30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: Filozofie placení pokut  (Přečteno 33749 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Filozofie placení pokut
« kdy: 14 Října 2017, 19:03:54 »

Trošku sobotní téma na odlehčení, nicméně související s tímto forem.

Jsem dost mladý, jezdím aktivně asi 4 roky. Bývával jsem upřímně jeden z těch "vohnoutů", nicméně asi tak před dvěma lety jsem se začal i zajímat o dopravní právo. Zlomový byl článek na Dfensi : "Jak se měří v Rosicích". Jelikož to není tak daleko, vydal jsem se tam a bohužel skutečnosti seděly. Navíc k nám nastoupil kolega, který doslova byl policejní šikanou vybodován a dostal zákaz řízení.

Začal jsem se zajímat i o info z toho webu a shodnou "zapomenutí faktu, že tam radar je" jedu ve svým případu. Jelikož to  vnímám i jako výzvu po té, co mi přišla složenka a rozhodl jsem se, že si zkusím projít dobrovolně tím "očistcem".  A to se upřímně musím přiznat, že mám prakticky nulovou podporu od rodiny, od kolegů a nadřízených ( v mém věku !!) a od známých lidí, což mně tak i nějak mrzí. Názory někde na netu ignoruji, ale u nejbližších lidí to fakt zamrzí.

Zajímavostí je, že třeba kolegyně sedla do auta opilá po noční kalbě a třepala se, aby jí nezastavily. Další kolega taky moralizuje, ale pak se přiznal, že jezdí "na poslední chvíli a vesnici proletí třeba 70) či vedoucí úseku zase tvrdí "přiznej chybu a zaplať" , ba dokonce mi přeje "abych prozřel, ať si mě policista vychutná, že jednoho dne na to dojedu, je to vychcanství..." A pak jsem se NEPŘÍMO dozvěděl, že jeho manželku odtáhli, on běžel na MP žádat o promlčení ze známosti (prošlo to), žádal o odpuštění odtahovku (neprošlo to).

Jak jste se s tím třeba vyrovnali, jak jste to vzali? Možná to ode mě zní "divně", ale když začnete něco dělat jinak a začnete jináč uvažovat, je to prostě lepší pocit, ale tohle mi taktéž bere tu sílu.

Díky za názory !  ;)

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2017, 19:11:38 »

Je to běžný progress. Nic nenormálního, časem zjistíš že dokud ten člověk nemá vlastní zkušenost s fízlama tak je automaticky za jeden provaz s fízlama. Nanny state ve smyslu dejte mi pokutu nebo někoho zabiju. Nasrat, ti lidi nepřemýšlí sami za sebe, tahle hodnota v souvislosti s právem a policií je v nich zatím někde zakopána.

edit: jedinej, s kym budeš asi za jedno bude ten vybodovanej kolega. Můžeš ho vést a ukázat mu nějaký možnosti jak se bránit. Ale není to jednoduché. Znám pár lidí, co přišli o papíry a stejně jaou pro ně fízlové nadlidi a je vždycky potřeba se uklonit a vytáhnout peněženku když je zastaví.
« Poslední změna: 14 Října 2017, 19:16:11 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2017, 19:31:13 »

Ne, zrovna pro něj jsou to "fízli a mr***" Sám mi říkal, že si ho vybírali přednostně (má taky velmi nápadné auto) a to bylo samé "rychlost, pásy, světla, technický stav, mobil..." a najednou mu přišel dopis a půl rok zákaz. Už dávno teda ale jezdí. Jen musel změnit tehdy práci. Už bývalý kolega.

V jednom tématu jsem zminil případ nové kolegyně, bohužel ostatní do ní vali "neposlouchej ho (mě) a vyřeš si to". Když jsem ale milou dámu poučil, že jako ona provozovatelka odpovídá za to, aby s jejím autem byly dodržovány pravidla..., tak její výraz byl "co to je za nesmysl?". Nesmysl, který je v zákoně...

Jen čekám to od starších lidí takové názory, ale překvapují mě i názory vrstevníků, lidí třeba 18-25 let...

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #3 kdy: 14 Října 2017, 19:52:14 »

Né každému jde pomoci, zvlášť pokud o to ten člověk nestojí, nějak zbytečně bych se neangažoval, reálně budeš akorát za zmrda co dělá naschvály a háže fízlům klacky pod nohy v jejich dokonalé práci.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #4 kdy: 14 Října 2017, 20:13:23 »

Bylo to tady psáno porůznu v tématech, ale je to do nás cpáno horem-dolem už od malička. Ne, že bych si to sám pamatoval, ale o tom, jak fízkové navštěvují školky a školy je tady už něco popsáno.

Toto mám z akce pro děti odhadem stáří 3-6, nebo tak něco. Vedle samozřejmě hasičák. Prostě se není čemu divit. Přijde mi, že anomálie jsme my tady :-)
« Poslední změna: 14 Října 2017, 20:16:39 od swenak »
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #5 kdy: 15 Října 2017, 17:46:44 »

Ideální věk, kdy začít cpát teenagerům do hlavy základy FSM je nějaký 14-15 rok, kdy se jich to začne týkat. Mám s tím několik zajímavých zkušeností. Měl jsem možnost 3 roky působit na ZŠ jako zaskakující matikář a fyzikář a chemikář a zachytil jsem od žáků někollik pozitivních poznatků, co souviseli s prací policie a názorem na ně.

 Jednou se jednalo o dva kluky, co byli podezřelí z nějakého sprejerství a vandalismu. Takže ředitelna, kobereček, fízlové ve škole a vyslýchačka.Vím, že oba nebyli žádní svatouškové, ale tohle mi u nich nehrálo. Takže rada nad zlato: nic vám neřeknu, využívám práva nevypovídat, chci, aby byli přizváni rodiče, a když vytáhnou nějaký důkazy neposrat se a zatloukat. Ve finále na základě velmi pofiderních záznamů ze soukromé kamery nebyl nikdo nikdy usvědčen. Ti dva kluci byli vybráni a měli být usvědčeni, protože bydleli poblíž.

Každý školní rok beseda s městskou policií a branné odpoledne a ukázky sebeobrany a fizlo čokla, co najde trávu. Milé děti, zítra po velké přestávce nebudeme mít fyziku a půjdeme do tělocvičny a budeme mít besedu s městskou policií. Reakce ze třídy: zase jak loni ty dva kokoti! Smích. Cukání koutků vyučujícího. Třída čeká napomenutí a pomrd. My chcem radši fyziku, když teda nebudete zkoušet. Bouhužel, nejde to! Sednete si někam dozadu, kde na Vás nebude vidět,do ucha si hodíte MP3 a nebudete vyrušovat a k ničemu se vyjadřovat a chrápat raději potichu.Policistům se smát až po besedě.

Jednou za rok probíhá na všech školách test z dopravní výchovy. Tuším, že dva nebo tři nejlepší řešitelé ze třídy postupují do okrskového kola, kde se koná opět nějaký test a jízda zručnosti. Tento asi 35 let starý test jsem dostal za úkol napsat a vyhodnotit s osmáky místo chemie.
Takže milé dětičky, o dnešní hodině nás nečeká slíbený pokus s karbidem vápníku, ale místo toho si napíšete test z dopravní výchovy. Ano, ten stejný, co psali vaši tátové a mámy a vy jste ho už psali loni a předloni a budete psát za rok a zřejmě ho budou psát i vaše děti. Hlásí se Pepíček a Anička, my jsme byli loni na okrskovém kole a byl tam stejnej test, pak jsme jeli na čas jízdu zručnosti a pak tam přijeli policajti něco plácali a vytahovali se kde koho chytli bez helmy a bez světla. Pořád jsme na něco čekali a byl to děsnej vopruz a nakonec jsme dostali pexeso od besipu. Ano výborně, kdo se chce probojovat do dalšího kola? Nikdo, výborně, takže všichni. Pište si: 1a , 2c,...... Tak, a když to máme všichni  plný počet bodů,( vedení se s tím nějak popere) něco  vám v kostce povím k tomu, jak se chovat na silnici. Prosvištíme si na projektoru pár nejdůležitějších značek, povíme si jak se nezmasakrovat na kole a ještě na konec zvládneme ten acetylén.

V podstatě mne zaujalo, že ty puberťáci nemají absolutně zájem poslouchat bláboly dvou dementních měšťáků a jsou ochotni raději akceptovat výuku, což je neobvyklé. Obvykle platilo, sebeblbější ulejvárna lepší než vyučování. Podobné to je tím testem besipu. Když jsem já chodil do školy, tak tato soutěž probíhala také a měla nějakou úroveň a bavilo nás to. Dnes se to dělá, protože to někdo nařídil. Dopravní výchova nemá na 2. stupni v tematických plánech žádný prostor. Je to jen na učiteli jestli do svého předmětu zakomponuje okrajově nějaký výchoný cíl z dopravní výchovy. Ve finále ty děti o to mají zájem, je to nějaké zpestření, když se podá rozumně s trochou nadsázky. Ale poslouchat od městapa bláboly typu,kolik dětí zachránila přilba, kolik dětí chytli bez přilby a jaká pokuta  za to hrozila a jak malou nakonec dostali rodiče.
 Je to pohlazení po duši, když ty děti dokážou dát najevo, že jim můžeme s besedou s městapem políbit prdel a když  u dospělého odhalí, že sdílí stejný nazor. To je právě ten okamžik, kdy má přijít na řadu FSM. 
Já jsem se to snažil těm dětem nepřímo podsouvat vrámci matiky i fyziky, toho prostoru tam je dost. Velmi oblíbená byla třeba laborka v terénu. Průměrná rychlost nerovnoměrného pohybu. V teoretické přípravě je třeba seznámit děti jak funguje klasický radar, jak úsekové  měření. Proč jsou obě věci děsně fajn, komu to prospěje. Vhodné je rozpoutat debatu, čí rodiče už někdy zaplatili za rychlost. Pak je dobré nadhodit, že existuje obrana. Ti chytřejší začnou přemýšlet, jak oblafnout úsekovku. Ve finále laborky se jde provádět ven skrytý dohled. Děti rádi pracují se stopkami a vysílačkou. U učebně pak provádějí výpočty odečítají tolerance ( tím si zopáknou procenta) a určují, kdo je a není pyrát. Pochopitelně sympatizují s pyráty. Veškerá zjitěná data se dají použít dále v matematice. Dá se vymyslet spousty slovních úloh typu kolik bychom vybrali na pokutách za hodinu,den,měsíc, když  každé páté auto zaplatí 500,- a dvanácté 1000,- z výdělku odečtěte 10% helmutářů a jiných pyrátů, co se k tomu nedokážou postavit jako chlapy. Vhodné je nadhodit otázku, kam vybrané peníze zmizí a rozjede se opět bouřlivá debata a děti přijdou sami na to, že měřit v některých místech je ptákovina. Taková matika i děti baví.


IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #6 kdy: 15 Října 2017, 18:55:21 »

Dobrá práce, Martine623. Jen tak dál! Úkolem dobrého učitele je připravit své žáky na budoucí život dospělého občana…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #7 kdy: 15 Října 2017, 19:58:32 »

Jsme na foru o dopravních přestupcích, tak se logicky řeší toto ale ten problém této společnosti je mnohem větší. Lidi tu podporujou Okamury, Zemany a podobnou svoloč. Svědci Babišové čekají hodinu na podpis od estébáka, lidé chodí na koncerty Jarka Nohavici, lidi věřej všemu co píšou v novinách a co jim řeknou na nově. Lidi jsou závistiví a udavači, je potřeba si uvědomit že většina papírků za stěračema za parkování jsou na udání. Lidé chtějí modré zony, chtějí trest smrti a nejradši by ostatní lynčovali rovnou na ulici. Primitivní národ uplatňuje primitivní uplatňování práva.

Kdyby lidé pouze ohýbali hřbet před fízlama kdy jim jednou za půl roku chtěj dát pokutu za 200kč tak jsme v pohodě, bohužel, příští víkend zjistíme že máme asi úplně jinej, a mnohem větší problém.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #8 kdy: 15 Října 2017, 20:05:01 »

Okamura že je svoloč? Tststs…
Sice zrovna jeho volit nebudu, ale rozhodně bych na něj nenadával (už jen proto, jak všem levičákům napříč politickým spektrem pije krev a jak ho nemají rádi!)…
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #9 kdy: 15 Října 2017, 20:30:35 »

Pak stačí dát všem těmto lidem hlasovací právo zvolit bandu s neomezenou mocí vyrábět zákony a člověk to může zabalit...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #10 kdy: 15 Října 2017, 20:33:10 »

Každý školní rok beseda s městskou policií a branné odpoledne a ukázky sebeobrany a fizlo čokla, co najde trávu. Milé děti, zítra po velké přestávce nebudeme mít fyziku a půjdeme do tělocvičny a budeme mít besedu s městskou policií. Reakce ze třídy: zase jak loni ty dva kokoti! Smích. Cukání koutků vyučujícího. Třída čeká napomenutí a pomrd. My chcem radši fyziku, když teda nebudete zkoušet. Bouhužel, nejde to! Sednete si někam dozadu, kde na Vás nebude vidět,do ucha si hodíte MP3 a nebudete vyrušovat a k ničemu se vyjadřovat a chrápat raději potichu.Policistům se smát až po besedě.
Tak fizlove byvaji vybirani:
1. je to zadarmo
2. nikdo proti tomu nic nema

Vyber provadi ucitel odpovedny za ten predmet pripadne vedeni. Stezujte/pripominkujtei tedy tam, pripadne na dane terminy planujte navstevu zubare, aby deti neflinkali.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #11 kdy: 15 Října 2017, 20:40:40 »

Zrovna před pár dny moje dítě (1. třída) absolvovalo návštěvu Muzea policie. Tam se zrovna platilo. Přemýšlím, jak formulovat protest proti příštímu pokusu o policejní masírku. Asi oslovím třídní s tím, že požaduji omezení prezentace silových složek státu a že požaduji, aby děti také dostaly informace, jaké práva mají občané směrek k policii a jaké povinnosti má policie směrem k občanům. A jak se brátnit proti protiprávnímu jednání policie. Takto to osobně cítím...

Nevím bohužel, jak to zformulovat, aby člověk nevypadal zbytečně za blbce. To asi stejně bude:-(... naštěstí tu a tam udělají policajti očividný průser (třeba ti co zastavili v civilu s bouchačkou v ruce toho řidiče tuším v KV). Takže kverulace jde člověku lépe z pusy. Pokud jste už někdo zkoušel ve škole podobným masírkám zabránit, dejte vědět.

PS: nejhorší je, že půlka těch malých kluků ve školce/škole chce být policajtem
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #12 kdy: 15 Října 2017, 20:45:32 »

ViktorN - Ten populista začíná být větší zlo než Babiš a je pro nás větší hrozbou než celej islám na kterým stojí celá jeho kariéra. Je absolutně neovládající se pokud mu někdo sdělí jiný názor, neumí jednat, argumentovat. Je psychicky nevyrovnanej, byl šikanovanej, je z dětskýho domova a to se na něm všechno podepsalo. Pokud tedy věříte tomu všemu nesplňitelnému, chcete aby na hranicích zase byly ostnatý dráty a vystoupili jsme z EU (taky z EU nejsem nadšenej ale bez ní by jsme na tom byly ještě hůř) tak je to v pořádku.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #13 kdy: 15 Října 2017, 21:19:37 »

t4455: no já nevím, jestli jste se nedopustil epického konstruktu napsáním „…ten populista začíná být větší zlo než Babiš…“, ale v každém případě mně osobně to už stačilo, děkuji. Další debaty se už rozhodně nezúčastním…  ;)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #14 kdy: 15 Října 2017, 21:42:40 »

Ideální věk, kdy začít cpát teenagerům do hlavy základy FSM je nějaký 14-15 rok… /redakčně zkráceno/ …že měřit v některých místech je ptákovina. Taková matika i děti baví.

Moc pěkné, byl bych rád za více takových učitelů.... ad acetylid vápníku, kdysi (cca 7. třída ZŠ) jsem si vyrobil karbidovou lampičku z lahvičky od Solutanu a jako hořák jsem použil měděnou trubičku. To vám byla prda :-) dodnes bych našel stopy na skříňce maminčiny kuchyňské linky :-).
« Poslední změna: 16 Října 2017, 10:18:44 od ViktorN »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8