst (čím blíže vydání rozhodnutí, tím větší smysl má mít nějakou věc nedoručenou - nedoručené nařízení ÚJ obstojí, ale například na již zmíněné výzvě k vyjádření se dá v klidu poměrně dobře točit v odvolání). Obecně bych považoval za prospěšné nechat otce přebírat vše, ať si na to pošťáci zvyknou - pokud to půjde samozřejmě.

A ještě poslední věc, vyrozumění o zastavení řízení s řidičem bylo doručeno kdy?
« Poslední změna: 06 Října 2020, 19:06:50 od IZS »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #69 kdy: 07 Října 2020, 10:07:35 »

To předpokládám znamená, že vám aktuálně běží lhůta pro podání odporu. Abyste ji nepromeškal, je důležité si ujasnit, kdy začala běžet a tedy kdy končí - počítat se bude od prvního pokusu o doručení na korespondenční adresu, tento den je 1. den úložní lhůty, 10. den pak bylo doručeno - nezávisle na tom, kdy byl dopis vhozen! Pokud tedy chcete zabojovat, je potřeba podat včas odpor.
Jistě, odpor už odešel.

Úřad může nařídit ústní jednání, ale nemusí a spíše nenařídí, co by vám mělo určitě přijít je výzva k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a následně rozhodnutí. Intenzita smyslu přebrání někým cizím (nedoručení) bude v čase růst (čím blíže vydání rozhodnutí, tím větší smysl má mít nějakou věc nedoručenou - nedoručené nařízení ÚJ obstojí, ale například na již zmíněné výzvě k vyjádření se dá v klidu poměrně dobře točit v odvolání). Obecně bych považoval za prospěšné nechat otce přebírat vše, ať si na to pošťáci zvyknou - pokud to půjde samozřejmě.
Jo, to dává smysl, vytvoříme na to nějaký domácí proces, aby se info ke mě dostalo případně včas.

A ještě poslední věc, vyrozumění o zastavení řízení s řidičem bylo doručeno kdy?
Vypraveno 11.8., vhozeno 24.8.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #70 kdy: 07 Října 2020, 10:15:38 »

A ještě poslední věc, vyrozumění o zastavení řízení s řidičem bylo doručeno kdy?
Vypraveno 11.8., vhozeno 24.8.
Jenomže ani kdy bylo vypraveno, ani kdy bylo vhozeno není důležité. Kdy bylo doručeno?

Chápu, že ta terminologie může být matoucí, ale bohužel je takové slovíčkaření důležité. Pokud nevíte, kdy bylo doručeno, pomohla by nám informace, kdy proběhl první pokus o doručení. Co je napsáno na výzvě od pošty?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #71 kdy: 07 Října 2020, 12:51:36 »

Kdy přesně asi není důležité. Bylo-li 24. 8. vhozeno, doručeno bylo nejspíš pár dní před tímto datem, právní moc tedy někdy v první půlce září, a z další zprávy tazatele z 5. 10. usuzuji, že řízení s provozovatelem bylo zahájeno někdy zhruba na přelomu září a října, tedy bezpečně po právní moci zastavení řízení s řidičem.

Maximálně bych ověřil, kam a jak to zastavení bylo doručováno, jestli taky dvojmo na trvalou a "kontaktní" adresu. Kdyby to přišlo jen na trvalou, byl by tu prostor napadnout doručení (mělo jít na adresu pro doručování, nelze aplikovat fikci, řízení není zastaveno, až dojde dodatečně k doručení, lze se odvolat ...).
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #72 kdy: 07 Října 2020, 18:06:06 »

Kdy přesně asi není důležité. Bylo-li 24. 8. vhozeno, doručeno bylo nejspíš pár dní před tímto datem, právní moc tedy někdy v první půlce září, a z další zprávy tazatele z 5. 10. usuzuji, že řízení s provozovatelem bylo zahájeno někdy zhruba na přelomu září a října, tedy bezpečně po právní moci zastavení řízení s řidičem.

Maximálně bych ověřil, kam a jak to zastavení bylo doručováno, jestli taky dvojmo na trvalou a "kontaktní" adresu. Kdyby to přišlo jen na trvalou, byl by tu prostor napadnout doručení (mělo jít na adresu pro doručování, nelze aplikovat fikci, řízení není zastaveno, až dojde dodatečně k doručení, lze se odvolat ...).

Přesně tak, termínově to bohužel sedí. A doručeno bylo opět na obě adresy a opět fikcí.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #73 kdy: 07 Října 2020, 18:32:40 »

A výzva k vyzvednutí zásilky byla rovněž jako u příkazu doplněna o poučení??
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (SO2 vrací k novému projednání)
« Odpověď #74 kdy: 13 Listopadu 2020, 13:36:36 »

A výzva k vyzvednutí zásilky byla rovněž jako u příkazu doplněna o poučení??

jj, poučení bylo u všech, to hlídám ..

Každopádně máme tu další krok. Dneska přišlo "Vyrozumění o nabytí právní moc příkazu a postoupení spisu k přezkumnému řízení", datumy viz příloha, nicméně je tam jedno ale.

Pozdrav byl skutečně vypracován a vypraven 14.9., je i na obálce pošty, nicméně výzva k vyzvednutí zásilky už říká, že si dopis mohu vyzvednout dnes, tj. 16.9. a až do 29.9., vhozen byl až 30.9.
Stav, který popisují nicméně sedí na trvalé bydliště, kde byla výzva od 15. do 25. a vhozeno 26.
(Dodávám, že termínově jsem odpor stil dle kontaktní adresy, z trvalého jsem si pozdravy vyzvedl až se zpožděním a do teď jsem nevěděl, že je něco jinak.)

Čili došlo více méně k tomu stavu, ve který jsem doufal (tj. bylo doručeno ve špatném termínu na trvalou adresu, kde se nezdržuji a proto mají moji kontaktní) a zkusil bych si na tomto poli hrát dál. Nicméně nemám tušení kde v diagramu se teď nacházím a co teď s tím. Není zde žádné info ani poučení, jestli se mám vyjádřit, musím zaplatit (což už tak je teď týden po termínu) a případně vymáhat zpět či mám prostě jen počkat na ten přezkum, resp. žádost o vyjádření od nich.

« Poslední změna: 13 Listopadu 2020, 13:40:17 od P. »
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6