30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8

Autor Téma: Filozofie placení pokut  (Přečteno 33913 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #30 kdy: 16 Října 2017, 19:38:37 »

pk202 - O co jde? Pouze komentuji fakta ke kterým se hlasí Pitomio....
Okamura také není můj šálek kávy....ale větší zlo než Babiš ??? :)
Navíc já neobhajuju Okamuru ale reaguji na Tvoje argumenty :
Pokud...chcete aby na hranicích zase byly ostnatý dráty a vystoupili jsme z EU (taky z EU nejsem nadšenej ale bez ní by jsme na tom byly ještě hůř) tak je to v pořádku.
Takže za sebe Ti říkám "CHCI VYSTOUPIT Z EU" v referendu o vstupu jsem již tenkrát dával "NE" a upřímně řečeno je to ještě horší, než jsem tenkrát čekal.
Nebudu volit Okamuru - budu volit číslo 19.



IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #31 kdy: 16 Října 2017, 19:39:17 »

Lidi jsou závistiví a udavači, je potřeba si uvědomit že většina papírků za stěračema za parkování jsou na udání.

Souhlas. Měl jsem známého který pracoval u MP, vydržel tam půl roku než odešel k Vězeňské službě. Sám říkal, že 9 / 10 výjezdů vůči dopravě bylo na udání občanů. Ten desátý si většinou všiml strážník sám náhodně při obchůzce.

Kdysi před 2 lety jsem byl v HOdoníně dokonce svědkem, když jsme registrovali bráchovi auto. Přijeli jsme a nějaký děda si všiml v autě chybějícího papírku. Hned fotka, telefon v ruce a když jsme se za 5 minut vrátili (bohužel chybějící dokument) , tak už stála MP a  sepisovali s mladou maminkou pokutu, jen jsem zaslechl že skončili asi u pěti stovek, když tam holka brečela.
To si nevymýšlím, takový extrém se fakt stal.

A jsou i horší, třeba ten řešený případ v Luhačovicích...atd atd...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #32 kdy: 16 Října 2017, 19:46:06 »

Citace
Jen čekám to od starších lidí takové názory, ale překvapují mě i názory vrstevníků, lidí třeba 18-25 let...
V tom se podle mého dost plete, alespoň co se týče věku 50+. Asi nemusím dál rozvádět.

Rozvedu to s dovolením (či vlastně bez dovolení) za Vás. Z pohledu autorových vrstevníků jsem nejspíše také postarší člověk, táhne mi na 45. Devadesátá léta jsem prožil na počátku produktivního věku. Snad si je zpětně idealisuji, jsem nicméně zcela přesvědčen, že jsem měl možnost zažít jedno z nejsvobodnějších období v dějinách lidstva vůbec. Úředníci se chovali uctivě, příslušníci SNB se lidí vyloženě báli. Stát byl taaaaakhle maličký. Míru svobody, kterou jsme tehdy měli, po mém soudu ani slavný Západ vlastně nikdy nepoznal. Ale léta šla - a stát rostl. Ne jako normální děcko, spíše jako Otesánek. Čili na řečnickou otázku uživatele Maxim11, vědom si toho, že odpověď nepožadoval, za sebe přesto odpovídám: tato země se za posledních 28 let výrazně posunula (zpět) k nesvobodě a EU tento pohyb zcela zásadně akcelerovala.

Protože v nesvobodě žít nechci a tvrzení, že svoboda není zadarmo nepovažuji za klišé, snažím se něco dělat. Snad dobře, možná ne, to musí posoudit někdo jiný. Problematika přestupků v dopravě je pouze jednou z oblastí, kde se zdá, že už snad šroub víc utáhnout nelze. Vybral jsem si ji, protože se týká většího množství lidí než jiné - pro mne neméně iritující - oblasti, jako jsou namátkou kontroly z FÚ, ČSSZ a zdravotních pojišťoven, zpravodajská povinnost vůči ČSÚ, vyděračské praktiky vymahačů koncesionářských poplatků atd. Doufal jsem, že kolem OSBIDu a tohoto fóra může začít vznikat jakýsi ostrůvek positivní deviace. A myslím, že to se i víceméně daří.

Většina mých přátel a známých je celkem logicky v podobné věkové kategorii jako já, všichni pamatují svobodná devadesátá léta. Kdykoliv dávám k lepšímu historky ze správních řízení či z kontrol různých úřadů, setkávám se pouze s positivním ohlasem. Se vší vážností konstatuji, že jsem se na rozdíl od zakladatele tohoto vlákna nikdy nesetkal s tím, že by mne někdo obviňoval ze zneužívání práva či oportunismu. Problémem po mém soudu není "starší" generace, venkoncem neznám nikoho v mém věku, kdo by vystudoval gender studies či evropská studia. Ta "starší" generace má (bohužel nepřenositelnou) historickou zkušenost s koncem bývalého režimu a následnou reálnou svobodou. Samozřejmě, že její většinu tvoří lidé, jejichž zájem o společenské dění končí u koblihy zadarmo, nadávání na islám či třicetikorunový poplatek u lékaře, protože křivka normálního rozložení je prostě neúprosná. Obávám se nicméně, že skutečnosti, jež myslící část mé generace považuje za nestoudné - jako je např. i výběr daně z tachometru, jsou v principiální rovině (tj. dokud se konkrétního soudruha přímo nedotkne) akceptovatelné pro generace mladší. A nedávám jim to za vinu, protože je něco jiného se do společnosti s určitou mírou nesvobody narodit a poměrně přirozeně akceptovat její pravidla, než dospět ve svobodě a pak celkem bezmocně po desetiletí sledovat, jak míra nesvobody roste.

Nehodlám tu nicméně vyvolávat jakoukoli mezigenerační flame war - jen reaguji vlastní úvahou na nastolené téma.

pk202: Tak to už tu 19 budeme volit dva...
« Poslední změna: 16 Října 2017, 19:56:41 od kdo »
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #33 kdy: 16 Října 2017, 19:59:23 »

pk202: Tak to už tu 19 budeme volit dva...

Tři.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #34 kdy: 16 Října 2017, 20:05:10 »

Mě by třeba zajímalo, kolik z té obrovské hromady peněz, co k nám proudí z EU, končí v něčem užitečném a ne v Čapím hnízdě, začleňování znevýhodněných minorit, cyklostezkách, zklidňování dopravy a podobně.

pk202, kdo, Medojed> Čtyři.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #35 kdy: 16 Října 2017, 20:27:50 »

Citace
Jen čekám to od starších lidí takové názory, ale překvapují mě i názory vrstevníků, lidí třeba 18-25 let...
V tom se podle mého dost plete, alespoň co se týče věku 50+. Asi nemusím dál rozvádět.

Rozvedu to s dovolením (či vlastně bez dovolení) za Vás. Z pohledu autorových vrstevníků jsem nejspíše také postarší člověk, táhne mi na 45.
Většina mých přátel a známých je celkem logicky v podobné věkové kategorii jako já, všichni pamatují svobodná devadesátá léta. Kdykoliv dávám k lepšímu historky ze správních řízení či z kontrol různých úřadů, setkávám se pouze s positivním ohlasem.

Nehodlám tu nicméně vyvolávat jakoukoli mezigenerační flame war - jen reaguji vlastní úvahou na nastolené téma.

pk202: Tak to už tu 19 budeme volit dva...

Moje skoro dospělé ratolesti nechápou, jak mohly někdy legálně výjít cédéčka Orlíku  :-D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #36 kdy: 16 Října 2017, 20:29:32 »

Tak z něčeho se postaví čističky nebo opraví chodník, v rámci nějaké zbytečné trotloviny.

Matějka nemá šanci. To už ten Pitomio, ať je jakejkoli populista, tak se tam aspoň dostane, má maximální rozvracecí potenciál (sere všechny :D) a vystoupit chce taky včera, aspoň to tvrdí.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #37 kdy: 16 Října 2017, 21:11:27 »

Behemot: víte pane kolego — ono tu někdy nejde o to, jestli ten vybraný subjekt má či nemá šanci. Ale mnohým z nás jde o čisté svědomí a klid, že prostě nepodlehnul volbě nutného zla, které i nadále zůstává zlem. A proto plně chápu ty z nás, kdož volí Matějku, Macha a nebo třeba i toho Okamuru —  a prosím nediskvalifikujte se ze slušné debaty používáním excesivních výrazů na Okamuru (byť je to posvěceno s schváleno (SIC!) naší veleslavnou justicí). Ano, chápu že někomu může připadat jako poněkud naivní člověk, nicméně ten fakt, že neskutečně sere všechny parlamentní strany napříč celým tím levicovým spektrem parlamentu a vlády já osobně vnímám jako vysoce ceněnou kvalifikaci!  ;)

Šmarjá Josef: nojo, co Orlík — ale oni už vážně debatují o nutnosti cenzurovat i klasiky! Takové nadčasové a prorocké dílo Karla Čapka — Válka s mloky, to už bude brzy na indexu. A nebo takový Kocour Mikeš od rasistického Josefa Lady: „…Milé děti, ti lidé byli cikáni,…“ a tak dále…

Číkus: asi nás bude ještě víc…  ;)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #38 kdy: 16 Října 2017, 21:41:19 »

kdo: píši za jedna  :). O svém věku v profilu nemlžím, takže prožívám intezivní deja-vu, byť v poněkud jiné formě. Pravdou je, že mě nikdo nebuzeruje za kudrnaté vlasy do půli lopatek (nemám vlasy, natož pak kudrnaté), na druhé straně mě neoslovují prodavačky slečno  :-\ . Současné formy buzerace mi přijdou o dost slabší, než normalizační, ale jej jich mnohem více. Co se pomalu přestává lišit, vystihuje jeden vtip z dob normalizace. Je svoboda projevu na Východě i na Západě? Ano, svoboda projevu je stejná. Rozdíl je v tom, že na Západě je svoboda i po projevu. Drobný rozdíl však cítím, na Východě i na Západě přestává být ta svoboda po projevu. Možná jen slyším trávu růst a čtu mezi řádky více, než zdrávo jest; naše generace to má prostě v krvi.
Karel Čapek Vančurovi: Lidé jsou tak hloupí (alespoň podle filmu z konce normalizace)
« Poslední změna: 16 Října 2017, 21:51:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #39 kdy: 16 Října 2017, 22:01:17 »

pk202 - Považují Vás zde za inteligentního člověka a proto respektuji Vaše názor. Horší než Babiš? Asi ano, slovák se alespoň snaží zbavit u soudu označení Bureš. Kdežto japonec s přímou demokracií se naprosto veřejně hlásí ke komoušům o jejich podporu.

http://zpravy.idnes.cz/okamura-haji-komunismus-08d-/domaci.aspx?c=A121120_212117_domaci_jj

Tady prostě stačí kvákat pořád dokolečka nechci islám, nechci kalouska, nechci euro a máte zaručenou podporu od oveček.
« Poslední změna: 16 Října 2017, 22:08:22 od t4455 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #40 kdy: 16 Října 2017, 22:09:07 »

...nicméně ten fakt, že neskutečně sere všechny parlamentní strany napříč celým tím levicovým spektrem parlamentu a vlády já osobně vnímám jako vysoce ceněnou kvalifikaci!

Na tohle pozor, tohle přesně byl důvod proč se Babiš dostal tam kam se dostal.....

P.S. Tak jsem si taky na profilu doplnil věk aby Maxim11 věděl jestli se baví teenagerem nebo starým dědkem :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #41 kdy: 16 Října 2017, 22:13:55 »

Tady prostě stačí kvákat pořád dokolečka nechci islám, nechci kalouska, nechci euro a máte zaručenou podporu od oveček.

Mno ehm - nebudu tady narážet na Tvůj (jsme na fóru tak si dovoluji tykat) avatar, ale řekněme že někdo kdo spojuje EU a volný pohyb osob v rámci shengenského prostoru by si neměl nikoho brát do úst a nazývat ovečkou.....

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #42 kdy: 16 Října 2017, 23:05:29 »

... neskutečně sere všechny parlamentní strany napříč celým tím levicovým spektrem parlamentu a vlády já osobně vnímám jako vysoce ceněnou kvalifikaci!
Na tohle pozor, tohle přesně byl důvod proč se Babiš dostal tam kam se dostal.....
Duvody bych rekl, ze byly jine a hledal bych mezi mezi vlivnymi osobami - miliardari, kteri nemaji potrebu, aby jim nekdo pres MF videl do karet.

Politici jsou jen panacci, kteri tancuji dle mocnych - vydirani, prachy pripadne jiny aktraktant.
To snad musi byt dle schvalovanych zakonu a prekvapivou podporou ruznych odlisnych stran jasne.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #43 kdy: 16 Října 2017, 23:08:39 »

pk202 - Považují Vás zde za inteligentního člověka a proto respektuji Vaše názor. Horší než Babiš? Asi ano, slovák se alespoň snaží zbavit u soudu označení Bureš.
Ehm, a to jako znamená co, že je snad ještě i v pořádku, že soud rozhodne, že pravda není? Podle vzoru důkaz pravdou vyloučen? Svoboda je otroctví?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #44 kdy: 17 Října 2017, 00:25:53 »

... neskutečně sere všechny parlamentní strany napříč celým tím levicovým spektrem parlamentu a vlády já osobně vnímám jako vysoce ceněnou kvalifikaci!
Na tohle pozor, tohle přesně byl důvod proč se Babiš dostal tam kam se dostal.....
Duvody bych rekl, ze byly jine a hledal bych mezi mezi vlivnymi osobami - miliardari, kteri nemaji potrebu, aby jim nekdo pres MF videl do karet.

Možná jsem to nenapsal dost přesně - měl jsem na mysli kam se Bureš dostal v politice. Tam ho nedostaly hlasy "vlivných osob" ale hlasy 927240 voličů z nichž velká část ho podle mně volila právě proto, že neskutečně sral všechny parlamentní strany ...... alespoň mně se tedy k tomuto někteří přiznali.

Všem, kteří uvažují o případné volbě Okamury bych doporučil aby si vzpomněli na Věci veřejné a na Babiše jak se jevili před prvotním zvolením.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8