30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [DOUBLEWIN] Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci  (Přečteno 14915 krát)

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #30 kdy: 03 Září 2019, 22:39:45 »

Z pasportu komunikací se mi nedaří vyčíst šířka té komunikace, pouze že to je asfaltobeton. Je to tam zaneseno pouze liniově. Na druhou stranu mi přijde, že ta tráva vedle silnice už spadá pod plochu v pasportu zeleně. A protože to je stejná plocha zeleně, která pokračuje i za ty domy, těžko se o celé té ploše dá tvrdit, že je silniční zelení.

Takže se parkující řidič při znalosti pasportů města mohl oprávněně domnívat, že za tím obrubníkem začíná již jednolitá plocha zeleně mimo komunikaci, a tudíž o silniční vegetaci nejde. Pokud má město pocit, že ta komunikace je širší a zasahuje i za obrubník, ať tu podobu komunikace nejdřív korektně zadá do pasportu.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #31 kdy: 04 Září 2019, 07:43:12 »

Z pasportu komunikací se mi nedaří vyčíst šířka té komunikace, pouze že to je asfaltobeton. Je to tam zaneseno pouze liniově. Na druhou stranu mi přijde, že ta tráva vedle silnice už spadá pod plochu v pasportu zeleně. A protože to je stejná plocha zeleně, která pokračuje i za ty domy, těžko se o celé té ploše dá tvrdit, že je silniční zelení.

Takže se parkující řidič při znalosti pasportů města mohl oprávněně domnívat, že za tím obrubníkem začíná již jednolitá plocha zeleně mimo komunikaci, a tudíž o silniční vegetaci nejde. Pokud má město pocit, že ta komunikace je širší a zasahuje i za obrubník, ať tu podobu komunikace nejdřív korektně zadá do pasportu.

Prosím vás, ten pasport komunikací daného města jste našel kde ?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #32 kdy: 04 Září 2019, 08:34:16 »

Měl jsem snahu poslat SZ, ale nevidím ji v seznamu svých odeslaných zpráv, tak nevím, jestli dorazila ...
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #33 kdy: 04 Září 2019, 10:36:31 »

Připojuji se k otázce, co přesně přišlo provozovateli. Pořád platí, co píšu výše, tedy že na 90% to podle částky je sprdelní příkaz, pak ale nedává smysl, co vám provozovatel tvrdí, tedy že se údajně máte s babou na něčem domlouvat (protože pokud už zahájila řízení s provozovatelem, nemá smysl řešit řidiče, leda by měla v plánu řízení s provozovatelem zastavit a § 125g ZPPK ignorovat).

V každém případě nemá smysl cokoliv s úřadem řešit a už vůbec ne z vlastní iniciativy (volat bábě a na něčem se domlouvat). Pokud jsem v obraze, vám osobně přišla výzva k podání vysvětlení a na to jste jim odpověděl, že nic vysvětlovat nebudete. Dokud oficiálně nepřijde nic dalšího, nic nedělejte.

Jak to zkoordinovat s bývalým vlastníkem/provozovatelem je na vás. Můžete ho v tom nechat. Můžete mu poslat 1500 na ten příkaz (nebo to místo něj poslat rovnou úřadu). Můžete mu zkusit pomoci ho z toho vysekat (bude-li o to stát). To už je na vás. Pokud už ale úřad jde po něm, nemá smysl sám za sebe podnikat cokoliv s cílem „nechci, aby on něco platil“ - to je teď věc mezi ním a úřadem. Já osobně bych např. nechtěl, aby nikdo nikdy nikomu pokutu za přestupek dle § 125f ZPPK neplatil, ale taky s tím nic nenadělám.

Takže, bývalý majitel vozidla prý obsílku nemůže najít, možná ji prý má v práci ale neví to jistě jelikož když se magistrát dlouho neozval, bral to za vyřízené (takže předpokládám že píše o obsílce, o které mi samozřejmě nic nedal vědět a pouze mě napráskal jako řidiče) Prý jak se k tomu postavím ať ví s čím počítat.

Píšu mu znovu ať pošle všechno co mu k tomu přišlo.
Pokud to zaplatí on, tak to bude WIN pouze pro mě, ale ne celkově...

Dost by mě zajímalo jak to na té ulici opravdu je, kde je hranice silnice a jestli tam ten trávník je silniční vegetace nebo ne.
Asi se mu nechce dohadovat se SO a radši by to zaplatil, i když je to policista znalý tady těch záležitostí a patálií.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #34 kdy: 04 Září 2019, 10:46:26 »

Pokud policista bude nucen zaplatit za přestupek provozovatele, je to myslím win pro Vás i společnost jako celek. Vy tomu můžete pomoci tím, že za paní přijdete jako (bývalý) obviněný a budete trvat na přísném potrestání provozovatele.

Co to tam mají kucí vůbec za vztahy, že hlídka postoupila na úřad oznámení ohledně auta, u kterého podle lustrace jako provozovatel vyjel jejich kolega?

Na druhou stranu, pokud s provozovatelem už bylo zahájeno řízení o přestupku provozovatele (to by ale chtělo mít potvrzeno), tak můžete paní tak dlouho prosit, aby zahájila řízení zpět s Vám jako řidičem, a pokud to udělá, tak to napadnout jako nezákonné podle 125g.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #35 kdy: 04 Září 2019, 11:03:28 »

Pokud nemáte nějaký jiný důvod s bývalým vlastníkem být zadobře, tak ho v tom nechte - vaše pozice je jednoduchá. Ano, auto stálo na trávě. Není to silniční vegetace. K tomu, kdo tam auto zaparkoval, se nebudete vyjadřovat. Jestli si úřad myslí, že jste se vy něčeho protiprávního dopustil, např. nějakého přestupku, ať vás z toho zákonným způsobem obviní, jinak nemáte důvod se tím jakkoliv zabývat. Pokud si pan bývalý provozovatel myslí, že jste ho nějak poškodil vy, může vás kvůli těm 1500 žalovat u civilního soudu, pokud mu to za to stojí ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #36 kdy: 04 Září 2019, 11:06:04 »

minimatys> Bývalý majitel Vás nabonzoval a ani se neobtěžoval Vás o tom informovat. Nechte ho, ať si poradí jak umí.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #37 kdy: 04 Září 2019, 11:12:54 »

Pokud policista bude nucen zaplatit za přestupek provozovatele, je to myslím win pro Vás i společnost jako celek. Vy tomu můžete pomoci tím, že za paní přijdete jako (bývalý) obviněný a budete trvat na přísném potrestání provozovatele.

Co to tam mají kucí vůbec za vztahy, že hlídka postoupila na úřad oznámení ohledně auta, u kterého podle lustrace jako provozovatel vyjel jejich kolega?

Na druhou stranu, pokud s provozovatelem už bylo zahájeno řízení o přestupku provozovatele (to by ale chtělo mít potvrzeno), tak můžete paní tak dlouho prosit, aby zahájila řízení zpět s Vám jako řidičem, a pokud to udělá, tak to napadnout jako nezákonné podle 125g.

No je to jasné, nechce se přiznat že mě napráskal, proto to jakože nemůže najít...

Ohledně té lustrace, také to nechápu, možná protože to byl jiný kraj, jiný mrav ?  :D

To by mi to musel nejdřív poslat, ale na to stějně nemám koule a asi ani čas  :D
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #38 kdy: 04 Září 2019, 11:23:57 »

Pokud nemáte nějaký jiný důvod s bývalým vlastníkem být zadobře, tak ho v tom nechte - vaše pozice je jednoduchá. Ano, auto stálo na trávě. Není to silniční vegetace. K tomu, kdo tam auto zaparkoval, se nebudete vyjadřovat. Jestli si úřad myslí, že jste se vy něčeho protiprávního dopustil, např. nějakého přestupku, ať vás z toho zákonným způsobem obviní, jinak nemáte důvod se tím jakkoliv zabývat. Pokud si pan bývalý provozovatel myslí, že jste ho nějak poškodil vy, může vás kvůli těm 1500 žalovat u civilního soudu, pokud mu to za to stojí ...

Jediný důvod pro mne se tím nějak zabývat, je morální stránka věci, to nějak zkousnu  ::)

No a když k tomu přidám fakt, že jsem si po koupi vozu ze zvědavosti nechal proklepnout pravost kilometrů a je tam stočeno 110K tak mě to asi tak žrát nemusí.
K tomu se mi tehdy bývalý majitel taky moc nechtěl vyjadřovat a jen se ošíval tím, že to není možné a že měl lejstro o pravosti km + pokud si dobře pamatuji to auto koupil od kolegy  ;D  ;D
« Poslední změna: 04 Září 2019, 11:28:30 od minimatys »
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #39 kdy: 04 Září 2019, 11:27:33 »

minimatys> Bývalý majitel Vás nabonzoval a ani se neobtěžoval Vás o tom informovat. Nechte ho, ať si poradí jak umí.

Máte pravdu, nechám ho v tom, však on si nějak poradí.
Proč já bych měl podnikat nějaké kroky solidarity když mě on hned v prvním kole potopil a ani nenašel sebemenší kousek civilní lidskosti, napsat mi, hele kámo, přijde ti dopis od SO.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #40 kdy: 05 Září 2019, 14:47:57 »

No pán je prostě polda jak má být :D
V poslední řadě mám čekat další předvolání k magistrátu, skrze následné poskytnuté důkazní materiály, že on vozidlo neřídil. Jen ať neřeknu, že mi to chlapsky neoznámil. Dál pokračuje: Pokud se chcete ještě nějak domluvit, telefonní číslo máte. Takový postoj jsem od vás opravdu nečekal..

Bohužel mi teda neposlal kopie toho co mu přišlo od magistrátu. Má cenu to z něj nějak tahat nebo se na to mám vykašlat a čekat jestli bude něco dál ?

Díky všem za support a přeji hezký den :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #41 kdy: 05 Září 2019, 15:15:07 »

Do vašeho vztahu k předchozímu majiteli vozu se míchat nebudu, to je čistě na vás. Pokud hledáte morální podporu, tak vzhledem k diagnóze a dosavadnímu postupu dotyčného nepochybuji, že ji zde dostanete vrchovatě.

Ve vztahu vy vs. úřad máte v rukou všechny trumfy, v klidu vyčkejte, zda se něco stane, a pokud jo a nebudete si jist, hoďte sem. V zásadě ale stačí držet se výše uvedeného.

Jinak jde o fajn kauzu, protože má jen dobré konce. Nejpravděpodobněji fízl bude muset platit a vy bez nutnosti boje vyváznete. Ale i kdyby to dopadlo jinak a příslušníkovi se povedlo z toho nějak vykroutit, nebo dokonce i obživnout pátrání po řidiči či dokonce obvinění nějakého údajného řidiče, bude to bezva inspirace pro ostatní provozovatele :)
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #42 kdy: 05 Září 2019, 15:33:33 »

Ok, nechám to tak, každopádně pokud bude nějaký vývoj, šoupnu to sem :)
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #43 kdy: 13 Prosince 2019, 09:45:15 »

Ahoj všem !

Do teď se nic neudálo takže bych poprosil o přesunutí do WIN :)

Shrnutí:

•   Koupil jsem v březnu vozidlo, ten den co jsem jej koupil a přivezl domů jsem zaparkoval na "SILNIČNÍ VEGETACI". (to jestli to je nebo není silniční vegetace nemá cenu rozebírat)
•   V srpnu mi přišlo předvolání k podání vysvětlení od SO
•   Odmítnul jsem vypovídat
•   Pár dní na to se mi ozval bývalý pan majitel btw. Příslušník Počr že mu přišla pokuta za mě a prý jak se k tomu postavím.
•   Došlo mi, že jako první dostal výzvu on, jelikož byl v té době provozovatel, auto ještě nebylo přepsané, samozřejmě se mi ani neozval a hned mě naprášil.
•   Po konzultaci zde na fóru jsem se rozhodl, že pána Příslušníka Počr necháme, ať se v tom vykoupe a nažere se vlastní medicínky. Samozřejmě, že následovalo několik telefonátů a sms o tom že si mám počkat na další předvolání atd.
•   Nepředpokládám, že by tento případ pokračoval.
•   Vyváznul jsem bez boje a fízl cáloval.

Všem kdo mi poradili mnohokrát děkuji, přeji hezký den a fajn svátky! Nedejte se :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Pokud za Vás pokutu zaplatil příslušník PČR, není to WIN, ale DOUBLEWIN. Gratuluji a přemísťuji do ukončených.
IP zaznamenána