30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn  (Přečteno 4608 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #15 kdy: 09 Července 2019, 10:17:57 »

V rámci vlákna informuji o dalším vývoji. Přišlo předvolání. Stále mám v plánu dojít si pro spis, ale stále nevím pracovní dobu na dotyčném úřadu - všude jsem našel jen hodiny pro veřejnost... toto je v řešení :-) Ještě bych rád poprosil o info "v jaké fázi se vytasit s videem". Záznam mám komplet z celé jízdy a poté i kontroly. Můžu se s videem poprve vytasit až v odvolání k nadřízenému SO? Děkuji.

Mimo téma - Jan Novák... Ještě si to zpětně pročítám a vlastně jsem to zmiňované tykání nikde nenašel... Nejblíže tomu je asi "Díky Honzo" - což z mého pohledu opravdu nelze považovat za neslušné. O to více pak nechápu příspěvek jistého Lys... Mohl by mi tedy vlastně vůbec někdo napsat kde konkrétně jsem se dopustil něčeho neslušného když už je mi toto vytýkáno..? Rád bych předešel nějakým dalším nedorozuměním :-)
« Poslední změna: 09 Července 2019, 10:36:06 od Fogyn »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #16 kdy: 12 Července 2019, 10:47:40 »

Mohl bych poprosit o informaci ohledně omluvy z ústního jednání? Pokud úřadu zašlu (neprodlenou) omluvu, že nejsem schopen se jednání účastnit - v termínu před uskutečněním jednání, je SO povinnen mě nějak informovat zda omluvu akceptuje a jsem omluven, nebo opak a "musíš přijít"...? Nikde jsem podobnou informaci nenašel. Děkuji. EDIT - už jsem našel, ale výsledek se mi teda vůbec nelíbí :-( Máme naplánovanou dovolenou, ALE stylem "bereme auto, stan a jedeme naslepo na druhý konec republiky courat kde se nám zachce". Fakt nevím jak toto "dokládat v předstihu"...
« Poslední změna: 12 Července 2019, 10:56:17 od Fogyn »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #17 kdy: 12 Července 2019, 13:34:27 »

Jsi zamestnanec? Nedalo by se vyrobit nejake potvrzeni, ze si beres dovolenou a zadals o to pred x mesici?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #18 kdy: 12 Července 2019, 17:43:37 »

Mohl bych poprosit o informaci ohledně omluvy z ústního jednání? Pokud úřadu zašlu (neprodlenou) omluvu, že nejsem schopen se jednání účastnit - v termínu před uskutečněním jednání, je SO povinnen mě nějak informovat zda omluvu akceptuje a jsem omluven, nebo opak a "musíš přijít"...? Nikde jsem podobnou informaci nenašel. Děkuji.

SO Vás informovat nemusí. Jeho postoj k Vaší omluvě se má pohybovat v mezích správního uvážení - tzn. pokud omluvu neakceptuje, musí odmítnutí přezkoumateným způsobem odůvodnit. Což se SO dost často nechce, a tak většinou první omluvu bez problémů akceptují. Výjimky ale samozřejmě jsou...

Pokud např. doložíte e-mailovou korespondenci s nadřízeným, v níž si dovolenou domlouváte, mohlo by to pro účely první omluvy stačit. Pro jistotu si pak z místa, kde jste byl, schovejte nějaké “důkazy” - vstupenka do hradu, stvrzenka za úhradu v kempu, tankování atp. - ideálně k datu ÚJ, z nějž jste se omluvil.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #19 kdy: 22 Července 2019, 08:10:49 »

Zdravím s novým vývojem :-) Tak se mi konečně podařilo zajistit spis, mohu požádat o přesun do "zamčené" sekce, nebo mám pouze anonymizovat..? Děkuji.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #20 kdy: 06 Srpna 2019, 12:56:49 »

Po odmlce vás zdravím s dalším vývojem. Po omluvě jsem obdržel pozvání na ústní jednání. Docela se těším jak jim nic neřeknu, jen jsem chtěl poprosit - podle čeho je "nárok" na "lhůtu na vyjádření k podkladům písemně"..? Děkuji :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #21 kdy: 06 Srpna 2019, 18:45:07 »

Fogyn: Správní řád §36(3)

Citace
(3) Nestanoví-li zákon jinak, musí být účastníkům před vydáním rozhodnutí ve věci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí; to se netýká žadatele, pokud se jeho žádosti v plném rozsahu vyhovuje, a účastníka, který se práva vyjádřit se k podkladům rozhodnutí vzdal.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #22 kdy: 07 Srpna 2019, 16:36:06 »

Zjednodušeně: na konci ústního jednání uveďte, že žádáte správní orgán o lhůtu např. 30 dnů, v níž zašlete písemné vyjádření k podkladům rozhodnutí. SO Vám v podstatě musí vyhovět (někdy zkracují lhůty na 5/7/10 dnů), nebo přezkoumatelným způsobem zdůvodnit, proč Vám nevyhověl. Jelikož psát zdůvodnění je pracné (a napsat neprůstřelné zdůvodnění téměř nemožné), SO vyhoví prakticky vždy.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #23 kdy: 19 Srpna 2019, 10:52:44 »

Zdravím přátelé. Takže zítra se těším na nařízené ústní jednání a ještě bych se rád doptal na postup v případě, že by se tam náhodou objevili opičáci (jakože v pozvánce o nich není ani slovo). Plán je - jak jsem už uvedl - nic neříct a vyžádat si lhůtu pro vyjádření, ale pokud by byli pozváni pachové - můžu zažádat o nový termín opětovného jednání? "To víte, netušil jsem, že tu budou a nemám připraveny otázky..." nebo něco v tom smyslu? Pokud nepřijdou - jak toto využít? Opět požadovat nový termín s jejich účastí nebo raději nechat jako bod do odvolání, že nebyli pozvaní...? Děkuji za odpověďi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #24 kdy: 19 Srpna 2019, 12:28:13 »

Pokud by se tam objevili tak se jich nebudete na nic ptát s tím že jste o provádění dokazování výslechem na rozdíl od správního orgánu předem nevěděl tedy jste neměl možnost se připravit. Proto nyní žádné otázky na rozdíl od správního orgánu ani mít nemůžete. Žádáte další termín s účastí fízlů kde vy položíte vaše otázky.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #25 kdy: 21 Srpna 2019, 09:23:26 »

Dobré ráno.
Tak po ústním jednání přináším novinky. Vlastně jsem se nedozvěděl vůbec nic nového, pouze lhůtu pro vyjádření (překvapivě dostatečnou). Nicméně teď bych rád vyplodil své "vyjádření", a proto bych se chtěl zeptat jak moc "ostré" by mělo být? (1) Z jiných vláken jsem vyrozuměl, že největší munici bych si měl nechat pro odvolání..? Nebo rovnou teď mé vyjádření nasměrovat v plné palbě a do odvolání případně jen zopakovat? (2) Mám nějak využít toho, že pachové nebyli jako svědci vůbec pozváni, nebo si toto také případně ponechat až pro odvolání? Děkuji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #26 kdy: 21 Srpna 2019, 09:58:11 »

máte spis?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #27 kdy: 21 Srpna 2019, 10:18:13 »

Nicméně teď bych rád vyplodil své "vyjádření", a proto bych se chtěl zeptat jak moc "ostré" by mělo být?

Podle vkusu každého soudruha.. na každého úředníka může víc působit něco jiného.. ale asi bych to nepsal "ostré" jako "sprosté" a nedával tam přímé nadávky úředníkovi.. třebas když chcete napsat že úředník je idiot tak nenapíšete "úředník je idiot", ale diplomatickým jazykem větu ze které to vyplývá.

Co do vyjádření a co do odvolání je spíš o druhu námitky než o závažnosti..
třebas výslech svědků je asi lepší navrhovat už ve vyjádření.. a přidat argument proč je provedení výslechu nutné..
naopak když objevíte nějakou botu úřadu kde nepostupovali správně tak je lepší je v tom nechat a pak to rozmáznout v odvolání.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #28 kdy: 21 Srpna 2019, 10:49:51 »

Spis mám komplet - na anonymizaci je toho hoooodně (ccaa 15 stran?) - můžeme přesunout do kuchyně?

"Ostré" jsem myslel ve smyslu: 1.) napsat "žádám SO o provedení důkazu úhlu měření" a čekat že to shodí, reálně něco udělá, (a poté udělat bod 2 v odvolání)...  nebo 2.) napsat "svůj důkaz o 5 stranách"...?

Svědky mám v plánu pouze co se týče materiálu (naprosto prázdná silnice, nikde ani noha okolo), ale vím, že jen na materiál to s SO nejspíš neuhraju (nicméně je to jeden další bodík k nevinně).
námitky jsou na měření jako takové - úhel, odrazové plochy v radarovém svazku atd...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #29 kdy: 21 Srpna 2019, 12:06:29 »

Přemístil jsem do kuchyně.

Co se týče vyjádření obviněného, stal jsem se postupem času příznivcem obsáhlé formy, jež mi v odvolání umožňuje snadno poukázat na námitky, které SO1 nedokázal přezkoumatelným způsobem vyřídit. Do vyjádření u rychlosti změřené RAMERem dávám rovnou vlastní výpočet úhlu, odkazy na konkrétní citace návodu a popis nedodržení návodu. V řízení vždy požaduji založení návodu jako důkazu do spisu, což od doby revise (2015) mnohdy skýtá solidní základ pro odvolání, jelikož SO1 tento požadavek sveřepě odmítají.

V mnoha případech se díky věcnému a obsáhlému vyjádření dostávají příslušné spisy na dno šuplíku, protože je obtížné je řešit. Na začátku prázdnin dal např. jeden úředník MHMP výpověď, neboť (údajně) jej představa přezkoumatelného vyřízení podání pana Číkuse vyděsila natolik, že se rozhodl najít si jiné místo. Pan frantisek obdobným způsobem rozprášil před dvěma lety celý dopravní odbor menšího města, kde úředníci, kteří jej měli na starost, dávali postupně jeden po druhém výpovědi a žádosti o převedení do jiného odboru.

Dále např. minulý týden KÚ KHK už podruhé zrušil rozhodnutí magistrátu, který se opakovaně nedokázal přezkoumatelným způsobem vypořádat s námitkami rušivých reflexí a nesprávného nastavení úhlu.

Za sebe tedy doporučuji vyjádření sepsat obsáhleji, jednoznačně však věcnou a slušnou formou.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 9