30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [WIN] Výzva MM Chomutov  (Přečteno 37249 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #30 kdy: 25 Července 2019, 17:40:04 »

Taky jsem přemýšlel jak z toho vybruslit
1) špatné doručování => bohužel nevyšlo, magistrát to poslal do datovky
2) promlčení => je to teprve 5 měsíců (tak ještě musím vydržet dalších sedm)
3) vždy nabonzuju řidiče a doufám, že mi všechno nakonec sloučí (nejde u sprdele) a zaplatím jen jednu pokutu a nevyboduju se  :(

Na Helmuty se necítím, ale až toho bude víc možná zkusím i ignoraci a uvidíme
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #31 kdy: 25 Července 2019, 18:58:29 »

Proč by u sprdele nešlo sloučit?
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #32 kdy: 26 Července 2019, 10:40:16 »

Našel jsem to zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664
Ale koukám, že to před pár dny zmizelo (odpustky nejde sloučit do společného řízení a když jich přijde víc tak zaplacení jednoho neřeší ty ostatní).

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak musím ten první co nejdéle zdržovat, abych až přijde rozhodnutí dosáhl sloučení všech, které jsem mezitím obdržel. Pořád mi to není úplně jasné, jak mi to vlastně sloučí, když v těch ostatních vlastně nejsem vinen (zatím).
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #33 kdy: 26 Července 2019, 12:40:18 »

Rozhodující je okamžik zahájení řízení v jednom z přestupků. Slučují se ostatní přestupky spáchané do tohoto okamžiku. Rozhodnutí je pro sloučené přestupky společné.
Oddálit zahájení řízení odpovědnosti provozovatele se dá například nahlášením řidiče. Ať už fiktivního, nebo skutečného, který si těsně před vydáním vzpomene, že vlastně neřídil.

Edit: "Zahájit řízení odpovědnosti...." -> "Oddálit zahájení řízení odpovědnosti...."
« Poslední změna: 21 Srpna 2019, 10:21:12 od j0hn »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #34 kdy: 30 Července 2019, 15:37:13 »

Našel jsem to zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.msg42664#msg42664
Ale koukám, že to před pár dny zmizelo (odpustky nejde sloučit do společného řízení a když jich přijde víc tak zaplacení jednoho neřeší ty ostatní).

Ale to je odpustek a ne SprDel.. to je něco jiného.

Nevím jak přesně kolega kdo myslel poznámku že to smazal protože to není pravda.. já si pořád myslím že ta první část platí a odpustky do společného řízení sloučit nejde..
druhá část asi úplně přesná nebyla a někdy asi jde uhrát víc odpustků zaplacením jednoho z nich.
Ale nespoléhal bych na to.. a zejména bych nespoléhal že se to stane automaticky.. že mi úřad pošle víc odpustků a když zaplatím jeden tak si ty ostatní škrtne.

SprDel je něco jiného a je to normální přestupkové řízení a o více SprDelech se má vést společné řízení.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak musím ten první co nejdéle zdržovat, abych až přijde rozhodnutí dosáhl sloučení všech, které jsem mezitím obdržel. Pořád mi to není úplně jasné, jak mi to vlastně sloučí, když v těch ostatních vlastně nejsem vinen (zatím).

Mělo by se to sloučit do společného řízení a tam se pak bude rozhodovat o všech.
Teoreticky asi nemusíte jen čekat a můžete na další přestupky a společné řízení SO upozornit třebas ve vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #35 kdy: 25 Srpna 2019, 17:34:36 »

IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #36 kdy: 12 Října 2019, 16:41:03 »

Magistrát se po prázdninách probudil a opět začal doručovat další pokuty (aktuálně mi chodí duben). Došel jsem na úřad, abych nahlédl do spisu. Bylo to pro mě úplně poprvé a docela mě překvapilo jak to funguje.

V kanceláři má úřednice druhý monitor otočený směrem ke klientovi a na něm mi ihned ukázala  fotografie z případů, které se mě týkají. Součástí každého spisu je jedna celková fotografie a pak 2 výřezy (SPZ a detail řidiče). Detail řidiče tam byl zbytečný, protože zatím auto vždy fotili jen zezadu. SPZ byla čitelná a nedalo se to splést s jiným číslem (není tedy pravda co psali někteří na FB o nečitelnosti).

Co mě překvapilo, tak nemají žádnou papírovou složku, ale jen elektronický spis. Ve spisu prý nic jiného než ty fotografie nejsou, což je mi divné. Očekával jsem, že by tam měla být minimálně ještě veškerá korespondence úřadu. Navíc to hrubě odporuje tomu co mají ve výzvě k podání vysvětlení „S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě“. Takže to je čistě účelová a lživá informace. Příště zkusím o spis požádat a uvidíme co mi napíšou.

Všechno to proběhlo strašně rychle, nezdržel jsem se v kanceláři ani 5 minut. Bohužel jsem sebou neměl ani flashku kam by mi to nahrála a v tom překvapení jak to mají udělané jsem si nestihl ani vyfotit monitor. Další případ už je ve fázi nahlášení řidiče, takže na úřad půjdu určitě ještě jednou. Můžete mi poradit na co se zeptat, případně co dalšího vyžadovat?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #37 kdy: 18 Října 2019, 08:53:08 »

Dobré ráno,
Citace
§ 17 zák. č. 500/2004 - Spis
(1) V každé věci se zakládá spis. Každý spis musí být označen spisovou značkou. Spis tvoří zejména podání, protokoly, záznamy, písemná vyhotovení rozhodnutí a další písemnosti, které se vztahují k dané věci. Přílohou, která je součástí spisu, jsou zejména důkazní prostředky, obrazové a zvukové záznamy a záznamy na elektronických médiích. Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy.
Toto samozřejmě platí, že se nacházíte v režimu správního řízení, což asi ještě není. Ale pokud Vám pošlou příkaz, nebo oznámení o pokračování řízení, což je považováno za zahájení správního řízení, tak již budou muset spis vést. Při další osobní návštěvě úřadu chtějte určitě nahlédnout do spisu - spis musí být veden klasicky v papírové podobě. Udělejte si fotokopie celého spisu a zkontrolujte, zda jsou všechny stránky a přílohy správně očíslovány, a zda je ve spisu obsahový rejstřík, ve kterém jsou uvedeny všechny vložené dokumenty ve spisu.
Nejjistější bude pravděpodobně udat toho chudáka, co to řídil a pak bohužel zemřel.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #38 kdy: 18 Října 2019, 11:04:15 »

Pokud je ve spisu jen a pouze fotografie tak ji lze považovat za "oznámení přestupku", které nelze použít jako důkaz... Nebo se pletu? :-)
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #39 kdy: 18 Října 2019, 11:30:31 »

Fotografie byla pořízená radarem, takže tam bylo i spoustu čísel (datum, čas, rychlost a nejspíš i souřadnice). Úředníci určitě nemají nic jiného.
Ale jak napsal Sudaler pořád ještě nezačalo žádné řízení. Odpustek jsem nezaplatil a udal řidiče. Toho požádali o podání vysvětlení písemně. On jim nic neodpověděl a jen si šel prohlédnout fotografie.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #40 kdy: 05 Listopadu 2019, 21:24:19 »

Jsem rovněž ve vyčkávání, výzev je už více. Moje taktika je ignor. Čekám, co se bude dít.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #41 kdy: 29 Ledna 2020, 20:39:12 »

už se někdo posunul?
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #42 kdy: 24 Února 2020, 10:12:31 »

Dobrý den,
hlásím posun na delší level...
Po ignoraci několika výzev v průběhu minulého roku (údajné přestupky překročení rychlosti z března až května 2019 (maximální stanovená rychlost 60 km/h) jsem si v pátek (v poslední den úložní lhůty) vyzvedl příkaz k zaplacení 2000,- Kč.
Sprdelizováno bylo všech 7 výzev po 900,- Kč.
Jelikož jsem již poměrně velkou částku (oproti tomu kdybych platil na základě výzev k zaplacení) ušetřil, rozhodl jsem se, že do "banku" hodím ještě 1000,- navíc za případné řízení a pojmu to jako placené školení.
Nyní jsem připraven v pátek/sobotu odeslat odpor. pomocí České pošty.  A obrátit se na účastníky tohoto fóra o rady.

DOTAZ 1 pro upřesnění:  Je to můj první případ aktivní obrany, na odpor je termín do osmi dní...  Bere se jako datum podání odporu den odnesení zásilky na poštu, nebo doručení na podatelnu? Je můj plánovaný timing v pořádku?

DOTAZ 2:  Zasláním příkazu bylo již zahájeno řízení?  Jde mi o to, zda již proběhl restart promlčecí doby, nebo bude případně restartováno až obdržením informace o zahájení řízení? (jestli tomu správně rozumím, tak bez restartu údajné přestupky prekludují 12 měsíců od spáchání a po  příp.restartu se jedná o 24 měsíců)

DATAZ 3:  Má cenu před/po podání odporu posílat ještě nějaké další žádosti/námitky/apod, nebo čekat až do oznámení o zahájení řízení.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #43 kdy: 24 Února 2020, 10:22:58 »

Ad 1) Pokud plánujete poslat odpor poštou, musí být datum odeslání nejpozději 8 dní od doručení. Připadá-li poslední den lhůty na víkend či svátek, posunuje se konec lhůty na nejbližší následující pracovní den. Pokud byste doručoval osobně, musíte v poslední den lhůty předat odpor na podatelně úřadu. Zjednodušeně řečeno: nezáleží na tom, kdy SO odpor obdrží, ale kdy Vy jej odešlete/předáte.
Ad 2) Ano, řízení bylo zahájeno doručením příkazu. Řízení musí pravomocně skončit do tří let od data přestupku. Doručením příkazu se nastartovala lhůta 12 měsíců, která se restartuje vždy s vydáním rozhodnutí nalézacího SO. Pokud by se SO nepodařilo vypravit v této lhůtě rozhodnutí, zanikne odpovědnost za přestupek bez ohledu na shora uvedenou tříletou lhůtu.
Ad 3) Určitě má smysl přinejmenším požádat o kopii spisu, a to okamžitě.
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #44 kdy: 28 Února 2020, 18:18:08 »

Děkuji. Žádost o spis jsem odeslal 25.2. a dle info mailu od ČP byla doručena příjemci 26.2. . Stejně očekávám, že mi orgáni pošlou pouze fuck off šablonu.
V každém případě mě překvapila hned další den zásilka z magistrátu. Samozřejmě až tak rychle zase nereagovali a tak jsem si dnes jsem si tedy vyzvedl další Výzvu provozovateli k uhrazení 900,- Kč za 55 km/h. (přestupek z 4.2.)
Pro úplnost:  Sprdelní příkaz byl vystaven 6.2. a doručen 21.2. 

- předpokládám správně, že tento nový případ, když nebudu nijak reagovat, znamená autoWin..? Řidič je neznámý..., provozovatel je již stejně v řízení, kde pokutu navýšit nelze.
Nešlo by toto jednání úřadu nějak využít v můj prospěch (snaha o dvojí trestání)?
Jinak výzva (stejně jako všechny předchozí) neobsahuje ani žádné razítko úřadu, ani podpis úředníka. Je tohle v pořádku?

V pondělí 2.3. budu odesílat odpor na příkaz. Vím, že zde nemá smysl nic uvádět, ale stejně mám takové nutkání vyjádřit se ve smyslu, že nerozumím, proč mi posílají příkaz provozovateli, když měli nejprve šetřit řidiče. Nepodepsané výzvy požadující neadekvátní finance jsem přeci samozřejmě musel v dnešní době považovat za další trapný pokus typu "šmejdi s hrncema".
Asi zbytečné a hloupé, že?
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7