30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [WIN] (timeout) Hlinsko +10kmh automat  (Přečteno 9719 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Město +10kmh statický radar (bonznut řidič)
« Odpověď #15 kdy: 10 Února 2020, 18:59:56 »

Robertek to vzdal po dvou vhozených dopisech a neúplné žádosti o spis (poslali žádost o doplnění žádosti). Což mě na jednu stranu těší, na druhou ale jsem měl nachystanou spoustu munice na otestování na triviálním případu. Ale asi si ji nechám na příště.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Město +10kmh statický radar (po půl roce úřad vzdal)
« Odpověď #16 kdy: 10 Února 2020, 19:05:17 »

Gratulace!

Já bych se odvolal. :-)

edit: Jo moment, to není zastavení řízení o sprdeli! Aby ještě Robertek něco nezkoušel.
« Poslední změna: 10 Února 2020, 19:07:40 od Číkus »
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Město +10kmh statický radar (po půl roce úřad vzdal)
« Odpověď #17 kdy: 10 Února 2020, 19:27:18 »

Moment, jako že by uzavřel řízení, ale zahájil sprdel? Když sám přiznal, že vůči stejné osobě nemá munici? WTF
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Město +10kmh statický radar (po půl roce úřad vzdal)
« Odpověď #18 kdy: 10 Února 2020, 19:30:04 »

Jako že zastavil správní řízení o přestupku řidiče, aby zahájil správní řízení o přestupku provozovatele. V poslední den lhůty podejte blanketní odvolání proti usnesení o zastavení řízení. Kdy mělo k přestupku dojít?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2020, 13:58:37 »

Nepůjdem do kuchyně?

Byly to čtyři měsíce, takže timeout v nedohlednu. Budu posílat to blanketní, mezitím by (SNAD) měla dojít kopie spisu pro nějaké rozumnější odvolání.

tldr: Půjde použít ne bis in idem na případ, kdy je řidič sproštěn, ale tentýž provozovatel je postižen?

long story: Zkoušel jsem hledat aplikaci ne bis in idem na podobný případ a nenacházím nic rozumného. Pouze NS se ztotožnil s případem, kdy dostal stěžovatel skutečný trest dvakrát, nicméně v tomto případě  Jelikož nabonzovaný řidič i provozovatel je tatáž osoba a řidiči nebylo prokázáno spáchání přestupku, neměl by případně soud shodit ze stolu, že nejde trestat tutéž osobu za spáchání přestupku, když sám úřad přiznal, že jej řidiči neprokázal? Chápu nicméně tak, že argumentace bude, že nebylo prokázáno, že řidič skutečně řídil a ne, že samotný přestupek nebyl spáchán.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2020, 14:32:50 »

Jestli zatím posledním úkonem je zastavení řízení s řidičem, tak nevidím důvod řešit neveřejně.

Nápad s obranou provozovatele zásadou ne bis in idem téměř jistě nevyjde. Orgáni logicky dospějí k závěru, že nejde o idem - řidič je trestán za samotný přestupek, zaviněné porušení ZPPK, provozovatel je trestán za to, že umožnil někomu s jím provozovaným autem porušovat ZPPK. Scénář, že byl provozovatel nejdřív stíhán jako řidič, nic mu nebylo prokázáno, tak je následně obviněn ze sprdele, s tím není v rozporu.

Ale chcete-li to pojmout jako průzkům, klidně to zkuste, ono to paradoxně není až tak blbý nápad, protože citovaná zásada je provedena § 77(2) PřesZ/2016, kde je to konkretizováno jako překážka řízení o totožném skutku (o kterém už bylo s meritorními účinky vůči téže osobě rozhodnuto). No a co je přesně skutek v případě sprdele, tedy co vlastně ten zločinný provozovatel protiprávně konal či opomenul, to neví nikdo, ale zároveň to ani nikomu celou dobu existence této úžasné právní úpravy zvlášť nevadí, proto i ta skepse.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #21 kdy: 19 Února 2020, 14:45:38 »

Pokud by se to do sprdele překlopilo, rozhodně se touto cestou vydám. Do té doby si snad ještě párkrát pinkneme.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #22 kdy: 19 Února 2020, 15:02:33 »

Tak si bohužel odpovím sám, právě jsem našel :(

Formulace ustanovení § 77 vztahuje překážku zahájeného řízení a překážku věci pravomocně rozhodnuté na totožný přestupek, tedy nikoliv skutek. Pokud tedy pachatel spáchal několik přestupků v jednočinném souběhu, pak formulace v § 77 odst. 1 zákona č. 250/2016 Sb. brání tomu, aby byl obviněn z přestupku, o němž již bylo rozhodnuto nebo o kterém se vede jiné řízení, avšak může být obviněn z jiného přestupku, byť jej spáchal týmž skutkem.
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #23 kdy: 24 Února 2020, 18:22:55 »

Tak Robertkova banda poslat nechce, nápady? Proti přenesení se odvolám, jelikož zbytečné náklady jsou pro mě už jen jet pro spis, kterej mi odmítli poslat poštou.

Ovšem otázka taky je, co s tím doplněním blanketního odvolání, měl jsem za to, že spisy posílají, takhle jsem si dal nůž na krk s doplněním na základě spisu, kterej jsem měl mít mezitím v ruce, a teď se minimálně dva týdny nikam nedostanu, pak bych si leda mohl udělat výlet. I když nerad.
« Poslední změna: 24 Února 2020, 18:25:25 od P. »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #24 kdy: 26 Února 2020, 06:33:39 »

IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #25 kdy: 28 Února 2020, 20:49:56 »

Díky, hodil jsem tam request, ale zatím nic ;( Má smysl se zkoušet odvolat pomocí https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=611.0;attach=297 ?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #26 kdy: 03 Března 2020, 20:26:01 »

Máme tu zajímavou situaci. Do mýho trvalýho bydliště přišel dopis, kterej pošťák předal proti podpisu rodičům, prej se nenechal odbýt, že to stejně za týden donese, tak co zdržovat. Jako nevim, je to marný, je to marný, je to marný. Může vůbec modrou obálku převzít někdo bez plné moci? Můžu to případně hrát na to, že jsem tenhle canc neviděl, pošťák si to podepsal, aby měl splněno a hodil to do kanálu? Na obálce je "zmocněnci, zákonnému zástupci". Samozřejmě žádné zmocnění jsem nikomu nedával.

Fotky od našich jsou tak tragický, že to sem dávat ani nebudu. Pozdrav je "Bla bla .. výzva k odstranění vad .. bla bla .. není patrno v čem spatřujete rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí .. bla bla .. na odstranění 5 dnů od doručení .. pokud neodstraníte, bude odvolání se spisem předáno na kraj .. bla bla .. už nebudeme posílat výzvy k odstranění vad."
« Poslední změna: 03 Března 2020, 21:12:09 od P. »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #27 kdy: 03 Března 2020, 20:40:56 »

A přesně nyní nastal čas k přesunu do neveřejné sekce.

Předpokládám, že předáno bylo během prvního pokusu o doručení (tedy ani nebyla do schránky vhozena výzva), je to tak?

To bylo v reakci na odvolání proti usnesení o zastavení řízení nebo proti rozhodnutí o nezaslání spisu (nebo něco jiného)?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #28 kdy: 03 Března 2020, 20:58:09 »

Tohle byla reakce na blanketní odvolání proti usnesení o zastavení. A ano, byl to hned první pokus.

Odmítnutí zaslání spisu mám ještě na stole. Jsem domluvenej s nahlížitelem na konec příštího týdne, že pojede kolem. Mezitím zvažuju, že bych se odvolal s tou slohovkou výše, jen si nejsem jistej, jestli není outdated. Tady běží termín do 10.3. Nahlížitel má plnou kompletní moc, kterou odvolá hned jakmile mu něco přijde.
« Poslední změna: 03 Března 2020, 21:11:53 od P. »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hlinsko +10kmh automat (odvolání zastavení řízení řidič)
« Odpověď #29 kdy: 03 Března 2020, 21:12:01 »

STOP! Nenahlížet! Nahlížením bude doručeno!

Využijte situace, že SO nedoručil výzvu k doplnění blanketního odvolání, ale pravděpodobně si myslí, že doručil.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6