30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10

Autor Téma: [LOST] Jihlava bez podpisu  (Přečteno 21490 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #15 kdy: 17 Dubna 2019, 20:16:30 »

Spíše byl zájem vyvolat diskusi, nebylo to mířeno pouze na Vás.

Já jsem asi pořád ještě nezdravě naivní. Poslat schválně nepodepsaný odpor by mohlo vykazovat znaky zneužití práva, ale to že by se SO zcela vykašlal na výzvu k doplnění podání, to by znaky zneužití práva nevykazovalo? A to že ti šmejdi pošlou příkaz jen proto, aby přerušili promlčecí lhůtu nevykazuje znaky zneužití práva? Že používají fikci doručení, objektivní odpovědnost řidiče, mizerné měřící zařízení, posílají nepodepsané sprdelní výzvy (resp. nechávají posílat ty výzvy úplně jiným subjektem), odmítají zaslat kopii spisu ... to také nevykazuje znaky zneužití práva?

Rád bych jim ale tu sprdelní výzvu bez podpisu a razítka (kterou dle obálky navíc odeslal jiný subjekt) dal pořádně sežrat. Je ale samozřejmě pravdou, že to můžu vytáhnout až výrazně později.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #16 kdy: 17 Dubna 2019, 20:33:40 »

Opravdu nechci hájit orgány, můj a váš subjektivní názor na tu sebranku asi nebude zas tak odlišný, ale to co píšete je argument v stylu A vy zase mlátíte černochy!

Jasným účelem § 37 je upozornit podatele na vadu podání a umožnit mu ji napravit. Pokud podatel dává explicitně najevo, že vada nevznikla neznalostí, omylem, opomenutím atp., ale že si jí je vědom a činí to úmyslně, následná procedura jaksi postrádá smysl. A pokud to podá dokonce tak, že vadu rád odstraní, ale jen když/až ho k tomu úřad vyzve, tak se na mě nezlobte, ale nevím co by pak bylo zneužitím práva, když ne toto.

A čistě akademicky - zrovna tohle otáčet asi nejde. Zneužití práva pojmově předpokládá výkon nějakého práva, zde zřejmě procesního práva, tj. možnosti účastníka řízení nějakým způsobem postupovat. Druhá strana v tomto směru nemá práva, ta vykonává svou pravomoc, což doktrinálně odpovídá spíše povinnosti než právu, každopádně se to posuzuje podle jiných standardů.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #17 kdy: 17 Dubna 2019, 20:45:33 »

To se asi opět projevila moje absence znalosti základů práva. Já si v "zneužití práva" vyložilo slovo "právo" jako zákon nebo usnesení ne jako "právo na něco". V takovém případě by pak šlo definovat klasický postup ouřadů jako zneužití povinnosti.

Další verze návrhu nepodepsaného odporu:

Velevážený orgáne,
proti příkazu č.j. XXX podávám odpor.

Zároveň vás žádám o zaslání výzvy k uhrazení určené částky dle § 125h ZPPK (dále jen "výzva"), neboť bez výzvy nemůžete zahájit správní řízení o přestupku provozovatele vozidla.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #18 kdy: 17 Dubna 2019, 20:53:31 »

Lepší. Možná nelze zahájit místo nemůžete zahájit, ale to už je nuance.

ad zneužití) Každodenní postup úřadu nejlépe vystihuje § 329 TZ, bohužel laťka je nastavena proklatě vysoko.
« Poslední změna: 17 Dubna 2019, 20:57:42 od hh »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #19 kdy: 17 Dubna 2019, 21:02:40 »

posílají nepodepsané sprdelní výzvy (resp. nechávají posílat ty výzvy úplně jiným subjektem)
Rád bych jim ale tu sprdelní výzvu bez podpisu a razítka (kterou dle obálky navíc odeslal jiný subjekt) dal pořádně sežrat.

Tenhle postup úřadu by asi chtěl přes 106 prověřit.
Nemám to ověřené, ale orgány napříč republikou využívají službu soukromé firmy, která má software na vyhodnocení výstupů ze sprdelních radarů a rozesílá automaticky z Českých Budějovic odpustky. Zarazily mě právě ty opakující se České Budějovice u různých úřadů a magistrátů. Možná by se dala využít participace soukromé firmy na výběru = případná nezákonnost.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #20 kdy: 17 Dubna 2019, 21:16:45 »

Jihlava neúplný (=nepodepsaný) odpor bere jako neexistenci odporu a příkaz nechají nabýt právnmí moci. Podnět k přezkumu SO2 zamítá a ke správní žalobě na KS to dát nelze (nebyly využity všechny řádné opravné prostředky).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #21 kdy: 17 Dubna 2019, 21:24:39 »

Mršťa> Já jsem nemířil na soukromou firmu (to mne nenapadlo, ale dalo by se také použít), ale na to, že:

Obecní úřad obce s rozšířenou působností bezodkladně po zjištění nebo oznámení přestupku vyzve provozovatele vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení určené částky...

Obecní úřad Jihlavy je A = "Magistrát města Jihlavy, Masarykovo náměstí 1, 586 01 Jihlava"
Odpustkovou výzvu poslal B = "Statutární město Jihlava, Odbor dopravy, P.O. Box 501, Nemanická 16, 370 20 České Budějovice 90"

A != B

Obecní úřad obce s rozšířenou působnosti (A) neodeslal (a nedoručil) sprdelní výzvu, tedy nemůže zahájit sprdelní řízení (ač na to mají na Vysočině jiný názor). Že sprdelní výzvu odeslal (a doručil) jiný subjekt (B) IMHO nemůže tuto chybu napravit.

enzym> Z tohoto příspěvku mi vychází, že Jihlava k doplnění podpisu do odporu vyzývá. Máte jinou zkušenost?

Bráno ad absurdum by pak Jihlava mohla brát jakýkoli odpor jako neexistující a pak by také nešlo podat správní žalobu, neboť nebyly využity všechny řádné opravné prostředky. Jinak řečeno, proti příkazu z Jihlavy by neexistovala žádná obrana. Tak špatně na tom snad ještě nejsme. Doufám.

Každopádně děkuji za doporučení. Možná by odpor mohl být podepsaný, ale třeba by mohlo absentovat datum narození.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #22 kdy: 17 Dubna 2019, 22:30:50 »

Obrana existuje..
když SO1 bude ignorovat prokazatelně podaný odpor tak můžete měsíc počkat a pak dát podnět na SO2 k opatření proti nečinnosti.. když SO2 uzná že příkaz se odporem zrušil a nařídí SO1 pokračovat v řízení tak další ignorování odporu ze strany SO1 asi není udržitelné..

a nebo se můžete bránit až SO1 začne ten příkaz vymáhat.

Když by k doplnění podání vůbec nevyzvali tak to by problém (pro úřad) byl.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #23 kdy: 17 Dubna 2019, 22:37:19 »

Moje zkušenost rádce mimo toto fórum:
Citace
...no udelal jsem chybu pri odporu proti prikazu, Zakon je napsan nejednoznacne. Poslel jsem jim odpor bez elektronickeho podpisu a oni mi ho hned druhy den potvrdili.No a pak pockali 8 dni a nasledne mi napsali ze je prikaz pravomocny a vykonatelny protoze jsem odpor nepodal v obligatorni forme dle zakona. Proste jsem ho mel potvrdit do 5 dnu jeste znovu s elektrobickym podpisem. Nechapu proc zakon pripousti podat podani bez el. podpisu kdyz to vlastne nejde. Ale jinak vsechna ostatni podani podana pred tim stejnym zpusobem urad prijal. Takze klasickej podraz....
Zakon nerika kdo komu ma prikaz do 5 dnu potvrdit, ale oni maji asi nejaky vykjlad ze to mam udelat ja. Ja nemam zadneho pravnika a abych si k zakonum jeste shanel vyklady to uz je na hlavu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #24 kdy: 17 Dubna 2019, 22:38:49 »

A co když úřad uzná nepodepsaný odpor, pokračuje v řízení a neobtěžuje se s výzvou k odstranění vady? To je teď poslední dobou trend.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #25 kdy: 17 Dubna 2019, 22:41:23 »

2M> V takovém případě by patrně bylo lepší nevyčkávat jen měsíc ale raději rok.

enzym> Mluvím o fyzickém podpisu rukou psaném na papír propiskou. Ohledně elektronického podpisu nemám nastudováno (ale uvažuju o jeho pořízení - ovšem někdy časem).

t4455> To je pak potřeba jim (ve vhodnou chvíli) vpálit, že odpor je neplatný dokud si nevyžádají podpis.  8)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #26 kdy: 17 Dubna 2019, 22:58:07 »

enzym:
To je trochu jiný problém.. on asi podal odpor elektronicky bez podpisu (asi obyčejným mailem).. a dostal se do §37(4) správního řádu
..nebyl problém s obsahem odporu, ale způsob podání.
Podání poslané mailem bez elektronického podpisu (a nebo třebas faxem) opravdu platí jen když ho do 5 dnů potvrdí oficiálním způsobem (písemně, ústně do protokolu a nebo elektronicky s podpisem).. úřad k doplnění nemusí vyzvat.

2M> V takovém případě by patrně bylo lepší nevyčkávat jen měsíc ale raději rok.

Ano.. ale někdy může mít smysl být aktivní i sám když chce obviněný zabránit vymáhání příkazu.
(Zejména proti vadnému příkazu s body a nebo zákazem řízení je asi lepší aktivně bojovat než hrát mrtvého brouka.)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #27 kdy: 17 Dubna 2019, 23:02:24 »

2M> Samozřejmě. Ale tady se bavíme o sprdelním příkazu bez bodů nebo zákazu řízení. O mnoho nejde, lze riskovat.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #28 kdy: 18 Dubna 2019, 07:47:10 »

A co když úřad uzná nepodepsaný odpor, pokračuje v řízení a neobtěžuje se s výzvou k odstranění vady? To je teď poslední dobou trend.
No pokud se nikdo (především obviněný - nepodepsaný podatel odporu) neozve, tak se logicky nestane nic. Pokud odpor nějak zpochybní, je už bezpředmětné posílat dodatečně výzvu dle § 37, ale i kdyby ji pilný SO jako akt dočasného odsunutí problému poslal a podatel na ni nereflektoval, nic se na situaci nemění. SO by pak logicky k odporu musel zaujmout stanovisko, buď vysvětlit, proč odporu i přes zjevnou vadu a neprovedení procedury dle § 37 přiznal účinky, nebo uznat, že to byla chyba, prdnout na příkaz doložku PM a podle kontextu pak řešit zmatečnou fázi řízení (pokud není skončeno, tak zastavit pro překážku věci rozhodnuté, pokud je již pravomocně rozhodnuto, dát podnět k přezkumu). Pokud by účastník s řešením SO nesouhlasil, což se asi týká především situace, že SO trvá na tom, že zpochybněný odpor zrušil příkaz, šlo by z hlediska systematiky o vadu řízení a nezákonnost v něm vydaného rozhodnutí (SprŘ nezná např. zmatečnost jako speciální kategorii), od toho by se odvíjela procesní obrana, tedy nejdřív odvolání proti rozhodnutí, a pak případně žaloba.
« Poslední změna: 18 Dubna 2019, 07:48:51 od hh »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava bez podpisu
« Odpověď #29 kdy: 19 Dubna 2019, 07:54:36 »

Číkus
« Poslední změna: 17 Listopadu 2019, 15:20:53 od t4455 »
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10