30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 12

Autor Téma: Starý Vestec - oslepující radar  (Přečteno 69451 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Starý Vestec - oslepující radar
« kdy: 19 Února 2018, 10:40:55 »

Zdravím, projížděli jsme v noci obcí Starý Vestec a něco na nás bliklo tak, že jsme několik sekund vůbec nic neviděli a z kraje si řidič myslel, že na něj někdo střílí a trefil se. Paradoxně o kousek dál v úplné tmě skočil najednou z pole do silnice týpek v černém oblečení, který nesl pytel s odpadky a normálně na férovku bez rozhlížení a s kapucou si to pomalu štřádoval přes silnici. Byl vidět  úplně na poslední chvíli a kdyby to bliklo v tom okamžiku tak ho prostě zabijeme.

Napsal jsem starostovi Starého Vestce, co to konkrétně je, tady je odpověď:

Zařízení oslepuje jen neukázněné řidiče, kteří při průjezdu obcí nedodržují rychlost, stanovenou zákonem. Musím předeslat, že je nastaveno na rychlost 60 km/hod, při stanovené rychlosti 50 km/hod. Jenom ten kdo překročí 60 km/hod, je záznamovým zařízením pohnán k odpovědnosti. Jedná se o zařízení schváleného typu, provozované na základě veřejnoprávní smlouvy mezi obcí Starý Vestec, Městskou Policií Lysá nad Labem a Odborem dopravy MěÚ Lysá nad Labem. Příště musíte pomaleji.
Ing. Zdeněk Moc, starosta obce Starý Vestec


Čili oni někoho změří, vědí, že jede rychle a že jede do obydlené části obce a jejich řešení je takového řidiče zcela paralyzovat a oslepit a tím nějak ochránit ty matky s kočárky. Dokážu pochopit, že mě přijde obsílka a budu se ve správku s někým hádat, ale tady jde podle mě doopravdy o zdraví.

Můj dotaz: Tohle je vážně "zařízení schváleného typu"?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2018, 10:45:30 »

Je otázkou zda tato "odpověd" starosty není pobídkou k podání TO pro obecné ohrožení.
Starosta evidentně pomíjí to, že se vesnicí může pohybovat vozidlo rychlostí přes 60 Km zcela legálně pokud
- jedná v krajní nouzi
- vozidla záchranných složek a policie
« Poslední změna: 19 Února 2018, 10:47:26 od pk202 »
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2018, 10:48:54 »

Stary Vestec je 'stara vesta' ... je to zde na foru mnohokrat probirano. Az prijde obsilka, hledejte hesla 'Vestec', 'Lysa nad Labem' a 'Czechradar'.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2018, 10:52:44 »

Dodám, že oba incidenty jsou zaznamenány na kameru, průjezd zónou smrti vypadá takto:

http://leteckaposta.cz/364308217

Stary Vestec je 'stara vesta' ... je to zde na foru mnohokrat probirano. Az prijde obsilka, hledejte hesla 'Vestec', 'Lysa nad Labem' a 'Czechradar'.

Tomu rozumím, pokud přijde obsílka, tak přijde obsílka. Ale tohle je vyloženě hazard se životy - ptám se hlavně proto, jestli existuje nějaký způsob jak je donutit tuhle věc sundat - představte si, že jedete do nemocnice, stres, někdo vám krvácí v autě, a do toho všeho nějakej Moc se svojí buzerbudkou vám hodí do očí dvakrát flashbang, vy sejmete nějakýho chudáka u kraje silnice, kterého jste kvůli tomu neviděli a máte na pět let vystaráno. Soudy, televize, pirát, vrah.

Ve Starém Vestci došlo za posledních 10 let na silnici 611 k celkem 7 nehodám, u kterých bylo zranění. Z toho jen 3 byly podle PČR následkem rychlé jízdy. Přijde mi, že tady je skutečně základ pro nějakou žalobu, protože pozice úředníků je prostě neobhajitelná. Kvůli třem nehodám za 10 let přece nebudeme oslepovat rychle jedoucí auta v obytné zóně...

Další pecka je pak také to, že lidé ze Starého Vestce si takovej odpad volí jako starostu, ale to je asi jiné téma.
« Poslední změna: 19 Února 2018, 10:58:51 od mcsoap »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2018, 10:53:49 »

Tohle by fakt za TO stálo. To nic nestojí a aspoň dostane starosta feedback.
Nejenže to neřeší záchranku a krajní nouzi, ale kazždopádně to má potenciál udělat z přestupku za dva body třeba zabití z nedbalosti. Příště by tam mohli dát rovnou synchronizovanou flintu. Kdo jede padesát je v pohodě, kdo jede rychleji, ten dostane buckshot do čelního skla.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2018, 13:18:50 »

Video či fotka by byla k dispozici?
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #6 kdy: 19 Února 2018, 14:54:29 »

Na oslepující radar jsme chtěli vyzkoušet fintu typu chodec epileptik na chodníku a řidič pirát na na silnici, ale už na to nedošlo, neboť bylo nahrazeno úsekovkou. Scénář jednoduchý, pirát propirátí nepatrně rychleji, aby to  blejsklo, chodec sebou praští na zem a bude simulovat záchvat. Pirát mu poskytne první pomoc, zavolá rychlou, než přijede rychlá, záchvat ustane. Chodec si bude stěžovat na přetrvávající bolesti hlavy. S tím by se pak dalo pracovat dál.   
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2018, 17:49:22 »

Nedalo mi to a na odpověď pana starosty jsem reagoval:

Citace
Dobrý den, jasně takže podle vás nejlepší řešení jak bezpečně zpomalit vůz, o kterém si máte důvod myslet, že jede rychle a do obydlené zástavby je, že oslepíte řidiče? To jste vymyslel Vy sám, nebo vám v tom pomáhal ještě nějaký český úředník? Děkuji za odpověď a zdravím,

A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat:

Pokud budete dodržovat v obci rychlost, takovou jaká je povolena a s dostatečnou rezervou, nic Vás oslňovat nebude. Až budete na vlastní oči vidět na přechodu pro chodce zmasakrovaného člověka, tak možná změníte názor. Vlastně nic, nejlepší obrana je útok, na pár blbců, kteří si něco vymysleli jako represi, když prevence nepomáhá. To zařízení je pravidelně kalibrováno a nemýlí se.
Zdravím a pořeji hodně kilometrů bez nehod a pokut (a bodů).
Jinak, až Vám dorazí výzva na zaplacení pokuty (včetně kvalitní fotografie), doporučuji obratem zaplatit. Pokud jste nejel 100, tak to bývá za 1.000 bez bodů.
Ing. Zdeněk Moc, starosta obce Starý Vestec


Rád bych se vyhnul akčním scénám s předstíráním záchvatů. Možná jsem naivní, ale já chci věřit že tyhle militantní kretény lze pořád porazit na hlavu normálními mechanismy uvnitř státu bez nutnosti páchat nějaké sebeusvědčující jednání.

Tupost toho pána mě nepřestává udivovat. Zmasakrovaným lidem na přechodu (které jsem v záznamech PČR nikde nenašel, nevím o tom, že by se ve Starém Vestci na silnici 611 někdy něco takového odehrálo ve zmíněné lokalitě) pan Moc chce zabránit tak, že rychle jedoucí řidiče oslepí.

Připadá mi ta rozprava, jako hrát šachy s holubem. Já sice asi vyhraju, ale holub sežere figurku, posere šachovnici a bude vítězně pajdat okolo. To prostě nejde vyhrát jinak, než podat TO, není s ním žádná domluva.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2018, 18:37:17 »

Já bych to viděl v prvé řadě jako podnět na místně příslušný DI PČR § 78 odst. 6 ZPPK V bezprostřední blízkosti pozemní komunikace v obci je zakázáno umísťovat cokoliv, co by bylo možno zaměnit s dopravní značkou, světelným a akustickým signálem, dopravním zařízením nebo zařízením pro dopravní informace nebo co by mohlo snižovat jejich viditelnost, rozpoznatelnost nebo účinnost, oslňovat účastníky provozu na pozemních komunikacích nebo rozptylovat jejich pozornost způsobem ovlivňujícím bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
I když to vypadá na první pohled jako blbost, tímto neformálním postupem se mi celkem daří likvidovat nejhorší hrůzy, které potkávám. Nejsem si jist, zda to má dostatečnou sílu na TO, jaký by byl základ právní kvalifikace?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #9 kdy: 19 Února 2018, 19:23:06 »

jaký by byl základ právní kvalifikace?

Nevím, chtěl jsem jenom indikátor od uživatelů fóra, jestli má můj názor nějaký merit a oporu v zákoně a pakliže ano, chtěl jsem zaplatit nějaký mrzký peníz za právní služby a regulérně to proti starostovi rozjet.

Přemýšlím, jakým termínem to arciodborně popsat. Prostě když stát vypisuje pokuty za rychlou jízdu, můžeme se dohadovat, že to je kvůli bezpečnosti a jak moc je to nesmysl (ty zákony, nebo ty pokuty), tak se to dá brát jako nějaká snesitelná buzerace. Jenže je úplně něco jiného, když se stát aktivně snaží vás vmanévrovat do situace, kdy v důsledku oslepení fakt někoho srazíte a stát vítězoslavně ukáže prstem na šíleného vraha, který zabil nevinného chodce, protože kvůli vysoké rychlosti ho neviděl. Nevím ani k čemu to přirovnat, prostě Vám letadlo vybočilo z kurzu a vy mu na kolizní kurz naschvál a jenom proto vyšlete druhé. Právě kvůli tomu, abyste pak mohli říct vidíte, kdyby se držel letového plánu, tak by k té srážce a smrti 700 lidí nedošlo.

To zařízení by mělo zmizet. Pokud jsou lidé ve Starém Vestci tak pitomí, že si volí do čela obce takové lidi jako je Moc, je to jejich věc. Ale oslepovat přespolní s tím, že když jedou rychle tak ať aspoň někoho smetou, je neakceptovatelné a kromě nápravy by za to měl být někdo hnán k odpovědnosti. Tohle není náhoda, ale záměr a ten člověk chce škodit a hazardovat s životy lidí. Patří do psychiatrické léčebny a ne na úřad.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #10 kdy: 19 Února 2018, 21:05:51 »

Sice to není úplně k tématu, ale taky to není úplný OT: pokud jsou moje informace správné (všechno per huba, ale z vícero zdrojů z radnice, ofiko na papíře jsem to neviděl) tak CR už by měl mít doručenu výpověď ze smlouvy na radar ve Vestci. Výpovědní doba je 12 měsíců, vypovězeno mělo být snad během ledna 2018. Je možné, že dojde k dohodě (radar už nějak blbne a v lednu měl dost dlouhé výpadky) a k vypnutí dojde dříve. Aktuálně se řeší co s osvědčeným "oslíčkem otřes se" dál. Vestečtí by chtěli podíl na pokutách a navíc i úsekovku v obou směrech.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #11 kdy: 20 Února 2018, 08:34:48 »

tamara> tim se asi vysvetluje, proc jsem nekdy v prosinci 2x videl fizlkaru s bradavici v te bocni ulici na zacatku Vestce (smerem na Prahu).
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2018, 09:45:59 »

tamara> tim se asi vysvetluje, proc jsem nekdy v prosinci 2x videl fizlkaru s bradavici v te bocni ulici na zacatku Vestce (smerem na Prahu).

Stáťáci občas stávají na konci Vestce směrem na Poděbrady a vybírají o kousek dál v té zatáčce v lesíku. Budiž jim alespoň minimálně ke cti, že to opravdu na místě kasírují. A ne jak lyské městapo, které se schová za sprdel a z oslíčka to cinká o 106....
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2018, 17:32:46 »

A co takhle vylepšit modelovou situaci. Jedu spořádaně 49 km/h a najednou mne předjíždí pirát který jede 80. Blik a já jsem oslepen. Co pan starosta udělá nyní  :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #14 kdy: 20 Února 2018, 17:47:42 »

Mates> Já bych to vylepšil výpovědí pyráta:

To si tak pokojně a pomalu odbočuji vlevo do jednosměrky a vtom mne pekelnou rychlostí podjede nějaké jiné auto. Bliklo to na mne tak, že jsem se málem vyboural.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 12