30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva MM Chomutov  (Přečteno 37263 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #45 kdy: 03 Března 2020, 09:15:01 »

Já si nemyslím, že to je vítězství u toho přestupku ze 4.2. musí nejdříve 60 dní pátrat po řidiči a pak teprve mohou překlopit na sprdel. Co kdyby ho náhodou vypátrali, pak to přece nemohou vymáhat po nevinném provozovateli. Ve chvíli, kdy vydali rozhodnutí, tak opravdu sloučili vše co bylo možné provozovateli přišít.

Já jsem v Chomutově zvolil taktiku se spolupracujícím řidičem a zatím jsem žádný příkaz nedostal, takže březnové pokuty jsou už jisté vítězství. Také jsem zvědavý jak to budou nakonec slučovat (jestli vůbec), když některé budou už promlčené a poslední mám aktuálně ze září (pak zřejmě radary přesunuly na Palackou).

Ještě mám dotaz, ten přestupek ze 4.2. je také z radaru na Písečné nebo to je jiné stanoviště? Překvapila mně ta rychlost vloni se na odpustek čekalo i více než 3 měsíce.
IP zaznamenána

Jirzhi

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #46 kdy: 03 Března 2020, 10:18:40 »

Ano odpustek z 4.2. je opět z Písečné. Očividně tam radar zase vrátili, takže čekám ještě další pozdravy ze stejného týdne.  Rychlost mne také trochu překvapila.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #47 kdy: 28 Dubna 2020, 17:27:16 »

Zdravím a prosím o radu.

Máme v datovce (zatím nedoručený) příkaz provozovateli z Chomutova (asi se vzbudili z corony). Zatím jsem neotvíral datovku, máme pár dní čas na doručení, ale přišlo mi upozornění s hlavičkou. Měli jsme tam tuším 3 drobné rychlosti, vloni poslali odpustky do datovky, vše z těch tehdy nových radarů (asi Písečná tehdy), datumy už přesně neznám, ale cca 4-6/2020. Nevím přesně, kterého se to teď týká (nebo zda se sloučilo). Postup byl ignorovat, což doteď fungovalo. Co nyní? Jde o 1 konkrétní vozidlo v těch končinách, vlastník+provozovatel tatáž firma, řidiče známe. Samozřejmě by byla možnost se jít podívat, co mají za fotky atd. Doufal jsem, že s ohledem na počty případů by ignor mohl vyjít. Zřejmě ne. Cíl neplatit (ani řidič, ani provozovatel).

Díky

lc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #48 kdy: 28 Dubna 2020, 17:32:57 »

lc81> Vyzvedněte poslední den lhůty, anonymizované vložte. Pokud se jedná o něco z dubna 2019, bude to pravděpodobně promlčené.
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #49 kdy: 29 Dubna 2020, 11:00:40 »

Jak psal Jirzhi, ignorace mu nevyšla a těsně před promlčením během února doručili příkaz.
Já jsem zvolil taktiku spolupracujícího řidiče a po přiznání se už nic nedělo, takže přestupky z března a dubna jsou už promlčené. Bohužel jich tam mám ještě pár z 5-9/2019. A pozor nově začali měřit na Písečné i v únoru, takže to může i nová výzva.

Aktivitu úřadu, ale můžu potvrdit, protože jsem zkusil vloni květnový přestupek zaplatit těsně po 14 denní lhůtě. Čekal jsem pak na promlčení a že si požádám o vrácení chybné platby. Ale teď v dubnu jsem našel ve schránce složenku na 900Kč což odpovídá výši odpustku. Vždycky jsem si myslel, že to jednoduše vrátí na účet z kterého to přišlo, ale místo toho to poslali na adresu provozovatele bez nějaké další informace. Vzhledem k tomu, že přestupek se promlčí už v květnu, tak si peníze vyzvednu. Ale jinak u toho nejde ověřit doručení, takže by to mohl člověk ignorovat a pak si požádat po promlčení o přeplatek stejně. Nebo se pletu, už jste se s tím někdo setkal?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #50 kdy: 01 Května 2020, 08:28:58 »

Vždycky jsem si myslel, že to jednoduše vrátí na účet z kterého to přišlo, ale místo toho to poslali na adresu provozovatele bez nějaké další informace.

Tam by nejlepší postup byl peníze odeslat z účtu někoho jiného a složenku vybrat a majitel účtu by pak požádal o vrácení  :)
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #51 kdy: 06 Května 2020, 20:52:16 »

Tak jsem udělal asi chybu, z jiných důvodů jsem rutinně vlezl do datovky dříve, než mělo být. Ale co teď? Zaplatit není problém, ale nechce se mi podporovat tento parasitismus. Vkládám sken příkazu.

díky

lc
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #52 kdy: 06 Května 2020, 22:00:35 »

Klasický postup : Příkaz --> Odpor
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #53 kdy: 06 Května 2020, 22:08:36 »

lc81> Kdy to bylo odesláno?
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #54 kdy: 07 Května 2020, 07:16:58 »

lc81> Kdy to bylo odesláno?

28.4. to poslali oni a já blbec vlezl omylem do datovky už včera, tj. doručeno 6.5.

IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #55 kdy: 07 Května 2020, 07:25:50 »

Když jsme u toho, jak v tomto případě odůvodnit odpor? (když vynechám, že i tady někdo doporučuje odpor neodůvodňovat). Asi těžko lze argumentovat, že jde o parasitickou kasírku, která se svou slávou dostala i do médií.

lc
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #56 kdy: 07 Května 2020, 10:02:38 »

To by stejně stihli před promlčením doručit fikcí, takže to předčasné otevření DS až tak nevadí (viz kalkulačka lhůt).

Odpor podáváme bez odůvodnění.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #57 kdy: 07 Května 2020, 15:49:00 »

To by stejně stihli před promlčením doručit fikcí, takže to předčasné otevření DS až tak nevadí (viz kalkulačka lhůt).

Odpor podáváme bez odůvodnění.

Ok, díky. A následující odůvodnění?

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #58 kdy: 07 Května 2020, 17:10:38 »

Následující odůvodnění Odporu nic. Podáním Odporu je Příkaz zrušen a pokračuje normální správní řízení. Ten Příkaz pak už nikoho nezajímá, ani ten Odpor.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #59 kdy: 07 Května 2020, 21:04:40 »

Následující odůvodnění Odporu nic. Podáním Odporu je Příkaz zrušen a pokračuje normální správní řízení. Ten Příkaz pak už nikoho nezajímá, ani ten Odpor.
Dobře. Spíše mi jde o následnou argumentaci v typické kauze Chomutov, zde popsané i od jiných uživatelů. Tedy správní řízení pokračuje, tedy co dále...
IP zaznamenána