30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předání osobních údajů třetí osobě - revizor  (Přečteno 19990 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2018, 23:45:24 »

V Ostravě existuje 24-hodinová jízdenka pro pět osob (2+3 děti) za 80Kč, která platí v celé Ostravě a přilehlých zónách o víkendech, svátcích a o letních prázdninách.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #31 kdy: 08 Ledna 2018, 00:15:17 »

Tak v podmínkách asi ne, ale třeba tady o tom píšou.
    "Při prověřování takové námitky dokážeme nahlížet do databáze operátora, zjistíme přesně čas odeslání požadavku a případnou neoprávněně uloženou přirážku stornujeme," dodává mluvčí Řehková.
    Zdroj: https://praha.idnes.cz/stiznosti-cestujicich-na-revizory-v-prazske-mhd-f6l-/praha-zpravy.aspx?c=A140310_2043580_praha-zpravy_bur

V podmínkách to je viz
...


I v článku píšou že nastoupit smíte teprve když vám SMS přijde.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #32 kdy: 08 Ledna 2018, 01:37:22 »

Asi si nerozumíme, jde mi o to, že připouští možnost reklamace a úspěchu i pokud poruším toto ustanovení. Tedy, že ač jsem nastoupil a neměl jsem v telefonu SMS s potvrzením a kódem (tedy jsem nastopil v rozporu s přepravním řádem), uspěju a bude mi vrácena přirážka, kterou jsem zaplatil. A píšou tam i o možnosti online ověřování při kontrole. Pokud by se drželi pouze toho, jestli mám (a prokážu - ono taky se mi může vybít cestou mobil, nebo si ho někdo "půjčí"), nebo nemám v telefonu SMS s kódem, tak jsou obě tyto možnosti bezpředmětné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #33 kdy: 08 Ledna 2018, 04:50:49 »

Pokud si to pozorně přečete, tak tam nikde nepíšou to co vy si vyvozujete. Ty reklamace míří právě na ty případy, kdy se vám vybije telefon a podobně. Ostatní je vlhký redaktorův sen. 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #34 kdy: 08 Ledna 2018, 07:19:10 »

To samozřejmě neposoudím, tedy minimálně tu reklamaci, ale bezproblémovou ochotu online ověřovat, jestli mají z mého čísla zaslán požadavek, protože jsem neměl přijatou jízdenku, jsem zažil osobně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #35 kdy: 08 Ledna 2018, 10:39:10 »

Asi si nerozumíme, jde mi o to, že připouští možnost reklamace a úspěchu i pokud poruším toto ustanovení.

Ale asi to je na jejich dobré vůli.. formálně na přirážku nárok mají, ale rozhodnou se ho nevymáhat.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #36 kdy: 08 Ledna 2018, 10:54:12 »

Mně se ty SMS jízdenky nikdy moc nelíbily, hlavně principem jakým to funguje. je to uměle zpožděné, až o 5 minut, právě kvůli tomu aby se nedaly posílat SMS když už někdo uvidí revizora v autobuse. Jenže na spojích s intervalem třeba 20 minut to taky třeba často znamená buď poslat, nastoupit a riskovat pokutu nebo nenastoupit a nechat se připravit o 20 minut svého času a času z jízdenky...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #37 kdy: 08 Ledna 2018, 11:14:59 »

Asi si nerozumíme, jde mi o to, že připouští možnost reklamace a úspěchu i pokud poruším toto ustanovení.

Ale asi to je na jejich dobré vůli.. formálně na přirážku nárok mají, ale rozhodnou se ho nevymáhat.

Ano, tak nějak to bude. Když už jsme ale u toho, další věc je, jak to je s nárokem. Jsou zastávky, kde přepravní podmínky nejsou vůbec, nebo jsou poškozeny, nedostanete se k nim, protože jsou tam odpadky, nebo lidi studují jízdní řád. Další věcí je, co to znamená je prostudovat, případně, jestli je vždy patrné, že bez platné jízdenky nelze vstupovat do prostor a dopravních prostředků dopravce (u vstupů do metra je to myslím značeno, ale nevím, jak u dveří autobusu/tramvaje).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #38 kdy: 08 Ledna 2018, 13:09:03 »

Když už jsme ale u toho, další věc je, jak to je s nárokem. Jsou zastávky, kde přepravní podmínky nejsou vůbec, nebo jsou poškozeny, nedostanete se k nim, protože jsou tam odpadky, nebo lidi studují jízdní řád. Další věcí je, co to znamená je prostudovat, případně, jestli je vždy patrné, že bez platné jízdenky nelze vstupovat do prostor a dopravních prostředků dopravce (u vstupů do metra je to myslím značeno, ale nevím, jak u dveří autobusu/tramvaje).

Sorry....to už jsme na mentální úrovni jak požadovat aby na mikrovlnce bylo upozornění, že v ní nelze sušit kočky.
Že jako když by na dveřích sámošky nebylo deseticentimetrovým písmem napsáno "Za odebrané zboží je nutno zaplatit"  tak že bychom si ho mohli odnášet zadarmo ?  ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #39 kdy: 08 Ledna 2018, 14:20:07 »

No, to není to samé, alespoň dle mého. Představte si, že jste z Meziříčí a tam je MHD zdarma. Sice asi chvilku, ale dejme tomu, že tam žiju dlouho a pak si zajedu do velkoměsta vyvětrat své svateční šaty. Nastoupím do MHD, chovám se tak, jak u nás v Meziříčí a neplatím nic (nevím, jak to tam probíhá). No a hle, tady v tom velkoměstu chtějí peníze :-) Vím, přitažené za vlasy, ale ... . Ale podstatné je, jak to je právně. Jestli jde něco takové vyžadovat, pokládat můj nastup do vozidla za souhlas s podmínkami, ač jsem neměl možnost se s nimi řádně seznámit a ani jsem vlastně neřešil, jestli je se s čím seznamovat. Tady nejde o to, jesli jsem, nebo nejsem mentálně na nízké úrovni.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #40 kdy: 08 Ledna 2018, 14:31:05 »

Nehledě k tomu, že spousta lidí považuje SMS jízdenku za zakoupenou okamžikem odeslání SMS, protože kredit se strhne pár vteřin po odeslání..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #41 kdy: 08 Ledna 2018, 15:24:13 »

Nehledě k tomu, že spousta lidí považuje SMS jízdenku za zakoupenou okamžikem odeslání SMS, protože kredit se strhne pár vteřin po odeslání..

Spousta lidí považuje ledas jakou kravinu za pravdu.  Pan Špidla třeba považoval za jasné, že zdroje jsou :)

Podstatné je, že pokud chci něco používat, měl bych o tom něco vědět a pokud ne, pak se můžu divit jak chci....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #42 kdy: 08 Ledna 2018, 16:14:03 »

Jestli jde něco takové vyžadovat, pokládat můj nastup do vozidla za souhlas s podmínkami, ač jsem neměl možnost se s nimi řádně seznámit a ani jsem vlastně neřešil, jestli je se s čím seznamovat. Tady nejde o to, jesli jsem, nebo nejsem mentálně na nízké úrovni.

Nehledě k tomu, že spousta lidí považuje SMS jízdenku za zakoupenou okamžikem odeslání SMS, protože kredit se strhne pár vteřin po odeslání..

A když uzavírají smlouvy které nečetli tak čí je to chyba??
Jedna věc pro kterou nemám pochopení je výmluva "já jsem tu smlouvu nečetl".

Nevím kolik mají kde ty přirážky, ale asi to budou tak stokoruny.. podle mě to je OK cena.. někteří za nečtení smluv zaplatili mnohem víc.

Nastoupím do MHD, chovám se tak, jak u nás v Meziříčí a neplatím nic (nevím, jak to tam probíhá). No a hle, tady v tom velkoměstu chtějí peníze :-)

A doma si v kuchyni můžu vzít jídlo a neplatit za něj.. No a hle, v obchodě chtějí peníze..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #43 kdy: 08 Ledna 2018, 17:45:19 »

Mám za to, že nečíst smlouvu a nevědět, že mám něco číst neni to samé, stejně tak jako mám za to, že srovnávat vlastní kuchyň a obchod je taky jiné. Když se přestěhujete a pořád budete ve vlastní kuchyni na jiné adrese, nebo máte kuchyň doma i na chatě, nebo máte 10 bytů a 7 domů, tak se budete chovat stejně, možná i na návštěvě. Ale obchod je něce jiného, nejste doma, nechodíte tam v trenkách (snad :-) ), takže minimálně tušíte, že ač v lednici doma i v obchodě je zelí, tak to tam asi funguje rozdílně. Sice asi chápu, co Vás tak se.e a jsem na tom podobně, lidi mají přemýšlet a některé věci jsou nám, resp. alespoň Vám jasné a přirozené, ale myslím, že teď je to prostě jiná situace a nejsou ani podstatné důvody, proč se tak někdo chová, ale jestli jde něco takové vyžadovat.

Jako příklad dám historku od kolegy, který snad nebude mentálně u volů. Byl v USA a potřeboval zaparkovat auto, aby se pak mohl projít, resp. snad navštívit nějakou akci na pláži, nebo kde. Nebylo nikde místo, ale byl tam obchoďák. Tak do něj zajel s tím, že si zaplatí parkování v obchoďáku. Asi tak, jak to je u nás, prostě vjedete, vezmete parkovací kartu (a nečtete o tom před vjezdem, prostě vás to donutí, jinak se tam nedostanete). Po odjezdu zaplatíte, nebo taky ne, dle času. Někdy třeba předem lovíte cenu parkování, aby jste se zařídil, ale nečtete těch xxx bodů, které jsou možná napsány u turniketu, ale na 15min nechcete blokvoat vjezd, nebo se nedej bože vracet (což ani nemusí jít). No a tam prostě nebylo kde platit, ani nebyl hlídán vjezd a výjezd, resp. nic nebylo vidět, žádná rampa, tak možná tam jsou jenom kamery. No jemu to nedalo, slušně vychován, v ČR platí, chtěl platit i tam a tak se tam pak kolemjdoucích ptal, jestli je možné v tom obchoďáku parkovat, když nejde nakupovat a jak to tam je, kde má zaplatit. Říkali mu, že když jde nakupovat, tak prostě zaparkuje, nakoupí a odjede, je to zdarma. On jim vysvětloval, že nechce nakupovat, že tam chce jenom nechat auto a jít jinam. A že jestli to vadí a jestli se něco může stát a kde platit. A oni na to, že pokud jde nakupovat, tak tam zaparkuje, nakoupí a pak odjede, že není důvod tam parkovat, když nejde nakupovat. Prostě nechápali, jak někdo vůbec může chtít parkovat v obchoďáku, když tam nepřijel nakupovat a proč chce platit, když je parkování zdarma, když tam chcete nakupovat. To se prostě nedělá a slušný člověk parkuje jinde. Ale toto se nedověděl od nich, protože nechápali, o co mu jde. Jiný kraj, jiný mrav.

Nebo jiná situace. Jízda zdarma slovenskými železnicemi i pro vybrané chráněné občany EU. Napadlo by Vás si toto zjišťovat? Ne a prostě by jste platil, protože toto nenaleznete někde běžně dostupné a v ČR se prostě za vlaky platí. Nebo naopak, jezdíte pořád zdarma na SK, vlaky máte zdarma, tak by se dalo chápat, že si myslíte, že v ČR je to stejné, protože přece EU (a ještě si budete myslet, že nepotřebujete na to doklad, vždy už máte, nebo přece je jste důchodce a máte nárok, jaký pak doklad).

Jistě, vše si můžu zjistit na internetu, hledat na www obchoďáku, nebo hledat nějaké vývěsky, jak to tam je, ale pokud v něčem žijete a berete to za přirozené, nemusí ani rozumnějšího napadnout, že to je "lokální úprava", nebo že se má o něco zajímat a nebrat to automaticky.

Číňané kopírují kde co a nechápou často, že se to nemá. Oni tím často prokazují úctu k tomu, co umíte. Že Vás to poškodilo? Jak poškodilo, projevujeme vám tím úctu.

Ale to již jsem dost mimo, podstatné je, jestli jde vyžadovat splnění něčeho, o čem jsem neměl možnost vědět, nebo se s tím seznámit a neuměl jsem ani předpokládat, že by bylo co řešit. Tedy, jestli automaticky, když nastoupím do MHD, třeba ani nerozumím jazyku, kterým se někde něco píše a u nás je MHD zdarma, nebo to tam prostě není, tak jestli jsem potvrdil souhlas s podmínkami, které ani neznám.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #44 kdy: 08 Ledna 2018, 20:23:27 »

Jen stručně - tak nějak popisujete případy které jsou zcela naruby - pokud je něco zdarma, pak není třeba vyvěšovat nějaké obchodní podmínky. No a že jste na "zdarma" zvyklý - no to je Váš problém, ale pokud vstupujete do nějakého v zásadě privátního prostoru, který vám nepatří (vlak, obchoďák, tramvaj) pak se musíte s těmi podmínkami prostě seznámit a respektovat je.

Jak byste asi uspěl s výmluvou když byste v Londýně půjčil auto, jel vpravo a způsobil srážku se slovy "Jsem zvyklý jezdit vpravo tak vo co de... nikde na ulici tady nebylo napsaný jak se jezdí" :)
 
IP zaznamenána