30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 9 10 [11] 12

Autor Téma: Starý Vestec - oslepující radar  (Přečteno 69808 krát)

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #150 kdy: 21 Října 2020, 20:23:51 »

IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #151 kdy: 22 Října 2020, 10:18:22 »

Update z Lysé, kdyby se tam někdo chystal:

Z důvodu vyhlášení karantény je ODBOR DOPRAVY MěÚ Lysá nad Labem pro veřejnost do 30. 10. 2020 uzavřen. Podání je možné činit elektronicky, prostřednictvím označené schránky před budovou Městského úřadu, popř. na podatelně MěÚ Lysá nad Labem v úředních hodinách: pondělí 7:00 – 12:00 hod., středa 13:00  - 18:00 hod. V případě objemnějších podání je možné se dohodnout na tel.: 325 510 211.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #152 kdy: 22 Října 2020, 12:55:50 »

Tak to by měli elektronicky poslat spis. Nebo ne ? :)
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #153 kdy: 23 Října 2020, 12:01:41 »

Update z Lysé, kdyby se tam někdo chystal:

Z důvodu vyhlášení karantény je ODBOR DOPRAVY MěÚ Lysá nad Labem pro veřejnost do 30. 10. 2020 uzavřen. Podání je možné činit elektronicky, prostřednictvím označené schránky před budovou Městského úřadu, popř. na podatelně MěÚ Lysá nad Labem v úředních hodinách: pondělí 7:00 – 12:00 hod., středa 13:00  - 18:00 hod. V případě objemnějších podání je možné se dohodnout na tel.: 325 510 211.

mají 4 pozitivní úřednice, myslím, že je čas na pořádný covidový freestyle se lhůtami....
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #154 kdy: 23 Října 2020, 12:12:28 »

mají 4 pozitivní úřednice, myslím, že je čas na pořádný covidový freestyle se lhůtami....
Jako IQ pozitivní?  :D
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #155 kdy: 23 Října 2020, 13:34:10 »

IQ negativní
IP zaznamenána

keymaker

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #156 kdy: 23 Listopadu 2020, 08:40:03 »

Moje ústní jednání v Lysé bylo z důvodů karantény zrušeno, teď mi poslali termín na nové ústní jednání. Mezitím mně také poslali kopii spisu přes datovku, takže už nemám sebemenší důvod tam osobně jezdit. Hledám tedy způsob, jak se z toho vyvlíknout. Nějak mi není jasná informace, že účast na ústním jednání je moje právo, nikoliv povinnost. Mám za to, že doručením předvolání k ústnímu jednání mně vzniká povinnost se tohoto jednání zúčastnit (když tak mě někdo opravte). Nerad bych nějakému úředníkovi lacino nahrál na smeč. Samozřejmě pošlu námitku podjatosti, ale tím to jenom oddálím. Existuje tedy nějaká možnost, jak se toho jednání neúčastnit, aniž by hrozil nějaký postih?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #157 kdy: 23 Listopadu 2020, 08:55:29 »

Účast na ústním jednání je skutečně právem a nikoliv povinností.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #158 kdy: 10 Prosince 2020, 11:44:16 »

Někdo, kdo se nejspíše zabývá přestupky na úseku dopravy, vyšťoural zajímavou skutečnost. Na krajském úřadě působí na odboru dopravy právník JUDr. Ladislav Hireš. https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/krajsky-urad/organizacni-struktura?p_p_id=orgstructureoffline_WAR_GordicIDMportlet&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-1&p_p_col_count=1&_orgstructureoffline_WAR_GordicIDMportlet_action=viewfromorgstructure&unitId=88Tato osoba v letech 2016 až 2017 a opětovně od června 2020 každý měsíc poskytuje odborné a poradenské služby městu Lysá nad Labem, odboru dopravy. Viz https://mestolysa.cz/cz/mestsky-urad/povinne-zverejnovane-informace/informace-dle-zakona-c-106-1999-sb/2020/dotaz-na-pravni-a-poradenske-sluzby  To je střet zájmů jak vyšitý. Jak může úředník Krajského úřadu poskytovat odborné a konzultační služby obecnímu úřadu oprávněnému v I. stupni rozhodovat ve věci přestupků z dopravy? To je první věc a pak druhá, jak vůbec může poskytovat takové služby? Jsem si myslel, že úředníci vyjma publikační, literární, vědecké ..... činnosti nemohou dělat jinou práci. Právě kvůli tomu, aby nebyli ve střetu zájmů. Ten člověk prostě normálně poskytuje právní služby, schovává to za odbornou konzultační a poradenskou službu. Jak si to může vůbec dovolit? Mimochodem poskytování právních služeb (opakovaně a za úplatu, viz 106 výše) mohou jen advokáti a kdokoliv jiný, kdo tak činí, tak se dopouští trestného činu. A pan Hireš není na https://vyhledavac.cak.cz/Home/SearchResult k nalezení
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 12:16:06 od tarmara »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #159 kdy: 10 Prosince 2020, 12:10:53 »

Toto řeší §16 odst. 3 an. zák. č. 312/2002 Sb., zákon o úřednících územních samosprávných celků. Podle § 16(4) podnikat se souhlasem zaměstnavatele může.

IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #160 kdy: 10 Prosince 2020, 12:17:38 »

no ale, když úředník správního orgánu 2. (odvolacího) stupně radí úředníkům správního orgánu 1. stupně stejné agendy....to se mi moc košér nezdá....
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #161 kdy: 10 Prosince 2020, 12:41:10 »

To je ve statni sprave naprosto bezna praxe, v jedne mistnosti SO1, SO2, nezridka i soud. Jako prednasky pres agentury na dohodu. Oficialne seznameni se soucasnou legislativou, novinkama, neoficialne samozrejme jejich vyklady, sladeni not, utuzeni kolektivu.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #162 kdy: 10 Prosince 2020, 13:34:39 »

https://mestolysa.cz/cz/samosprava/zastupitelstvo/podklady-pro-jednani/category/237-jednani-dne-21-10-2020?download=2791:07 treba se to bude nekomu hodit...aktualni cisla prijmu a vydaju radaru
Platy 3 zaměstnanců za 8 či 9 měsíců? Bulu-li počítat 9, protože jednání proběhlo v říjnu a září tak mohlo být započítáno tak:
1444182/9/3/1,34= 39 900,- hrubého měsíčně na úřednici!
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #163 kdy: 13 Března 2021, 19:39:06 »

Bilance odboru dopravy za poslední rok.
IP zaznamenána

keymaker

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #164 kdy: 02 Prosince 2021, 08:35:15 »

Obdržel jsem rozhodnutí SO2 o mém odvolání (rychlost Starý Vestec, viz moje předchozí příspěvky v tomto vlákně). Výsledek je WIN (rozhodnutí MÚ Lysá n. Labem se zrušuje a řízení se zastavuje).
V odůvodnění jsou některé velmi zajímavé pasáže (z mého pohledu), tak jsem se rozhodl se o ně podělit.

Ve spisové dokumentaci absentuje podklad, který by postavil najisto, že obecní policie vykonává činnost měření rychlosti vozidel na místech určených policií, jak předpokládá ustanovení § 79a silničního zákona.
Ve spisovém materiálu rovněž není založen podklad prokazující uveřejnění informace o zřízení stálých automatických technických systémech v době spáchání přestupku, jak předpokládá ust. § 24b odst. 2 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů.
Odvolací správní orgán požádal správní orgán I. stupně o doplnění podkladů, a to písemnosti vymezující místa, kde může městská policie měřit rychlost, jak předpokládá ust. § 79a silničního zákona a podkladu prokazující uveřejnění informace o zřízení stálých automatických technických systémech v době spáchání přestupku, jak předpokládá ust. § 24b odst. 2 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii. Správní orgán I. stupně doplnil dokument vymezující místa, kde může městská policie měřit rychlost, zpětně (v době spáchání přestupku) však již nedokázal doplnit podklad prokazující uveřejnění informace o zřízení stálých automatických technických systémech.
Vzhledem k výše uvedenému nelze jednoznačně shledat naplnění ustanovení § 24b odst. 2 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, což v konečném důsledku způsobuje nezákonnost napadeného rozhodnutí, resp. jak vyplývá z rozhodovací praxe správních soudů, jde o vadu, pro kterou správní soudy přistupují ke zrušení rozhodnutí o přestupcích, neboť na základě důkazu o naplnění povinnosti obecní policie podle § 24b odst. 2 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů dovozují otázku, zda obecní policie vůbec byla oprávněna k pořizování záznamu, jenž je stěžejním podkladem pro celé vedené správní řízení. Svůj názor opírá odvolací správní orgán o současnou judikaturu, konkrétně např. o rozsudek NSS ze dne 3. 12. 2020, č.j. 7 As 177/2019-35, body 17 až 20.
Dále NSS v rozsudku ze dne 27.1.2021, č.j. 2 As 52/2020 – 46, bod 19, dospěl k závěru, že posouzení, zdali byla obecní policie s ohledem na § 24b odst. 2 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů, vůbec oprávněna k pořizování záznamu, je stěžejním podkladem pro celé správní řízení vedené se stěžovatelem.
Odvolací správní orgán se v důsledku uvedené vady nezabýval dalšími námitkami odvolatele, neboť by to nemělo vliv na výsledek daného odvolacího řízení.


Předpokládám, že to někomu může pomoci při psaní odvolání, a to nejen pro Lysou n. Labem. Pokud se ty citované rozsudky NSS tady již někde probíraly, tak se omlouvám za OT (já jsem nic nenašel).
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12