30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: Předání osobních údajů třetí osobě - revizor  (Přečteno 20101 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« kdy: 05 Ledna 2018, 08:38:54 »

Může vopice nebo pach předat moje os. údaje dopravnímu podniku v případě, že je na mě přivolá revizor, i když je upozorním, že si nepřeji aby je předali 3tí osobě?

Nevěděl by někdo, který zákon toto upravuje?

P.S.: Něco na toto téma natočil Mike, ale to je spíš pro zasmání, tak si nejsem jist, nejde-li o urban legend.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2018, 09:02:48 »

Jj, je ale porušení přepravních podmínek právním zájmem? Asi ne, když to ani není přestupek.

Myslím, že jinak než průzkumem bojem to zjistit nepůjde. Nebo se někdo podělí o zkušenost?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2018, 09:35:11 »

Dobře, řikejme tomu tedy ochrana majetkových práv provozovatele přepravy, tedy zájem chráněný zákonem.

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0034_1As__1000073A_prevedeno.pdf
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 197
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2018, 09:39:58 »

https://www.epravo.cz/top/clanky/prepravni-kontrola-v-mhd-versus-cerny-pasazer-32412.html

Docela hezky vysvětleno zde.

Dle tohoto: OPice předat nesmí
PACH předat může.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2018, 09:45:13 »

Osobně jsem předvědčen, že revizor jako zástupce dopravního podniku má právní zájem na zjištění totožnosti černého pasažéra. Tady bych problém nehledal.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2018, 09:59:42 »

Kluci nebojte GDPR se blíží a to bude problém i pro tyto.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2018, 10:18:11 »

Tak jsem procetl zakon o opicich a fakt to taky mohou predat.

Takze revizor muze omezit osobni svobodu a od fizla si nechat nabonzovat nacionale a to vse v souladu s judikaturou.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2018, 13:25:49 »

Tohle jsem před 20ti lety taky zkusil, ač jsem jízdenku měl a pouze jsem ji nepředal a jenom dal k náhledu, protože se mi revizor nechtěl prokázat dokladem a pouze ukazoval odznak. Tak mě "násilím"
vytáhla hlídka z busu (pár lidí z budu stálo za mnou a chtěli po revizorovi, ať ukáže doklad, tak radši volali hlídku). Jenom už nevím, jestli opice, nebo státní. Těm jsem nedal doklad, tak mě svezli na stanici státní policie, tam jsem nahlásil údaje a oni je pak dali revizorům. Snad byl pak i soud o pokutu, ale nějak jsem mezi tím zdrhnul za hranice a nic se nedělo (alespoň mi nic nebylo doručeno). Asi bych měl ověřit, jestli nejsem odsouzen a nedlužím něco

Edit: Ač, ten soud možná byl za jinou jízdu, lístek jsem opět měl, ale namísto 3 dírek měl snad 3,5, nebo 4 dírky. To bylo v době děrovacích jízdenek, kdy v matici 3x3 se děrovalo několik čísel. Ale zjistit zpětně, jaká měla být kombinace na danou jízdu, to asi neuměli.
« Poslední změna: 05 Ledna 2018, 14:46:21 od swenak »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2018, 19:20:41 »

No jo, ale jak teda na ty zmrdy revizorský? To je ještě větší svoloč jak fízlové!
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2018, 20:41:11 »

Osobně jsem předvědčen, že revizor jako zástupce dopravního podniku má právní zájem na zjištění totožnosti černého pasažéra. Tady bych problém nehledal.
no ale co když černý pasažér neodmítá uhradit přepravní přirážku, jen odmítá prokázat totožnost ?
s ohledem na vyslechnuté v mé oblíbené radniční restauraci bych náhodně zastával stejný postoj
"ano, zaplatím, ale občanku neukážu"
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #12 kdy: 06 Ledna 2018, 00:35:56 »

Osobně jsem předvědčen, že revizor jako zástupce dopravního podniku má právní zájem na zjištění totožnosti černého pasažéra. Tady bych problém nehledal.
no ale co když černý pasažér neodmítá uhradit přepravní přirážku, jen odmítá prokázat totožnost ?
s ohledem na vyslechnuté v mé oblíbené radniční restauraci bych náhodně zastával stejný postoj
"ano, zaplatím, ale občanku neukážu"
To ti ale nevystaví potvrzení o úhradě přirážky a jízdného či bude neúplné. Pak by peníze mohli skončit jako bonus ke mzdě v čistém.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #13 kdy: 06 Ledna 2018, 01:26:07 »

Osobně jsem předvědčen, že revizor jako zástupce dopravního podniku má právní zájem na zjištění totožnosti černého pasažéra. Tady bych problém nehledal.
no ale co když černý pasažér neodmítá uhradit přepravní přirážku, jen odmítá prokázat totožnost ?
s ohledem na vyslechnuté v mé oblíbené radniční restauraci bych náhodně zastával stejný postoj
"ano, zaplatím, ale občanku neukážu"

Selský rozum mi říká, že člověk, který zaplatil  přepravní přirážku přestává být černým pasažérem a právní zájem zjištění totožnosti tedy pominul.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Předání osobních údajů třetí osobě - revizor
« Odpověď #14 kdy: 06 Ledna 2018, 08:02:22 »

Jeste dodam, na Google Play je apka, ktera se jmenuje FARE2BANDIT. Lide do ni hlasi vyskyt revizoru po Praze. Treba v metru byvaji stacionarne s fizlama tak tam se to hodi. Funguje to v podstate jako Waze. Cim vic useru, tim spolehlivejsi apka je a aktualnejsi data ma. Jinak ma 50 000 stazeni takze par lidi to uz pouziva.



https://play.google.com/store/apps/details?id=revizorwatch.cz
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5