30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Příkaz  (Přečteno 8279 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #15 kdy: 24 Listopadu 2017, 12:00:16 »

Přesunul jsem případ do neveřejné části fóra, chcete-li konkrétní rady, bylo by vhodné nasdílet dostupné dokumenty (po anonymizaci).

Chápu vývoj správě tak, že chronologicky se stalo zhruba toto?

1) automatický radar RAMER 10T zjistil nesmírně závažný zločin spočívající v jízdě 54 km/h na padesátce

2) od MP přišlo něco jako výzva k podání vysvětlení, kde je zajímala osoba řidiče?!

3) na to jste jim (tedy MP) nějakého řidiče sdělil

4) následně po delší odmlce přišel z MÚ příkaz o přestupku provozovatele podle § 125f

5) podal jste odpor

6) MÚ chce upřesnit adresu řidiče a vynáší nějaké věštby ohledně toho, co se bude dít dál

Pokud ano, tak je to velmi podivný, nestandardní a ze strany úřadu a MP zpackaný postup. Zajímaly by mě zejména dokumenty dle bodu 2 a 6. Šance na úspěch jsou slušné a dost možná se u toho jako bonus i docela pobavíte.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #16 kdy: 24 Listopadu 2017, 12:22:52 »

Přesně tak jak jste to napsal.Dokumenty naskenuju a šoupnu to sem,ale až o víkendu,bo dnes jsem jěště v práci a mám to všechno doma.Jinak veliké Dík,jste super a ta rychlost,to se jen tak nevidí :) :) :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 020
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #17 kdy: 24 Listopadu 2017, 18:38:33 »

Já bych řekl, že orgán zahnal sám sebe do slepé uličky. Nechal bych jej rozhodnout (samozřejmě je možné házet nějaké klacky pod nohy jako doplnění údajů k řidiči, námitka podjatosti a podobně) a následně se odvolal.

Pokud zahájil sprdelní správní řízení (o přestupku provozovatele vozidla) bez toho, aby provozovateli nejprve nabídl odpustek, porušil tak zákon a odvolačce nezbude než rozhodnutí zrušit. (provozovateli bylo upřeno právo to řešit uhrazením odpustku)

Pokud se ovšem pokusí znova, bude muset nejprve zaslat odpustek. Pak by mělo stačit se drze přiznat, jelikož již nejde postihovat řidiče. Ale jelikož budou mít řidiče, nemohou zahájit sprdel. Šach mat.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #18 kdy: 26 Listopadu 2017, 17:03:25 »

Posílám k nahlédnutí korespondenci s M.Píkmi a M.údmi,snad Vám to pomůže a mně taky.Dík
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #19 kdy: 28 Listopadu 2017, 09:20:42 »

V tom dopise od vopicaku me zaujala hlaska: "Vezmete sebou obcansky a ridicsky prukaz" ... pokud by tam dotycny z nejakeho hypotetickeho duvodu chtel jit, ridicak bych sebou urcite nebral, predpokladam, ze takova vyzva nema oporu v zakone, nebo se pletu?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #20 kdy: 28 Listopadu 2017, 10:04:15 »

Formulací "proto vás vyzíváme, aby jste...." chce orgán, konkrétně pak Bc. Eva Košíčková, zřejmě desperáta zíváním donutit k nějaké akci.....
Použitá fabulace orgánova, kdy po odečtení ochylky +-3km/hod byla naměřena rychlost 54km/h, což orgán prezentuje jako překročení "minimálně o 4 km/h" by měla být spouštěčem námitky podjatosti. Orgán je schopen doložit dosažení rychlosti 54 km/h, nic více. Podobně při krádeži 3 rohlíků není v rozhodnutí "odcizil nejméně 3 rohlíky". Svědčí to o snaze orgánově obviněnému "přitížit" a tohle zanedbatelné porušení pravidel neopodstatněně zveličit. Hned bych tam námitku šoupnul.

V tom dopise od vopicaku me zaujala hlaska: "Vezmete sebou obcansky a ridicsky prukaz" ... pokud by tam dotycny z nejakeho hypotetickeho duvodu chtel jit, ridicak bych sebou urcite nebral, predpokladam, ze takova vyzva nema oporu v zakone, nebo se pletu?
K předkládání ŘP někde na služebně není důvod - a úplně shodně to lze opičákovi i sdělit - "nenalézám důvod k předložení řidičského průkazu". Ale spíše bych to přičetl mentalitě fízla - pokud přinese řidičák, bude se snažit vmanipulovat účastníka do pozice řidiče.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2017, 10:12:33 od gumidos »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #21 kdy: 28 Listopadu 2017, 10:20:31 »

Nepleteš se, ale zcela běžně to takhle vyžadují. Podle § 36 odst. 5 SŘ platí: Účastník, jeho zástupce nebo podpůrce je povinen předložit na výzvu oprávněné úřední osoby průkaz totožnosti. Průkazem totožnosti se pro účely tohoto zákona rozumí doklad, který je veřejnou listinou, v němž je uvedeno jméno a příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě bydliště mimo území České republiky a z něhož je patrná i podoba, popřípadě jiný údaj umožňující správnímu orgánu identifikovat osobu, která doklad předkládá, jako jeho oprávněného držitele.
Já jednou přišel pouze s řidičákem, OP jsem zapomněl doma... a byl oheň na střeše :D Vtipné bylo, že si údernice až na konci ústního jednání všimla, že jsem ji předložil ŘP a ne OP ;D
Přísně vzato řidičák nesplňuje požadavek na ztotožnění dle SŘ, neboť neobsahuje "místo trvalého pobytu" (v ŘP je uvedena pouze "obec obvyklého bydliště").
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 650
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #22 kdy: 28 Listopadu 2017, 10:27:03 »

Nepleteš se, ale zcela běžně to takhle vyžadují. Podle § 36 odst. 5 SŘ platí: Účastník, jeho zástupce nebo podpůrce je povinen předložit na výzvu oprávněné úřední osoby průkaz totožnosti. Průkazem totožnosti se pro účely tohoto zákona rozumí doklad, který je veřejnou listinou, v němž je uvedeno jméno a příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě bydliště mimo území České republiky a z něhož je patrná i podoba, popřípadě jiný údaj umožňující správnímu orgánu identifikovat osobu, která doklad předkládá, jako jeho oprávněného držitele.
Já jednou přišel pouze s řidičákem, OP jsem zapomněl doma... a byl oheň na střeše :D Vtipné bylo, že si údernice až na konci ústního jednání všimla, že jsem ji předložil ŘP a ne OP ;D
Přísně vzato řidičák nesplňuje požadavek na ztotožnění dle SŘ, neboť neobsahuje "místo trvalého pobytu" (v ŘP je uvedena pouze "obec obvyklého bydliště").
Městská opice, dle mého názoru, není oprávněnou úřední osobou dle SŘ. V podstatě ani ta výzva není dle SŘ, ale dle zákona O obecní policii.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #23 kdy: 28 Listopadu 2017, 10:53:49 »

Sry, já viděl příkaz, tak jsem myslel, že jde už o správní řízení. Strážník může být v některých případech oprávněnou úřední osobou (při ukládání příkazu na místě) - takže teoreticky to možné je, pokud by si pirát při tom podání vysvětlení nechal na služebně MP uložit příkaz na místě. Jinak teda podle zákona o obecní policii je pirát povinen prokázat svou totožnost a to může provést i bez předloženého dokladu, k tomu by mělo stačit sdělení údajů + lustrace v registru obyvatel.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #24 kdy: 28 Listopadu 2017, 11:13:59 »

Trochu se diskuse odchýlila od samotného případu ...

Popotahovaný provozovatel má nyní několik strategií. Jedna možnost je pokračovat v nahánění zahraničního kamioňáka - pokud opravdu existuje, bylo by fajn předložit nějaký důkaz o jeho existenci, přiznání atp. Tento případ je ale zajímavý tím, že umožňuje otestovat § 125g a navíc jde o naprosto banální přestupek (dokonce bez bodů), takže by to stálo za průzkum bojem i za cenu, že by to třeba neskončilo úplnou výhrou, a byla by škoda to kontaminovat nějakým vymyšleným Helmutem.

V dané fázi by to chtělo nějakého řidiče, může jím být sám provozovatel, případně někdo jiný, kdo v nejhorším hrozné nařčení z jízdy rychlostí 54 km/h snese. Pokud je z toho radaru fotka, měl by to být někdo aspoň trochu odpovídající, ideální by asi bylo, aby si provozovatel došel nahlédnout do spisu (což by měl udělat tak jako tak) no a když se na fotce pozná, zjistí, že se s tím Helmutem jednoduše spletl (nikdo mu neprokáže, že ho označil účelově, navíc když takto otočí okamžitě, nezanechá to žádný prostor pro argumentaci SO, že by šlo o nějaké taktizování atp.).

Čímž se míček přehodí na stranu SO a ten to nebude mít vůbec jednoduché. Může zkusit zastavit řízení o přestupku provozovatele (dále jen sprdel) a obvinit řidiče, tam se právě otestuje § 125g ... vidím tak 50% šanci na výhru u kraje při neúspěchu podobnou u soudu a jak píšu výše, tento případ za to IMHO stojí. Druhá možná reakce úřadu je, že na řidiče se vykašle a bude pokračovat ve stíhání sprdele (s tím, že když se ukázalo, že pátrání po řidiči na základě poznatků od MP bylo stejně bezpředmětné, je tím dodatečně potvrzeno, že úřad vyčerpal tzv. nezbytné kroky a měl tak podmínky pro provedení tohoto řízení splněné). Což je ta snazší možnost - této strategii lze čelit poukázáním na nezaslání odpustku, na to již judikatura existuje a je jednoznačná.
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #25 kdy: 28 Listopadu 2017, 13:29:25 »

Kamiońák opravdu existuje,mám okopírovaný jeho pas a smlouvu o zápujčce vozidla/viz odvolání/  Vzhledem k tomu,že má trvalý pobyt mimo státy E.U. /Bielorusko/ se tamní doručovací služba asi neobtěžovala neco z E.U.doručit a hned to vrátili zpátky do Č.R. Můžu skusit ho soukromě písemně kontaktovat a získat přiznání že vozidlo řídil,nevím ale jakou to bude mít "důkazní váhu"protože tyto dokumenty nebudou "úředně ověřené".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #26 kdy: 28 Listopadu 2017, 13:37:01 »

Pokud existuje, tím líp, tak zatím s úřadem spolupracujte - klidně jim pošlete i tu kopii pasu či přiznání, že nebude ověřené není podstatné. Možná se pak SO chytí i do té pasti, že začne tvrdit, že řidič je vymyšlený atp.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #27 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:22:14 »

Kamiońák opravdu existuje,mám okopírovaný jeho pas a smlouvu o zápujčce vozidla/viz odvolání/ ...

Tak mně "sejmul" ten u benzinky 12.3.2017 Za spáchání tohoto strašného zločinu/54km/h/ mi Měúdi vyměřili 1500 kaček+1000 spropitné.Dodnes se s nima tahám ohledně"odpustku" který nebyl Mpíkmi nabídnut.
Tak jak, „sejmulo“ to vás, nebo běloruského kamioňáka? Tedy ne že bych po tom tady chtěl pátrat, ale viz výše, tento případ je využitelný na potvrzení výkladu, který je ve prospěch řidičů/provozovatelů (na jedné straně zánik odpovědnosti řidiče v okamžiku zahájení sprdele, na druhé nutnost odpustku) a byla by fakt škoda to kontaminovat nějakým blbě připraveným Helmutem ...
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #28 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:48:47 »

Nechtěl jsem rozvádět do jiného témata koho ten radar vyfotil tak jsem to tam napsal v "zjednodušené verzi" Tímto se omlouvám za zavádějící informaci.Dnes jsem odeslal M.údu informace o řidiči,jméno,adresa t.p. a "jiné skutečnosti" tak jsem zvědav jaké na to paní nebo slečna Bc.Košíčková vytáhne protiargumenty. 
IP zaznamenána

janičko

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz
« Odpověď #29 kdy: 29 Listopadu 2017, 12:55:44 »

Mám se tedy na Helmuta,který ale má regulérní jméno a adresu a z kterým soukromě komunikuju vyprdnout a ve vhodný okamih "nabonzovat" jako řidiče sebe?
IP zaznamenána