30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [DOUBLEWIN] Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci  (Přečteno 15042 krát)

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #15 kdy: 13 Srpna 2019, 22:06:36 »

Ledaže byste jim to tam dal ráno na podatelnu (kopii si rozhodně nechat potvrdit a pečlivě uschovat). A stačí velice stručně „V této věci nebudu podávat vysvětlení, důvodem je ustanovení § 55 odst. 4 správního řádu a rovněž ustanovení článku 37 Listiny základních práv a svobod.“
K tomu číslo jednací, jméno, aresa, datum narození a podpis.

díky za radu, no už jsem to udělal tak jak mi radil pk202, mám tak akorát potvrzení z elektronické podatelny, zasílal jsem také poštou. Jak jsem psal výše, původně jsem tam chtěl jít, jelikož sem si říkal že to bude na pohodu ale jak se přiblížil termín, začal jsem se zajímat co tak asi budou chtít a teď jsem zde. :D
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #16 kdy: 15 Srpna 2019, 15:47:39 »

Jak kde. V této lokalitě je to možná o osobních antipatiích...takže úřad má vlastní zájem, půlka těch sráčů tam možná bydlí.

Je to přesně tak jak říkáte... navíc máme extrémně aktivního souseda.
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #17 kdy: 20 Srpna 2019, 12:45:52 »

Z přípisu, který jste obdržel, vyplývá, že jste byl jako řidič na místě ztotožněn, příp. i PČR podepsal úřední záznam. Tím pádem jste podezřelý a svědčí Vám všechna s tím související práva. Je zcela jedno, zda pošlete ono vyjádření, nebo budete úřad ignorovat. Oba postupy povedou k situaci, v níž SO dle vlastního uvážení buď obviní řidiče, nebo pošle výzvu k úhradě určené částky provozovateli.

A to bez ohledu na velikost obce. Ani Praha, kde ignorace výzev funguje jako doposud nejvýhodnější strategie, si nenechá ujít příležitost pustit se do provozovatele, pokud řidič nejeví dostatečnou ochotu chlapsky se přiznat.
Jen pro moje případné prozření - stání na vegetaci je Sprdelizovatelné.
Tedy pod nedovolené zastavení a stání spadá i zastavení a stání na vegetaci?

Ale vegetace přece není pozemní komunikace, takže by se na ni neměl vztahovat ZPPK, stejně jako když bych auto zaparkoval na rozkvetlé louce, případně ještě lépe, po té rozkvetlé louce jezdil v autě totálně na mol.

Prosím o případnou opravu, kde mám v tomto řetězci úvah chyby,  díky!

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #18 kdy: 20 Srpna 2019, 12:50:06 »

Rozkvetlá louka není pozemní komunikace, ZPPK zde neplatí.
Silniční vegetace je pozemní komunikace, ZPPK zde platí.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #19 kdy: 03 Září 2019, 14:17:25 »

Zdravím vás, máme tu pokračování, jelikož jsem odmítnul vypovídat stalo se to co předpověděl "kdo"
3. SO rovnou pošle provozovateli výzvu k úhradě určené částky (60 %).

Volal mi pán od kterého jsem vozidlo koupil, ono se to stalo totiž přesně v den kdy jsem to auto přivezl :D tak mu poslali chudákovi 1500,- pokutu jelikož byl v té době ještě vlastníkem. Samozřejmě že nechci aby to platil on.
Domluvil se s paní na magistrátu že se jí mám ozvat a projednat to s ní u nich, baba je prej protivná jak čert :D

Tak mi asi nezbývá nic jiného než se tam zastavit a pokutu zaplatit... Bránit se tím jestli tam je, nebo není slilniční vegetace asi nemá cenu že ?
Popřípadě bych mohl zaslat foto z místa kde sem nejspíš stál.

Všem děkuji za snahu pomoci :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #20 kdy: 03 Září 2019, 14:56:15 »

No těch 1500 vypadá nikoliv na odpustek (určenou částku), to je za stání na nějaké trávě na sídlišti neúměrná částka pro blokovou pokutu, tedy to asi bude už příkaz provozovateli. Což není nijak neobvyklý postup (přestože SO v tomto konkrétním případě evidentně měl dost podkladů pro zahájení řízení s podezřelým řidičem, vybodnul se na to, protože s provozovatelem bude mít méně práce).

Provozovatel má velmi slušné šance, pokud nechce platit dobrovolně. Jednak nejsou splněny podmínky pro zahájení řízení s provozovatelem (je znám řidič), nevíme, zda vůbec dostal odpustek, ale především jestli to je tráva někde na sídlišti za obrubníkem, tedy jednoznačně oddělená a vozovky a zjevně nejde o součást komunikace, není to silniční vegetace.

Vy jako řidič už stíhán být nemůžete. Chcete-li 1500 zaplatit za někoho jiného, je to čistě vaše věc.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #21 kdy: 03 Září 2019, 20:15:27 »

No těch 1500 vypadá nikoliv na odpustek (určenou částku), to je za stání na nějaké trávě na sídlišti neúměrná částka pro blokovou pokutu, tedy to asi bude už příkaz provozovateli. Což není nijak neobvyklý postup (přestože SO v tomto konkrétním případě evidentně měl dost podkladů pro zahájení řízení s podezřelým řidičem, vybodnul se na to, protože s provozovatelem bude mít méně práce).

Provozovatel má velmi slušné šance, pokud nechce platit dobrovolně. Jednak nejsou splněny podmínky pro zahájení řízení s provozovatelem (je znám řidič), nevíme, zda vůbec dostal odpustek, ale především jestli to je tráva někde na sídlišti za obrubníkem, tedy jednoznačně oddělená a vozovky a zjevně nejde o součást komunikace, není to silniční vegetace.

Vy jako řidič už stíhán být nemůžete. Chcete-li 1500 zaplatit za někoho jiného, je to čistě vaše věc.

za někoho = za sebe, litr tam bude za to že se o to protivná paní na úřadě musí zajímat.
Momentálně se, jak psal Berserk, SO pustil do Provozovatele, ten samozřejmě nechce také nic platit a samozřejmě to nemá chuť ani řešit. Telefonicky té paní řekl že s tím nemá nic společného, že řidičem sem byl já. Prej se té babě mám ozvat a domluvit se s ní na osobním setkání což se mi fakt nechce. Tak nevím jestli hodit flintu do žita a zaplatit to za "někoho jiného" nebo ještě něco řešit s paní na úřadě...

Přidávám fotky z místa, červeně vyznačené pole, tak tam nejspíš stálo auto
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #22 kdy: 03 Září 2019, 20:26:11 »

Na koho bylo auto psáno v době údajného přestupku? A co přesně komu a kdy přišlo?  Nějak se v tom ztrácím.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #23 kdy: 03 Září 2019, 20:40:31 »

1. Přišla mi výzva k podání vysvětlení ve věci stání na silniční vegetaci (je to úplně na začátku tohoto vlákna)
2. Odmítl jsem vypovídat.
3. SO poslal výzvu k zaplacení pokuty provozovateli, kterým byl v době přestupku ještě původní majitel vozu.(stalo se to přesně v den kdy jsem si od něj auto přivezl takže bylo auto psáno na původního majitele). Úplně přesně nevím co mu přišlo
« Poslední změna: 03 Září 2019, 20:43:00 od minimatys »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #24 kdy: 03 Září 2019, 20:43:15 »

0. Přišla předtím provozovateli výzva k uhrazení určené částky?
1. Jak úřad přišel na to, že jste řidičem Vy?
2. Správně.
3. Výzva k zaplacení pokuty je nesmysl. Co přišlo provozovateli?
3a. Kdy jste si auto dovezl není podstatné, důležité je, kdy došlo ke změně provozovatele (pokud vůbec).
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #25 kdy: 03 Září 2019, 21:03:22 »

0. ne, nevím o tom
1. nijak, je to pouze jejich domněnka, nikdo nebyl ztotožněn
2. ok
3. nevím, do telefonu mi řekl že mu přišla pokuta
3a. přepis byl uskutečněn do týdne
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #26 kdy: 03 Září 2019, 21:07:06 »

Připojuji se k otázce, co přesně přišlo provozovateli. Pořád platí, co píšu výše, tedy že na 90% to podle částky je sprdelní příkaz, pak ale nedává smysl, co vám provozovatel tvrdí, tedy že se údajně máte s babou na něčem domlouvat (protože pokud už zahájila řízení s provozovatelem, nemá smysl řešit řidiče, leda by měla v plánu řízení s provozovatelem zastavit a § 125g ZPPK ignorovat).

V každém případě nemá smysl cokoliv s úřadem řešit a už vůbec ne z vlastní iniciativy (volat bábě a na něčem se domlouvat). Pokud jsem v obraze, vám osobně přišla výzva k podání vysvětlení a na to jste jim odpověděl, že nic vysvětlovat nebudete. Dokud oficiálně nepřijde nic dalšího, nic nedělejte.

Jak to zkoordinovat s bývalým vlastníkem/provozovatelem je na vás. Můžete ho v tom nechat. Můžete mu poslat 1500 na ten příkaz (nebo to místo něj poslat rovnou úřadu). Můžete mu zkusit pomoci ho z toho vysekat (bude-li o to stát). To už je na vás. Pokud už ale úřad jde po něm, nemá smysl sám za sebe podnikat cokoliv s cílem „nechci, aby on něco platil“ - to je teď věc mezi ním a úřadem. Já osobně bych např. nechtěl, aby nikdo nikdy nikomu pokutu za přestupek dle § 125f ZPPK neplatil, ale taky s tím nic nenadělám.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #27 kdy: 03 Září 2019, 21:21:09 »

1. Úředník patrně nějak na Vaše jméno přišel, skutečně netušíte jak?
3. Zjistěte od (tehdejšího) provozovatele co mu vlastně přišlo, získejte kopii.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #28 kdy: 03 Září 2019, 21:31:10 »

1. Úředník patrně nějak na Vaše jméno přišel, skutečně netušíte jak?
3. Zjistěte od (tehdejšího) provozovatele co mu vlastně přišlo, získejte kopii.

1. to mě mohlo napadnout už dříve...  8) naprášil mě bývalý vlastník ?!
2. pokud to byl on kdo udal řidiče, nejraději bych ho v tom nechal vykoupat, ani mě neupozornil že se něco děje Zítra je s ním spojím, může to úřad nějak přehodit zpět na mě ? (btw. dotyčný je příslušník pčr)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #29 kdy: 03 Září 2019, 21:33:18 »

Tak toho fízla nechejte, ať se nažere vlastní medicíny. A ne, na Vás to úřad bez Vašeho doznání přehodit nemůže.
IP zaznamenána