30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předání osobních údajů třetí osobě - revizor  (Přečteno 20114 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #15 kdy: 06 Ledna 2018, 12:41:14 »

Možná se to ne úplně hodí a sám jsem pár krat neměl jízdenku (a jsem už nějaký ten pátek v očekávání, jestli se mi dopravce ozve s požadavkem na pokutu za jednu takovou jízdu), ač spíše z důvodu logistických, než, že bych chtěl šetřit, ale proč jízdné systematicky neplatit? Je to přeci jenom určitá služba. O ceně jízdenek a kvalitě služeb se dá polemizovat, ale úplně zdarma?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #16 kdy: 06 Ledna 2018, 13:16:20 »

Možná se to ne úplně hodí a sám jsem pár krat neměl jízdenku (a jsem už nějaký ten pátek v očekávání, jestli se mi dopravce ozve s požadavkem na pokutu za jednu takovou jízdu), ač spíše z důvodu logistických, než, že bych chtěl šetřit, ale proč jízdné systematicky neplatit? Je to přeci jenom určitá služba. O ceně jízdenek a kvalitě služeb se dá polemizovat, ale úplně zdarma?
Otazku svedomi si musi vyresit kazdy sam se sebou. Tady se neresi pohnutky, ale dusledky jednani. Dalsi vec je, ze revizori se chovaji jako hovada. Mam mnohokrat vyzkouseno.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #17 kdy: 06 Ledna 2018, 13:43:10 »

Možná se to ne úplně hodí a sám jsem pár krat neměl jízdenku (a jsem už nějaký ten pátek v očekávání, jestli se mi dopravce ozve s požadavkem na pokutu za jednu takovou jízdu), ač spíše z důvodu logistických, než, že bych chtěl šetřit, ale proč jízdné systematicky neplatit? Je to přeci jenom určitá služba. O ceně jízdenek a kvalitě služeb se dá polemizovat, ale úplně zdarma?

Víceméně souhlasím ale když člověk vidí co se v dopravním podniku děje, kam jsou peníze z jízdného apod., tak se ani nedivím že se lidem nechce platit, někdo to zase bere jako adrenalin. Mám hodně známých v pražským DPP a to co od nich slyším...  :x 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #18 kdy: 06 Ledna 2018, 15:18:41 »

Nedělám si iluze o tom, jak to tam chodí a co se tam děje, ani o penězích, spíše to byla taková akademická otázka. Nevadí mi, když to někdo dělá a může mít jakékoliv důvody. Jak jsem psal, udělal jsem to taky pár krát, ač většinou MHD nejezdím (tedy až na výjimky, kdy mám odebrané RO), tak jsem chtěl vědět, jestli mi třeba nějaký pro mně racionální, resp. akceptovalný důvod neuniká, nic víc :-)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #19 kdy: 06 Ledna 2018, 22:02:41 »

do metra bez jízdenky, to je asi vyšší level  ;)
já mám obavu i z milic na prosek, ale to je dané dobou, kterou tento úsek v mládí projížděl ikarus  8)

zajímalo mě to, páč už jsem párkrát skočil do tramvaje - na jednu zastávku - a běžně jízdenkami vybaven nejsem a sms se ani nestihne odeslat
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #20 kdy: 06 Ledna 2018, 22:55:14 »

...a sms se ani nestihne odeslat

Bacha na to SMS je platná a nastoupit můžeš pouze po obdržení zpětné SMS. Odeslání nestačí.
Na druhou stranu, když mi SMS přišla až hodinu po odeslání, bez diskuzí mi na zavolání vrátili peníze na účet.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #21 kdy: 07 Ledna 2018, 01:39:29 »

Ano, oni to snad někde i mají uváděno, že pokud se prokáže, že byla SMS žádost odesláná dřív, tak to bude OK. Když už to ale tedy řešíme, tak co když SMS o zaplacení přijde později, resp. neprokážu, že jsem odeslal SMS před provedením kontroly? DP bude vyžadovat uhrazení přirážky, já neuhradím. Jak budou při případném sporu prokazovat, kdy přesně byla provedena kontrola, když mají pouze revizorem vypsaný protokol? Samozřejmě, pokud ho podepíšu, tak asi potvrzuji správnost údajů v něm uvedených a souhlasím s tím, co je tam uvedeno. Pokud ale nepodepíšu a mám potvrzení o pořízení SMS jízdenky, které přišlo třeba o 10min později? Pokud by i bylo nějak prokázáno, že v době kontroly nebyla jízdenka platná, tak jim stejně nevzniknula žádná škoda, protože jízdné bylo uhrazeno. Leda by se za škodu považoval úkon revizora, resp. že díky kontrole nemohl třeba odchytit jiného pasažéra. Jaké mají šance dotáhnout toto do úspěšného konce?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #22 kdy: 07 Ledna 2018, 08:09:57 »

No jo, ale jak teda na ty zmrdy revizorský? To je ještě větší svoloč jak fízlové!
Nelézt do socky?
Možná se to ne úplně hodí a sám jsem pár krat neměl jízdenku (a jsem už nějaký ten pátek v očekávání, jestli se mi dopravce ozve s požadavkem na pokutu za jednu takovou jízdu), ač spíše z důvodu logistických, než, že bych chtěl šetřit, ale proč jízdné systematicky neplatit? Je to přeci jenom určitá služba. O ceně jízdenek a kvalitě služeb se dá polemizovat, ale úplně zdarma?
Možná proto, že výhradní uživatel motorového vozidla má za každej kalendářní rok předplaceno na několik let dopředu, a chtít po něm ještě další výpalný pokud do té socky vleze bratru 2-3× ročně je nebetyčná drzost?
« Poslední změna: 07 Ledna 2018, 08:12:15 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #23 kdy: 07 Ledna 2018, 08:23:29 »

Existuje nějaký drážní zákon a k němu prováděcí vyhlášky. Vnich jsou definovány přepravní podmínky. Takže jejich porušení je také definováno. Nikde jsem ale nenašel kdo vede správní řízení s černým pasažérem  a na základě čeho se postupuje, kdo je přezkumný orgán atd. Má v tom někdo jasno? Přijde mi divné, že správko vede sám DP jako poškozený. To je přeci jasná podjatost!
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #24 kdy: 07 Ledna 2018, 08:28:30 »

Tam se vede nějaký správko? Užíváním souhlasíte s podmínkama, v nichž se mj. píše, že škodu vymáhá přímo poškozenej. Vyšší instance je soukromoprávní spor u soudu.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #25 kdy: 07 Ledna 2018, 09:00:21 »

Ano, oni to snad někde i mají uváděno, .....
Citace
Podmínky používání SMS jízdenky SMS jízdenka platí pouze v pásmu P. Neplatí ve vlacích PID a v příměstských autobusových linkách (linky číslo 301 – 499 a 601 – 620). Neplatí v tarifních pásmech 0, B a ve vnějších pásmech (1, 2, 3, 4, 5, 6 a 7).
Pro využití této služby je nutné mít aktivovanou službu Premium SMS. SMS jízdenku můžete získat pouze se SIM kartou českých operátorů. Uvedené ceny jsou včetně DPH.
Cestující využívající SMS jízdenku je povinen nastoupit do vozidla (plavidla) nebo vstoupit do přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy na Petřín pouze s již přijatou platnou SMS jízdenkou na svém mobilním telefonu!
Cestující, který má zájem o vystavení daňového dokladu za SMS jízdenku, si může doklad zajistit v sekci Tisk daňového dokladu. V rámci Portálu jsou dohledatelné pouze HASH kódy ze zakoupené libovolné SMS jízdenky ne s tarší 3 měsíců.
Zdroj: http://www.smsjizdenka.cz/MATicketsDPP/sms/index.do
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #26 kdy: 07 Ledna 2018, 10:10:20 »

Tak v podmínkách asi ne, ale třeba tady o tom píšou.

    "Při prověřování takové námitky dokážeme nahlížet do databáze operátora, zjistíme přesně čas odeslání požadavku a případnou neoprávněně uloženou přirážku stornujeme," dodává mluvčí Řehková.

    Zdroj: https://praha.idnes.cz/stiznosti-cestujicich-na-revizory-v-prazske-mhd-f6l-/praha-zpravy.aspx?c=A140310_2043580_praha-zpravy_bur
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #27 kdy: 07 Ledna 2018, 10:23:19 »

No a abychom to meli komplet, tak k prekluzi:

Exekuci lze nařídit do 10 let. Podle stávajícího zákona plyne z černé jízdy v MHD závazkový vztah zaplatit jízdné, a týká se to i dětí. „Děti jsou v těchto případech odpovědné za své jednání, což se promítá i do následných procesů úkonů civilního a správního práva,“ vysvětluje mluvčí Palečková.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #28 kdy: 07 Ledna 2018, 11:39:09 »

Nikde jsem ale nenašel kdo vede správní řízení s černým pasažérem  a na základě čeho se postupuje, kdo je přezkumný orgán atd. Má v tom někdo jasno? Přijde mi divné, že správko vede sám DP jako poškozený.

Nevede se žádné řízení.. je to platba podle uzavřené smlouvy.. nastoupením do MHD cestující uzavírá smlouvu a její součástí je i ta přirážka.
Při nesouhlasu to je jako spor o každou jinou smlouvu.. buď se nějak dohodnete a nebo to můžete dát k soudu..

Tak jsem procetl zakon o opicich a fakt to taky mohou predat.

Takze revizor muze omezit osobni svobodu a od fizla si nechat nabonzovat nacionale a to vse v souladu s judikaturou.

Ne že by policie neměla zbytečně hodně pravomocí..
ale nechtěl bych žít v systému kde mi někdo dluží peníze a nechce mi říct kdo je a nemám legální nástroj zjistit jeho totožnost..
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2018, 22:50:59 »

kamarád vyměkl a zaplatil přirážku za 3min po limitu ( jo zakecal se a když pak musel čekat na lichý metro, tak už měl smůlu )
sms mi zatím vždy fungovala, ani ty 2 zpoždovací minuty nebo kolik tam maj to netrvalo

jen bych uvítal nějaký rozšíření, páč rodinný výlet MHD znamená vykrást kasičku v kostele, ale to tu pláču na špatnym hrobě
IP zaznamenána