30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost v obci, výzva "nedoručena"  (Přečteno 5965 krát)

ondrik

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« kdy: 13 Prosince 2017, 11:04:57 »

Ahoj,
mému vozu bylo v obci úsekovým měřením naměřeno 58kmh a jako provozovatel jsem byl obeslán Výzvou k uhrazení určené částky. Psaní ale bylo vyzvednuto mým jmenovcem, u kterého neodpovídá rok narození - teoreticky mi tak nebylo předáno. Nicméně jsem se dozvěděl co je jeho obsahem.. (výzva, fotka, bonz papír, složenka)

Je rozumné tedy nijak nereagovat a čekat až se mnou bude zahájen přestupek provozovatele vozidla? 15 dní už uběhlo, reagoval bych tedy v rámci 60 dní ode dne přestupku variantou Helga (z fotky jde jasně o ženu). Nejde o Prahu, takže vyignorováním to zřejmě neskončí.

Nejradši bych počkal co se bude dít dál.. Nelíbí se mi jak úřad pracuje (výzva má číslované stránky a jedna tam prostě není, fotka je za autem celá rozčtverečkovaná jako by tam někdo umazal další auto...) a o tolik peněz navíc asi nepůjde. Na úřad to nemám tak daleko, takže bych tam klidně v budoucnu zajel.

Předem děkuji za rady




IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #1 kdy: 13 Prosince 2017, 11:18:53 »

O ničem nevíte, ignorovat. Až přestupek odloží a překlopí na sprdel, tak máte vyhráno.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #2 kdy: 13 Prosince 2017, 11:50:07 »

Nedoručení může vést k cíli, ale je potřeba, až na to přijde, umět prokázat, že to nebylo vydáno vám (opisovala si pošta nějaký doklad?), jmenovec by též měl být připraven v té věci podat vysvětlení (např. si myslel, že to je určené jemu, a když zjistil, že jde o § 125h, vyhodil to, protože takový je jeho standardní postup u tohoto druhu písemnosti) . Zároveň chcete-li jakýkoliv další postup založit na tom, že vám tato věc nebyla doručena, nesmíte připustit, že jste se s ní seznámil.
IP zaznamenána

ondrik

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #3 kdy: 14 Prosince 2017, 14:04:49 »

Děkuji za příspěvky. Dle mojí informace by mělo být opsané číslo OP, osoba je ochotná spolupracovat.

Dám průběžně informaci, jestli nastavená taktika probíhá úspěšně.
IP zaznamenána

ondrik

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2018, 08:53:46 »

Ahoj,
tak po pěti měsících od "nedoručení" Výzvy k zaplacení určené částky dorazila další listina. Tentokrát ponechána ke vhození do schránky.
Bez další snahy o prošetření mi rovnou došel Příkaz za par. 125f odst. 1.
Proti příkazu nyní podám v poslední den lhůty Odpor. Nevím jestli má nyní cenu jezdit kouknout na spis..? Spíš bych počkal, co z nich vypadne dál.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2018, 09:44:21 »

Ahoj,
tak po pěti měsících od "nedoručení" Výzvy k zaplacení určené částky dorazila další listina. Tentokrát ponechána ke vhození do schránky.
Bez další snahy o prošetření mi rovnou došel Příkaz za par. 125f odst. 1.
Proti příkazu nyní podám v poslední den lhůty Odpor. Nevím jestli má nyní cenu jezdit kouknout na spis..? Spíš bych počkal, co z nich vypadne dál.
Nic nového už do spisu nepřibude, jen budou dokola omílat a vařit z toho co už mají. Pokud to máte cestou blízko, tak je dobré zajet tam co nejdříve a neohlášeně. Jednak je šance, že mají bordel ve spisu a takymohou dělat ofuky s neposkytnutím spisu (protože ho má Máňa v trezoru a je na dovolený - nasrat http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu)
A samozřejmě přede dveřmi úřadu zapnout nahrávací zařízení a nevypínat dokud neodejdete ven se spisem nebo s odmítnutím.
Pro stealth mod je dobré mít mobil v kapse a ven nechat jen handsfree, ale přiznaný mód má něco do sebe. Praziti to milujou.
IP zaznamenána

ondrik

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #6 kdy: 18 Dubna 2018, 08:54:34 »

Tak jsem dnes zajel na úřad nahlédnout do spisu. Ve spisu je:
Oznámení o spáchání přestupku
Záznam o měření
Ověřovací list radaru
Výzva k uhrazení určené částky
Usnesení o odložení - pátrali 60 dnů, ale nedopátrali...
Příkaz - přestupek provozovatele

Na doručence k výzvě samozřejmě není můj podpis.
Poslal jsem tedy odpor.

Nyní předpokládám, že bude následovat výzva k seznámení se s doklady před rozhodnutím..
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2018, 15:10:31 »

Nemůže ouřada tvrdit že po nahlédnutí do spisu jste se o výzvě a její nedorućení dozvěděl? A když nebudete namítat teď tak to pak bude brát jako účelové tvrzení?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2018, 15:18:59 »

I kdyby se tím nahlédnutím doručilo, tak po zahájení řízení o sprdeli (přestupku provozovatele) je na odpustek již pozdě.
IP zaznamenána

ondrik

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #9 kdy: 07 Dubna 2020, 23:33:10 »

Aktuální situace - po podání odporu před dvěma lety již bez reakce úřadu
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Rychlost v obci, výzva "nedoručena"
« Odpověď #10 kdy: 07 Dubna 2020, 23:38:08 »

V tom případě gratuluji a přesouvám.
IP zaznamenána