30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10

Autor Téma: [LOST] Jihlava bez podpisu  (Přečteno 21276 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #30 kdy: 23 Dubna 2019, 17:53:56 »

t4455> Děkuji.

Poslán nepodepsaný odpor:

Proti příkazu s.z. XXX podávám odpor.

Zároveň vás žádám o zaslání výzvy k uhrazení určené částky dle § 125h ZPPK (dále jen "výzva"), neboť bez výzvy nelze zahájit správní řízení o přestupku provozovatele vozidla.

Tímto v souladu s § 14 zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím (dále jen "InfZ") žádám o zaslání kompletní kopie spisového materiálu vedeného pod s.z. XXX. Požadovanou kopii zašlete ve lhůtě 15 dnů (§ 14 odst. 5 písm. d) InfZ) doporučeně na níže uvedenou adresu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #31 kdy: 14 Května 2019, 15:22:10 »

Jihlava na nepodepsaný odpor zareagovala vyrozuměním o pokračování správního řízení.

Skoro se nabízí zachovat radiový klid a nechat Jihlavu rozhodnout. Až do odvolání jim nastínit, že toto vyrozumění bylo vydáno v rozporu se zákonem, neboť odpor nebyl platný (neobsahoval podpis).

Případně jen obecně namítnout nezákonný postup a absenci podpisu na odporu zmínit až ve správní žalobě.

Za případné nápady budu rád.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #32 kdy: 14 Května 2019, 16:20:42 »

Stále tomu moc nerozumím. Odpor jste buď podal, nebo ne. Pokud ne, je příkaz pravomocný, tedy LOST (jen s drobným bonusem úspory za náklady a neproduktivní navázání sil nepřítele). Pokud ano, proběhlo řízení v souladu s takovým úkonem, není proti čemu brojit.

Tertium non datur. Jestli si hrajete s myšlenkou, že po x měsících dalšího běhu řízení až kamsi do odvolací fáze si vzpomenete, že odpor je vlastně podání s vadou, tedy něco jako Schrödingerova kočka v zatím zavřené krabici, a dokud neproběhne procedura dle § 37, sdílí stejný osud i příkaz a všechny výstupy pokračujícího řízení, tak hodně štěstí. Stejně to nedopadne jinak než jednou z původních možností - i kdyby SO hrál vaši hru a dodatečně výzvu poslal, co uděláte?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #33 kdy: 14 Května 2019, 16:31:10 »

hh> Přesně tak nějak si to představuji.

Odpor podán, ale bez podpisu. SO má vyzvat k doplnění podpisu a zatím neví, zda byl nebo nebyl včas podán odpor.

Pokud bude v termínu podpis doplněn, byl odpor podán včas a příkaz byl zrušen. Pokud nebude podpis ve lhůtě doplněn, odpor podán nebyl a příkaz nabyl právní moci.

Kdyby SO hrál mou hru a dodatečně výzvu poslal, pošlu odpor vč. podpisu a budu tvrdit, že všechno co se mezi tím stalo je neplatné.

Jsem moc mimo?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #34 kdy: 14 Května 2019, 16:56:59 »

Jen trochu. Především SO nejspíš takovou hru hrát nebude - moje představivost na to nestačí, ale očekával bych např. že to budou zcela ignorovat, nebo odvolací SO z nějaké křišťálové koule vyvěští, že jste odpor potvrdil účastí v pokračujícím řízení (resp. absencí jakékoliv výhrady). Nevyhrajete-li na něčem jiném, nezbyde než pravomocné rozhodnutí napadnout žalobou, nejspíš ale budete v LOST-LOST situaci, když u soudu uspějete, úřad jen prdne razítko PM na příkaz.

Dovedu si představit prosazení PM příkazu - odpor jste nepodal (a i kdyby, neměl náležitosti, a opravovat to nehodláte) a proti pokračování řízení jste nic nenamítal čistě utilitárně - využít výhody z chybného procesního postupu SO či dokonce tento stav procesní taktikou udržovat obviněnému nic nezakazuje. Ale pokud odpor potvrdíte, není důvod opakovat to, co po zrušení příkazu následovalo - SO to dobrovolně určitě neudělá a nevidím cestu, jak v tom najít vadu odůvodňující např. zásah soudu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #35 kdy: 14 Května 2019, 17:13:01 »

Nebudu tedy spoléhat pouze na absenci podpisu u příkazu, ale určitě se pokusím je na tom alespoň trochu okočkovat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #36 kdy: 20 Května 2019, 20:47:48 »

Dnes mi kolega nahlížeč zajistil kopii spisu.

Ve spisu je sprdelní výzva podepsaná, na rozdíl od té, co mi přišla poštou. Že bych ji tedy považoval za doručenou až dnem nahlížení a v souladu s poučením Jihlavě včas sdělil údaje o totožnosti řidiče?

Druhá zajímavost: Ač jsem nahlížeče zmocnil pouze pro nahlížení do spisu, učinění výpisů a pořízení kopie, v úředním záznamu je:

Zmocněnec žádá správní orgán o stanovení lhůty 10 dnů k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí. Vyjádření správního orgánu: Lhůta k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí je stanovena do 30.05.2019, a to v souladu s podáním dle správního řádu. K neúplnému podání či podání po stanovené lhůty nebude ze strany správního orgánu I. stupně přihlíženo.

(Takže nechají zmocněnce činit věci, ke kterým není zmocněn a ještě deklarují, že budou jednat v rozporu se zákonem?)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #37 kdy: 25 Května 2019, 17:03:53 »

Řidiče bych udal, jednoznačně ji to minimálně zmate. Tady je prostor pro velkou kreativitu, protože jak již jsem psal, tato paní je úplně mimo a poměrně důvěřivá. Pokud ji něco přesvědčivého a lidsky řeknete, ona vám uvěří a udělá to. Nakonec se mne ptala, co má do záznamu napsat, protože měla očividně šablonu jen na ústní jednání a snažila se to napasovat do toho. Chtěla vyjádření, to jsem odmítl s tím, že chci lhůtu, ona na to, že ta lhůta už uběhla a nakonec ji stejně dala, že prý ji zamítnout nechce.
Edit: Možná by byla šance, kdybych jako zmocněnec pouze pro nahlížení učinil nějaké podání nebo úkon v řízení? Podle mne by ho akceptovala i na základě neplatné plné moci...
« Poslední změna: 25 Května 2019, 17:06:15 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #38 kdy: 29 Května 2019, 00:01:35 »

Koncept připravovaného vyjádření (plánované odeslání 4.6.2019):

Ačkoli je mi z úředního záznamu Spis. zn. XXX ze dne 20.5.2019 známo, že lhůta pro vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí je určena do 30.5.2019 a k neúplnému podání nebo (zejména) k podání učiněnému po stanovené lhůtě nebude v souladu se zákonem přihlíženo, pokorně prosím dobrotivého správního orgána, aby byl tak laskav a k tomuto podání navzdory svému kategorickému prohlášení přihlédl.

V souladu s výzvou k úhradě určené částky Spis. zn. XXX ze dne 3.8.2018 (dále také jen „Výzva“) včas sděluji písemně údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupu (tzn. jeho jméno, příjmení, datum narození a adresu trvalého pobytu): XXX. Údaje o totožnosti řidiče vozidla sděluji včas, jelikož Výzva mi byla doručena dne 20.5.2019 nahlížením do spisu prostřednictvím zmocněnce, který byl plnou mocí zmocněn jen a pouze k nahlížení do spisu, učinění výpisů a žádání o pořízení kopií.

Pro úplnost také uvádím, že dopis podacího čísla české pošty XXX, který mi byl možná doručen fikcí dne 31.12.2018 (dále také jen „blábol“) nelze při nejlepší vůli považovat za výzvu k uhrazení určené částky dle § 125h odst. 1 zákona 361/2000 Sb. (dále také jen „odpustek“) z následujících důvodů:

    1. Blábol neobsahoval razítko ani podpis a proto nebylo možné ověřit, zda je blábol vydán tím, kdo se za odesílatele blábolu vydává. Bláboly je nutno podepisovat, nepodepsané bláboly není možné brát vážně.
    2. Odesílatelem blábolu evidentně není příslušný správní orgán, jelikož dle obálky i dle dodejky blábolu byl blábol odeslán subjektem se sídlem v Českých Budějovicích. Tento subjekt zcela nepochybně není (zejména místně) příslušným orgánem.

Vzhledem k tomu, že blábol nelze považovat za odpustek, dochází k následujícím zajímavým věcem:

Usnesení o odložení věci Spis. zn. XXX ze dne 3.4.2019 bylo vydáno v rozporu se zákonem, jelikož mu nepředcházel odpustek (blábol se nepočítá). Proto je neplatné. Požaduji přísné potrestání Ivety Guthové a Jána Tinky.

Jelikož usnesení odložení věci není platné, byl příkaz Spis. zn. XXX ze dne 3.4.2019 vydán v rozporu se zákonem. Proto je neplatný. Požaduji přísné potrestání Tinky.

Jistě je Vám známo, jaké náležitosti má mít podání dle ust. § 37 odst. 2 SprŘ. Odpor proti příkazu neobsahuje podpis. V rozporu s § 37 odst. 3 SprŘ jste nevyzvali k doplnění. Požaduji přísné potrestání Guthové a Tinky.

Při nahlížení dne 20.5.2019 byl zmocněnec zmocněn jen a pouze k nahlížení do spisu, učinění výpisů a žádání o pořízení kopií. Jak je možné, že mu Guthová umožnila žádat o stanovení lhůty k vyjádření, ačkoli k tomu nebyl oprávněn? Jak je možné, že mu Guthová stanovila lhůtu, ačkoli nebyl k přijetí takové informace zmocněn? Požaduji přísné potrestání Guthové.
« Poslední změna: 04 Června 2019, 21:53:49 od Číkus »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #39 kdy: 29 Května 2019, 22:03:49 »

O tom, jak byli dotyční potrestání, hodláte žádat následně podle 106, nebo v rámci správního řízení, které však jaxe tak dívám, nebylo doposud ani zahájeno, i když běží a je určena lhůta k vyjádření?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #40 kdy: 29 Května 2019, 22:24:08 »

enzym> Následuje ještě obsáhlé multipodání vč. požadavku, že o způsobu potrestání a přijatých opatřeních si přeji být informován.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #41 kdy: 29 Května 2019, 23:42:21 »

Vytrolíme správní orgán ... nepatříte mezi zakladatele strany ANO vytrolíme europarlament?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #42 kdy: 04 Června 2019, 14:16:06 »

Doručena výzva k odstranění vad podání.

To může úředník jen tak prohlásit že lejstro "bylo zasláno omylem" a tím jej zrušit?

edit: Stačilo by jim poslat jen "V souladu s výzvou č.j. XXX doplňuji podpis." <podpis>? :-)
« Poslední změna: 04 Června 2019, 14:22:18 od Číkus »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #43 kdy: 04 Června 2019, 19:38:12 »

Nejsem si tak úplně jist. Pokud chcete, aby podání bylo bezvadné, tak z jazykového výkladu SŘ mně vychází, že by mělo vypadat nějak takto

V souladu s výzvou č.j. XXX doplňuji podpis: <podpis>

pyrát nepyrát
bytem nebytem
narozen nenarozen
<podpis> OR --digitálně podepsán pyrát--

Ale je to zjevná pitomost.

Citace
Spíš jsem myslel, zda je nutné opakovat, že podávám odpor.
Nevím. Prošvihnout odpor asi není Vaším záměrem. Co takhle minimalisticky V souladu s výzvou č.j. XXX doplňuji odpor o podpis: <podpis>
« Poslední změna: 04 Června 2019, 20:10:55 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #44 kdy: 04 Června 2019, 19:41:16 »

Spíš jsem myslel, zda je nutné opakovat, že podávám odpor.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10