30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Příkaz  (Přečteno 8294 krát)

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
[WIN] Příkaz
« kdy: 25 Října 2017, 11:56:30 »

Dobrý den,potřebuji poradit jak mám postupovat v následujícím problému. Z M.Ú.Břec. mi došel příkaz k zaplacení pokuty ve výši 1500,-za to že jsem jako provozovatel vozidla dle§ 10 nezajistil aby při užití vozidla byly dodržovány povinnosti řidiče.
M.P Břec.naměrila mému vozidlu překročení rychlosti/po odečtu tolerance/ 54km/h na úseku s 50.kou.Měření bylo provedeno na rovném,prehledném úseku silnice bez okolité zástavby a s minimálním provozem automatickým zařízením RAMER 10T.Tímto jsem se měl dopustit porušení §4 pis.b  §125c ods.1 pís f bod4.atd.  Po přijetí sdeleni M.P.Břec jsem písemně sdelil že v dotčenou dobu jsem vozidlo neřídil a určil jsem řidiče.Jméno adresa fotokopie pasu.Po cca 130 dnech mi došel od M.Ú Břec. výšeuvedený příkaz s vysvétlením že se dotyčného řidiče nepodařilo obeslat tudíž se zásilka vrátila jako nedoručená.Pro úplnost údajú uvádím že řidič není občanem Č.R S uvedeným řidičem mám řádně sepsanou smlouvu o zapůjčení vozidla i náležitým poučením o dodržování platných zákonů o prov. na poz. kom.a o jeho právní odpovědnosti za jejich případné porušení.Dále mi je sdeleno že pokud podám odpor bude mi ješte připočteno 1000,.za náklady spojené s projednáním přestupku.CO MÁM DĚLAT?!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2017, 11:59:29 »

Rozhodnout se, zda bojovat nebo ne. Pak podat odpor nebo zaplatit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2017, 12:23:00 »

Tak za mě boj, není už co ztratit, dá se jen získat. A kdyby bylo nejhůře, tak pokuta se už nezvedne.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2017, 12:37:06 »

Asi se ptám hloupě, ale mám nějaké reálné šance že uspěji ohledně smlouvy s řidičem?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2017, 13:50:02 »

Tedy možná se pletu, ale není výše sankce pro pokutu "příkazem" omezena sankcí pro blokové řešení přestupku? V tomto případě "do 1000,- Kč".
Není to nezákonný příkaz?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2017, 14:21:09 »

Není. Když to trochu zjednoduším, tak blokové pokutě (sazbě pro příkaz na místě) je ekvivalentní odpustek (výzva dle § 125h), sazba pro sprdel odpovídá standardní sazbě (zastropované na 10k) bez ohledu jak je to projednáno, tj. zda rozhodnutím v standardním správním řízení či příkazem. Vyloučený nově není ani příkaz na místě, ale ani v takovém případě není stanovena jiná sazba.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2017, 14:51:32 »

Není. Když to trochu zjednoduším, tak blokové pokutě (sazbě pro příkaz na místě) je ekvivalentní odpustek (výzva dle § 125h), sazba pro sprdel odpovídá standardní sazbě (zastropované na 10k) bez ohledu jak je to projednáno, tj. zda rozhodnutím v standardním správním řízení či příkazem. Vyloučený nově není ani příkaz na místě, ale ani v takovém případě není stanovena jiná sazba.
Nějak jsem to původně blbě pochopil právě jako odpustek. Nicméně komunikací s MP to vzalo za své...
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2017, 19:50:26 »

Chápu správně, že jste vůbec nedostal tzv. odpustek? Jen jste obdržel nějaké sdělení od MP, na které jste reagoval odpovědí s uvedením identity řidiče?
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2017, 08:18:08 »

Pro vvvvvv. Přesně tak,Výzva od M.Píků k podání vysvětlení a za cca5 měsíců Příkaz k zaplacení 1500,-od M.Údú. Nic víc.žádná možnost k obrane nebo vysvětlení ,obhájení.... hlavne plať!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2017, 11:27:17 »

Fajn, tak podejte odpor. Pak uvidíte dál.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #10 kdy: 30 Října 2017, 11:05:59 »

Tak jsem podal odpor proti uložení pokuty, budu čekat co se stane.Kéž by se to všechno někde stratilo....
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #11 kdy: 24 Listopadu 2017, 07:45:37 »

Tak mi došla z Múdú Bř.výzva že mám do 10 dnů od doručení upřesnit adresu uvedeného řidiče,oni se POKUSÍ znovu vyzvat uvedeného řidiče k potvrzení skutečnosti,že vozidlo řídil.Pokud se však tato skutečnost nepotvrdí nebo bude zásilka nedoručena přejde odpovědnost na provozovatele.Země odkud řidič pochází není členem Eurohujerské Chunty,takže provozovatel poštovních služeb má oficiální výzvu pravděpodobně v ......./píííp/.Mělo by cenu jim/Múdú Břec./ zaslat písemné sdělení kde řidič potvrdí že vozidlo řídil? Toto jsem schopen zajistit soukromou korespondencí s řidičem,ale nebude to úředně verifikováno.Má smysl taktéž žádat "ouřadu"o prodloužení doby na vyřešení případu z důvodu dlouhých korespondenčních časů s řidičem.Ten se totiž živí jako řidič kamiónu, tudíž se nezdržuje trvale na adrese,a nemůže proto pohotově reagovat na mou a už vůbec ne na úřední korespondenci. A jěště jeden dotaz.Jaký je vlasně rozdíl mezi provozovatelem a vlastníkem když je to tatáž soukromá osoba?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #12 kdy: 24 Listopadu 2017, 08:53:49 »

Tak určitě to má smysl. Tím se nic nezkazí, určitě se s tím musí orgán nějak vypořádat.
Pěkně jim nasázejte písemné doznání a upřesnění adresy s tím, že dotyčný nečeká v pozoru, až ho obešlou.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopadu 2017, 10:41:46 »

Nabízí se jim napsat že s kontaktováním řidiče souhlasíte a adresu doplníte, ale řešit teď řidiče není možné kvůli §125g ZPPK. Proto navrhujete prohlášení nicotnosti příkazu.. tím by řízení s provozovatelem nebylo nikdy zahájeno a správní orgán by mohl řešit řidiče.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #14 kdy: 24 Listopadu 2017, 11:16:42 »

Děkuji za info,ale vůbec si netroufám sesmolit něco kolem paragrafů abych nenadělal víc škody než osohu.Mohl bych někoho z Vás jakožto zkušenejiších harcovníků v § požádat o stručný návod jak na to? Nechci nikoho zneužívat jako právní poradnu ale fakt si na to netroufám.Nikdy jsem nebyl popotahován Orgány za přestupky tak v tom nemám sebemenší praxi,ale nechci platit za něco za co nemůžu.Jak by mi chtěl někdo pomoci klidně pošlu @ adresu aby Orgán nepojal podezření.Děkuji. Janičko.
IP zaznamenána