30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: Filozofie placení pokut  (Přečteno 33933 krát)

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #45 kdy: 17 Října 2017, 07:14:48 »

Oceňuji, že se debata kultivovala a uveřejnění věku pobavilo-).

Budu reagovat jen na porovnání 90tých let a dnešku a kam se stát posunul. Je to samozřejmě horší, dokonce jsem ve státní správě dělal a po nástupu socanů jsem po roce 2000 musel odejít.
Ano, byla to neuvěřitelná míra svobody a bavilo mě to, navíc pracovat v centru Prahy znamenalo jet nekonečný mejdan.

Ale taky si pamatuji množství fialových sak, počet vražd, nahánění lidí, co vypadali jinak skinheady, zcela otevřenou korupci na jakékoliv úrovni, počty ožralých lidí v autech, co věděli, že jim stačí litr a jedou dál, nastupující bezdomovectví, kolik jen mě osobně ukradli aut.
Ano stát byl malý, ale míra entropie byla už za hranou.
Takže bylo to hezké, ale vracet bych se do toho nechtěl.
Nejsem žádný obdivovatel silného státu, jako majiteli firmy mě to sakra vadí, ale nejsem blázen, co si myslí, že tihle šarlatáni a kompletní negace něco vyřeší. To, že svoje ani ne 15ti leté děti posadím dnes do vlaku do Vídně, lístky koupím bez doložky, za tetou a oni se bezpečně za pár dní vrátí, má pro mě větší význam, než posraná dotace na máslo, která se holt opraví. 

Mimochodem brácha dělá zemědělství a otevřeně přiznává, že se jim jako oboru daří neuvěřitelně dobře, tím myslí třeba 10 let zpátky, ziskovost je okolo 20%, lepší než banky. Ale mediálně lépe vypadá, že musíme dovést vepřové z Německa.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #46 kdy: 17 Října 2017, 07:38:19 »

Pitomio bude zvolen poprvé či tak něco?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #47 kdy: 17 Října 2017, 08:14:31 »

Pitomio bude zvolen poprvé či tak něco?

njn pravdu díš....ale pro mně jako by tam nebyl - vždyť ho asi po roce úplně odstavili od vesla jeho spolustarníci.....
Prostě jsem chtěl zdůraznit, že volit někoho jenom proto že je to zjednodušeně nepřítel mého nepřítele je podobná pitomost jako volit menší zlo....

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #48 kdy: 17 Října 2017, 08:26:22 »

Otázka je, jak na tom bude s bábou, donedávna to vypadalo, že proti všem, takže je to nejen strana co prosazuje vystoupení už nějakej pátek, a jediná, co má reálnou šanci, ale současně každej hlas pro Pitomia je mínushlas pro Bureše. Možná je spolu paktují lžimédia, nevim, ale nebylo by hezký překvapení dyž bz se hned zpaktoval s nebudelíp…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 17 Října 2017, 08:54:44 od enzym »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #50 kdy: 17 Října 2017, 08:43:27 »

... zcela otevřenou korupci na jakékoliv úrovni...

No dnes tu korupci  institualizovali. Například do dotací kde se místo obálky dává legální bakšiš firmám které zpracovávají žádosti o dotace a které následně podporují politickou stranu. A těch faktických úplatků zabalených do hávu legálnosti je daleko více.
To mi už ta přímá obálka přišla jako férovější.

To, že svoje ani ne 15ti leté děti posadím dnes do vlaku do Vídně, lístky koupím bez doložky, za tetou a oni se bezpečně za pár dní vrátí, má pro mě větší význam, než posraná dotace na máslo

Zase opět lživá mantra - to že Vaše děti mohou bez doložky do Vídně není díky EU ale díky Shengenské dohodě...no a že se bezpečně za pár dní vrátí...no to už díky paní Merklové a EU není vůbec jisté...

Pro mne má tedy mnohem větší význam to aby tady za pár let nerostly no-go zóny a abych se nemusel bát poslat 16 letou dceru v minisukni samotnou na ulici. No a na to holt z tohodle socanskýho spolku musíme co nejdřív vypadnout.  Vím o čem mluvím - mám příbuzenstvo ve Švédsku a tam se museli už třikrát přestěhovat kvůlivá tomu, že v rámci muti kulti zahušťování jim do slušné čtvrti nasadili několik rodin arabášů a to potom po setmění nemůže samotná ženská jít po ulici aby ji alespoň neobtěžovali.

.... dotace na máslo, která se holt opraví.   

A teď tu o Červené Karkulce...prosím prosím.....

Proboha to nevidíš, že celá EU trpí neduhem plánovaného hospodářství a že když za fůru pracujícím lidem ukradených peněz napraví máslo, tak zase za  fůru pracujícím lidem ukradených penězzkurví něco jiného ?


Teď si trochu zaspekuluju - děti ani ne 15 - to bych viděl na ročník 1975 ... holt si toho komunismu asi neprožil tolik, abys pochopil kam se to zase řítíme......
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #51 kdy: 17 Října 2017, 09:02:17 »

pk202: holt komunismus pochází ze západu a tak se opět ke komunismu vracíme. Holt historie se stále opakuje a lidé se ne a ne poučit…
IP zaznamenána

Maxim11

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #52 kdy: 17 Října 2017, 09:06:28 »

Schengenská smlouva je součástí práva EU, zbytek si domysli. Na tvé hodnocení mých lži a pohádek nemám náladu. Ztráta času, aspon ze to lidi jako ty hodi loserum, co se tam nedostanou.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #53 kdy: 17 Října 2017, 09:20:06 »

pk202 - Můj avatar je samozřejmě recese pokud jste nepochopil, ovce nejsem a nikdy nebudu. Schengen s EU řešíte pouze vy, já pouze konstatuji že Pitomio chce co nejsilnější ochranu hranic a to si nedokážu představit jinak než ploty s dráty, určitě je to levnější než termo kamery za miliardy které také navrhoval.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #54 kdy: 17 Října 2017, 09:23:45 »

Maxim11: nějak jste v té kultivovanosti, která se Vám zalíbila
Citace
Oceňuji, že se debata kultivovala
zapomněl pokračovat.

Jevíte se mi tak, že odlišný názor považujete za osobní útok.
Citace
jako majiteli firmy
asi bych s Vámi byznys dělat nechtěl. I když v anonymitě internetu se stylizujeme do nějaklých pozic, v reále to může být úplně jinak....
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #55 kdy: 17 Října 2017, 09:37:02 »

Slovensko ty termokamery a kdo ví co ještě má. Dušovali se jak jim neproklouzne ani myš, teď se tam valí takový kvanta čmoudů (a už i Ukrajinců), že je možná mají natočený, ale nestíhají (nebo možná ani nechtějí) to sbírat.

Upřímně, víte vy co? Radši bych ty desetitisíce buzerantů z celního poslal zpátky šlapat hranici, než aby buzerovali slušný lidi na dálnicích, provozovatele lihovarů, všechny co si něco koupí v zahraničí apod. Protože od zrušení hranic nebyl vyhozen ani jeden, spíš si jich bába nabral ještě víc, jen byli realokováni na buzeraci lidí uvnitř. A dnešní podmínky pro malý lihovary, to je v podstatě zákonná likvidace podnikání. Uhnijní celní sazebník už má letos přes 30 MB a skoro 1000 stran. Je tam výpalný skoro i na to, že si prdnete a vítr to foukne přes hranici.

Bez toho bychom fakt nemohli žít, eště, že tu uhniji máme  ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #56 kdy: 17 Října 2017, 10:40:31 »

... aspon ze to lidi jako ty hodi loserum, co se tam nedostanou.

Na toto bych si dovolil reagovat: volba č. 19 může být pro mnoho slušných a myslících lidí útěkem před povinností volit někoho, koho volit vlastně nechtějí. Útěkem třeba i spojeným s potřebou podpořit člověka, který si za to, co dlouhodobě říká a dělá, podporu zaslouží. A to i proto, aby měl důvod v tom pokračovat.

Dříve bývali takovou volbou Svobodní. Asi tu nejsem jejich jediný bývalý sympatisant, pro nějž přestaly být akceptovatelné vůdcovské schopnosti předsedy Macha (no comment), pravicovost místopředsedkyně Iškové (byla by z ní po mém soudu velmi dobrá funkcionářka i v jakékoli jiné straně, např. v ČSSD) či dřívější názorová konsistentnost předsedy SčK Zavadila (určitě si někdo vzpomenete, jak se někdy v r. 2013 nezapomněl na diskusi o bezpečnosti v dopravě pochlubit, že si v Měšicích zařídili opicii, která si na sebe bohatě vydělá, a pak se divil, jako kdyby právě zdědil Lidový dům, když jej publikum málem lynchovalo).

Nicméně - co jsem chtěl hlavně sdělit: slovo "loser" bych si nedovolil použít pro někoho, kdo se ve zlatém věku stupidity nedostane do parlamentu, pouze pro tu skutečnost, že se tak nejspíše stane. Ono je to tak trochu obráceně a já Vám garantuji, že loserů tam bude přinejmenším stejně jako kdykoli předtím, ne-li více. Protože ty "winnery" budou volit "loseři" - tedy alespoň já bych si ve své neomezené omezenosti dovolil takto pojmenovat voliče tří dle průzkumů nejsilnějších stran, a to bez výjimky.

Asi nikdo nepočítáme s tím, že se č. 19 v těchto volbách nějak výrazně prosadí. Pro některé z nás však může být důležité, že svými hlasy vyšleme podporu zakladatelům projektu, který může mít pro budoucnost naší země zásadní smysl (nebo taky ne, kdo ví), a přispějeme tak k tomu, že to jeho autoři nevzdají.

A ke kultivovanosti diskuse: o tu bychom se měli všichni více snažit. Všechny ty zbytečné hádky, slovíčkaření, prosazování vlastního ega a virtuální hrdinství nás pouze zbytečně oslabují. Na té tzv. "levé" straně politického spektra se ona tupá masa vždycky dokáže sjednotit. Orientace tohoto fóra je - pokud je podřaditelná pod standardní pravo-levé uspořádání - podle mého
názoru spíše pravicová. A pravicově orientovaní lidé, kteří se nepotřebují schovávat za masu, mají samozřejmě silnější individuální názory, které vedou k mnohdy zbytečnému štěpení. My všichni bychom se měli mnohem, mnohem více snažit si tuto skutečnost uvědomit a vyjadřovat se tak, aby se toto fórum nestalo neútulným místem, kde je za své názory kdekdo zbytečně napadán.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #57 kdy: 17 Října 2017, 10:55:48 »

Mám trochu problém s mistrem Matějkou samotným, s ohledem na to co se dělo na sněmu a po něm se odkopal jako pěknej zmrd, takže pro mě skutečně zcela nevolitelná strana. No a ty další osobnosti tam budou asi jak u Realistů, sebranka bláznů co si chce za cizí prachy plnit svoje sny a tunely a zašťituje je tak akorát to, že si chtěj krást na malým dvorku mimo uhniji. Trochu jak piráti, ti se taky shodnou tak na dvou věcech a zbytek je sebranka lidí názorově ode zdi ke zdi.

Mimochodem ale vždycky žasnu, co se najednou před volbama vyrojí za šílenosti, o kterých nikdo dřív nikdá neslyšel. Teď zas kandiduje třicet uskupení, přičemž přes polovinu jsou no-name bez šance si sáhnout aspoň na promile. Že ty prachy radši nedaj na to, aby si přesunuli živobytí mimo tenhle bordel, nevim, co přesně od tohohle očekávají…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #58 kdy: 17 Října 2017, 11:16:17 »

To, že svoje ani ne 15ti leté děti posadím dnes do vlaku do Vídně, lístky koupím bez doložky, za tetou a oni se bezpečně za pár dní vrátí
To opravdu delas? Ja jsem svoje 15 lete dite 'posadil do metra do skoly' a hned ho nejaky zmrd s kudlou v ruce obral o dve kila ...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Filozofie placení pokut
« Odpověď #59 kdy: 17 Října 2017, 11:19:31 »

Behemot: u Realistů mi je docela hodně podezřelá nadstandardní podpora ze strany Burešových médií. Skoro to vypadá, jako kdyby byli kamarádi, podobně jako Bartoš (piráti)…
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8