30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [DOUBLEWIN] Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci  (Přečteno 15038 krát)

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Dobrý den všem,

asi před týdnem mi přišlo PŘEDVOLÁNÍ k podání vysvětlení ve věci stání na silniční vegetaci kterého jsem se měl dopustit cca před čtyřmi měsíci. Peníze zatím žádné nechtějí, pouze vysvětlení. Jelikož nemám s ničím podobným zkušenosti, řekl jsem si no tak co, zajedu tam a popovídám si o tom s paní, zeptám se jí jestli mají nějakou foto-dokumentaci a tak.
Jenže termín schůzky se přiblížil a já začal pátrat zde na fóru, co mě tam vlastně čeká. Chtěl bych se tedy zeptat jestli má cenu ještě posílat písemné vyjádření když tam mám jít už zítra. Nebo pokud mi někdo poradí jak se s paní bavit, co říct a co ne. Přikládám obrázek toho super předvoláníčka :)

Děkuji všem co mi budou ochotni poradit.
« Poslední změna: 12 Srpna 2019, 11:30:30 od minimatys »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2019, 12:07:04 »

Záleží kde to je a podle toho má smysl to někde ignorovat, někde ne
lc
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2019, 13:36:33 »

Nedoporučuji tam chodit. Pošlete jim to písemně inspirace zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
Stačí to hodit dnes nebo v den konání ÚJ na poštu. Pokud chete být akční odneste jim to na podatelnu, nebo jim to pošete navíc ještě emailem, aby se to dozvěděli dříve (ale tou poštou nebo na podatelnu to musíte poslat také)
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #3 kdy: 13 Srpna 2019, 07:37:01 »

Nedoporučuji tam chodit. Pošlete jim to písemně inspirace zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
Stačí to hodit dnes nebo v den konání ÚJ na poštu. Pokud chete být akční odneste jim to na podatelnu, nebo jim to pošete navíc ještě emailem, aby se to dozvěděli dříve (ale tou poštou nebo na podatelnu to musíte poslat také)

Děkuji za rady, včera jsem nad tím přemýšlel a už mě i napadlo že tam zajedu... Nebudu ale ovce a zkusím se bránit. Poslal jsem jim to tedy e-mailem, tak jak je napsán vzor, který jste mi doporučil, dnes to také hodím na poštu.
Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále, zatím díky za rady :)
« Poslední změna: 13 Srpna 2019, 08:07:36 od minimatys »
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2019, 08:51:05 »

Záleží kde to je a podle toho má smysl to někde ignorovat, někde ne
lc

kde to je ? to myslíte např. malé město to řešit bude ale velké ne ?

díky za odpověď
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2019, 11:08:47 »

Z přípisu, který jste obdržel, vyplývá, že jste byl jako řidič na místě ztotožněn, příp. i PČR podepsal úřední záznam. Tím pádem jste podezřelý a svědčí Vám všechna s tím související práva. Je zcela jedno, zda pošlete ono vyjádření, nebo budete úřad ignorovat. Oba postupy povedou k situaci, v níž SO dle vlastního uvážení buď obviní řidiče, nebo pošle výzvu k úhradě určené částky provozovateli.

A to bez ohledu na velikost obce. Ani Praha, kde ignorace výzev funguje jako doposud nejvýhodnější strategie, si nenechá ujít příležitost pustit se do provozovatele, pokud řidič nejeví dostatečnou ochotu chlapsky se přiznat.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2019, 11:44:40 »

Z přípisu, který jste obdržel, vyplývá, že jste byl jako řidič na místě ztotožněn, příp. i PČR podepsal úřední záznam. Tím pádem jste podezřelý a svědčí Vám všechna s tím související práva. Je zcela jedno, zda pošlete ono vyjádření, nebo budete úřad ignorovat. Oba postupy povedou k situaci, v níž SO dle vlastního uvážení buď obviní řidiče, nebo pošle výzvu k úhradě určené částky provozovateli.

A to bez ohledu na velikost obce. Ani Praha, kde ignorace výzev funguje jako doposud nejvýhodnější strategie, si nenechá ujít příležitost pustit se do provozovatele, pokud řidič nejeví dostatečnou ochotu chlapsky se přiznat.

Ano z toho přípisu který jsem výše přiložil mi také vyplývá to že jsem byl ztotožněn. Jenže pravda je taková že jsem ztotožněn nebyl ani jsem žádný úřední záznam nepodepsal. To si oni takhle vymysleli ? Proč rovnou neposlali pokutu ?

Každopádně, co mohu čekat dále ? :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2019, 11:55:17 »

Každopádně, co mohu čekat dále ? :)

No v podstatě cokoliv ...  ;)  za mně 5:1 že už se nestane nic.
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2019, 12:02:50 »

Každopádně, co mohu čekat dále ? :)

No v podstatě cokoliv ...  ;)  za mně 5:1 že už se nestane nic.

hehe :D tak uvidíme, každopádně pokud se z toho něco vyklube, nasdílím to sem.

Zatím díky všem zúčastněným :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2019, 12:04:08 »

Já bych nebyl tak optimistický. Možnosti jsou tři:
  • opravdu se nestane nic (po mém soudu max. 10% pravděpodobnost), nebo
  • správní orgán zahájí řízení proti řidiči (30 % - a pak stejně dojde na následující bod), nebo
  • SO rovnou pošle provozovateli výzvu k úhradě určené částky (60 %).
IP zaznamenána

minimatys

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2019, 12:29:49 »

Já bych nebyl tak optimistický. Možnosti jsou tři:
  • opravdu se nestane nic (po mém soudu max. 10% pravděpodobnost), nebo
  • správní orgán zahájí řízení proti řidiči (30 % - a pak stejně dojde na následující bod), nebo
  • SO rovnou pošle provozovateli výzvu k úhradě určené částky (60 %).

děkuji za výčet možností, uvidíme co z toho tedy vyplyne.

Ohledně silniční vegetace jestli tam je nebo ne, to nemá cenu ani rozebírat že ?
Z 90% v tom místě parkujeme na parkovišti zbylých 10% u obrubníku v přehledné zatáčce, zákazy tam žádné nejsou, žluté čáry také ne. Je to sídliště kde se lidi nemají rádi a bonzují na sebe. Občas jsou tam auta najetá dvěma koly na trávě právě v té zatáčce tak možná tohle byl kámen úrazu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #11 kdy: 13 Srpna 2019, 15:45:54 »

Pokud SO ve svém Předvolání v podstatě natvrdo uvádí, že minimatys byl řidičem, nemělo by to úřadu komplikovat přestupek "odložit, protože nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě"?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #12 kdy: 13 Srpna 2019, 15:55:15 »

Nikoliv. SO jsou schopny překlápět na přestupek provozovatele i tehdy, když se existující český řidič k řízení výslovně přizná, ale následně odmítne připlazit se poníženě ke křížku (zúčastnit se ústního jednání nebo podání vysvětlení) a bezpodmínečně kapitulovat. Vést řízení za účelem potrestání skutečného viníka je nemoderní a neefektivní.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #13 kdy: 13 Srpna 2019, 21:46:38 »

Jak kde. V této lokalitě je to možná o osobních antipatiích...takže úřad má vlastní zájem, půlka těch sráčů tam možná bydlí.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #14 kdy: 13 Srpna 2019, 21:52:00 »

Ledaže byste jim to tam dal ráno na podatelnu (kopii si rozhodně nechat potvrdit a pečlivě uschovat). A stačí velice stručně „V této věci nebudu podávat vysvětlení, důvodem je ustanovení § 55 odst. 4 správního řádu a rovněž ustanovení článku 37 Listiny základních práv a svobod.“
K tomu číslo jednací, jméno, aresa, datum narození a podpis.
IP zaznamenána