30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10

Autor Téma: [LOST] Jihlava bez podpisu  (Přečteno 21568 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #45 kdy: 04 Června 2019, 20:32:47 »

Ještě by šlo zkusit doplnit (třeba naskenovaný) podpis elektronickým podáním bez uznávaného podpisu, pokud by bylo do 5 dnů potvrzeno doporučeným dopisem.

Také se nabízí trvat na tom, že odpor samozřejmě podepsán byl, ale během nějakých manipulací se spisem se jim podařilo originál ztratit. Přece kdyby nebyl odpor v pořádku, neposlal by orgán vyrozumění o pokračování v řízení, to dá rozum.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #46 kdy: 04 Června 2019, 20:36:39 »

Spíš jsem myslel, zda je nutné opakovat, že podávám odpor.

Není, výzva zněla jasně. Takže stačí "V souladu s výzvou č.j. XXX doplňuji podpis." <podpis>
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #47 kdy: 04 Června 2019, 20:40:59 »

Tak to by skoro stačilo poslat cokoli podepsaného. Nebo třeba "Žádám o prodloužení výzvou č.j. XXX stanovené lhůty pro doplnění podpisu." <podpis>
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #48 kdy: 04 Června 2019, 21:21:13 »

 :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #49 kdy: 04 Června 2019, 21:43:46 »

Zatím se kloním k tomu na konec dlouhého multipodání (před podpis) napsat

Tímto beru zpět odpor proti příkazu č.j. XXX.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #50 kdy: 04 Června 2019, 22:44:33 »

K odeslání dne 10.6.2019 (tj. poslední den lhůty pro doplnění podpisu na odpor, v hlavičce schválně uvedeno o den později pro zmatení) nachystána reakce.

edit: A zítra bych mohl poslat Krajskému úřadu Vysočina žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti Magistrátu Jihlavy v této věci, ať se tam kluci nenudí. :-)
« Poslední změna: 04 Června 2019, 22:58:23 od Číkus »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #51 kdy: 04 Června 2019, 23:09:15 »

Uz jste zkousel schovat neco "duleziteho" uprostred neduleziteho textu - vaty?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #52 kdy: 04 Června 2019, 23:13:21 »

Ano, v tomto případě pojistku:

Podávám odvolání proti příkazu s.z. SZ-MMJ/OD/XXXXXX/2018/4. Žádám o sdělení informace, která úřední osoba bude o tomto odvolání rozhodovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #53 kdy: 05 Června 2019, 18:01:36 »

K odeslání dne 10.6.2019 (tj. poslední den lhůty pro doplnění podpisu na odpor, v hlavičce schválně uvedeno o den později pro zmatení) nachystána reakce.

Krásné podání, takhle podobně by to měl dělat každý ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #54 kdy: 02 Července 2019, 15:41:43 »

Doručeno Vyrozumění o pokračování řízení. Když mi to Tinka radí, budu tedy žádat nařízení ústního jednání.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #55 kdy: 02 Července 2019, 20:44:13 »

K odeslání ... nachystána reakce.

Cikusi, dekuji, dostal jsem se k tomu az po mesici, ale prodlouzil jsi mi zivot minimalne o rok ;D ;D ;D
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #56 kdy: 02 Července 2019, 21:37:04 »

Číkus - Ten slovenskej imigrant mi poslal před měsícem stejnej canc papíru, od té doby má na cestě odpověď odeslanou z Novýho Zélandu. Odpověď je stále na cestě, doručeno by snad mohlo být už tento měsíc a ten chudák už mezi tím vydal zbytečně rozhodnutí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #57 kdy: 06 Srpna 2019, 21:15:53 »

Netuším, kde Tinka vzal, že důvodem podjatosti má být skutečnost, že jsou v zaměstnaneckém poměru (nic takového jsem nepsal), ale tím se s námitkou podjatosti vypořádal. Dokonce neváhal posoudit, že on sám není podjatý.

Také ale vydal usnesení o zamítnutí návrhu na nařízení ústního jednání. To musí sprostý podezřelý obviněný prokazovat, že je ústní jednání nezbytné? Neměl by spíše SO prokazovat, že ústní jednání nezbytné není?

Víc mne ale zaujal druhý odstavec poučení. Lze tohle považovat za naplnění povinnosti SO? Navíc říká, že bude vydáno rozhodnutí, ale nějak nezmiňuje, že (a kdy) by mělo proběhnout také dokazování. Nemám právo býti přítomen dokazování (v tomto případě patrně dokazování mimo ústní jednání)?

edit: Podle čísel jednacích nejprve vydal usnesení a až pak "vyřešil" podjatost, to taky asi nebude úplně řádný postup.
« Poslední změna: 06 Srpna 2019, 21:20:47 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #58 kdy: 27 Srpna 2019, 14:13:26 »

sprdelní rozhodnutí

Tinka se neobtěžoval prokazovat, že tam vůbec nějaká značka byla, že byly splněny podmínky, že nedošlo k nehodě a podobně. Ani neměl potřebu se vypořádat s mými námitkami jako třeba že mi nebyla doručena sprdelní výzva (od příslušného SO) a tedy nemohou zkoušet sprdel.

Zajímavé je také odůvodnění výše pokuty (už jsem zmiňoval u příkazu) - snad už jen na tom by mělo jít rozhodnutí rozbít. Zvláště když místní SO2 až nezdravě pünktlich co se týče zohlednění polehčujících a přitěžujících okolností (jiný případ).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #59 kdy: 27 Října 2019, 00:31:30 »

Ještě k Schrödingerově nepodepsanému odporu a ne zcela jednoznačnému doplnění podpisu.

Koncept do doplnění odvolání:

Dne 3.6.2019 mi byla doručena výzva k odstranění vad podání s.z. SZ-MMJ/OD/XXX/2018/8, kde jsem byl vyzván, abych doplnil podpis k odporu. Jelikož jsem žádný odpor nepodal, podpis jsem samozřejmě nedoplnil. Příkaz tak nabyl právní moci a napadené rozhodnutí tak bylo vydáno v rozporu se zákonem a SO2 tak nezbude, než toto rozhodnutí zrušit.

Pokud tohle projde a SO2 zruší rozhodnutí, SO1 vyznačí na příkaz nabytí právní moci a časem začne vymáhat pokutu. Pak ale můžu otočit a pro změnu tvrdit, že jsem odpor podal a na výzvu podpis doplnil. Ostatně se mohu hájit jakkoli (i lží). To, že jsem v odvolání lhal snad není trestné...
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10