30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Tunel Blanka - sobota 9hod  (Přečteno 13329 krát)

procto

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
[WIN] Tunel Blanka - sobota 9hod
« kdy: 08 Prosince 2017, 18:16:47 »

Zdravím jsem tu nový a rád bych poprosil o radu, myslím, že to pomůže i někomu dalšímu.
V sobotu v 9 hod mi naměřili na začátku Blanky ve směru do Tróji 69km/hod s tím, že tam byla změněna rychlost na 50, bohužel jsem si toho všiml až na konci měřeného úseku. Teď mi přišel dopis ať udám řidiče.
Chtěl jsem tedy poprosit o radu, zda udat sebe a bránit se, že nenabyl materiální aspekt přestupku. Eventuálně že tam ta 50 nesvítila?
Nebo to nechat dojít do deliktu provozovatele a nepřijít o body? Ještě přidám, že by to byl teoreticky můj první přestupek, takže bodů je dost.
Děkuji moc za jakoukoliv radu a pomoc.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2017, 18:23:08 »

Body nemáte žádný
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2017, 18:28:57 »

Je to Praha, takže udejte nějakého věrohodného Helmuta a nejspíš se nestane už vůbec nic.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2017, 20:30:17 »

Na zacatku ignorace. Pak Praha posila info o udani na provozovatele vozidla. A pak to zacne byt zajimave :)
Prvni vec je, ze udate Helmuta. Pak po nejaky dobe Helmut dostane info dopis, kde se prizna. Pokud nebude existovat v databazi EU, tak si ho vyzvou k osobnimu setkani. Tady se pripravuje reakce v dopisu dle judikatu US atd. Tak uvidime co z toho bude :)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2017, 21:24:11 »

Na zacatku ignorace. Pak Praha posila info o udani na provozovatele vozidla. A pak to zacne byt zajimave :)
Prvni vec je, ze udate Helmuta. Pak po nejaky dobe Helmut dostane info dopis, kde se prizna. Pokud nebude existovat v databazi EU, tak si ho vyzvou k osobnimu setkani. Tady se pripravuje reakce v dopisu dle judikatu US atd. Tak uvidime co z toho bude :)

V mém případě za posl. dva roky Helmut v tunelech Blanky pirátil cca 15 x, občas i 3 x za několik minut. Nikdy obeslán nebyl a to se tak těšil.... takže nadále ingorace, škoda času, papíru, toneru, obálek, poštovních známek..... a k opakovanému obeslání provozovatele zatím nikdy nedošlo.
« Poslední změna: 08 Prosince 2017, 21:28:57 od Otto »
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2017, 11:25:14 »

Tak ja cerpam ze zkusenosti, kde auto nejezdilo 3 roky po Praze a pak se vratilo do Prahy. A v prubehu mesice ihned vyzva atd. Takze asi hodne zalezi na urednikovi :(
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2017, 12:40:59 »

Tak ja cerpam ze zkusenosti, kde auto nejezdilo 3 roky po Praze a pak se vratilo do Prahy. A v prubehu mesice ihned vyzva atd. Takze asi hodne zalezi na urednikovi :(

V mém případě se střídají 2-3 úředníci a jsou to všechno líné lemry :-). To je pochopitelně Praha. Helmut mi ale patrně prošel i v Kralupech a Neratovicích. Po napráskání již skoro 2 roky bez reakce.
IP zaznamenána

netakjo

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2017, 12:50:29 »

Tak to mas stesti. U mne, ihned vyzva a pak mi nechteji uznat Helmuta - vyzva k osobnimu podani vysvetleni. Takze jim chystam hezky dopis s citacemi judikatu :)
Skutecne, asi hodne zalezi, kdo to dostane na stul a pak asi stim bojuje - jdou Vanoce, tak chteji odmeny :)
IP zaznamenána

procto

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2017, 15:45:46 »

Ahoj,
moc děkuji za odpovědi a rady, takže si vymyslím Helmuta, nejlépe cizince, ale toho pak nějak musím dostat u mě na schránku, jinak se za něj nemohu přiznat, jestli jsem to pochopil?
Eventuálně byla by třeba možnost, že by Helmut měl stejné příjmení, shoda jmen, ale zbytek random?
Ještě jednou díky :) :)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2017, 19:40:15 »

Ahoj,
moc děkuji za odpovědi a rady, takže si vymyslím Helmuta, nejlépe cizince, ale toho pak nějak musím dostat u mě na schránku, jinak se za něj nemohu přiznat, jestli jsem to pochopil?
Eventuálně byla by třeba možnost, že by Helmut měl stejné příjmení, shoda jmen, ale zbytek random?
Ještě jednou díky :) :)

V krátkosti, jak jsem to psal já, než mě to přestalo bavit:

Magistrát hlavního města Prahy
Odbor dopravněsprávních činností
Oddělení přestupkového řízení
Sídlo: Mariánské nám. 2, 110 01, Praha 1
Pracoviště: Na Pankráci 1685/17, 140 21, Praha 4

Vyřizuje: XXX
Spisová značka: XXX
Číslo jednací: XXX

V XXX dne XXX

Věc:    Vyjádření k výzvě provozovateli vozidla k uhrazení určené částky

Vážený pane referente správního řízení,
tímto využívám zákonné možnosti vyjádřit se k výzvě provozovateli vozidla k uhrazení určené částky a sdělit Magistrátu hl. m. Prahy totožnost osoby, která dne XXX ve XXX hod v Praze 6, XXX tunel směr (např.) Troja, řídila osobní vozidlo RZ: XXX.

V daném úseku je dopravní značkou č. B20a „Nejvyšší dovolená rychlost“ tato stanovena na 50 (80) km/h, přičemž bylo automatizovaným technickým prostředkem, používaným při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích bez obsluhy, zadokumentováno, že se vozidlo pohybovalo údajně rychlostí až XXXkm/h (z výzvy není zřejmé, zda jde o údaj po odečtení tolerance měřícího zařízení, či nikoli).

Níže ustanovený řidič je tudíž podezřelý, že se dopustil jednání, které vykazuje znaky přestupku podle ust. § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 zákona o silničním provozu.

Jméno a příjmení řidiče: XXX
Státní příslušnost: XXX
Adresa trvalého pobytu / korespondenční adresa řidiče:  XXX

S přáním hezkého dne
XXX

-----------------------------

Pan XXX je vždy reálný občan státu EU, resp státu mimo EU, je instruován, že pokud něco z ČR dostane, má mi to oskenovat a poslat spolu s plnou mocí k zastupování.  Znám i čísla pasů / ID karty pánů XXX, popř. čísla řidičáků, ale nevidím důvod toto spr. orgánu sdělovat, pokud si to sám nevyžádá. Nicméně pánové XXX nikdy nic nedostali a já už také ne.
« Poslední změna: 10 Prosince 2017, 19:44:55 od Otto »
IP zaznamenána

procto

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #10 kdy: 11 Prosince 2017, 16:26:58 »

jojo, ale když vy v cizině někoho znáte, já nikoho takového nemám :D
A ještě jsem si vzpomněl na jednu věc, do schránky jsem nedostal lístek o vyzvednutí doporučeného dopisu, a pak se mi jednou objevil ve schránce, takže teď ani nevím, do kdy toho Helmuta mám udat, dá se i toto nějak využít?
předpokládám, že ten dopis, co jste napsal je takříkajíc má "iniciativa" takže by k tomu nemělo být nahlíženo, jako poslal pozdě, je to tak?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #11 kdy: 12 Prosince 2017, 00:42:04 »

Na dopise bude kód, který vložíte sem, zjistíte datum prvního pokusu doručení a následně pomocí kalkulačky datum doručení fikcí. Od toho se pak odvíjí lhůty.
IP zaznamenána

procto

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #12 kdy: 12 Prosince 2017, 09:28:30 »

Mají v tom nějaký bordel :(
podle webu, bylo 1. doručení 20.11.2017 - ale uložení do Zásilka uložena do: 1.12.2017
No ale podle webu mi to hodili do schránky 5.12. a to ani nemluvě, že já to ve schránce objevil až další den, myslím dokonce, že o dva.
Takže už mi stejně nevyjde odpovědět do 5 dnů od fitkivního doručení
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #13 kdy: 12 Prosince 2017, 12:23:39 »

Zákon nestanoví lhůtu, do kdy musí být po marném uplynutí úložní doby zásilka do schránky vhozena, ostatně podle rozšířeného senátu NSS (3 As 241/2014-41) nemá žádnou relevanci dokonce ani pokud k vhození např. chybou pošty vůbec nedojde. Nemám velkou statistiku, ale řekl bych, že obvyklá rychlost pošty je D+2 (což platí i o tom vašem případě, neuvažujeme-li víkend).

Každopádně odpovědět klidně můžete, nedodržení této lhůty (*) samo o sobě nic neznamená, pokud zatím SO neudělal nic, co by procesní situaci změnilo, nemůže relevantní podklad ignorovat jen proto, že přišel pozdě.

(*) Pro jistotu zdůrazňuji, že jsou různé lhůty, např. ta pro podání odporu, odvolání/rozkladu, žaloby atp. se posuzuje striktně.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Blanka - sobota 9hod
« Odpověď #14 kdy: 23 Prosince 2017, 08:12:49 »

A co za flašku vodky dostat na magorsrát bezďáka na ústní a za druhou flašku mu pomoct založit datovku na poště? Čistě hypoteticky.
IP zaznamenána