30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8]

Autor Téma: Filozofie placení pokut  (Přečteno 33930 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 231
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #105 kdy: 29 Listopadu 2017, 11:21:19 »

A co byste si tak soudruhu představoval? Osvícenou monarchii? Či snad nějakou verzi ústavně jasně dané minarchie?
Obě dvě varianty milionkrát lepší než tahleta ekonomická a morální genocida.  Místo jedné komunistické strany je jich tady osm. Na krádeže si dělají zákony jaké chtějí a nikdo jim v tom nezabrání. Další varianty určitě demarchie, majetkový cenzus. To, co tady udělali po revoluci, je horší, vychcanější než celá komunistická totalita. Volby vyhraje stejně ten kdo má nejvíc peněz ať už přímo (Babiš) nebo skrytě (Zeman - má za sebou Putina a Čínu) a bere úplně vše - zákony, ale hlavně zdaňováni a tiskárnu peněz. Myslet si, že volby něco změní je vrchol naivity. Volby v tomto státě to je svou podstatou čistá korupce. Se divím, že po zkušenostech s Hitlerem a Gottwaldem tento systém u nás znovu nastolili. Pro mě život v této žumpě to je jedno velké utrpení.


Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #106 kdy: 29 Listopadu 2017, 13:34:05 »

V první řadě je třeba konstatovat, že jak jakákoli forma přímé demokracie, tak jakási minarchistická společnost by vyžadovaly maximální zapojení občanů, což v našem státě, alespoň dle mého úsudku, lze jen velmi těžko očekávat.
Ono stačí aby stát občanům nic nedával a na oplátku se do nich nesral, pak se o sebe většina postará.
Ale jak je vidět za oceánem, i dobře napsaná ústava, aktivní obyvatelstvo a nezávislé soudy dokáží uchovat svobody tak maximálně 150-200let. Ale u nás si neumím představit ani dobrou ústavu ani nezávislý soud.
Jak pravil zakladatel - státy se udržují těmi myšlenkami na kterých byly založeny, což je v našem případě zákulisní jednání, triky a manipulace na pozadí momentální mocenské převahy - a k tomu ignorování tradic a zákonů (nárokujeme si země koruny české na principu sebeurčení majoritního národa a ani se neobtěžujeme zákonem změnit monarchii na republiku atd...).
Mě by stačilo, kdyby mi entita stád nic nebral. Ať si klidně dává, jestli bude mít z čeho, hloupej kdo dává, hloupější, kdo nebere. Nicméně to by se asi rychle vyřešilo, jak by neměl kde brát, tak by zanikl tak do pár týdnů.

Dobře a vzhledem ke stádu velice striktně psaná ústava má šanci to omezit. Na nějakou dobu, jistě, je to jen další (byť silná) brzda a rovnováha, samozřejmě že časem se to překoná a zvrhne. Ale tak kdyby tu bylo k žití aspoň na pár generací…za sebou :D Z tohoto pohledu je monarchie mnohem lépe prověřená časem.

kacafirek: to jsou hlavně jediný asi tak lehce schůdný varianty; klasická kdemohkradcie tady totiž je, to se nenechte mýlit, že není, zhruba v těchto sračkách totiž končí vždycky. Tady to jen nabralo rychlej spád poté, co se starý struktury pevně uvelebily a zase to rozbalily. Jinak si naivně nemyslete, že na západě je to nějaký vo moc lepší. V čem to je lepší ekonomicky, v tom je to už horší se svobodama a bezpečností. A většina sraček, co je tady, sem přichází minimálně v poslední pětiletce právě odtamtud. Jiný systémy jsou sračka přímo, kdemohkradcie je přechodný stádium do sračky.

Jinak když už tu tak trolíme, kdo zná hru Bioshock? I když to nebylo vůbec primárním motivem, tak v rámci jejich příběhu se jim krásně v kostce podařilo shrnout, o čem jsou tydle tradiční státy a církev…Paraziti. Myslím, že to začnu používat, protože všechny tyto instituce, nějakým způsobem vykořisťující člověka, skutečně ničím jiným nejsou. Tak proč nenazývat věci pravými jmény, ne?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2017, 13:44:10 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #107 kdy: 29 Listopadu 2017, 14:14:14 »

I když to nebylo vůbec primárním motivem, tak v rámci jejich příběhu se jim krásně v kostce podařilo shrnout, o čem jsou tydle tradiční státy a církev…Paraziti. Myslím, že to začnu používat, protože všechny tyto instituce, nějakým způsobem vykořisťující člověka, skutečně ničím jiným nejsou. Tak proč nenazývat věci pravými jmény, ne?
Proč tomu taku řikat jianak. Tradiční definice je, že stát je teritorialni monopol na nasili
https://www.mises.cz/literatura/anatomie-statu-14.aspx

Zloděj, který ospravedlňuje svoji krádež tím, že ve skutečnosti pomáhá oběti tím, že utrácením ukradených peněz zvedne maloobchodní trh, by našel jen málo konvertitů. Ale když se tato teorie zabalí do keynesiánských rovnic a působivých referencí „multiplikačního efektu,“ tak to naneštěstí působí přesvědčivěji. A tak útok na zdravý rozum pokračuje v každém století, pokaždé jinými prostředky.

Ideologická podpora je tedy pro Stát životně důležitá. Stát se musí neustále snažit vštípit veřejnosti svoji „legitimitu,“ aby odlišil svoje aktivity od pouhých banditů.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #108 kdy: 29 Listopadu 2017, 14:35:25 »

IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #109 kdy: 29 Listopadu 2017, 15:09:02 »

Nějaký video k tomu :) https://www.youtube.com/watch?v=PiaS3c1hs7c
U toho videa by si ovšem většina ovčanů s úlevou oddychla, že žijí ve svobodě a demokracii a neohrožují je žádný hnusný paraziti. A kdyby jo - stát by je přece před nima ochránil :-)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #110 kdy: 29 Listopadu 2017, 15:20:43 »

No, k tomu je ještě všechen ten předchozí obsah, to teď nemám čas hledat (hodně toho byly jen audiozáznamy).
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #111 kdy: 30 Listopadu 2017, 16:39:19 »

K tématu mám svůj prozřetelný příběh - onehdy jsem jel doma u nás na městě, zastavila mě PČR s tím, že jsem jel 60 na padesátce a že za dva tisíce. Prázdná silnice, půlnoc, ale budiž, zaplatil jsem, dostal blok na pokutu a odjel. Za měsíc mě přišel lísteček s tím, že magistrát bude vymáhat zaplacení pokuty, pokud ji ihned neuhradím. Volám na magistrát, říkám pánovi, že mám lísteček o zaplacení a on mi říká, abych si ho přečetl pořádně.

BLOK NA POKUTU
NA MÍSTĚ neZAPLACENOU

Ty dvě písmenka jsou jediný rozdíl na těch bločkách a já jsem si toho v noci prostě nevšimnul. Ty kurvy si nechaly prachy a dali mě jinej bloček, a já musel tu pokutu zaplatit ještě jednou. Tak mu to vykládám a ten pán mi až tátovským hlasem vykládá, že mě jako chápe a rozumí, ale pak dodal něco, co jsem si navždycky zapamatoval: "Rozumím, že se vám to stát mohlo, ale... vymáhat budeme."

Od té doby se chovám stejně. Já jako rozumím, že jsem rychle jet mohl... ale bránit se budu. Jak vy nám, tak my vám.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8]