30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12

Autor Téma: Starý Vestec - oslepující radar  (Přečteno 69960 krát)

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #135 kdy: 19 Října 2019, 23:12:15 »

https://lysanasspojuje.cz/radar-ve-starem-vestci/ v tomto článku píšou, že dnes stacionár není, usekovka je.
Připomínám, že ta bílá budka na mě blikla 2x krátce za sebou. Jak to tam teda mají ti ubožáci?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #136 kdy: 21 Října 2019, 10:21:00 »

Radar (od Poděbrad) není v provozu od konce 2018 - pokud ta budka stále bliká, tak je to už jen plašič. Nebude mít obnovenou homologaci/metrologickou zkoušku. Od 1. června 2019 v SV funguje úsekovka v OBOU(!!) směrech. Kamery i čáry na silnici jsou viditelné. V Panoramě ani StreetView ještě nejsou. Úsekovka je na silnici 611 na úseku od konce obce směr Poděbrady až po cca odbočku na Lysou po silnici 272.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #137 kdy: 24 Ledna 2020, 11:38:07 »

Radar (od Poděbrad) není v provozu od konce 2018 - pokud ta budka stále bliká, tak je to už jen plašič. Nebude mít obnovenou homologaci/metrologickou zkoušku.

No moment, pokud to tam pořád bliká, nejedná se náhodou o porušení ZPPK § 78 odst. 6? Jestliže to nemá homologaci, tak to tam snad nemá co dělat, ne?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #138 kdy: 18 Února 2020, 08:26:51 »

Radar (od Poděbrad) není v provozu od konce 2018 - pokud ta budka stále bliká, tak je to už jen plašič. Nebude mít obnovenou homologaci/metrologickou zkoušku.

No moment, pokud to tam pořád bliká, nejedná se náhodou o porušení ZPPK § 78 odst. 6? Jestliže to nemá homologaci, tak to tam snad nemá co dělat, ne?

Vedoucí lyského dopravního odboru nekomunikuje - bývalý radar není města, ale CR ale město resp místně příslušný silniční úřad by mělo trvat na jeho odstranění/znefunkčnění. Ale radnice dělá že se nic neděje, asi se budu muset zeptat na kraji, proč mi radnice neodpovídá.
Stejně tak mi radnice už měsíc není schopna říct kdo servisuje a seřizuje stávající HW úsekovky (vlastněný městem).
Minulý týden se objevila veřejná zakázka (https://www.hlidacstatu.cz/VerejneZakazky/Zakazka/9EBE38B1205F451730C753B71888D668?QS=icozadavatel%3A00239402) na nového dodavatel služeb k automatické sprdelizaci/výběru mýtného. Takže je dost možné, že město od toho loňského června na základě varnsdorfských událostí projíždí víc správek než je městskému rozpočtu zdrávo...
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #140 kdy: 01 Dubna 2020, 17:34:10 »

Odměna a Platební podmínky

Odměna Pronajímatele za Předmět plnění je sjednána následovně:

Pronajimatel má nárok na částku 150,- Kč bez DPH za každé jedno měření dokládající spáchání přestupku porušenim maximální povolené rychlosti v dotčeném úseku (měřené lokalitě), přičemž jedním měřením se rozumí automatické (zcela nezávislé na konání Pronajímatele) předání takových dat o jednom měření z Měticiho zařízení do SDP 2.0 ci SDP 2.5, která splňují provozní parametry nastavené Nájemcem pro detekci přestupku (byl překročen Nájemcem určený limit maximální rychlosti a data jsou v souladu s požadavky danymi platnými právními předpisy, především pak zákonem o metrologii) a obsahují veškerá data (včetne metadat a obrazových dat) o měření (možném přestupku) umožňující následné vyhodnocen přestupku překročení maximální povolené rychlosti na úrovni městské policie a správa v souladu s platnými právními předpisy.

Pronajímatel bude částku za měřeni krát počet měřeni (dle parametrů výše) (dále „Odměna") účtovat souhrnně za každý jeden ukončeny kalendární měsíc (dále jako „Rozhodné období) počinaje měsicem, ve kterém bude dle této smlouvy poskytováno provoz SDP 2.0 a SDP 2.5 (spolu či samostatně). V případě ukončení Smlouvy v průběhu Rozhodného obdobi, uhradi nájemce alikvotní částku.

Pro vyloučení pochybností strany potvrzuji, že Pronajímatel nemá jakykoli vliv na rozsah měření a parametry měření a nemůže tak ovlivnit vsi celkově nárokované Odměny za všechna měřeni.

Strana 3 z 33

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8291303
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #141 kdy: 02 Dubna 2020, 05:00:53 »

A já proč mi tak snadno zbaštili Helmuta. Mají máslo na hlavě a stažené poloviny.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

keymaker

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #142 kdy: 14 Července 2020, 09:01:08 »

Nedávno jsem projížděl přes Starý Vestec a o pár km/h jsme překročil rychlost světla, což se samozřejmě nesmí (říkal Einstein). Za trest mi teď přišla Výzva od nějaké soudružky Görnerové. Provedl jsem tedy dělostřeleckou přípravu a jako nejlepší strategie mi vychází odvolat se na nezákonost měření dle rozsudku 10As107/2018 (samozřejmě až obdržím Rozhodnutí, jestli tedy vůbec k něčemu takovému dojde). Když má pronajímatel 150Kč z každého měření, tak to snad nemůžu prohrát. Případně mě někdo ze zkušenějších opravte, pokud jsem něco přehlédl. Pořád ještě mám čas zvolit jinou strategii, např. napráskat Helmuta. Nebo přispět soudružce Görnerové na nové kozy ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #143 kdy: 14 Července 2020, 09:33:55 »

Už se to tu asi probíralo, ale pokud jde o odkazovanou smlouvu s ICZ a poplatek od případu, tak to se ve více ohledech liší od původního modelu CzechRadar (a podobných, naposledy třeba Varnsdorf), o čemž NSS prohlásil, že to je nezákonné kvůli kumulaci vlivu soukromého subjektu na měření a zájmu téhož subjektu na výsledku.

Jenže ICZ neprovozuje měření, ale jen nějaký podpůrný systém pro vedení řízení, který SO usnadňuje administrativu. A nechává si platit od počtu případů, které dostane na vstupu (jako výstup z toho měřícího stroje, který si, alespoň oficiálně, provozuje sama obec). Tedy ICZ nemůže nijak ovlivnit, kolik případů bude (a tedy ani odměnu), ani nemá přímý zájem na tom, aby co nejvíc těchto případů skončilo inkasem (protože odměnu dostane bez ohledu na to, jak konkrétní věc dopadne).

Trochu to smrdí, protože jako obchodní model, ve kterém jde ve výsledku o licenci a provoz sw resp. související podporu, je to dost neobvyklé, ale nikoliv samo o sobě nezákonné. Je možné, že angažmá ICZ je ve skutečnosti mnohem širší, než jak se tváří na papíře podle smlouvy, ale to by se muselo nejdřív prokázat ...
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #144 kdy: 14 Července 2020, 10:54:48 »

Pořád ještě mám čas zvolit jinou strategii, např. napráskat Helmuta. Nebo přispět soudružce Görnerové na nové kozy ;D
Helmuta dost odmítají, nějaké zkušenosti tam už mám... :-)
IP zaznamenána

keymaker

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #145 kdy: 16 Července 2020, 08:03:38 »

Takže Helmuta nemá v tomto případě smysl používat? Ani jako nástroj pro získání času a nasypání písku do soukolí zaměstnáním úředníka? I kdyby to mělo zachránit jediného pyráta... :D
IP zaznamenána

keymaker

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #146 kdy: 12 Října 2020, 09:27:49 »

Před týdnem jsem dostal předvolání k ústnímu jednání do Lysé nad Labem. Vzhledem k tomu, že jsem zatím žádné ústní jednání neabsolvoval (všechny dva moje případy se řešily mimo ústní jednání), chci se zeptat zkušenějších, jestli nehrozí ze strany úředníka nějaká kulišárna. Přeci jenom máme nouzový stav, vláda zvažuje tvrdý lockdown a nějaký parazit se v této krizové situaci rozhodne, že mně musí za každou cenu osobně vidět jenom proto, aby mně ukázal fotku z radaru? Navíc vyhrožuje, že pokud se nedostavím na ústní jednání bez řádné omluvy, hrozí mi pokuta až 50.000Kč a mohu být předveden Policí ČR (to jako vážně?). Pokud tohle není podjatost, tak fakt nevím, co už. A co takhle podezření na zneužití pravomoci úřední osoby, myslíte že by to mělo nějakou šanci na úspěch?

Já potřebuji okopírovat spis, takže na to jednání přijdu. Spojím nepříjemné s užitečným, ofotím spis a odmítnu vypovídat (samozřejmě za každou radu navíc budu vděčný). Ale stejně mně vrtá hlavou, proč někdo riskuje vlastní zdraví (možná i život) kvůli pár vybraným stokorunám na pokutě...

A ještě poznámka na závěr - pokud by někdo z místních oplýval neodolatelnou touhou pokecat si s úředníky městského úřadu v Lysé, rád mu tuto šanci poskytnu (podrobnosti když tak přes SZ).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #147 kdy: 12 Října 2020, 09:46:38 »

Účast na ústním jednání je právem a nikoli povinností. To poučení je na stížnost a námitku podjatosti.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #148 kdy: 13 Října 2020, 12:23:02 »

ještě si předem ověřte, že vás dotyčný úředník přijme viz https://mestolysa.cz/cz/krizove-situace/koronavirus-informace-pro-obcany/opatreni-prijata-krizovym-stabem-orp-lysa-nad-labem-na-zaklade-vyhlasenych-opatreni-vlady-cr-ze-dne-08-10-2020 - aby vás nehnali z budovy... Já s Lysou řeším vše korespondenčně, na tenký led ústního jednání jsem nikdy neměl odvahu. Takže přeji pevné nervy. Přijít, požádat o spis, nafotit, dle sympatie k úředníkovi poděkovat a pozdravit a odejít....
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #149 kdy: 13 Října 2020, 23:33:34 »

já bych doporučil
přijít - zapnout nahrávání záznamu - požádat o spis
a td.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12