30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [WIN] Výzva MM Chomutov  (Přečteno 37572 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva MM Chomutov
« kdy: 01 Května 2019, 14:51:50 »

Tak už i v Chomutově aktivovali nové radary. Bohužel jeden z nich je kousek od mého bydliště. Přišla mi první výzva k uhrazení provozovateli vozidla. Nejsou to žadný troškaři, překročení o 8 km/h a už chtěji "odpustek" 900 Kč. Navíc jim to trvalo téměř 2 měsíce tak čekám možná i dalších 10 výzev (každý týden míjím radar minimálně 4x).

Po přečtení různých rad mě napadají 2 způsoby řešení a zajímalo by mě jestli by to bylo možné.

1. Nahlásím řidiče a nechám pak všechny přestupky sloučit do jednoho. Jde to udělat jako jeden všechny přestupky za 2 měsíce? Měl bych pak platit jen jednu pokutu, jak je to s body?

2. Radar je typické vydělečné místo, silnice je zde rovná, široká (na 4 auta) a bez přechodů. Navíc na okraji obce mimo zástavbu. Magistrát argumentuje blízkostí zastávky, ale je to konečná a navíc s podchodem bez přechodu. Kamera je navíc namířena na druhou stranu, takže měří auta než před zastávkou dobrzdí a v druhém směru ty co už zastávku minuli a jedou z města ven. Myslíte, že by to bylo možné napadnout a donutit město radar otočit? Předpokládám, že kdyby se spor vyhrál tak budou všechny přestupky neplatné.

Co si o tom myslíte, je mi jasné, že na druhou variantu bych potřeboval právníka.

Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2019, 16:31:56 »

Když jste tam jel víckrát tak určitě nemá cenu odpustek platit.. zejména když to je 900..

Já bych se teď snažil zdržet zahájení řízení.. asi nejlepší taktika je na konci lhůty udání řidiče.. úplně nejlépe řidiče který je ochotný aktivně zdržovat. Ale dobrý i řidič který to bude ignorovat a nebo napíše že neřídil.

A až se to vyvine nějak dál tak to nechat sloučit do společného řízení jak píšete.

Teď máte výhodu že až do zahájení řízení můžete ten radar ignorovat.. jen by bylo dobré tam nespáchat horší přestupek než jsou ty dřívější.. jestli vám tam už naměřili +8 v obci tak je lepší tam pyrátit jen do +20  :)
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2019, 16:59:46 »

Po přečtení mnoha názorů zde, jsem se rozhodl pro aktivní vedení řízení. Bude to moje první, tak uvidíme.

Vypadá to, že magistrát už malinko zrychlil a po udání řidiče jsem dostal výzvu už po 4 týdnech. Nikoho netahají na úřad, ale hned posílají "Výzva řidiči k podání písemného vysvětlení". I když ústní podání ve výzvě zmiňují:

Pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně, lze náš úřad navštívit v úředních hodinách
na adrese: Zborovská 4602, Chomutov, č. dv. 304.
Termín ústního podání vysvětlení je nutné dohodnout na výše uvedeném telefonním čísle.


Také používají formulaci, ať se ani nepokouším žádat o spis. Už jsem to tu na fóru viděl, tak to vypadá, že si to úředníci posílají mezi sebou nebo mají také rádi tyto stránky  :)

Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace si prosím sjednejte termín návštěvy u správního orgánu. Toto nahlédnutí však nemá vliv napovinnost podat vysvětlení ve stanovené lhůtě.

Původně jsem si myslel, že budu žádat o spis, abych trochu natáhl řízení. Když to takhle odmítli hned předem, tak mě napadlo, že tedy pošlu žádost o "termín návštěvy u správního orgánu". Na tuto výzvu odpovím, že vysvětlení nepodávám, protože jsem se ještě nestihl seznámit se spisem. Nikde jsem nenašel, že by to někdo řešil takto písemně. Máte s tím někdo zkušenost a je možné to takto udělat?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2019, 12:22:12 »

Řidič může třebas napsat že si není úplně jistý o jaký přestupek jde a tak se chce seznámit se spisem a žádá o stanovení termínu pro nahlížení do spisu a prodloužení lhůty na podání vysvětlení tak aby se mohl se spisem seznámit.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2019, 13:35:15 »

Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace si prosím sjednejte termín návštěvy u správního orgánu. Toto nahlédnutí však nemá vliv napovinnost podat vysvětlení ve stanovené lhůtě.

Celkem by mě zajímalo, co mají za dokumentaci, že nelze zaslat elektronicky ani fyzicky. Moje rozumová úvaha řiká, že by to šlo napadnout A) jit se podívat případně vyžádat proč nelze poslat resp. co konkrétně spis obsahuje a v jakých je to velikostech aby to nešlo poslat, pokud ta dokumentace obsahuje par fotek kde je evidentní, že by ji bylo možné odeslat elektronicky toto napadnout nějak zabalené... podjatost/neumožnili vedení řízení s odakzem na par. 6 odst. 2 - Správní orgán postupuje tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady atd atd...
B) Nechat si to psolat třeba balíkem, i dkyž by chtěli určo proplatit náklady...

Dále je podle mě možné, vyžádat si pouze konkrétní části spisu. Buď obecně co se vleze do datovky, nebo konkretizovat, že pouze text, případně ze soupisky vybrat něco.. Je to spíš vysírání, ale může to zdržovat a nasere je to a hlavně ta věta je neskutečná, taková drzost hned na startu.

Ale je to jen moje úvaha která mě napadá a kterou bych se snažil rozvinout být to můj případ, nicméně já jsem rýpavec ale bez velkých zkušeností
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2019, 15:34:16 »

Přestupek je řádně zdokumentován s kompletní sadou fotodokumentace zachycující lokalitu, kde byl přestupek spáchán, dopravní značení v lokalitě a vozidlo shora uvedené registrační značky. S ohledem na velikost a rozsah fotodokumentace ji nelze zaslat elektronicky ani v listinné podobě. V případě Vašeho zájmu o nahlédnutí do fotodokumentace si prosím sjednejte termín návštěvy u správního orgánu. Toto nahlédnutí však nemá vliv napovinnost podat vysvětlení ve stanovené lhůtě.
Správní orgán si dost ohýbá zákon - dle § 17 (1) SprŘ jsou součástí spisu vyjma písemností i obrazové a zvukové záznamy  a záznamy na el. mediích. Dále dle §38 (4) správní orgán pořídí kopie spisu nebo jeho části. Pokud tedy orgán kopii pořídí dle SprŘ, určitě jí může i poslat. Akorát se mu nechce. Tak si tam dojděte s fleškou a vyžádejte si přehrání. 
Skutečně by to chtělo dostatečně velký počet nasraných účastníků, kteří by proti odmítnutí zaslání spisu došli osobně a strávili 5-6 hodin nahlížením a tvorbou poznámek. Tyhle obstrukce by je nejspíše rychle přešly.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2019, 21:33:33 »

Podle popisu předpokládám, že se jedná o radar směrem od a k Penny na Písečné. Mám kancelář kousek odtud a v Chomutově se také pohybuji. Pokud budete chtít nějakou součinnost, např. vysirat úředníka při osobním jednání, rád jako zúčastněná osoba nějak pomohu.
IP zaznamenána

JosseArriba

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2019, 12:03:53 »

No vida, tak tohle mě aktuálně taky začalo zajímat. Jinak umístění radaru je 50°29'24.167"N, 013°26'39.228". Koukal jsem na StreetView a nějak mi není moc jasné, kvůli čemu tam radaruje. Ten žlutej panďuláček z Googlu se tam bál jenom samoty a že ho přejede ospalý šofér MHD Chomutov.
Každopádně Výzva žádná láce... ;)
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #8 kdy: 01 Července 2019, 16:39:31 »

Ano je to ten radar na Písečné (v mém dopise je oficiální poloha 50°29'24.155"N, 013°26'39.252" E). Mluvil jsem již s několika řidiči, kteří zde také pravidelně jezdí a pouze jednoho zatím nezměřili, ale slyšel jsem, že někdo už jich má víc než pět. Bohužel všichni poctivě zaplatili a tak nemám tušení jak se to může vyvíjet. Při rychlosti nad 70 už chtějí zaplatit rovnou 2000, když lidi vystraší sebráním řidičáku při opakování.

Zatím si dávají dost na čas a nejrychlejší odpověď přišla po měsíci. Teď přes prázdniny si snad i úředníci berou dovolenou a trochu by se to mohlo zase zadrhnout :)
IP zaznamenána

JosseArriba

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2019, 12:39:48 »

Ty 2000,- bohužel nejsou až nad 70...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #10 kdy: 18 Července 2019, 08:33:03 »

Zdravím,


nějak se to rozjelo. Máte tam nějaký posun či nové poznatky za tu krátkou dobu? Zrovna tomu Palermu tam se mi fakt nechce dát ani vorla


lc
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2019, 18:22:58 »

Až bude něco nového, tak se samozřejmě ozvu.

Já jsem se zatím dostal nejdále k výzvě k podání vysvětlení. Nemám zatím informace o nikom dalším kdo se dostal dál (jen o lidech co platí :( ) Na FB jsem viděl příspěvek, že snad ty jejich fotky nemají valnou kvalitu a SPZ se nedá přečíst, ale nevím co je na tom pravdy, já zatím žádnou svoji fotku neviděl. Výzvy, které jsem dostal já zatím časově bohužel sedi  >:(
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 738
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #12 kdy: 18 Července 2019, 21:40:55 »

Já četl něco o zahlcení, takže nevím, jinde to funguje tak, že jakýkoliv protiúder vede k odsunu na neurčito a časem k zániku, protože je lehčí holit lehčí ovce

Btw-co v tomto případě přinese ignorace? V mém případě služebák, výzva do datovky k napráskání řidiče. Stihnou sprdel? Co hrozí tam?

lc
« Poslední změna: 18 Července 2019, 21:42:38 od lc81 »
IP zaznamenána

JosseArriba

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Výzva MM Chomutov
« Odpověď #14 kdy: 22 Července 2019, 12:52:27 »

Tak za posledních 10 let se v měřeném úseku stala 1 dopravní nehoda s lehkým zraněním způsobená nedáním přednosti v jízdě. Pokud by se orgáni nakonec snížili k diskusi s občanským póvlem, budou argumenovat bezpečností chodců na přechodu u Penny, což je cca 200 dál, dělící ostrůvek, těsně za křižovatkou, těsně před kruháčem - speeding nepravděpodobný. Za těch 10 let tam 7x byla srážka s chodcem se zraněním, vždy "pouze" tečka s lehkým zraněním, v polovině případů za snížené viditelnosti (mlha, déšť, tma), vždy bez zaznamenaného smyku, vždy vina řidiče - je tam přechod. Tedy opět speeding velmi nepravděpodobný. S ohledem na chování některých pěškolidí lze místo považovat za poměrně bezpečné.
Toliko ke skutečnému účelu instalované budky.
Jinak čekám na pozvánku...
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7