30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu  (Přečteno 10424 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #30 kdy: 02 Listopadu 2018, 11:35:08 »

swenak: ano pravda...ono celá ta věta by chtěla asi vymyslet jinak....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #31 kdy: 07 Listopadu 2018, 17:52:08 »

Video je muzeum s cca 1 fps, ale jako naschvál je zachycena červená a auto před stopčárou. Vykouzlit z něj nějakou nouzi, natož pak krajní, neumím, další vozidlo zastavuje na stopčáře až za 7 s. To, že jde o vozidlo nad 3,5 t a je kluzko znamená pouze to, že řidič měl přizpůsobit rychlost jízdy ....blabla.... § 18 odst. 1 a pokus o obhajobu tímto směrem je kontraproduktivní. Snad by to šlo nějak přes neprůkaznost videa s 1 fps, ale já nevím jak, to je parketa spíše pro kouzelníky ve strategii a taktice SŘ.
Snímky z RedConu bývají obvykle dokonalé bez stínu pochybností o tom, co se dělo, proč je ve spisu taková katastrofa, která nedokazuje vůbec nic?
« Poslední změna: 07 Listopadu 2018, 18:56:34 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #32 kdy: 08 Listopadu 2018, 07:02:44 »

Jen myšlenka: neni v enzymově příspěvku výše jeden krásný odvolací bod? A použitelný hned ve dvou rovinách.

Pirát v rámci studia spisu srovnal  video založené ve spise s jinými výstupy téhož zařízení a konstatuje, že parametry videa neumožňují posoudit pohyb a polohu vozidla v čase vůči stavu světelné signalizace, děj zachycený je snímkován 1sec a poloha v čase tedy může být různá o významné jednotky metrů.

A dále, protože běžný výstup z použitého zařízení bývá podle srovnávacích vzorků jiných záznamů velmi přesný a podrobný, pirát se domnívá, že založený záznam byl poupraven, či užit v režimu, který je přitěžující. Může jít záměr, protože SO1 rozhodl cca 14 hodin poté co se záznam dostal do pirátova dosahu. Návrh na rozpitvání videa, doplnění návodu a možnosti nastavení výstupu kamerového systému, doplnění či srovnání se záznamy ze stejného období .....

enzym snad doplní, ale na tomhle by se dalo slušně točit, ne?
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #33 kdy: 08 Listopadu 2018, 10:19:25 »

Doplnil bych, že při rychlosti 50 km/h ujede vozidlo bezmála čtrnáct metrů za jednu sekundu. Jen pro případ, že soudruh Vlček na fysice chyběl...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #34 kdy: 10 Listopadu 2018, 17:21:30 »

Díky všem za komentáře a podněty, pokusil jsem se sepsat nějaké body odvolání, ty přikládám v příloze.

Jediné další, co mne napadlo, je výše pokuty, ale její odůvodnění - přísný trest, protože nejsou body je asi z hlediska zákona v pořádku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #35 kdy: 12 Listopadu 2018, 10:28:32 »

Jediné další, co mne napadlo, je výše pokuty, ale její odůvodnění - přísný trest, protože nejsou body je asi z hlediska zákona v pořádku.
Arbitrarní výměru sankce dávám do odvolání vždycky, protože málokdy někdo zhodnotí viditelnost, denní dobu, hustotu provozu atd. - což by měli.

Proto je třeba, s ohledem na výše uvedené, na provozovatele pohlížet přísněji, aby bylo dosaženo zájmu společnosti postihovat za konkrétní protiprávní jednání skutečné pachatele přestupku.

Tohle není zákonným způsobem dosažitelní. Je to stejný konstrukt jako měl Wehrmacht. Když se tu vyskytne partyzán, zastřelíme starostovi manželku, aby si na to příště dal pozor. V ideálním světě by takové hovado dostalo deku, v tom našem světě se hodí ještě nefunkčnost uložené sankce a porušení práva na spravedlivý proces.
inspirace z odvolání v příloze...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #36 kdy: 16 Ledna 2019, 23:00:41 »

Díky všem za tipy, prozatím byl případ krajem vrácen k novému projednání v podstatě pouze na základě toho, že SO1 vydal rozhodnutí hned další den po vyzvednutí spisu.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #37 kdy: 27 Ledna 2019, 14:41:20 »

Ad (ex)spolužák, poměřování vzájemných intelektuálních kapacit, odkaz na starou známost, PM vykazující jakési znaky ... není-li toto podjatost, tak už nevím.
Tak toto podjatost dle Magistrátu města Jihlavy není. Pokusím se zajistit, co vypověděl Vlček při šetření podjatosti a podám odvolání, audio bohužel nemáme, takže to nejspíš smetou ze stolu...



« Poslední změna: 27 Ledna 2019, 20:23:11 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #38 kdy: 04 Února 2019, 20:00:49 »

Přikládám další dokumenty, ke kterým jsem se dostal při nahlížení. Komentář k postoupení odvolání opravdu stojí za to, fórum 30 kmh je tam velmi populární, stejně jako OSBID. Jinak klasika, žádné důkazy není třeba dodávat, vše již bylo prokázáno bez pochybností.
« Poslední změna: 04 Února 2019, 20:16:12 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #39 kdy: 04 Února 2019, 20:10:10 »

Je to blbě anonymizováno viz náhled (ČJ jsem rozostřil já):
Místo černých obdélníků pouze orámováno.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #40 kdy: 04 Února 2019, 20:16:43 »

Opraveno, díky za rychlé upozornění.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #41 kdy: 05 Února 2019, 14:28:20 »

Přikládám další dokumenty, ke kterým jsem se dostal při nahlížení. Komentář k postoupení odvolání opravdu stojí za to, fórum 30 kmh je tam velmi populární, stejně jako OSBID. Jinak klasika, žádné důkazy není třeba dodávat, vše již bylo prokázáno bez pochybností.
Chtěl jsem se do toho ponořit, ale ke své smůle trochu ovládám latinu a po pohledu na «modus operandy» (str. 13 podtrženo) jsem utrpěl něco jako zásah bleskem a dalšího čtení nejsem schopen ...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #42 kdy: 05 Února 2019, 16:24:29 »

Oni se na nás dnes domluvili, pane hh. Prvně TomRider s tím svým "velmy", ignorací interpunkce a inovativní aplikací shody podmětu s přísudkem, pak vstan, kterému jsem odkazoval na vlákno, kde jsem mu před měsícem reagoval na zcela totožný dotaz, a teď do toho ještě modus operandy (asi genitiv...). ;)
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #43 kdy: 12 Února 2019, 20:09:13 »

Tak máme opět rozhodnuto, přikládám. Nemám slov, lžou, nic doplňovat netřeba, vše bylo prokázáno, samozřejmě opět pošlu odvolání, ale silně pochybuji, že tohle Jihlava opět shodí.

Fóru 30 kmh je v rozhodnutí věnována spousta práce, nezbývá než poděkovat Vlčkovi za snahu.


IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nahlížení Ji - neposkytnutí spisu
« Odpověď #44 kdy: 27 Března 2019, 22:41:23 »

Odvolání. :)
IP zaznamenána