30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn  (Přečteno 4823 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #30 kdy: 21 Srpna 2019, 12:52:13 »

Děkuji za přesun, přidávám tedy "kompletní" spis (chybí možná nějaké drobnosti jako omluva z prvního ústního nebo tak - spis jsem získal před prvním jednáním)...

V komunikaci s orgány zachovávám minimalistický a slušný obsah.

Zaujalo mě číslování spisu (mám za to že je špatně), protože "oznámení od PČR" má 4 strany, ale v obsahu je uvedeno jako jedna stranaa tudíž mi přijde, že mají vše blbě očíslováno. Ale jak jsem tu vyčetl, nejspíš je to nic proti ničemu..?

Můžu přidat videa z jízdy a přímo z řešení přestupku, dále (pro pobavení) z nahlížení do spisu (kde padaly hezké perly)...?

Termín pro vyjádření je do 10.9.2019 včetně (byť mi paní ústně sdělila, že by ten den to chtěla mít, jinak že by na to nemusela brát zřetel - vtipálek... )
« Poslední změna: 21 Srpna 2019, 12:54:45 od Fogyn »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #31 kdy: 21 Srpna 2019, 13:17:11 »

Já také vidím vlevo dole nezvyklé nastavení radaru, kdy je sice na místě údajná trvale povolená rychlost 50kmh, ale radar má registrovat až překročení rychlosti od 65kmh. Z toho plyne, že vzhledem k místní situaci se policisté zjevně rozhodli podle §76, odst. 5) ZPPK povolit rychlost až do 65kmh a tedy jde o překročení o 2kmh, navíc po odečtení tolerance se o překročení nejedná.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #32 kdy: 21 Srpna 2019, 13:19:50 »

Děkuji, použiju do vyjádření :-) Za tipy budu rád, momentálně se začnu věnovat vytvoření toho elaborátu... Jakmile s tím pohnu, přidám ho sem.

EDIT: Začal jsem psát adresu a napadlo mě - můžu nasypat písek do soukolí tím, že bych vyjádření poslal přímo na magistrát (na horní náměstí) místo na odbor agendy, .. na Vejdovského?
Myšlenka je "úřednice 11.9. nedostane dopis (protože předpokládám mezi náměstím a Vejdovského bude ... mezičas?), který dle svých slov chtěla už 10.9. a vydá rozhodnutí". Nicméně 10.9. bylo posláno poštou vyjádření, na které nebrala zřetel....?
« Poslední změna: 21 Srpna 2019, 13:23:24 od Fogyn »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #33 kdy: 21 Srpna 2019, 13:32:43 »

takhle to není, ona se tomu bude věnovat až za pár dní/týdnů, protože jste mohl dopis odeslat z ciziny, apod.
Pak jen prověří kdy to došlo a hotovo.
Tedy to nemá smysl, naopak je lepší si zajistit doručení.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #34 kdy: 21 Srpna 2019, 15:23:26 »

Beru na vědomí :-) Reálně to pošlu tak jak mám :-)
Ale zároveň musím "trošku oponovat", protože osoba této úřednice se mi takto nezdá. 1.) Vše bere fakt hopem (viz spis - vše na druhý den posláno, vyřízeno, ..) 2.) na konci ústního jednání mi na žádost o 30 dní řekla, že "už se tohle správko táhne i tak strašně dlouho" :-D Zatím jsou to 3 měsíce... Asi jede v nějakém superturbomodelu :-)))) Zvažoval jsem na základě toho podjatost, ale prozatím se jevila docela příjemně a nechci nasírat hned ze startu... zatím jsem nasral jen její nadřízenou při nahlížení do spisu - v pátek mimo návštěvní hodiny :-)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #35 kdy: 21 Srpna 2019, 15:59:08 »

Já vidím na fotografii sloup (asi veřejného osvětlení), kovovou značku a kovovou konstrukci zastávky. Což mi v kontextu s (nesprávným) nastavením citlivosti na 30m připadá jako solidní základ.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #36 kdy: 22 Srpna 2019, 15:35:44 »

Zdravím pánové, přidávám co mám zatím sepsané... Trvá to, je toho docela dost a normálního člověka z toho už po 10 minutách bolí hlava.. Jak se tím právem někdo dokážete živit... nepochopím, smekám :-)
Musím poděkovat uživateli VVVVVV nebo Berserk - teď nevím přesně který z těch dvou to je, za přeposlání bodu výpočtu :-)
KDO: Ano, předměty v radarovém svazku budou také jeden z bodů - teď už asi poslední jak tak koukám co už tam mám... Jak dopíšu, aktualizuji :-)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #37 kdy: 22 Srpna 2019, 19:52:00 »

Dobrý večer,
ještě připojuji fotku z místa kde pachové stáli (soukromý pozemek zmíněný v bodu 3).
Další body, které chci ještě zapracovat jsou "měření v zatáčce" (sice je VELICE malá, ale je tam), "policejní vozidlo je vzhledem k horizontále nakřivo - zkreslení měření", "kovové předměty a velké rovné plochy v radarovém svazku". Za další tipy, případně korekturu mého textu budu velice vděčný. Děkuji.
Hezký večer.
« Poslední změna: 02 Září 2019, 15:52:16 od Fogyn »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #38 kdy: 29 Srpna 2019, 10:43:59 »

Dobrý den pánové,
tak konečně jsem se pohnul z místa a vyjádření k podkladům mám víceméně dopsané. Prosím o nějakou případnou korekturu nesmyslů, špatných formulací, ... Za připomínky budu vděčný. Děkuji.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #39 kdy: 06 Září 2019, 15:20:28 »

Zdravím pánové, můžu se prosím připomenout..? Termín se krátí (10.9.) a nerad bych něco zbytečně zazdil. Budu rád za každou reakci. Díky a hezký den.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #40 kdy: 06 Září 2019, 21:24:10 »

Jako vyjádření je tento dokument více než dostatečný. Měl bych pouze na okraj dvě věcné připomínky:
1) Připadá mi, že si pletete vzdálenost a dosah (citlivost).
2) Postrádám napadení nesprávného nastavení citlivosti radaru.

Ad 1) Je-li citlivost (též dosah) zařízení nastavena na 30 metrů, znamená to, že radarové vlny jsou vysílány do vzdálenosti 30 m. A protože tyto vlny se šíří v kružnicí kolem vozidla, musi být měřené vozidlo logicky blíže k radaru, neboť nejvzdálenější body oněch kružnic jsou od radaru dále než vozidlo, ale přitom ve vzdálenosti max. 30 m.
Ad 2) RAMER10 má tři varinaty nastavení citlivosti, přičemž základní (správné) nastavení je 20 m. Ve Vašem případě zjevně neexistoval (potažmo nebyl nijak doložen) důvod nastavit dosah na 30 m. To nastavení je nesprávné a vylučuje použití zařízeni pro udělení sankce (viz pasáž o souladu se zákonem o metrologii, která je mi dost povědomá ;) - psal jsem ji právě proto, abych dokázal, že nesprávné nastavení citlivosti vede k nepoužitelnosti výstupu z radaru jako zákonem aprobovaného důkazu). Existuje-li důvod, proč při měření vozidla byla citlivost nastavena na 30 m, nechť to SO přezkoumatelně prokáže. A podotýkám, že zejména v intravilánu je nastavení dosahu na vyšší hodnotu problematické, neboť s jeho zvyšováním nelineárně roste pravděpodobnost rušivých reflexí.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #41 kdy: 09 Září 2019, 10:35:20 »

ad 1.) možné je vše, máte na mysli nějaký konkrétní bod?
ad 2.) přidám, koneckonců, proč ne :-)

Co se týče zmiňované pasáže, doufám, že tady plagiátorství nevadí..? Pokud ano, samozřejmě to nějak přepíšu nebo změním. Dodatečně se omlouvám, že jsem nepožádal o svolení k použití.

Je nutné nějaké "zvláštní uzavření" celého tohoto elaborátu, nebo jen stručně "z výše uvedeného plyne, že to máte odložit" (v trošku vznešenější řeči)...? Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #42 kdy: 09 Září 2019, 12:25:41 »

Ad 1: Je to tam vícekrát. Ale asi to ničemu nevadí.
Ad “plagiátorství”: Jen jsem si maličko zavtipkoval. Samozřejmě nevadí. Proto sem ty texty dáváme. Navíc právní texty nepožívají ochrany podle autorského zákona. O žádné svolení žádat nemusite.

Na závěr dávám pouze něco jako “S ohledem na skutečnosti shora uvedené je zjevné, že se obviněný tvrzeného skutku nedopustil, a proto navrhuji, aby správní orgán věc odložil a vydal usnesení o zastavení řízení.”
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #43 kdy: 09 Září 2019, 15:56:25 »

Pánové ještě mě tak napadlo - co se stane když paní úřednice otevře obálku s vyjádřením a chuděra nešikovná někde ztratí jeden z listů..? Řekněme, že se do spisu dostanou stránky 1, 2, 4, 5, 6 ..?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci do 20 + ztotožněn
« Odpověď #44 kdy: 10 Září 2019, 11:16:43 »

Fogyn:
Když otevře obálku a ten list tam nebude vůbec tak by měla vyzvat k doplnění podání.

Ale trochu mimo téma.. zažil jsem při osobním doručení na podatelnu že mi baba potvrdila doručení a nekontrolovala ani papíry co jsem přinesl ani na co dává razítko.. když jsem se divil jestli si to nechce zkontrolovat tak prý že na to nemá čas.
A tak asi na některé úřady by šlo doručit i dokumenty které jim fyzicky vůbec nedáte  ;D ;D

(Ale běžně asi ne.. normální postup zejména když přinesete jeden list je že ho okopírují a na tu kopii vám potvrdí doručení.)
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9