30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:


>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Může zde MP měřit?  (Přečteno 1259 krát)

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 251
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #15 kdy: 26 únor 2019, 06:36:58 »

Čas spáchání skutku je součástí jeho totožnosti. Je-li čas na bloku v rozporu s údajem o čase na fotodokumentaci, měl by být blok v přezkumném řízení zrušen. V takovém případě pak MP předá věc do správního řízení, jehož výsledek může být jakýkoli.

Čili pokud máte chuť zkusit si o ty 3 body a podmínku zahrát, podejte podnět k zahájení přezkumného řízení. Více bodů už nedostanete, riskujete pouze navýšení pokuty na 2.500 Kč (teoreticky až 5.000 Kč, ale to je více než nepravděpodobné) a úhradu nákladů řízení ve výši 1.000 Kč.
IP zaznamenána

uziv

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 774
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #16 kdy: 26 únor 2019, 08:26:23 »

Šel bych do přezkumu už jenom proto, že není zaškrtnuta forma zavinění. V Praze kvůli tomu tuším vraceli stovky pokut.
IP zaznamenána

Kamiq

 • -exot-
 • *****
 • Příspěvků: 218
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #17 kdy: 26 únor 2019, 08:26:49 »

Nejspíš měli na radaru nastaven stále ještě letní čas a jedou podle něj, když ho tam neumí přenastavit. Já bych šel také do přezkumu.
« Poslední změna: 26 únor 2019, 08:28:54 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Kulio

 • Příspěvků: 12
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #18 kdy: 26 únor 2019, 14:21:23 »

OK, takže pokud se rozhodnu zahrát si o své 3 body, jak nejlépe postupovat? Mám podat žádost o informace dle InfZ, kde budu požadovat fotografii. Po jejím obdržení - pokud tam bude správný čas 11:50, podat žádost o přezkum kvůli nesedícímu času s blokem a žádat zrušení blokového řízení? A pokud tam bude špatný čas 10:50 (shodný s blokem), mám podat žádost o přezkum s doložením alibi z Tesca? V obou případech podotknout, že na bloku není zaškrtnuta forma zavinění?

Víte jak, potřebuju to napsat "správně vědecky" a bez chyb, ať to zafunguje. Kdyby někdo z Vás měl nějaký podobný dopis, jak by to mělo vypadat, budu za něj rád.

A ještě jedna věc - správní řízení bude řešit Unhošť (sídlo dané MP) nebo Velká Dobrá (objednavatel měření)?

Jaké jsou podle Vás šance na úspěch?

Díky moc!
IP zaznamenána

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 1 251
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #19 kdy: 26 únor 2019, 14:35:43 »

Žádost o přezkum můžete podat rovnou. Není to vědecká disciplína, vystačíte si se dvěma větami. SO1 bude nejspíše Kladno. Šance na úspěch existuje vždy - odhadněte si ji podle WIN/LOST v sekci "Ukončené případy".
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 831
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #20 kdy: 26 únor 2019, 16:23:57 »

OK, takže pokud se rozhodnu zahrát si o své 3 body, jak nejlépe postupovat? [...] Jaké jsou podle Vás šance na úspěch?
Především si uvědomte, že podpis bloku je v 99 % případů konečná a efektivně proti takovému rozhodnutí a jeho následkům nejde bojovat nijak. Podpisem bloku souhlasíte, že se skutek stal tak, jak je v bloku popsán. I kdyby šlo dokázat, že k němu nemohlo takto dojít, nezpůsobuje to nezákonnost ani automaticky neotevírá cestu k napadení bloku, ostatně orgán, který o přestupku rozhodl, ani není povinen uchovávat záznamy a být připraven nést důkazní břemeno, protože i pro něj věc podpisem bloku po skutkové stránce skončila (reálně sice záznamy z lidaru nějaký čas mít jistě budou, ale na jejich procesní provádění nedojde). Tedy na nějaké přezkoumávání blbě nastavených hodin, kalibraci, proškolení opičátů atp. rovnou zapomeňte, to jste mohl řešit, pokud byste s vyřešením věci na místě nesouhlasil.

Dodatečně napadnout blok jde obecně dvěma způsoby. Podnětem k provedení přezkumného řízení nebo žádostí o obnovu řízení. Přezkum cílí na nezákonnost, tedy zpravidla na to, že blok nemá všechny náležitosti, nebo není skutek popsaný dostatečně na to, aby byl odlišitelný od jiných skutků, nebo není možné jednoznačně provést jeho právní kvalifikaci, nebo je kvalifikace provedena chybně, případně uložena sankce mimo zákonné mantinely. Obnova cílí na skutkovou stránku příkazního řízení na místě, tj. nikoliv na přestupek samotný, ale na to, zda a kdo blok podepsal, zda k tomu nebyl nějak nezákonně donucen či zmanipulován (obecně zda souhlas vyjádřený podpisem byl řádným projevem vůle a pokryl souhlas se skutkem, kvalifikací i výší pokuty), zda nebylo s blokem manipulováno, např. tam dodatečně něco upravováno atp.

V konkrétním případě, pokud tedy netvrdíte, že jste tam vůbec nebyl a blok nepodepsal, nebo něco podobného (např. že jste byl tak ožralý, že pro nepříčetnost nemá podpis účinky), je jediná možnost a to přezkum. Máte štěstí, že jak už uvedli kolegové, jistá šance existuje. Blok je nahrabaný na hranici čitelnosti a možná opravdu není uvedena forma zavinění (pokud tedy to X v místě dvojtečky nebylo pokusem o škrtnutí úmyslu). Sama skutková věta, když si odmyslím obtížnou čitelnost, je také na hraně určitosti. Neřeším kódy typu 50/76/73, ale např. není vůbec uvedeno, že obviněný měl být řidič. Absence formy zavinění by představovala jasnou nezákonnost, viz § 92(2)(f) PřesZ.

Podnět můžete poslat přímo orgánu, který rozhodl, tj. MP Unhošť, nebo nadřízenému orgánu, kterým je středočeský krajský úřad. Nebo klidně na obě místa najednou. IMHO není dána příslušnost Kladna jakožto trojkové obce příslušné k rozhodování o daném přestupku, pokud by nebyl řešen příkazem na místě, ale ani poslání podnětu na kladenský úřad by nebylo fatální chybou, úřad by měl povinnost v případě konstatování své nepříslušnosti podání postoupit.
IP zaznamenána

Kulio

 • Příspěvků: 12
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #21 kdy: 27 únor 2019, 10:42:28 »

Pokud bychom tedy vzali možnost, že forma zavinění tam je (onen křížek), dá se s jistotou mluvit o nezákonnosti skutkové věty? Musí být uvedeno něco ve smyslu “řidič se dopustil přestupku”?Nestačí k obvinění uvedení mého jména v hlavičce? Jinak čísla 50/56/73 jsou čísla popisná místa měření.

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek. Citace odstraněna. // Číkus
« Poslední změna: 27 únor 2019, 10:54:20 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 657
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #22 kdy: 27 únor 2019, 10:55:48 »

Čísla 50/76/73 uvádějí:
- v místě povolenou rychlost
- rychlost změřenou
- rychlost změřenou po odečtení tolerance měřícího zařízení
IP zaznamenána

Kulio

 • Příspěvků: 12
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #23 kdy: 27 únor 2019, 11:50:49 »

Aha, tak to se omlouvám
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 3 831
  • Zobrazit profil
Re:Může zde MP měřit?
« Odpověď #24 kdy: 27 únor 2019, 11:51:09 »

Musí být uvedeno něco ve smyslu “řidič se dopustil přestupku”?Nestačí k obvinění uvedení mého jména v hlavičce?
Měl by být uveden popis skutku včetně všech znaků, které umožní subsumpci pod skutkovou podstatu konkrétního přestupku. V daném případě je takovým znakem i speciální subjekt (řidič). Nelze odkazovat na kvalifikaci, tedy že když to bylo posouzeno jako přestupek dle § 125c(1)(f) ZPPK, muselo jít o řidiče, naopak, kvalifikace musí plynout ze skutkové věty. Osobně bych v tom byl nekompromisní, ale na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že je přirozené používat v blocích určité ustálené zkratky, lze očekávat argumentaci, že pod „rychlost v obci“ se ve skutečnosti po expanzi zkratky skrývá „při řízení motorového vozidla překročil nejvyšší dovolenou rychlost v obci“. Každopádně než nad tím spekulovat, je rychlejší provést průzkum bojem, šance to je.

Jinak čísla 50/56/73 jsou čísla popisná místa měření.
Nejsou, je to též obvyklá zkratka, rychlost povolená/naměřená/prokázaná. Ví to policajti, úředníci, víme to zde na fóru, ale už z toho, že ten, koho se to týká nejvíc, tedy obviněný, to považoval za nějaká popisná či telefonní čísla, je vidět, že to je matoucí, a mj. to má vliv i na kvalitu souhlasu s přestupkem potvrzenou podpisem (když vlastně obviněný neví, co podepsal). Nicméně toto kódování je tak zažité, že se námitka na nejasnost takového popisu asi neujme, proto jsem výše psal, že to neřeším.
IP zaznamenána